forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 1003

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/09/2019 : 08:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa da se ne lažemo, ima bar dvadeset Dylana koji se mogu nositi s najboljima francuzima/amerima/japancima. Mister No mi je jako drag i tamo isto ima krasnih epizoda, Magični isto itd itd. Ali, kažem, nema potrebe, za Bonellija ima dovoljno izdavača koji ga rade dobro, čemu da se ja tu miješam?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/09/2019 : 11:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Očigledno postoji interes, a i Fibra je oznaka kvalitete izdanja (tisak, prijevod, dizajn).

Možda neki probrani naslovi i junaci.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25858 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/09/2019 : 12:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Možda nešto kao što DJ radi u uSA sa onim A-4 formatima,samo na boljem papiru(ko brodeck i eternaut)?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46516 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/09/2019 : 12:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pa da se ne lažemo, ima bar dvadeset Dylana koji se mogu nositi s najboljima francuzima/amerima/japancima. Mister No mi je jako drag i tamo isto ima krasnih epizoda, Magični isto itd itd. Ali, kažem, nema potrebe, za Bonellija ima dovoljno izdavača koji ga rade dobro, čemu da se ja tu miješam?



Ako ćeš izdavat magičnog ,tu san

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 22/09/2019 : 14:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Joj jadni, jedan jedini izdavač koji ne planira Boneli, kakva apokalipsa...
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 22/09/2019 : 16:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Ne znam je li neko pitao ranije, Markose planiraš li objaviti Batman:Haunted King? Pošto si već radio The Long Halloween i Dark Victory od istih autora.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/09/2019 : 16:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Markos

Pa da se ne lažemo, ima bar dvadeset Dylana koji se mogu nositi s najboljima francuzima/amerima/japancima. Mister No mi je jako drag i tamo isto ima krasnih epizoda, Magični isto itd itd. Ali, kažem, nema potrebe, za Bonellija ima dovoljno izdavača koji ga rade dobro, čemu da se ja tu miješam?



Ako ćeš izdavat magičnog ,tu san




Zar nisi ti imao Libellusovog Magičnog?
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 22/09/2019 : 17:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stark

Ne znam je li neko pitao ranije, Markose planiraš li objaviti Batman:Haunted King? Pošto si već radio The Long Halloween i Dark Victory od istih autora.



Misliš na Haunted Knight?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 22/09/2019 : 17:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Stark

Ne znam je li neko pitao ranije, Markose planiraš li objaviti Batman:Haunted King? Pošto si već radio The Long Halloween i Dark Victory od istih autora.



Misliš na Haunted Knight?



Lapsus, da, Haunted Knight.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/09/2019 : 18:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Apropos Jerome-a, ja se tješim time da je svaki album priča za sebe pa bar tu ne gubimo.
A to što se ne prodaje ni po trenutnoj dosta dobroj cijeni ne može nikako opravdat novi integral sa smanjenim tiražom i velikom cijenom, ne kužim te ideje baš...

Kriminal slj godine...a dobro, strpljen-spašen. :)

A za Bonelli se stvarno nadam da nećeš Marko, ima toga na bacanje okolo, ali BD-a, Američanskih i ostalih baš i nema.
Nemam ja ništa protive SBE, skupljam i sam neke, ali nemojmo pretjerivati.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/09/2019 : 19:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sawitch bi moglo da bude ime za tu fibrinu boneloidnu granu u izdavastvu. ime je marka i poznato svim stripomanima na ovim prostorima

Edited by - kasper on 22/09/2019 20:11:18
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/09/2019 : 19:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
lep broj 512, meni lepsi od 500. cestitke
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20707 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/09/2019 : 21:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Apropos Jerome-a, ja se tješim time da je svaki album priča za sebe pa bar tu ne gubimo.
A to što se ne prodaje ni po trenutnoj dosta dobroj cijeni ne može nikako opravdat novi integral sa smanjenim tiražom i velikom cijenom, ne kužim te ideje baš...


glede ovog prvog,u pravu si;ali je opet gre'ota da ne pročitamo i epizode od 20.albuma na ovamo.

