forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Šta se dešava sa Darkwoodom, očito nije dobro?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Red Marquis
Junior Member

Serbia
377 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 14/07/2019 :  15:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Kao prvo, Čarobna knjiga je već preuzela tuđe nedovršene Bonelli serijale, pa Dagda je izdavala Skriveno Lice i Jana Diksa.Verovatno će i Šangaj Devila uskoro izdati.Dakle, itekako su našli neki svoj interes u tome.

Sve kraći serijali koje oni pametno brzo guraju i završavaju umesto da otvore frontu na sto mesta. Poenta je da nema vajde od sveski i dužih serijala koji moraju na kioske. Nigde nisam napisao da je neisplativ Boneli već da od onakve Julije i JDJP nema vajde.
A malo si i preterao za leteći start, Asteriks 1 prvi tiraž je planuo u Bulevar Booksu prvog dana.

Ne čitam ništa od Bonelijane, ali su mi ta izdanja ČK odlična i praktična, ne razumem taj prigovor oko dimenzija. Sad što si ti kaspere navikao na određeni format od mladosti je jedno, ali ne crtaju tamo Kordej, Gimenez ili Uderzo pa da zahteva veći format
Go to Top of Page

Jozzinelli
Average Member

597 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 14/07/2019 :  16:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Poenta je da nema vajde od sveski i dužih serijala koji moraju na kioske. Nigde nisam napisao da je neisplativ Boneli već da od onakve Julije i JDJP nema vajde.

Sad te nisam najbolje razumeo, šta ti znači to "onakve"?
Kakvi bi Julija i JDJP trebalo da budu?
Go to Top of Page

Red Marquis
Junior Member

Serbia
377 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 14/07/2019 :  19:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:

Poenta je da nema vajde od sveski i dužih serijala koji moraju na kioske. Nigde nisam napisao da je neisplativ Boneli već da od onakve Julije i JDJP nema vajde.

Sad te nisam najbolje razumeo, šta ti znači to "onakve"?
Kakvi bi Julija i JDJP trebalo da budu?

Mislio sam na izdanje. Sveske. Jer to bez kioska ne može da ima prođu kakvu treba.
Go to Top of Page

maelstrom
Average Member

852 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 15/07/2019 :  05:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:

Kao prvo, Čarobna knjiga je već preuzela tuđe nedovršene Bonelli serijale, pa Dagda je izdavala Skriveno Lice i Jana Diksa.Verovatno će i Šangaj Devila uskoro izdati.Dakle, itekako su našli neki svoj interes u tome.

Sve kraći serijali koje oni pametno brzo guraju i završavaju umesto da otvore frontu na sto mesta. Poenta je da nema vajde od sveski i dužih serijala koji moraju na kioske. Nigde nisam napisao da je neisplativ Boneli već da od onakve Julije i JDJP nema vajde.
A malo si i preterao za leteći start, Asteriks 1 prvi tiraž je planuo u Bulevar Booksu prvog dana.

Ne čitam ništa od Bonelijane, ali su mi ta izdanja ČK odlična i praktična, ne razumem taj prigovor oko dimenzija. Sad što si ti kaspere navikao na određeni format od mladosti je jedno, ali ne crtaju tamo Kordej, Gimenez ili Uderzo pa da zahteva veći format

Naravno, potpuno se slažem u vezi ovoga.Totalno bi bilo bezveze da ponove greške Darkwooda i šire se na sve strane.
Sasvim su pametno uradili vezano za ove kraće serijale, e sad stvarno ne znam koliko su oni bili isplativi Dagdi i zašto su tu stvari pukle, nemam nekih informacija, činjenica je da ne možemo otvoreno da kažemo ni da su generalno isplativi ili nisu.Jedino ako nas neko sada upozna sa nekim novim informacijama.
Stvar je i u tome da Čarobna knjiga veoma dobro gura, vuku odlične poteze, izdanja su im lako dostupna, imaju svoj website, striparnicu i solidnu komunikaciju sa kupcima i što je najbitnije, isti kupci se u njih mogu pouzdati što je veoma bitna stvar.

