forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: TORPEDO 1936
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Shaner
Advanced Member

Croatia
5223 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/10/2020 :  14:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nakon dugo vremena, ponukan rasprodajom drugog Fibrinog integrala, uzeh ponovo da čitam Torpeda upravo u tom, najrecentnijem izdanju. Da ne duljim citirat ću ŠAŠa, s kojim se u potpunosti slažem:

quote:
Originally posted by ŠAŠ

torpedo je bzvz ,ali ne iz razloga što je protagonist bad guy ,što tuće i ubija iz zabave već što je scenariji prenaivan,predvidiv i pravolinijski.humor ima dobrih točaka i par igri riječi su me nasmijale al to je to.

Što se tiče Bernetovog crteža, on je uobičajeno dobar, ali moram primijetiti jednu stvar. Na temi o Matteu se po ne znam koji puta ukazuje kako su Gibratu sve žene iste, što stoji, ali bogami isto vrijedi i za Berneta pa ne vidim da se tu netko žali. Možda cijenjenoj publici sličnost ženskih likova nije toliki problem kad su nagi?

P.S.
Napisano o scenariju i crtežu vrijedi i za Torpedo 1972.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
7484 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/10/2020 :  14:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
Da ne duljim citirat ću ŠAŠa, s kojim se u potpunosti slažem:

quote:
Originally posted by ŠAŠ

torpedo je bzvz ,ali ne iz razloga što je protagonist bad guy ,što tuće i ubija iz zabave već što je scenariji prenaivan,predvidiv i pravolinijski.humor ima dobrih točaka i par igri riječi su me nasmijale al to je to.

Ajd' fala ti Bože (kaže ateist), već sam mislio da nisam normalan kada se u toliko stvari slažemo.

Oh, happy day ...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
5223 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/10/2020 :  15:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote

Ipak, s obzirom u koliko se stvari slažemo, moraš priznati da djeluješ bar malo nenormalan.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
7484 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/10/2020 :  15:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:

Ipak, s obzirom u koliko se stvari slažemo, moraš priznati da djeluješ bar malo nenormalan.

U pihvatljivim dozama frende !
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
7484 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/10/2020 :  15:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Inače moja je teorija je da su svi žešći stripofili malo trknuti!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
34661 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/10/2020 :  16:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:

Na temi o Matteu se po ne znam koji puta ukazuje kako su Gibratu sve žene iste, što stoji, ali bogami isto vrijedi i za Berneta pa ne vidim da se tu netko žali. Možda cijenjenoj publici sličnost ženskih likova nije toliki problem kad su nagi?

Pa, nije im stil crtanja nimalo slican, a bogami kod realistickog crteza to puno vise bode u oci, nego kod crteza tipa Bernet. Barem ja to tako vidim. Naravno, bolje je da ni kod "karikaturistickog" i "humoresknog", "pojednostavljenog" (na prvi izgled) crteza nema toga, ili barem ne previse.
Pa i kod Lavrica su u recimo Ekstremnim sportovima likovi veoma slicni, a nije da Lavric ne zna crtati. Znaci, nesto je i do stila crtanja, "pristupa".

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster

Croatia
27412 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/09/2021 :  21:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Od danas ponovo dostupna druga knjiga Torpeda!

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
18008 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/12/2021 :  22:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad nešto gledam sadržaj druge knjige - pa ovo se nikako ne poklapa sa hronologijom Strip Agenta - ko je zeznuo stvar?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

StripArt
New Member

Bosnia and Herzegovina
125 Posts

Member since 14/04/2019

Posted - 05/12/2021 :  22:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send StripArt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sad nešto gledam sadržaj druge knjige - pa ovo se nikako ne poklapa sa hronologijom Strip Agenta - ko je zeznuo stvar?

Na kraju, kao trenutno zadnji post Popisi, biografije, bibliografije TORPEDO se može naći kronološki spisak svih epizoda Torpeda kao i naša izdanja istih.
Tamo možeš provjeriti sve što te interesira.

Everyone is entitled to their own opinion, but not their own set of facts.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
18008 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/12/2021 :  22:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
hvala
edit:mogao si mi jednostavno reći da je Fibra ispoštovala hronologiju

Edited by - anto on 05/12/2021 22:52:12
Go to Top of Page

StripArt
New Member

Bosnia and Herzegovina
125 Posts

Member since 14/04/2019

Posted - 08/12/2021 :  23:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send StripArt a Private Message  Reply with Quote
Izvini ali nisam bio siguran u to budući sam ‘davno’ to uradio i trenutno se bakćem s Panoramom koja me na momente izluđuje. Nije bilo namjerno.

Everyone is entitled to their own opinion, but not their own set of facts.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
18008 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/12/2021 :  21:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by StripArt

Izvini ali nisam bio siguran u to budući sam ‘davno’ to uradio i trenutno se bakćem s Panoramom koja me na momente izluđuje. Nije bilo namjerno.

Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000