forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Život u inozemstvu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/11/2020 : 13:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Dexters

Sunce tuđeg neba neće vas grijati.

Neće ni domaće



ovo je suština svega
ključaj topik




Moze grijati i domaće ako se snađete
Da sam ja mlađi završio bi za keramičara ili slično (mehaničari, tokari itd)
Završiš školu sa 18, savladaš zanat za par godina i otvoriš nešto svoje
Para ko blata
Ja sad tražim majstore da mi naprave nešto u stanu, a oni kažu da mogu za sedam mjeseci
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/11/2020 : 14:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Para ko blata al nedovoljno da kupiš nova kolina. Jebeš keramiku.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/11/2020 : 14:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
od čega bi koljena nastradala? jedino kičma može nastradati od saginjanja
ja svaki tjedan radim čučnjeve sa više od sto kila (npr 120kg 5x5) pa mi ne smeta koljenima

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/11/2020 : 14:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mlad si jos. ;)

Nekoliko mojih kolega je vec imalo operaciju, i meni pomalo vec skripi (ko pijesak), da o kuku ne pricam.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 28/11/2020 : 15:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Moja su za prvih desetak godina ovde izrazito negativna. Ljudi su hladni, nikakvih mesta za izlazak, noćni život nula. Rasizam na svakom koraku.

Poslednjih desetak godina izrazito pozitivna. Ljudi su i dalje hladni, ali zato što gledaju svoja posla i ne mešaju se u tuđe stvari. Kad te jednom upoznaju i kada se upoznaš sa njihovom "bubicama" sasvim su srdačni, spremni da pomognu. Da ne spominjem školski i zdravstveni sistem, koji ne bih menjao ni za šta.

Kapiram da Švica nije za svakoga, stvarno je jedinstvena zemlja u Evropi po mentalitetu, ali nije to nužno negativno.



Pa eto, moj buraz je u svih 18 godina života tamo, uglavnom doživio ovaj prvi dio tvog posta, popraćeno s paničnim poremećajem i svašta nešto. Jedino mi se sviđa što ljudi gledaju svoja posla. Toga drastično fali ovdje

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 28/11/2020 : 15:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Nema frke, evo jos nekih razmisljanja. Kombinirano akademski i kvaliteta zivota, da, Estonija je super. Nordijske zemlje isto, ali nemoj u Finsku. Tamo je bila kriza u akademskom sektoru pa su prije pet-sest godina masovno davali otkaze na sveucilistima, nije se bas nesto popravilo stanje odonda. Island je dobar, ali sveucilista su im provincijskog karaktera, sto ima svoje prednosti i mane. Njemacka je dobra, ali akademski mi se bas i ne svidja. Tamo profesori naprave svoje klanove pa brane svojim katedrama da citiraju rivalne klanove pa to znanstveno gledajuc ispadne prilicno ogranicavajuce. U Italiji akademija funkcionira ko i kod nas, mafija u biti. Francuska mi se ovo malo koliko sam akademski s njima bio u kontaktu cini ok, ali ne znam previse. Velike Britanije se kani, tamo se sad nakon Brexita sprema akademski pogrom, sve cekamo da se pocnu dijelit otkazi, drasticno smanjenje placa i slicne mjere. Benelux je super isto. Ako razmisljas dalje, Australija i Novi Zeland su isto prva liga. Znaci, moj savjet je Benelux, Norveska, Svedska, Danska, Estonija, Australija i Novi Zeland. Ne nuzno tim redoslijedom.




Za Finsku nisam znao, a iskreno baš mi i nije bila u planu. Što se Francuske tiče, frendica mi je u Tuluzu već 10 godina i po pričama ima više minusa, nego pluseva, makar kod nje ne isključujem moguća preuveličavanja i klasična kukanja samo kukanja radi.
Kolegica mi na doktoratu u Italiji i kaže teža katastrofa, da tamo više znanja ima lik koji cjepa karte za ulaz u koloseum nego većina njenih kolega. Talijanska kultura općenito siše lovu izvana i ovisi o međunarodnim projektima. Ali dobro, njoj Rim služi samo kao odskočna daska za Ameriku. Za Novi Zeland i Australiju sam čuo samo riječi hvale, tako da ni to ne isključujem. Za Njemačku isto samo riječi hvale.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/11/2020 : 19:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Dexters

Sunce tuđeg neba neće vas grijati.

