forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 526

sawitch
Advanced Member



Serbia
39455 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/02/2024 : 22:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Bob Marley: One love
https://m.imdb.com/title/tt8521778/?ref_=nv_sr_srsg_1_tt_7_nm_0_q_one%2520love

Ostah tuzan nakon filma. To mi je glavni utisak. Znao sam pricu o Marliju, nekad i u kolima pustim neki rege miks, uzivam u toj muzici i opet izgleda nisam bio spreman dovoljno da ravnodusno odgledam film. Necu ulaziti u samu radnju ali moram pohvaliti fotografiju, kostime, pa i scenario u kom je ucestvovao i Zigi Marli, Bobov sin. Zanimali bi me i vasi strucniji utisci kada pogledate ali od mene preporuka. Zeni se bas svideo.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6938 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/02/2024 : 09:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
The Voices (2014)



Odlučih se da pogledam ovaj film zbog Gemme Arterton, kad nju ubiše posle 15 minuta! Inače joj u američkim filmovima, čini mi se, više daju uloge zbog pojave, nego zato što je sjajna glumica, što je pokazala u britanskoj filmskoj & TV produkciji. Ali, barem se u ostatku filma pojavljuje njena glava koja priča.

Glasovi su horor komedija, ali nema baš horora, a nije ni posebno smešno. Interesantno jeste, u početku, ali se priča o ubici odvija pravolinijski i predvidivo, nema mnogo iznenađenja, ni uzbuđenja. Tema filma je zapravo mentalna bolest glavnog junaka, zbog koje on čuje glasove, a posebno mu se čini da sa njim razgovaraju njegov pas i mačka. Životinje, koje kobajagi govore, deluju kao jeftin štos, ali to je zapravo bolji deo filma. "Glasovi", koje životinjama pozajmljuje glavni glumac Ryan Reynolds (čuveni Deadpool i propali Green Lantern), dovoljno su različiti od njegovog osnovnog glasa, da čine njegov dijalog sa samim sobom finim začinom ove priče.

To baš i nije dovoljno, pa je rezultat osrednji. Film je režirala Marjane Satrapi, čiji je talenat za režiju jednak crtačkom.

5/10
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39455 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/02/2024 : 13:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Rajan Rejnolds mi je toliko netalentovan i antipatican da je to strasno. Jos od kad sam ga prvi put "sreo" u Van Vajlderu mi je bio naporan..
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13377 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 20/02/2024 : 14:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Ponovio Kontakt posle 300 godina, i dalje mi super kako je prvi kontakt prikazan te odlazak tamo i vraćanje vamo. Šteta jedino za Klintona i teroriste, ružnu njušku prvog ne želim da gledam a ovo drugo baš onako holivudski nepotrebno.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



885 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 21/02/2024 : 10:27:24  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Poor Things



Ovo je baš jako dobro na svim nivoima. Od zanimljive (pa i originalne, iako je Frankenštajn inspiracija) priče, koja drži pažnju, jako je duhovita, a istovremeno je i parabola o životu, društvu, opresiji i slobodnoj volji. Preko izvanrednog rediteljskog stila i besprekorne vizuelizacije. Do sjajne glumačke podele u kojoj Emma Stone briljira, Mark Ruffalo je sjajan, a ističe se i Willem Dafoe.

Po meni, bolje od odličnih The Lobster i The Favourite. Yorgos Lanthimos je možda suviše ekscentričan autor, da ga jednog dana (ako nastavi da snima kvalitetne filmove) smatraju za jednog od najvećih reditelja; u ovom filmu, za moj ukus, previše je naglaska na seksu (i bizarnostima), da bih ga svrstao u remek-dela, mada opet ipak...