a što se tiče ovog drugog,ne znam šta ti niej jasno - pa ako nešto ne ide,a ipak postoji određen broj interesenata,smanji se tiraž i poveća nešto cena,i svi srećni;ili ne misliš tako?
quote:
Originally posted by Markos

za Bonellija ima dovoljno izdavača koji ga rade dobro, čemu da se ja tu miješam?


pa ako već imaš šansu da malo oguliš boneliovce,što to ne bi i uradio?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/09/2019 21:45:54
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46516 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/09/2019 : 21:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

sawitch bi moglo da bude ime za tu fibrinu boneloidnu granu u izdavastvu. ime je marka i poznato svim stripomanima na ovim prostorima




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46516 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/09/2019 : 21:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Markos

Pa da se ne lažemo, ima bar dvadeset Dylana koji se mogu nositi s najboljima francuzima/amerima/japancima. Mister No mi je jako drag i tamo isto ima krasnih epizoda, Magični isto itd itd. Ali, kažem, nema potrebe, za Bonellija ima dovoljno izdavača koji ga rade dobro, čemu da se ja tu miješam?



Ako ćeš izdavat magičnog ,tu san




Zar nisi ti imao Libellusovog Magičnog?




Jesan.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 22/09/2019 : 22:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Kad bi Marko usporio počele bi se rupe popunjavati, a ovako svi u napad.
Jeroma sam pokušao na aukcijama, ali uništa, a čini mi se odličan.
Možda koja ploča manje, a Bloch više.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20707 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/09/2019 : 22:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Kad bi Marko usporio počele bi se rupe popunjavati, a ovako svi u napad.
Jeroma sam pokušao na aukcijama, ali uništa, a čini mi se odličan.
Možda koja ploča manje, a Bloch više.


tako se govori!!!!
ozbiljno,Žerom je sjajan serijal,a pored toga i jeftin,i prosto je tragično što se slabo prodaje.

ovo je apel i za ostale koji razmišljaju kao ivi skoj.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/09/2019 : 23:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Kad bi Marko usporio počele bi se rupe popunjavati, a ovako svi u napad.
Jeroma sam pokušao na aukcijama, ali uništa, a čini mi se odličan.
Možda koja ploča manje, a Bloch više.


Dobar ti je Jerome.
Lagan i pitak, dobar crtež.
Ima malo old school BD šmeka.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20707 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/09/2019 : 23:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pitak ali ne i plitak - jedan od inteligentnijih BD klasika.

počinje malo kilavo,ali već od 4.albuma kvalitet je na visokom nivou.

inače,evo šta napsah za 3. i 4. integral:

Meni su ova dva integrala seli ko budali šamar.Da sam ih platio po punoj ceni ne bih žalio.
Evidentno je kako Dodier napreduje i crtački i scenaristički iz epizode u epizodu.
Što se tiče crteža, on mi je sjajan.ZA razliku od mnogih poznatijih crtača gde svi likove liče jedni na druge, kod Dodiera je prosto neverovatno kako svako lice ima svoj pečat - mislim da ne postoje dve osobe u stripu koja i malo sliče; a toliko ih se mnogo pojavljuje.A tek kako čovek oslikava Pariz, njegove uličice,stare zgrade,krovove,sela,male varošice.Ja sam očaran detaljnošću i vernim prikazivanjem svega ovoga.

Priča mi je takva da jedva čekam da uhvatim slobodan trenutak da joj se prepustim.Ne daje Dodier neke glamurozne slučajeve da budu rešeni,već kroz neke svakodnevne i obične "nezgodacije" teku Žeromove avanture.U prvom integralu se u skoro svim pričama već na polovini (ako ne i pre)naslućuje ne samo ko je krivac, već i zašto i kako je došlo do kriminalnog dela.Ali pravo je čudo kako to ni najmanje ne umanjuje kvalitet stripa - jednostavno se uživa u neobičnim (a tako realnim) postupcima likova, u njihovim dijalozima,...
A onda sa prvom dvodelnom pričom, scenariji postaju i komplikovaniji,i još kvalitetniji.Kraj priče Pismo me je rasturila koliko je tu bilo jakih emocija.

