forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Batman
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 52

PaoloRivera
New Member

Croatia
284 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 24/02/2021 :  11:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
Pitanje: da li je bilo koji od regionalnih izdavača ikad objavio ovo?

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik

Croatia
7299 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/02/2021 :  11:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nije.

https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

tex ciller
Starting Member

78 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 24/02/2021 :  15:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Odakle početi čitati ovog junaka? Šta je kvalitet a šta treš? Koje su epizode obavezne? Koji autori? Vidim ovdje u regionu ima i duplih izdanja... i ova tema preko pedeset strana pa mi lakše pitati ovako :) Hvala
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
9078 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2021 :  17:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PaoloRivera

Pitanje: da li je bilo koji od regionalnih izdavača ikad objavio ovo?

Odlican kanal Owen likes comics, vec sam kacio linkove za njegove videe vise puta po forumu.

Imam Knightfall u DCevom izdanju (sta je sad to da l neki omnnibus, deluje mi predebelo da bi se nazvao trade paperbackom?) vec par godina. I to sam ga dobrano platio, nasao ga u Delfi knjizari, tad jos nisam znao za online narucivanje sa Bookdepositorya itd. I poceo sam da ga citam, ali mi je bio uzasno naporan i dosadan.
Mozda ce mi sad bolje leci.
Bas sam ga i izvukao sa police kada videh da je Owen napravio video, rekoh da procitam pa da odslusam sta on ima da kaze o toj prici, ali nikako da ponovo krenem sa citanjem.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
9078 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2021 :  17:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex ciller

Odakle početi čitati ovog junaka? Šta je kvalitet a šta treš? Koje su epizode obavezne? Koji autori? Vidim ovdje u regionu ima i duplih izdanja... i ova tema preko pedeset strana pa mi lakše pitati ovako :) Hvala

Evo na vrhu prethodne stranice je moj odgovor slicnom pitanju koje je imao jedan drugi kolega forumas:

quote:
Originally posted by going going

Po meni ti je najbolje isto da pocnes od Franka Millera odnosno od njegovih stripova Godine prve i Povratak mracnog viteza. Sad za cenu ne znam sta da ti kazem. Posto znam da si mlad i nije tek tako iskesirati veliku sumu novca za neki strip, neke od Betmena koji postoje u fibrinom izdanju postoje i u drugim jeftinijim pristupacnijim izdanjima pa mozes tu da ih nabavis i procitas i proveris da li je to za tebe.

Godinu prvu, pored Fibrinog izdanja, imas i u izdanju beogradskog Pheonix Pressa https://alanford.co.rs/stripovi/phoenix-press/betman/betmen-1-godina-prva/ Ako ga nema u Alan Fordu ili Darkvudu pitaj direktno kod izdavaca ili ima da se nadje po kupindu i limundu ili na prodaja stripovi balkan stranici na fbu, mozda i za manju cenu nego onu koja pise na koricama.
Godina prva kao sto samo ime kaze prati prvu godinu Betmenovog delovanja u Gotamu i kako stvara odnos sa komesarom Gordonom. Mnogi elementi iz tog stripa su posluzili kao inspiracija Kristoferu Nolanu za film Batman Begins.
Mracni vitez u izdanju Fibre sadrzi dve price Frenka Milera legendarni i revolucionarni Povratak Mracnog viteza i kontroverzni nastavak koji je nastao 15ak godina posle Povratka Odmazda Mracnog viteza. Oba ta stripa imas u izdanju Belog puta i dostupni su u knjizari Alan Ford. A samo Povratak imas i u izdanju Carobne knjige na velikom formatu kao sto ga je i Fibra izdala.
https://alanford.co.rs/stripovi/beli-put/betmen-povratak-mracnog-viteza/
https://alanford.co.rs/stripovi/beli-put/betmen-odmazda-mracnog-viteza/
https://alanford.co.rs/stripovi/carobna-knjiga/dc-gold-specijal/dc-gold-specijal-3-povratak-mracnog-viteza/
Covek koji se smeje se desava ubrzo posle dogadjaja iz Godine prve i imas ga u Fibrinom i izdanju Carobne knjige.
https://alanford.co.rs/stripovi/carobna-knjiga/dc-gold/dc-gold-16-betmen-covek-koji-se-smeje/
Duga noc vestica postoji i u darkvudovom izdanju. Isto vazi i za Muk. Ali njega ti ne bih preporucio, dobar superherojski crtez ali prica uzas. Eto ti tih 4, 5 Betmen naslova koje sam ti ovde naveo oni su svi dosta dobri i mogu da se citaju bez neke povezanosti.

Snajderov i Kapulov rad je povezan i cini jednu narativnu celinu i to treba citati onako kako ih je objavila Fibra (a objavljuje i Carobna knjiga).

Go to Top of Page

PaoloRivera
New Member

Croatia
284 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 24/02/2021 :  17:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
quote:
I poceo sam da ga citam, ali mi je bio uzasno naporan i dosadan.

Ako ti ne legne, prodaj ga meni u pola cijene da ja pokušam
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
9078 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2021 :  17:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:

Ah, tesko se ja odvajam od stripova! Mora da me nesto bas iznervira ili da uvidim da mi je potpuno nepotrebno na polici (sto se retko desava) pa da prodam.
Ali ako nekim slucaje dodje do toga, tebi se prvom javljam!
Go to Top of Page

tex ciller
Starting Member

78 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 24/02/2021 :  17:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Hvala going going.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
9078 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2021 :  18:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex ciller

Hvala going going.

Nema na cemu! Javi utiske kad budes citao Betmena!
Go to Top of Page

PaoloRivera
New Member

Croatia
284 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 24/02/2021 :  19:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:

quote:

Ah, tesko se ja odvajam od stripova! Mora da me nesto bas iznervira ili da uvidim da mi je potpuno nepotrebno na polici (sto se retko desava) pa da prodam.
Ali ako nekim slucaje dodje do toga, tebi se prvom javljam!

Dogovoreno
Go to Top of Page

Vlaadisha
Senior Member

USA
2481 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 26/02/2021 :  19:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
da li ste za batmana u skolama? (na 2:3:41)

Go to Top of Page
Page: of 52 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000