Neće ni domaće


Oce, samo tako. I jest. Nek i nastavi...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/11/2020 : 19:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Paro,
Unaprijed sry na glupom pitanju, nije mi cilj zajebavati

Ali gdje ti je pamet bila kad si upisivao fakultet? Nisi valjda mislio s tim fakultetu u Hrvatskoj naći posao...
Pitam jer imam par prijatelja koji su završili isti fakultet i imaju iste probleme


Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 28/11/2020 : 19:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Paro,
Unaprijed sry na glupom pitanju, nije mi cilj zajebavati

Ali gdje ti je pamet bila kad si upisivao fakultet? Nisi valjda mislio s tim fakultetu u Hrvatskoj naći posao...
Pitam jer imam par prijatelja koji su završili isti fakultet i imaju iste probleme




Misliš baš na fakultet ili zanimanje?

Pa izabrao sam studij zato jer me to zanima naravno. Ja i dalje mogu ić po terenima radit fala bogu, al više nemam volje toliko. Mislim da bi preko 10 godina vucaranja po Hrvatskoj bilo sasvim dosta.
Ako misliš na fakultet ne znam zašto trpaš cijeli fakultet u isti koš. Onaj koji je završio povijest umjetnosti, njemački, engleski, ruski, bibliotekarstvo, više-manje bez problema nađe posao. Doduše ne znam što su tvoji prijatelji studirali tako da..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 28/11/2020 19:49:43
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/11/2020 : 19:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Konkretno, mislio sam na arheologiju
Moji nikako da nađu pošten posao u toj struci
Iako po tebi ispada da posla ipak ima, barem za one koji su voljni hodati po terenima
Ne bih se složio da ova zanimanja koja si nabrojao bez problema nađu posao... Opet, ja nemam takvih iskustava sa mojim kolegama koje su završavali te i slične fakultete (povijest, zemljopis, jezike itd)
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 28/11/2020 : 20:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Konkretno, mislio sam na arheologiju
Moji nikako da nađu pošten posao u toj struci
Iako po tebi ispada da posla ipak ima, barem za one koji su voljni hodati po terenima
Ne bih se složio da ova zanimanja koja si nabrojao bez problema nađu posao... Opet, ja nemam takvih iskustava sa mojim kolegama koje su završavali te i slične fakultete (povijest, zemljopis, jezike itd)



Gle, posao terenskog arheologa nije lagan niti fizički niti psihički. Ja sam aktivno bio po terenima 2005-2017. godine. Najduže sam živio u Osijeku, Splitu, Slavonskom Brodu (tj. okolna sela), Vinkovcima, Sisku, Vrgorcu. U najljepšem mi je sjećanju ostao Osijek i to je valjda osim rodnog grada jedini grad gdje bi mogao provest život. Počeo sam kao i svi prvo na karioli i lopati, zatim kao voditelj ekipe, pa sektora, pa terena.Plaća je dobra, životni uvjeti kako gdje i kako kad. Ponekad nas je znalo bit devetoro u kući. Sve je to fino i krasni dok imaš nekih 20-26/27 godina. Problemi su slijedeći, privatni život ti pati, zbog duge razdvojenosti veze propadaju, nekima su i brakovi na klimavim nogama. Zato ima dosta arheoloških brakova, jer se često ljudi upoznju na terenu, prohodaju i nastave zajedno po terenima.Neki koji su u to vrijeme dugo izbivali, a imali su malu djecu doma, djeca ih nisu prepoznala kad bi se vratili kući. Jbga djetetu je pola godina cijela vječnost. Sigurnost nemaš nikakvu, jer kad jedan teren završi pitanje je gdje ćeš dalje i kada ćeš dalje. Zimi si uglavnom doma, više-manje posla nema. Koliko si uspio uštedit s time i prezimiš.
Dosta mojih kolega je odustalo od studija još tamo na prvoj ili drugoj godini.Većini njih je također dopizdilo vucaranje po državi. Oni koji su se zaposlili po muzejima ili institutima, spasili su se. Kustos u muzeju je u većini slučajeva obvezan godišnje odradit mjesec dana istraživanja na lokalitetu i zatim obrađivat i interpretirat nalaze, pisat radove itd. Mjesec dana na terenu i devet mjeseci godišnje su nebo i zemlja. Otići van na neki projekt bi značilo upravo to, više vremena doma, puno manje vremena na lokalitetu, puno više u labosu, pišući znanstvene radove.
Zašto ovi tvoji ne mogu nać posao pojma nemam. Ako misle da će ih neka institucija zaposlit na temelju njihovog znanja i iskustva bez nekog kumstva, politike ili nečeg trećeg mogu si odmah pucat u glavu.
Ali eto od moje generacije, svi koje poznam, a da da završili gore navedene studije, svi danas rade u struci.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 28/11/2020 : 22:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Paro, sto se istrazivalo kod Broda?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 28/11/2020 : 23:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Paro, sto se istrazivalo kod Broda?