10/10



Odličan je Poor Things, potpuno opičen autorski film sa bitnim temama koje su istražene na krajnje neobičan način. Štaviše dosta je sličnosti između ovog filma i Barbi (pre svega odnos muškaraca i žena, odnos žena u društvu, traženje sebe i "uzrastanje" u svetu koji ima svoja pravila koja se definitivno razlikuju od zatvorenog sveta iz koga svi mi dolazimo kao mladi), ali za razliku od Barbi koja je plitka po meni, Poor Things duboko zalazi u ove teme i detaljno ih analizira. Slažem se da je akcenat na seksu možda preteran, mada sam seks u filmu (i drugim medijima) je često prikaz ili metafora slobode ali i otkrivanja sebe, emotivno i intimno, tako da se u potpunosti uklapa ovde. Sad kad je odležao film mogu reći da je jedan od boljih koje sam pogledao iz 2023. godine, iako je Lantimos stilski meni previše ekscentričan (toliko da prelazi malo i u prepotentnost), ali ono što je dobro je da za njega nimalo ne važi ono "style over substance" - što često ume da krasi autorske filmove koji imaju upečatljive i ekscentrične stilove.

Uz sve to, fotografija i scenografija je fenomenalna, tako da gledanje ovog filma u bioskopu je pravi užitak. Velika preporuka!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6938 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 21/02/2024 : 12:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
The Thief of Bagdad (1940)



Nakon što ga je zli Džafar prevario i izbacio iz Bagdada, kralj Ahmed udružuje snage sa lopovom po imenu Abu kako bi povratio svoj presto, grad i princezu koju voli.

Priča iz 1001 noći, adaptirana je za film/TV više puta. Verziju iz 1961-e (italijansku), sa Steve Reeves-om, ne sećam se da sam gledao. Pamtim TV adaptaciju sa Kabir Bedijem iz 1978-e, koja se kod nas prikazivala u bioskopima (TV filmovi, koji su iz nekog razloga na nekim tržištima davani u bioskopima, su interesantna pojava). Najpoznatija (ili najviše cenjena) je prva verzija - nemi film Raoul Walsha, sa Douglasom Fairbanksom.

Film iz 1940-e u tehnikoloru, producentsko delo Vincenta Korde (britanska produkcija, uz manju USA pomoć, zbog rata) na kome su radila 3 reditelja, takođe je klasik. Verovatno zato što nije holivudski, glavnog junaka, lopova Abua, glumi tamnoputi mladi glumac Sabu. U Volšovoj verziji, Ahmed i Abu su sjedinjeni u jedan lik, ovde su skoro ravnopravni, mada je bagdadski lopov dominantniji. Delimično i zbog glume. Interesantno je porediti glumu različitih glumaca u ovako starom filmu. John Justin (Ahmed) je starinski teatralan, tu je negde i June Duprez, kao princeza (čiji je osnovni zadatak da odlično izgleda), Sabu, koji glumi potpuno prirodno i Conrad Veidt (nemački glumac) prototip filmskog negativca, čarobnjaka prodornog pogleda (po kome se film takođe pamti) - svi glume potpuno različito, osobeno (tu su još sultan i duh iz boce).

Film, za svoje vreme, ima odlične specijalne efekte. Ma koliko danas delovali naivno, mnogi su bili revolucionarni, specijalno za film osmišljeni i korišćeni po istim principima godinama kasnije.

Ljubavna priča u filmu, oko koje se sve vrti, deluje površno, šablonski, ali zato glavni avanturistički aspekt filma funkcioniše vrlo dobro, sa dosta upečatljivih scena. Priča za sva vremena, verovatno će imati još filmskih verzija.

Neke filmove, kao The Thief of Bagdad, sa dosta specijalnih efekata, koji su u svoje vreme fascinirali najširu publiku, danas vidimo prvenstveno kao dečije. Ali Bagdadski lopov može i dalje da osvaja generacije dece (ako se upute na prave vrednosti). I filmofila.

8/10
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6938 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 21/02/2024 : 14:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Bob Marley: One love
https://m.imdb.com/title/tt8521778/?ref_=nv_sr_srsg_1_tt_7_nm_0_q_one%2520love

Ostah tuzan nakon filma. To mi je glavni utisak. Znao sam pricu o Marliju, nekad i u kolima pustim neki rege miks, uzivam u toj muzici i opet izgleda nisam bio spreman dovoljno da ravnodusno odgledam film. Necu ulaziti u samu radnju ali moram pohvaliti fotografiju, kostime, pa i scenario u kom je ucestvovao i Zigi Marli, Bobov sin. Zanimali bi me i vasi strucniji utisci kada pogledate ali od mene preporuka. Zeni se bas svideo.