Dvadeset objavljenih albuma Žerom Bloša za šest meseci, pa još sve to za 25 kuna po epizodi u luksuznom izdanju, je za mene jedna od najlepših stvari koje su mi se desile za zadnjih pet godina od kada skupljam strip albume.

A od mene ovaj strip dobija najtopliju preporuku, i nije džabe osvojio Grand Prix Angoulemea za najbolji serijal 2008.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/09/2019 23:37:13
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/09/2019 : 01:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bas dobar osvrt na Jeroma od 'Ante'. Nisam ti ga prije procitao, slazem se s svim napisanim. I mene je crtez odusevio. Nadam se da mu nije kraj u Fibri. Pa ima valjda nas 250 koji bi to kupili...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

karuro
New Member



116 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 23/09/2019 : 13:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ali nisam se sprdao stvarno. Sto rece Markos, dalo bi se tu probrati da dodje pod Fibrinu kapu.



Ja glasam za nathana nevera koj zbog libellusove politike da cilja na 300 kolekcionara zbog naklade od cca 300kom po knjizi bez mogucnosti reprinta, kao da se niti ne izdaje na ovim prostorima.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 23/09/2019 : 14:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za Marka: imaš li u planu da objavljuješ Nove Zekanove avanture ili da kupujemo na nemačkom?
Iskreno, ne gnjavi mi se sa nemačkim, ali ako se mora...

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/09/2019 : 15:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
U nekom širem planu jesu... Ali kad će doći na red, ne mogu ti točno reći.

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/09/2019 : 15:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

pitak ali ne i plitak - jedan od inteligentnijih BD klasika.

počinje malo kilavo,ali već od 4.albuma kvalitet je na visokom nivou.

inače,evo šta napsah za 3. i 4. integral:

Meni su ova dva integrala seli ko budali šamar.Da sam ih platio po punoj ceni ne bih žalio.
Evidentno je kako Dodier napreduje i crtački i scenaristički iz epizode u epizodu.
Što se tiče crteža, on mi je sjajan.ZA razliku od mnogih poznatijih crtača gde svi likove liče jedni na druge, kod Dodiera je prosto neverovatno kako svako lice ima svoj pečat - mislim da ne postoje dve osobe u stripu koja i malo sliče; a toliko ih se mnogo pojavljuje.A tek kako čovek oslikava Pariz, njegove uličice,stare zgrade,krovove,sela,male varošice.Ja sam očaran detaljnošću i vernim prikazivanjem svega ovoga.

Priča mi je takva da jedva čekam da uhvatim slobodan trenutak da joj se prepustim.Ne daje Dodier neke glamurozne slučajeve da budu rešeni,već kroz neke svakodnevne i obične "nezgodacije" teku Žeromove avanture.U prvom integralu se u skoro svim pričama već na polovini (ako ne i pre)naslućuje ne samo ko je krivac, već i zašto i kako je došlo do kriminalnog dela.Ali pravo je čudo kako to ni najmanje ne umanjuje kvalitet stripa - jednostavno se uživa u neobičnim (a tako realnim) postupcima likova, u njihovim dijalozima,...
A onda sa prvom dvodelnom pričom, scenariji postaju i komplikovaniji,i još kvalitetniji.Kraj priče Pismo me je rasturila koliko je tu bilo jakih emocija.

Dvadeset objavljenih albuma Žerom Bloša za šest meseci, pa još sve to za 25 kuna po epizodi u luksuznom izdanju, je za mene jedna od najlepših stvari koje su mi se desile za zadnjih pet godina od kada skupljam strip albume.

A od mene ovaj strip dobija najtopliju preporuku, i nije džabe osvojio Grand Prix Angoulemea za najbolji serijal 2008.




Ja i dalje ne vjerujem da se ovo nije prodalo za tih 500kn za 4 integrala 5u1. Em je strip odličan, em je cijena odlična.
Ajde ljudi kupujte to

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 23/09/2019 : 15:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ajde i ja jedno pitanje : hoćemo li videti još nešto od Manu Larceneta?
Go to Top of Page
Page: of 1003  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.31 seconds. Snitz Forums 2000