U Brodu sam bio jako kratko 2008. ili 2009. na Galovu. Istočno od Broda, Velika Kopanica Andrijevci, Gundinci,točnije probno arheološko istraživanje na trasi dovodnog melioracijskog kanala Biđ-Bosutsko polje, zatim zaštitna istraživanja na lokalitetima Gođevo i Mekote-Đurenica. To je bilo 2011.i 2012.

Edit: zapravo više gravitira prema Đakovu, al mi smo to sve zvali "kod Broda". Šta ćeš, purgeri i dalmoši.

Edit2: Bio tada i neki lokalitet Guvno čini mi se. Inače mi kolegica s faksa Ivana radi u muzeju Brodskog Posavlja. Radit u tim manjim mjestima je san snova.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 28/11/2020 23:31:25
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/11/2020 : 23:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni je rad na terenu bio muka ziva pa si ne mogu ni zamisliti tako mjesecima. Valjda trebas zivjeti za to (ja nisam, pa sam pustio i totalno olaksanje me snaslo u trenu) ili kako kazes, dok si mlad. Samo da se ne pređe na onu građevinsku stranu, tamo se uvijek nesto pije, a i direktor (najveceg Slo tadasnjeg poduzeca bi imao pun hladnjak i samo bi se pilo, pilo, pilo... danas ga ceka arest pa se kao ne sjeca, ne moze pratiti). Ne znam kako je sa arheologima, ali geolozi su barem kod nas poznati kao najvece pijanice. I vec terenske vjezbe su bile tulumi bez premca.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/11/2020 : 02:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa to Poli zvuci, to jest izgleda kao odlican posao. A ti se zalis. Jest, da nas ima svakakvih...
(Pilo, pilo, pilo)

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/11/2020 : 06:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Meni je rad na terenu bio muka ziva pa si ne mogu ni zamisliti tako mjesecima. Valjda trebas zivjeti za to (ja nisam, pa sam pustio i totalno olaksanje me snaslo u trenu) ili kako kazes, dok si mlad. Samo da se ne pređe na onu građevinsku stranu, tamo se uvijek nesto pije, a i direktor (najveceg Slo tadasnjeg poduzeca bi imao pun hladnjak i samo bi se pilo, pilo, pilo... danas ga ceka arest pa se kao ne sjeca, ne moze pratiti). Ne znam kako je sa arheologima, ali geolozi su barem kod nas poznati kao najvece pijanice. I vec terenske vjezbe su bile tulumi bez premca.




uf, geologija. To stvarno nije za svakoga.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 29/11/2020 : 08:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by BeaGea

Paro, sto se istrazivalo kod Broda?



U Brodu sam bio jako kratko 2008. ili 2009. na Galovu. Istočno od Broda, Velika Kopanica Andrijevci, Gundinci,točnije probno arheološko istraživanje na trasi dovodnog melioracijskog kanala Biđ-Bosutsko polje, zatim zaštitna istraživanja na lokalitetima Gođevo i Mekote-Đurenica. To je bilo 2011.i 2012.

Edit: zapravo više gravitira prema Đakovu, al mi smo to sve zvali "kod Broda". Šta ćeš, purgeri i dalmoši.

Edit2: Bio tada i neki lokalitet Guvno čini mi se. Inače mi kolegica s faksa Ivana radi u muzeju Brodskog Posavlja. Radit u tim manjim mjestima je san snova.



Što je najznačajnije/najvrednije što ste našli tamo?

Samo nemoj reči Paro-brod ...


Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/11/2020 : 10:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Paro, i jel se pronaslo sto? Vidio sam tamo ekipu kod Jaruga pa me zanima jel pronadeno kakvo naselje?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/11/2020 : 10:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Sunce tuđeg neba neće vas grijati.



ili kako bi rekao največi Srpski pjesnik ikada:

E pa nema više cile-mile
Stig'o Mile, Kitić Mile.
Kaži Mile, Mile, brate
Neka čuju, neka shvate, brate.
Srce je moje na Balkanu.
A, kakve su gore žene?
Ima li mesta tu za mene?
Da l' imam makar šansu
Za jednu malu tajnu romansu ja?
Ma nemoj brate na tu stranu.
Tražiću te preko ambasade
Baš me briga da li takve stvari rade.
Hoću vizu, hitno idem tebi
Koja žena kada voli ne bi.
Ni Šveđanke, ni Nemice
Ti nisu ni do kolena.
Da s njima pređem granice
Ma, nema šanse, voljena.
Ni Francuska, ni Švajcarska
Nisu tvoja sudbina
Zove duša balkanska.
Nema šanse, voljena.
Čet'ri strane sveta, putujem Evropom
Al' nigde mi nije kao kad sam s tobom.
Milioni ljudi, ne zna im se broja
Al' samo se jedna zove ljubav moja.
Pričaj, šta ima novo u belom svetu
Stigneš li neku u letu.
Ne budi takav, hajde barem
Da delimo taj tvoj harem barem.
Ma, veruj to za tebe nije.
Kako misliš nije?
Zar se to od mene nešto krije?
E, baš bi bila šteta da posle ovog dueta
Ne probam sve žene sveta.
Tuđe sunce loše grije.
Stićiću te makar preko suda
Baš me briga, neka misle da sam luda
Sve je ovo deo moga plana.
Tananananana
Ni Šveđanke, ni Nemice
Ti nisu ni do kolena.
Da s njima pređem granice
Ma, nema šanse, voljena.
Ni Francuska, ni Švajcarska
Nisu tvoja sudbina
Zove duša balkanska.
Nema šanse, voljena.
Čet'ri strane sveta, putujem Evropom
Al' nigde mi nije kao kad sam s tobom.
Milioni ljudi, ne zna im se broja
Al' samo se jedna zove.
Čet'ri strane sveta, putujem Evropom
Al' nigde mi nije kao kad sam s tobom.
Milioni ljudi, ne zna im se broja
Al' samo se jedna zove ljubav moja.
Nema više cile-mile, brate.

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/11/2020 : 10:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Znate sto sam skontao
Da vecina vas za mene zivi u inozemstvu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/11/2020 : 11:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Paro, hvala ti. Da ne bude da uvek ja ovako nešto pričam.

Ne znam kojim se tačno poslom baviš, ali mislim da su istorijske katedre i arheologija dobro finansirani u Švajcarskoj.



https://www.youtube.com/watch?v=XqZsoesa55w
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12345 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/11/2020 : 11:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Dexters

Sunce tuđeg neba neće vas grijati.



ili kako bi rekao največi Srpski pjesnik ikada:

E pa nema više cile-mile
Stig'o Mile, Kitić Mile.
....

Sjećaš li se možda iz 90-ih Ismeta Hore i njegovih kaseta, ovo je bila dobra pjesma, prigodna za ovu temu

...u tuđini tuga je golema,
sa jezikom hiljadu problema,
al' ja ipak imam puno sreće,
kupim smeće jer to Švabo neće
...


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/11/2020 : 11:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Poli


Cekaj, kustosi nemaju veze sa arheologijom i arheologima.

Pa nece Paro sada kasikom da trazi zakopana bogatsva po tujim zemljama za svoju firmu i prodaje ih. :D :D :D







Poli ajd se uozbilji bogati. Ojro zna o ekonomskim prilikama zemalja Unije, rimskom carstvu, arheologiji u Sloveniji općenito koliko ja znam o popravljanju frižidera na svemirskoj stanici. Tako da je ovdje po tom pitanju potpuno irelevantan. Rađe pričaj o vlastitim iskustvima ili iskustvima tvoje rodbine ili prijatelja o životu u inozemstvu. A znam da sigurno imaš dosta toga za reć.



https://www.youtube.com/watch?v=j8z7UjET1Is
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/11/2020 : 11:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by fandango


Znas sta? Eto vec 17 godina zivim vani. Ispocetka me pucala nostalgija, ali sad kad dodjem doma, fakat ima istine u onoj staroj narodnoj, Hrvatska - mala zemlja za veliki odmor. Dobro se odmorit i onda se jedva cekam vratit doma u normalu. Zivit dolje mislim da vise nikad ne bih mogo. Sad kad je ova korona pa se ne moze putovat niti mi ne fali tolko kolko sam mislio da hoce.





Upravo ovo. Samo što sam ja 26 godina u Švajcarskoj. Otišao sa 18, tako da mi je više ona dom, nego Srbija.
A kada bih morao da menjam, onda zasigurno Katalonija ili južna Francuska, eventualno južna Nemačka i to je to.



pa snimili su film po toj priči:

https://www.youtube.com/watch?v=ARwPgk0EHQM
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/11/2020 : 11:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Dexters

Sunce tuđeg neba neće vas grijati.



ili kako bi rekao največi Srpski pjesnik ikada:

E pa nema više cile-mile
Stig'o Mile, Kitić Mile.
....

Sjećaš li se možda iz 90-ih Ismeta Hore i njegovih kaseta, ovo je bila dobra pjesma, prigodna za ovu temu

...u tuđini tuga je golema,
sa jezikom hiljadu problema,
al' ja ipak imam puno sreće,
kupim smeće jer to Švabo neće
...





nisam nikada čuo za ovoga (baš se rasplesao čovjek) ali odmah se vidi koliko je kvalitetan!!!! Ja bi njega slao na Evrosong, pa neka im tamo pokaže "Europljanima" šta i kako se pjeva ovdje!!!! Uz to koreografija i maska su vrh!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000