Bob Marley: One Love



Iako ovo nije film o kome će se mnogo pričati, spada u one koji će deliti publiku i kritiku. I to tako, što će se publici generalno više dopasti, jer je simpatičan i o respektabilnoj je poznatoj ličnosti.

Zamerke jesu opravdane. Ali ne može ni svaka filmovana biografija legendarnih muzičara da bude na nivou filma Ray (2004). Ovaj je bliži Bohemian Rhapsody (2018), Rocketman (2019) ili Get on Up (2014), mada ni njih ne dostiže.

Elem, film traje (samo) 1h 47m, a uspeo je da mu neke scene traju predugo, a s druge strane, zahvaljujući tome i relativno kraćem trajanju, da osetimo da dosta toga fali u filmu, što je moglo/trebalo da se vidi.

Lik Marlija (Kingsley Ben-Adir) je solidno portretisan, ali to je ujedno, uz donekle njegovu suprugu (Lashana Lynch) jedini lik kome je posvećena pažnja, dok su ostali, koji ih okružuju, samo svedeni na pojave. To umanjuje interakcije i dramski naboj, tokom filma, pa ni scena Marlijevog povratka u Jamajku, koja je preduga sa ciljem da izazove trijumfalni efekat, ne funkcioniše dovoljno dobro u celom kontekstu.

Da ne sitničarim(o), film ipak uspeva u nečem (pored sveprisutne odlične muzike ovog kralja regea), a to je da nam tokom gledanja deluje da prisustvujemo uvežbavanju Marlija sa muzičarima, kreativnom procesu u stvaranju nekih pesama, kao i problemima na koje je nailazio u životu. A to je za njegove poštovaoce bolje, nego razmišljanja o propuštenim prilikama za veliki film.

Tako da pored biografskih knjiga, dokumentarnih filmova i dr. ovaj film je jedna od opcija.

5+/10

Edited by - alexts on 23/02/2024 11:14:41
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6938 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 23/02/2024 : 11:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Proof (2005)



Ćerka preminulog briljantnog matematičara uplašena je da nije nasledila od njega i mentalnu bolest, pored sklonosti ka matematici. Istovremeno student, čiji je matematičar bio profesor, pretražuje njegove spise, ne bi li pronašao vrednu zaostavštinu u vidu matematičkih dokaza.

Četiri glumca - Gwyneth Paltrow, Anthony Hopkins, Jake Gyllenhaal i Hope Davis, koja glumi sestru glavne junakinje, odrađuju sjajan posao. Tome doprinosi i činjenica da su im likovi dobro ocrtani, u sklopu inteligentno napisanog scenarija, prema pozorišnom komadu, koji je dobio Pulicerovu i nagradu Tony.

Proof /Dokaz/ je definitivno bio jedna od boljih drama u godini nastanka. Suptilna filmska režija Johna Maddena, ipak nije u potpunosti eliminisala vidljivost pozorišne adaptacije. Takođe, finale filma baš i ne ispunjava očekivanja stvorena zainteresovanošću tokom njegovog najvećeg dela trajanja; kao da se film ne opredeljuje do kraja na čemu je tačno naglasak.

Ono što nije mana filma, a što mu pojedini prebacaju, je što nema više konkretne matematičke priče i u tome postoji sličnost sa drugim filmovima o matematičarima, kao što je A Beautiful Mind iz 2001. (sa kojim deli i motiv mentalne bolesti) i The Man Who Knew Infinity (2015.), koji su ipak filmičniji.

