forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Cover reloaded Tex Willer 2015
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/05/2015 : 18:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ona prva Harisova, gdje Tex skace kroz vrata i puca, mogla je komotno i zasluzeno uci u top 3.
Ova nova sumnjam da ce uci u uzi izbor.
Drzim fige!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 20/05/2015 : 18:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ova je meni osobno najbolja. izgleda pro. mogao se autor još malo potruditi ali mi je baš ok.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 20/05/2015 : 18:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

MisterYES kakva su ti očekivanja?
Po meni, ovo ti nije dovoljno za pobjedu...


Činjenica je da ne živim u Italiji, tako da me organizovanje shippinga od nagrada, a pogotovo škole stripa, iskreno, više brinu nego drugi crteži...tj. plašim se da će izmuljati nešto da domaći poberu top 3 čisto iz tog tehničkog razloga.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 20/05/2015 : 19:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
MisterYesova naslovnica je odlična. Ali zbog nespretnog kolora (opasač, hlače, čizme...) djeluje neprirodnije i voštanije nego što to stvarno jest.
Mislim da je Bane već negdje na forumu objašnjavao kako to treba uštimavati kroz neke RGB-CMYK settingse bla bla da izgleda prirodnije.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 20/05/2015 : 19:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MisterYES

quote:
Originally posted by mpavin

MisterYES kakva su ti očekivanja?
Po meni, ovo ti nije dovoljno za pobjedu...


Činjenica je da ne živim u Italiji, tako da me organizovanje shippinga od nagrada, a pogotovo škole stripa, iskreno, više brinu nego drugi crteži...tj. plašim se da će izmuljati nešto da domaći poberu top 3 čisto iz tog tehničkog razloga.


More biti, da...
Meni je nevjerojatno da nisi moga smisliti bolji motiv, praktički si precrta originalnu naslovnu dok si recimo za DD-a bio pun odličnih ideja.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 20/05/2015 : 20:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

ova je meni osobno najbolja. izgleda pro. mogao se autor još malo potruditi ali mi je baš ok.






Da, podsjeca na Mastantuona.

Mister Yesova odlicno nacrtana, ali slazem se da sam motiv na naslovnici nije previse mastovit.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 21/05/2015 : 12:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

MisterYesova naslovnica je odlična. Ali zbog nespretnog kolora (opasač, hlače, čizme...) djeluje neprirodnije i voštanije nego što to stvarno jest.
Mislim da je Bane već negdje na forumu objašnjavao kako to treba uštimavati kroz neke RGB-CMYK settingse bla bla da izgleda prirodnije.


Ja sam zadovoljan time što djeluje malo "ulašteno", htio sam tako, tacno sam dobio sto sam zelio, nije tu nista slucajno ispalo...kome se ne sviđa, ne mogu mu pomoći nikako ;)

Mozemo govoriti u kontekstu što mu čizme izgledaju "kao nove" umjesto da su prasnjave i izgrebane, ali takve su mu na svim naslovnicama (ukoliko baš nije blato/kiša). Tako da i to je opet namjerno.

Edited by - MisterYES on 21/05/2015 13:35:42
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 21/05/2015 : 13:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by MisterYES

quote:
Originally posted by mpavin

MisterYES kakva su ti očekivanja?
Po meni, ovo ti nije dovoljno za pobjedu...


Činjenica je da ne živim u Italiji, tako da me organizovanje shippinga od nagrada, a pogotovo škole stripa, iskreno, više brinu nego drugi crteži...tj. plašim se da će izmuljati nešto da domaći poberu top 3 čisto iz tog tehničkog razloga.


More biti, da...
Meni je nevjerojatno da nisi moga smisliti bolji motiv, praktički si precrta originalnu naslovnu dok si recimo za DD-a bio pun odličnih ideja.



Naravno da sam mogao smisliti štošta, ali nisam ni zelio da budem iskren. Niti trositi vrijeme ni zivce.
Uzmimo Zagor CR, pobjedio je rad još manje "mastovit" nego ovaj, tek slikarska verzija postojece Ferrijeve.

Na Dylanu sam se izmucio da osmislim cool ideju i šta? Zavrsio 5-ti. Mogao sam mozda i bolje da sam se fokusirao manje na ideju a više na izvedbu, i tako mozemo u krug.

Evo, sviđao mi se detalj iz te epizode kada je Tex u onim drvenim koritima i spusta se njima, kao akciona scena, imao sam par skica, ali ipak, valjda je bitno ovo; da u kontekstu specijanog broja, koji nosi ime takvo kakvo nosi, po meni prosto trazi postersko/pozersku naslovnu; a uvijek mi je kod originalne smetalo sto Tex nije kompletan, tako da...

Namjerno sam i birao naslovnu koju Villa nije nikada radio, zbog zbog nekog straha vec radi fazona, da izbjegnem očekivano.

Stoga sam prosto zelio nacrtati Texa da meni bude O.K. uzevsi u obzir sve pomenuto, full figura, nekada da ga mogu isprintati i kao poster, da je univerzalan motiv, i crtacki dobar, sve drugo je...drugi plan.