Što se tiče dužih serijala, eto imaće određeni upliv i tu jer će krenuti polako i sa Nejtanom Neverom, videćemo kako će tu stvari stojati.A sa Nejtanom je pokušala i Arkona, no doduše njih ne mogu smatrati za baš ozbiljnog izdavača tako da ćemo tek videti koliko je Nejtan isplativ.
Julija i JDJP svakako neće ni doći pod skute Čarobne knjige pa je o tim serijalima u ovom slučaju izlišno pričati, to je i dalje tema za Darkwood.Nažalost, mislim da je sa time gotovo, a da li će jednoga dana opet biti kod nekog izdavača na tapetu, to ćemo videti najranije možda za nekoliko godina.

P.S.- Što se tiče letećeg starta Asteriksa, prvu knjigu sam uzeo prvog dana tako da tu nisam imao neku predstavu kako ide prodaja, ali ostale sam uzimao na kraju letećeg starta i bilo ih je još u prodaji određeni broj.Dakle, neka druga knjiga Skrivenog lica bude neki grub reper, mada izdanja svakako nisu za poređenje niti mi je bio cilj da poredim jedno sa drugim iako sam to spomenuo.
Go to Top of Page

Manny
New Member

171 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 15/07/2019 :  10:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
i solidnu komunikaciju sa kupcima i što je najbitnije, isti kupci se u njih mogu pouzdati što je veoma bitna stvar.

Ovo se ponavlja tako često da sam ipak odlučio da prokomentarišem jer jednostavno nije tačno.
Komunikacija sa ČK je nikakva, postavio sam im na raznim mestima pitanja, nikad nisu ništa odgovorili.
Ne znam ni to koliko se mi kao kupci možemo pouzdati u njih - evo ja čekam već dve godine da se pojavi nova Saga, pa ništa. Niti odgovaraju o nastavku, po forumima se spekuliše kako neće nastaviti sa Sagom, kakva je pozdanost? U čemu je recimo tu razlika između ČK i Darkvuda?

Ako izuzmemo Marka i Fibru, sa svim izdavačima je komunikacija loša, moraš bacati bob da bi video da li će se neko izdanje pojaviti ili ne.
Go to Top of Page

maelstrom
Average Member

852 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 15/07/2019 :  11:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Dobro, nisam mislio na direktnu komunikaciju tipa odgovaranja na mnoga pitanja već više na njihovo samoinicijativno obraćanje kupcima i ažuriranje podataka.
Svakako da bi se u ovom pomenutom segmentu mogli popraviti, no većina izdavača tu baš nije previše aktivna (tako je kako je), a sve i da jesu kao recimo Veseli četvrtak preko njihove fejsbuk stranice, vidimo da od toga ima u neku ruku više štete nego koristi ma koliko to čudno zvučalo.

Edited by - maelstrom on 15/07/2019 11:02:34
Go to Top of Page

Red Marquis
Junior Member

Serbia
377 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/07/2019 :  14:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:

Ako izuzmemo Marka i Fibru, sa svim izdavačima je komunikacija loša, moraš bacati bob da bi video da li će se neko izdanje pojaviti ili ne.

Kad pogledaš svi su izdavači nekad bili aktivni i samo jedan po jedan dizali ruke.

Da budemo iskreni po ovim strip forumima i grupama ima toliko bolida, ljudi koji postavljaju glupa pitanja o izdanjima koja samo njih interesuju, ljudi koji troluju, ljudi koji bi se svađali samo svađe radi, ljudi koji misle da imaju pravo da im izdavač polaže sve račune...da se na svako relevantno pitanje nekog normalnog forumaša pojavi barem 10 glupih i suvišnih. Čak ni Marko sa svojom transparentnošću nije bio pošteđen malicioznih komentara.

A ako izdavač odgovori samo nekom, onda se sjati brdo lešinara sa svojim pitanjima, i vrzino kolo kreće. A očekivati da izdavač jasno i glasno kaže "ugasili smo ovo izdanje" - pa to ti niko neće reći.

Go to Top of Page

velka031
Advanced Member

Croatia
14838 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/07/2019 :  21:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi super da ČK preuzme JDJP i Juliju, to su predobri stripovi da bi ostalo na ovome, a kad vidim što se sve nalazi na kioscima srce me zaboli da ovako nečega kvalitetnog nema... Više nema... Dobro, nije ni išlo na kioske, ali kužite poantu...
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000