7/10

Edited by - alexts on 23/02/2024 11:15:50
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39455 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/02/2024 : 12:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts
tokom gledanja deluje da prisustvujemo uvežbavanju Marlija sa muzičarima, kreativnom procesu u stvaranju nekih pesama



Ovo mi je bio najbolji deo. Kada poredim sa filmovima o Dzonu i Frediju meni je ovo izmedju ta dva ali se verovatno necemo sloziti sa redosledom. Rocket man je meni najbolji od ta tri, ali mi je ovaj sa Marlijem bolji od onog sa Fredijem.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20744 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/02/2024 : 22:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Poor Things



Ovo je baš jako dobro na svim nivoima. Od zanimljive (pa i originalne, iako je Frankenštajn inspiracija) priče, koja drži pažnju, jako je duhovita, a istovremeno je i parabola o životu, društvu, opresiji i slobodnoj volji. Preko izvanrednog rediteljskog stila i besprekorne vizuelizacije. Do sjajne glumačke podele u kojoj Emma Stone briljira, Mark Ruffalo je sjajan, a ističe se i Willem Dafoe.

Po meni, bolje od odličnih The Lobster i The Favourite. Yorgos Lanthimos je možda suviše ekscentričan autor, da ga jednog dana (ako nastavi da snima kvalitetne filmove) smatraju za jednog od najvećih reditelja; u ovom filmu, za moj ukus, previše je naglaska na seksu (i bizarnostima), da bih ga svrstao u remek-dela, mada opet ipak...

10/10


opa,ovo bih mogao pogledati;malopre videh da se daje u bioskopu;taman,sto godina nisam gledao film u kinu.

edit:opa,opa - dosta seksa (i bizarnosti);razlog više za gledanje!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/02/2024 22:21:02
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6080 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/02/2024 : 09:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ovaj Rajan Rejnolds mi je toliko netalentovan i antipatican da je to strasno. Jos od kad sam ga prvi put "sreo" u Van Vajlderu mi je bio naporan..



A ja ga baš volim. Čak mi je ovaj film Voices simpatičan, nije čudo, ali nije ni loš.

Nego Dune part two, pogledao sam par spoiler free rivjua...i ako sam dobro shvatio još nije gotovo??!!?? Misle radit i treći film?
Ne bi si htio spojlat, ali ako je netko čitao knjigu i gledao drugi dio tj kada bude pogledao, molim samo komentar da li je prva knjiga gotova ili stvarno ide i treći dio.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1562 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/02/2024 : 10:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Trebao bi ici i treci dio, ali to bi bilo po knjizi Mesija Dine, tako da su ova dva filma zaokruzena cjelina, snimljena prema knjizi Dina. Tako sam ja shvatio.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3583 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/02/2024 : 11:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Tako je.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39455 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/02/2024 : 11:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja idem u sredu. Tada je kod nas pretpremijera.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6938 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/02/2024 : 14:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
The Taking of Pelham One Two Three (1974)



Ovaj veoma dobar film sam gledao jako davno; setio sam se toga tek kad sam video zadnju scenu.

Malopre, sasvim slučajno, vidim na TV da postoji i treća verzija (1998), TV film sa Edwardom James Olmosom.

Druga bioskopska verzije je film Tony Scotta iz 2009-e, sa Denzelom Washingtonom i Travoltom.

Četiri naoružana čoveka otimaju voz iz njujorške podzemne železnice, zahtevajući otkupninu. Svi se pitaju, kako će da pobegnu, kad preuzmu novac?

Walter Matthau, kao detektiv (policajac za transport), pregovara sa otmičarima. Robert Shaw je vođa kriminalaca.
Odlična režija - napeta i uzbudljiva, ali i scenario sa jako dobrim dijalozima, ubedljivi glumci - sve do najmanjih epizoda i precizno pogođena atmosfera New Yorka 70-ih, ne toliko kroz snimke grada (jer se dobar deo filma odvija u podzemnoj), koliko kroz tipično njujorške živopisne likove, su karakteristike ovog klasika.

Nadimci otmičara (Mr. Blue, Mr. Green...) inspirisali su Tarantina, za posvetu, u Reservoir Dogs.

