forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Andre Franken: Dobrica i Kića - integral
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

ivanl
Advanced Member

11601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/04/2021 :  16:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E to jest problem, ali...(bolje ista nego nista)
Crtez je odlican, Maza mi je genijalac s avionima, prica bas zanimljiva, volim te sheme; sto bi bilo da je bilo. Tako da dok ne izda netko u boji, ovi su odlicni. (Mada bi mi i to bio problem, jer mi je Maza nacrtao ono bas, pravo zajebane crteze u albume, pa ove c/b ne bi dao nizasto i niposto)
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member

1736 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 15/04/2021 :  13:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Ko želi Mazu u boji, želja mu je ispunjena integral Luftballons u boji..kompletna priča itd itd...ili ko još želi Mazu u boji a želi hahah ima album Opstrukcije..B5, boja, tvrdi uvez, kompletna priča..JEDINO ŠTAMPANO IZDANJE NA SVIJETU...objašnjenje...taj album je objavljen elektronski, jedno vrijeme samo za američko tržište u 4 dijela, za pametne telefone...ja odštampao kompletno...hahahahah
imate sve te albume u striparnicama

Edited by - zokalav on 15/04/2021 14:07:57
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
16841 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/04/2021 :  15:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
U pitanju je definitivno kapitalno delo devete umetnosti,i izdavaču duboki naklon za ovaj poduhvat - verovatno najbolje izdanje koje sam držao u rukama Devete dimenzije,jako lepo odrađen integral sa 183 stranice stripa i 77 listova raznih,i veoma zanimljivih dodataka.
Crtež potpisuje legenda frankobelgijansko,ali svetskog stripa,Andre Franken,a na scenariju mu priskaču u pomoć Greg (ponajviše;a zašto ponajviše je objašnjeno u dodatcima), Gošini,Gody... Na žalost,dosta tabli nije ni potpisano od strane scenarista.

Dobrica i Kića je nastao pre Gaše,a nakon uspeha sa Spiruom i Fantazijom,i to za konkurentsku kuću Lombard (Frankenova matična,na neki način,je bila Dupui) - pratimo svakodnevne zgode i nezgode Dobrice,njegove prijateljice Kiće,ali i drugara Srećka,njegova tri sestrića,te prvih komšija Galamića (Gošinjeve ideju) i Grdića (Gregove);radi se o geg stripu,a tek jedna fora je na dve table.

Ono što je meni plus,pored Frankenovog maestralnog crteža,to je autentična atmosfera tih nekih "dalekih" pedesetih,kad je sve bilo manje komplikovano,sporije i jednostavnije. (interesantno je recimo kako se nekoliko puta pominju vaskršnji običaji;ne znam da li sam ikada u nekom drugom stripu video hrišćanske običaje osim božićnog šopinga). Sa druge strane,fore mi nisu ni najmanje smešne;mislim da se na prstima jedne ruke mogu nabrojati one koje su me lepo nasmejale, i još toliko onih koji su mi izmamili smešak u uglu usana.Na sve ostale sam ostao 'ladan k'o špricer.
Inače,jasno se u njima može prepoznati "mehanizam" koji će posle biti primenjivan i kod Gaše,ali na daleko kvalitetnijem nivou.

U svakom slučaju,fino sam se proveo u druženju sa Dobricom i Kićom,i iako geg strip nije ni približno moja šoljica čaja,niti sam ja ciljana grupa ovog stripa, zahvaljući gore pobrojanim plusevima,nije mi ni najmanje žao nabavke ovog integrala (za koga inače smatram da bi se trebao rasprodati u rekordnom roku,kad se sagleda njegov tiraž i istorijska strip vrednost)

3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

AleksandarN
Average Member

Serbia
594 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 18/04/2021 :  15:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Previse je lep crtez za tebe, Anto. Verujem da ti zbog toga nije leglo kako treba.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
16841 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/04/2021 :  16:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member

Serbia
3250 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/04/2021 :  16:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Za čiča-gliše,
ocena i po više.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
16841 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/04/2021 :  17:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Go to Top of Page

zokalav
Senior Member

1736 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 20/04/2021 :  09:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Striperi hvala na lijepim pozitivnim komentarima za Dobricu
živjeliii
preporučujem sva izdanja "Devete dimenzije" naravno :-)
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000