Uvijek ima detalja kojima nisam najsretniji, ali šta? Svako ih ima, uvijek ce imati. (recimo treći lik koji ima ili pravo duge noge ili na nečemu stoji-kasno primjetio da bih ispravljao) No valjda je bitniji omjer takvih felera spram onoga sto je dobro ispalo?
Jedino sto mi "smeta" je sto mi se nekada cini da se meni sjecira do u broj dugmadi na Texovoj kosulji (mozda samo zato jer sam dostupan na forumu, postavljam ovdje rad, i nije mi mrsko dogovoriti) dok se drugim radovima desi da budu okarakterisani kao dobri, ili ne. Bez pretjeranog razglabanja. Pogotovo sto mi se cini da kada bi se dubina kritike kao za mene, primjenila da ostale radove, da bi tema imala 1000 strana zamjerki

Evo neko je postavio svog favorita, sada ja mogu krenuti od kundaka puske koji je totalno u drugoj perspektivi nego li njen ostakak, od ručke pištolja koja je grozno uradjena (izgleda kao dječija drvena igračka u najboljem slučaju) preko metaka koji izgledaju prosto presmiješno, i do Texove face koja je, blago rečeno "ni nalik" itd itd ...i gdje ce nas to odvesti?

Edited by - MisterYES on 21/05/2015 13:41:23
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/05/2015 : 16:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Odlično ti je nacrtana naslovnica, tu nema spora, sitne greškice nisu vrijedne spomena. Ja bih samo volio da si izabrao dinamičniji motiv i to je to. Ali i Villa često crta statične naslovnice, a najbitnije je da si ti postigao ono što si htio. Što bih ja volio, to je moj problem.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 21/05/2015 : 17:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MisterYES

quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by MisterYES

quote:
Originally posted by mpavin

MisterYES kakva su ti očekivanja?
Po meni, ovo ti nije dovoljno za pobjedu...


Činjenica je da ne živim u Italiji, tako da me organizovanje shippinga od nagrada, a pogotovo škole stripa, iskreno, više brinu nego drugi crteži...tj. plašim se da će izmuljati nešto da domaći poberu top 3 čisto iz tog tehničkog razloga.


More biti, da...
Meni je nevjerojatno da nisi moga smisliti bolji motiv, praktički si precrta originalnu naslovnu dok si recimo za DD-a bio pun odličnih ideja.



Naravno da sam mogao smisliti štošta, ali nisam ni zelio da budem iskren. Niti trositi vrijeme ni zivce.
Uzmimo Zagor CR, pobjedio je rad još manje "mastovit" nego ovaj, tek slikarska verzija postojece Ferrijeve.

Na Dylanu sam se izmucio da osmislim cool ideju i šta? Zavrsio 5-ti. Mogao sam mozda i bolje da sam se fokusirao manje na ideju a više na izvedbu, i tako mozemo u krug.

Evo, sviđao mi se detalj iz te epizode kada je Tex u onim drvenim koritima i spusta se njima, kao akciona scena, imao sam par skica, ali ipak, valjda je bitno ovo; da u kontekstu specijanog broja, koji nosi ime takvo kakvo nosi, po meni prosto trazi postersko/pozersku naslovnu; a uvijek mi je kod originalne smetalo sto Tex nije kompletan, tako da...

Namjerno sam i birao naslovnu koju Villa nije nikada radio, zbog zbog nekog straha vec radi fazona, da izbjegnem očekivano.

Stoga sam prosto zelio nacrtati Texa da meni bude O.K. uzevsi u obzir sve pomenuto, full figura, nekada da ga mogu isprintati i kao poster, da je univerzalan motiv, i crtacki dobar, sve drugo je...drugi plan.

Uvijek ima detalja kojima nisam najsretniji, ali šta? Svako ih ima, uvijek ce imati. (recimo treći lik koji ima ili pravo duge noge ili na nečemu stoji-kasno primjetio da bih ispravljao) No valjda je bitniji omjer takvih felera spram onoga sto je dobro ispalo?
Jedino sto mi "smeta" je sto mi se nekada cini da se meni sjecira do u broj dugmadi na Texovoj kosulji (mozda samo zato jer sam dostupan na forumu, postavljam ovdje rad, i nije mi mrsko dogovoriti) dok se drugim radovima desi da budu okarakterisani kao dobri, ili ne. Bez pretjeranog razglabanja. Pogotovo sto mi se cini da kada bi se dubina kritike kao za mene, primjenila da ostale radove, da bi tema imala 1000 strana zamjerki

Evo neko je postavio svog favorita, sada ja mogu krenuti od kundaka puske koji je totalno u drugoj perspektivi nego li njen ostakak, od ručke pištolja koja je grozno uradjena (izgleda kao dječija drvena igračka u najboljem slučaju) preko metaka koji izgledaju prosto presmiješno, i do Texove face koja je, blago rečeno "ni nalik" itd itd ...i gdje ce nas to odvesti?


Je, imaš pravo, na tvojoj se gleda i najmanja sitnica jer si jedino ti dostupan ovdje. Svakako je tvoja jedna od boljih + najviše liči na Villu i ima najmanje grešaka.

Složio bih se i sa senokuteom, na onoj Danteovoj naslovnici je Texovo lice loše nacrtano.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 21/05/2015 : 17:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio sam reći da je i ove godine moj brat nacrta, evo njegove:


Edited by - mpavin on 21/05/2015 17:31:34
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/05/2015 : 18:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Cestitam sudionicima sa foruma na CR natjecaju!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/05/2015 : 19:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Evo, ovo je, po mojem izboru, šest najboljih ove godine.








Samo Milazzo od domaćih.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/06/2015 : 14:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Jako loš krajnji odabir prvih troje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 02/06/2015 : 17:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
bezveze. od ovog prvog je bilo puno boljih.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/06/2015 : 18:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Sad primećujem da je treća prilično dobra.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 02/06/2015 : 18:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ova druga nije ni za top 50 a kamoli top 3.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/06/2015 : 18:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Sad primećujem da je treća prilično dobra.


Treća je još najbolja od ove tri. Prva mi je ok, originalna.
Ali druga je baš .

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/06/2015 : 21:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

COVER RELOADED 4: I VINCITORI!

http://www.sergiobonelli.it/scheda/38774/Quando-il-sogno-finisce.html





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000