Verzija Tonija Skota (verovatno su je mnogi gledali) je primetno inferiornija, iako je OK, ne spada u njegove bolje filmove.

8/ 10

Edited by - alexts on 25/02/2024 14:57:03
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6938 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/02/2024 : 10:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Mystic Pizza (1988)



Nekad davno, krajem 90-ih, kad je ovaj film već bio umereno star, drugar koji je držao video-klub pokušavao je da me ubedi da uzmem da gledam film Mistična pica, kao jedan od prvih filmova u kome bitnu (glavnu) ulogu ima Julia Roberts. Nije uspeo u tome; ni tematika, ni naziv, ni nešto drugo, me nisu podstakli da ga iznajmim. Ni sad ga ne bih iznajmio, ali na TV-u, što da ne? Čak se i ne zove Mistična pica, nego Pica Mistik (Mystic je naziv grada u kome se dešava radnja), a može i Picerija Mystic, kako ga sad vode.

Pica Mistik je priča o tri mlade devojke i njihovim ljubavnim (životno-ljubavnim) problemima. One rade u piceriji, u malom gradiću (koji nije tipična američka ružna nedođija, jer je primorski), koju vodi "Berta" iz Two and a Half Men. Pozitivno - ovo jeste gledljiv, feel-good movie. Dodatni kvalitet - fino prikazuje i mentalitet i razmišljanja likova, tipična za tako malo mesto. Negativno - film je pun klišea i ne uzdiže se preterano iznad jeftinog "ljubića" (donekle, da).

Ne nužno filmski kvalitet (mada u širem smislu, svakako) jeste fantastična pojava Džulije Roberts, koja u najmlađim filmskim danima deluje savršeno i dominira filmom, iako je ravnopravno zastupljena sa ostale dve glumice (Annabeth Gish i Lili Taylor).

5+/ 10
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4615 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 26/02/2024 : 18:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
No One Will save you - psiholoski horor koje se pretvori u alien invasion horor sa "hepi endom"! Zvuci sasavo? Pa i jeste, ali mene ja film kupio za sve pare (koje nisam dao nikom osim torentu :) )
Ceo film je bez dijaloga, izuzev jedne recenice, glavna glumica je sjajno odradila posao, citam po netu kako je hvale i cak je smatraju novom Meryl Strip za par decenija. Vrlo Dilan Dogovski ugodjaj, jer ko ce vas uopste spasiti, bilo cega? Niko, osim ako vi sami ne pomognete sebi.

10 Cloverfield Line - totalno random u dva dana odgledah dva u osnovi tematski slicna filma. Ovo sam uhvatio na TV-u , 5-6 minuta nakon sto je krenuo, tako da nisam znao kako se zove dok nisam krenuo da trazim nakon filma. Ali cim se pojavio John Goodman znao sam da cu gledati do kraja. I isplatilo se, odlican kamerni triler/horor sa (skoro pa) dobrovoljnim zatocenicima u bunkeru nakon moguce apokalipse, koji se na kraju pretvori u alien akciju na nivou Independance day :) I onda, videh poveznice sa Cloverfieldom kojeg sam gledao pred desetak godina, da su u istom univerzumu i da su u "krvnom srodstvu", a ne prequeli ili sequeli.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6938 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/02/2024 : 11:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Robbery Under Arms (1957)



Po svemu, ovo je vestern film, izuzev što je radnja smeštena u Australiju (19. vek).

Dva brata, u kratkom periodu, prilaze bandi kradljivaca stoke (kasnije i pljačkaša kočija, banaka) koju predvodi Kapetan Starlight (zasnovan na istorijskoj ličnosti, igra ga Peter Finch). Pratimo njihov životopis.

Više nego korektan film, koji je u odnosu na klasične vesterne više suvoparan, sa manjkom star-harizme (jedini poznatiji je ‌Finch u epizodnoj ulozi; na kraju karijere osvojio oskara za Network, ), ali je realističniji. Primetio sam neka čudna montažna rešenja u sceni tuče, ali izuzev toga je režija OK, sa dobrim završnim obračunom. Rađeno u starinskom Eastman Color-u.

