forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 CRŠ predstavlja: TARZAN, Russ Manning, svezak prvi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Peyo
Advanced Member

Croatia
3444 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/05/2019 :  23:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Peyo

Ovo 1972. se odnosi na Hogarthovu reinterpretaciju Tarzan of the Apes.

smajli je trebao uštediti trud i tebi i meni :)

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

6811 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2019 :  00:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Peyo

Ovo 1972. se odnosi na Hogarthovu reinterpretaciju Tarzan of the Apes.

Tocno opet kolega. Da repliciram i kolegi Rommelu.

isti odgovor kao i kolegi Peyi :)

Go to Top of Page

ReemCP
Advanced Member

Croatia
4354 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/07/2019 :  14:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Moram priznati da sam malo razočaran ovim Manningovim runom na Tarzanu. Nisam baš očekivao izvrsnost ala Princ Valiant, ali s obzirom na hvalospjeve nadao sam se da će biti negdje u rangu Ripa Kirbyja.

Ovo je trash, ali baš, ono, teški trash. Čak bih išao toliko daleko i rekao da su one prve epizode Zagora malo ralnije i bolje štivo od ovoga. Nisam familijaran sa Burroughsovim knjigama, ali je li i on inkorporirao ovoliko znanstvene fantastike u svoje knjige? Ajde dinosaure u 20. stoljeću i one mutante s repovima sam još provario, ali nakon onih harpija I completly left the room. Te tematike o skrivenim društvima zarobljenim u pretpovijesti sam se već načitao u Bonelliju, i općenito mi to spada među najgore stripovske koncepte, ali Munning ga ovdje stvarno siluje do iznemoglosti.

Još nešto što mi je bilo čudno jest kako radnja samo ide zum-zum, bez stanke ili nekakvog kraja. I princ valijant je pisan u formi kronike, ali ovdje uopće neke priče ne dobivaju zaključak poput one sa te dvije civilizacije mutanata koje su u ratu. Tarzan i Korak ih samo napuste usred sukoba i to je to, idemo dalje u nove avanture, 'ko ih jebe... Znam da je to djelomično posljedica novinske forme koja zahtijeva brze zaplete, kao i striscia format onomad u Italiji, but damn, daj malo stani na loptu.

Jedina pozitiva jest što za razliku od striscie nema previše teksta, pa se sve brzo čita i to uspijeva održati nekakav relativni fun-factor. Crtež je, s druge strane, fenomenalan. Omjer između njega i scenarija je ogroman te me i inicijalno privukao da kupim izdanje. Nevjerojatno mi je i kako Munning održava konstantnu kvalitetu istog bez ikakvih varijacija. Također, dosta scena mi je djeluje jako, jako poznato, kao da sam ih već negdje vidio u nekom drugom stripu :D

All in all, nije mi žao što sam ga kupio. Cršvo izdanje nije na razini fibrinog eternauta, zbog papira uglavnom, ali je vrlo pristojno, otisak je dobar, a i bookmark je zgodan dodatak.

Odlican komentar, evo uzeo i ja jucer. Sinoc krenuo citat malo, negdje do 70 i neke stranice i stvarno nikad kraja niti nikakvog prijelaza, odmah u sljedecu akciju. Mozda ja nisam objektivan, ali meni su bolje pocetne Zagor epizode. Iako nije ovo lose, cita se lagano, a i lijep je crtez. Format takodjer fora, neuobicajan za stripove (bar se ja s takvim prvi put susrecem). Ali kako se zene otimaju za Tarzana i sve neke krasotice :D

Nije mi zao sto sam ovo uzeo, uzet cu i sljedece 3 knjige kako budu izlazile. Jednom godisnje jedna knjiga, taman pase.

"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."

Edited by - ReemCP on 16/07/2019 14:40:29
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000