forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip izazov 2: 10x10 u 2022
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 5

tex2
stripovi.com suradnik

Croatia
23845 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 29/03/2022 :  09:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Hvala Jocko! Definitivno najteže pronaći strip stariji od 1940!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member

Croatia
8028 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/04/2022 :  22:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nego, kamo da smjestim webtoon koji sam čitao u tiskanom izdanju?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member

Serbia
1350 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 10/05/2022 :  10:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Vreme je za rekapitulaciju, prvu od tri, pročitanog od početka godine. Moram da podelim neke radosti, dakle samo preporuke, negde sa opisom, negde samo kao preporuka:

Po autorima:
Od Tom Kinga sve čitam i (skoro) sve preporučujem, a od trenutno aktuelnih Human Target obećava spektakl, isto kao i Batman - Killing Time, a Supergirl - Woman of Tomorrow je spektakularno završen, Batman-Catwoman Special - Interlude je mini remek-delo (što se za samu seriju Batman-Catwoman, na žalost, ne može reći). Čitajte HT i Supergirl!
Slično, i od Mark Russela sve čitam i (skoro) sve preporučujem. My Bad i One-Star Squadron nisu ništa spektakularno, ali svakako zabavni kratki serijali, nećete se pokajati.
Kyle Starks mi je otkriće godine: Kill Them All i Sexcastle su urnebes; Mars Attacks, Six Sidekicks of Trigger Keaton, Assassin Nation, Rick and Morty super zabavni, Rock Candy Mountain ok, jedino Old Head i Dead of Winter mogu da se preskoče.
Matt Kindt ume da razavali, ali ume i dosta da razočara. Eniac je skroz ok, Mind MGMT mi je odličan uz sve svoje boljke i mane, Dept. H je dobar, Apache Delivery Service je ok, a The Complete Pistolwhip je smor. BRZRKR počinje ok, ali brzo smori.

One shots i kraći serijalčići
The Many Deaths of Laila Starr (2022, Boom! Studios) s Ram V, c Filipe Andrade je remek-delo koje čekam u izdanju Fibre. Grafiti's Wall (2020, Darko Horse) istog scenariste sa crtačem Anand Radhakrishnan je isto odličan, priča o životu par drugara u urbanoj džungli indijskog multimilionskog grada.
The Thud (2021, Fantagraphics) Mikaël Rossa je predivan strip o deci sa posebnim potrebama. Napravljen je savršeno, pa i pored teške teme ni u jednom trenutku ne prilazi patetici. Prepun je predivnih likova koji vam ni u jednom trenutku ne izazivanju sažaljenje, već vas njihove dogodovštine pune radošću života. Sve to uz savršen balans toplog humora i prelep crtež.
The Butchery (2019, Fantagraphics 2021) Bastian Vivès
The Shadows (2013, Dark Horse 2021) Veoma dobro i veoma potresno. Priča o izbeglicama i putu u Higher Lands, ali ispričana poput Pedrosine Tri sjene.
Trava (2017, Agarthi Comics 2021) Izvanredan strip o jezivoj životnoj priči jedne od nebrojano mnogo “žena utehe”. Kao i kod sličnih dela koji se bave ovakvim sumornim temema mračnih delova istorije čovečanstva, ostavlja vas bez reči i komentara.
Someone to Talk (2021, Europe Comics) Zajebana priča o otuđenosti čoveka i nemogućnosti da se pronađe bilo ko blizak, bilo prijatelj, bilo partner.
Pustolovina Renée Stone a1-2 (2021, Bookglobe) s Julie Birmant, c Clément Oubrerie, veoma prijatno iznenađenje. Avantura, naravno, poput stripova Joanna Sfara.

Feel good i zabava
Bandette (2012-2019, Monkeybrain Comics) bračnog para Paul Tobin i Colleen Coover je najveseliji strip koji sam pročitao u poslednje vreme. Ženski Arsen Lupen ili francuska Catwoman, sa neprestanom potrebom da ukrade neko umetničko delo i pojede nešto slatko, okružena prijeteljima i konkurencijom, uživa u životu i mi uživamo sa njom.
Knight Janek-Instruction for Making a Proper Offering to Forgotten Gods Kakav naslov, a? Da li ste znali da i Poljaci umeju da naprave zabavne stripove? Zašto pa ne bi znali? Tri sveščice, super zabavno.
Drew and Jot (2019) Art Baltazar. Ovo treba videti da biste poverovali kako sve mogu da se crtaju stripovi.
Ayak & Por (2021, Europe Comics) s Marc Legendre, c Wilbert Van der Steen - očekujem u Fibrinom izdanju u ediciji Nika.
Tune v1-2 Derek Kirk Kima sam pročitao mislim 5. put. To dovoljno govori?

(Auto)Biografije - svaka valja, tako to treba da se radi
Maiden v1 Novice, v02 Confirmation (2020-2021, Europe Comics) Florence Dupré la Tour - jedna od boljih slice-of-life-autobiografija
Lugosi - The Rise and Fall of Hollywood's Dracula (2021, Humanoids) Koren Shadmi
The Twilight Man - Rod Serling and the Birth of Television (2019, Humanoids) Koren Shadmi
Diego Armando Maradona (2019, Makondo 2022) Paolo Castaldi
Invisible Differences - A Story of Asperger's, Adulting, and Living a Life in Full Color (2020, Oni Press) s Julie Dachez, c Mademoiselle Caroline, ispired by Fabienne Vaslet

SF, distopije i slično
100% (2002-2003, Image 2020) Paul Pope. Remek delo! Ultimativna pank distopija.
Sillage/Brazda/Wake i Navis Jean-David Morvana i Philippe Buchet i Jose Luis Munuera je SF u kojem sam uživao od prve do poslenje strane svih 20 i kusur albuma koje sam pročitao.
Time Before Time zanimljiv ongoing serijalčić.
Memetic i Cognetic (BOOM! Studios) s James Tynion IV, c Eryk Donovan
Powers All the New Powers, The Best Ever, s Brian Michael Bendis, c Michael Avon Oeming - poslednje dve knjige voljenog mi serijala. The End?

Mange i slično
Radijant (Najkula), manfra ili franga, odličan početak godine, zabavna i lepa mangica a la One Piece.
I am a Hero je japanski Walking Dead koji se čita brzo i u dahu. Šteta što je malo glupo završen, ali ajd.

Domaćice
Do pakla i nazad - 2 Zapis (2021, Marko Stojanović) s Marko Stojanović, c Dragan Stokić Rajački i drugi
Cross to Bear c1-4 (2021, Aftershock) s Marko Stojanović, c Siniša Banović. Džek Trbosek na Divljem zapadu? Može!
Tušta i tma (2005, VBZ) Aleksandar Zograf

Vesterni
Gus & His Gang (2008, First Second) Chris Blain - čitao x-ti put, svaki put dobro.
The Seven Deadly Sins (2018, TKO Studios) s Tze Chun, c Artyom Trakhanov. Prijatno iznenađenje, one-shot.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page
Page: of 5  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000