Filmovi ovog tipa, smešteni na australijski "divlji zapad" nisu baš česti, time su zanimljiviji. Inače, Oružana pljačka je britanski film (The Rank Organisation - studio).

6/ 10
Go to Top of Page

koze123
Average Member



885 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 27/02/2024 : 12:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Solidan je No One Will Save You, ima jako dobru atmosferu i generalno ume da bude napeto, i interesantna je ideja sto nema uopste dijaloga ceo film, te se kao sto kazes izgovara samo jedna recenica. Ok horor film za ubiti vece, na momente ume da se razvlaci ipak...

S druge strane 10 Cloverfield Lane pamtim kao prilicno "divisive" film - do poslednjih 10 minuta u pitanju je izuzetan triler, jako napet i zanimljiv, sa sjajnim John Goodman-om i odlicnom Mary Elizabeth Winstead. E sad, tih poslednjih 10 minuta ce vam se ili svideti, ili srozati misljenje o filmu.

Planiram da ga pogledam opet, ostao mi je u secanju kao jako dobar kamerni triler, bas po mom ukusu.

Edited by - koze123 on 27/02/2024 12:01:40
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3583 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 27/02/2024 : 20:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Don't Look Up (2021)


Kometa će udariti i uništiti Zemlju pa ne bi bilo loše napraviti neki plan kako to sprečiti, ili još bolje - preživeti i obogatiti se. Komedija parodija kao satira modernih društvenih tekovina, što je i najveća mana filma jer ismeva društvo da je previše plitko na isti takav način - plitkom karikaturalnom komedijom. Meh. McKay bi da izigrava Kubrick, ali nije to baš toliko jednostavno. Bolje da sam ponovo pogledao Dr. Strangelove negoli ovaj previše nahvaljen film.

5/10
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6979 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/02/2024 : 22:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Da si bolje pratio ovu temu ne bi počinio tu pogrešku.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7846 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/02/2024 : 00:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Da si bolje pratio ovu temu ne bi počinio tu pogrešku.




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6938 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/02/2024 : 13:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Princess of Thieves 2001



Kad sam počeo da gledam Princess of Thieves, vrlo brzo shvatih da se radi o TV uratku - po tehnički limitiranoj, starinskoj TV režiji. Ali me ipak zainteresovao da otpratim do kraja.

Tematike je sledeća - mlađahna Keira Knightley je u ulozi ćerke Robina Huda, koja od oca preuzima ulogu borca protiv Šerifa od Notingema (Malcolm McDowell), usput spasavajući i oca iz tamnice. Ko voli filmove ovakve tematike, neće ostati razočaran, ako nema prevelika očekivanja od low-budget TV filma, osrednje režije i stereotipne priče, zanatski i glumački korektnog. Posebno je preporučljiv za mlađe gledaoce.

Ono što mi je bilo zanimljivo je da na IMDB-u piše The Wonderful World of Disney S4.E9. (sveukupno gledano ovo je iz sezone 38), što je naziv za TV seriju diznijevih emisija-antologija, koje su sadržavale igrane, dokumentarne i crtane, TV i filmske sadržaje i pod različitim imenima, na raznim TV stanicama, se emituje od 1954-e godine, pod promenljivim nazivima, počevši od Walt Disney's Disneyland (koga se neki, sa nostalgijom sećamo).

Princess of Thieves je za Dizni radila britanska Granada TV.

5-/10

Edited by - alexts on 28/02/2024 16:29:12
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39455 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/02/2024 : 23:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Znam da cete me posle pokopati zbog ovoga ali upravo dodjoh sa pretpremijere Dine 2 i mogu reci da sam odusevljen! Kako mi je leglo pa to je neverovatno. Da li zato sto sam jedvacekao ovo, ne znam ali bas sam zadovoljan. Muzika me oduvala. Jos dobio plakat i knjigu :)
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24717 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/02/2024 : 07:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Tako je loš?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 526  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.23 seconds. Snitz Forums 2000