forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

dzoni
Advanced Member

Serbia
3684 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 20/11/2019 :  07:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ok...ako je kvalitet stampe isti onda je stvarno "poluispravljen" primerak i samim tim ostajem na kupljenom izdanju (jer mi je taj problem i greska kod kvaliteta rezolucije najvazniji(da bude ok)...nadam se da ce od broja 2 i od prica 1 biti sve kako treba...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Senior Member

Croatia
2451 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/11/2019 :  09:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

Evo ga (predstavnik) izdavača, da razveje sumnje i rastjera nagađanja, da vidimo ima li tu laži, ima li tu prevare...
Šalu na stranu, možda joj nema mesta, mada ja mislim da je uvek i sve bolje i lakše kroz šalu...
Elem, da ne odužim mnogo, kratko objašnjenje je ujedno i vrlo jednostavno. Minimum poslednjeg dela tiraža smo dobili sa izmenjenim nekim parametrima (povećane slike, pa zato smanjene bele margine, te unutrašnje korice urađene margo), ali se u kvalitetu štampe nije ništa promenilo...
Tih "poluispravljanih" primeraka (čiju ispravku nismo tražili, već je štampar sam odradio, posle naših primedbi, a bez odobrenja i finalne konsultacije sa nama) dobili smo vrlo malo, deo je otišao u striparnice i trenutak je odlučio da baš njih ponesem na IL, jer trenutno nisam imao drugih pri ruci, generalno, tiraž se vrtoglavo bliži kraju, tako da, što se nas i prve knjige Julije tiče, smatramo da je ova priča završena, idemo dalje, nadamo se, na bolje...
Već sam negde rekao, ali da kažem opet, nema potrebe za razvlačenjem polu-priče po forumima i kojekuda, pišite nam i pitajte nas direktno, mislim da ćemo tako najbolje i najbrže rešiti svaki eventualni nesporazum ili, nedajBože, problem...ne verujem da nekome do sada nismo odgovorili, pa ćemo i ubuduće gledati tako, čim nam vreme dozvoli, naravno...osim ako postoji neka druga pozadina razvlačenja priče na forumu, ali ne veruejm da je to ikad korisno, za bilo šta.

U međuvremenu, prva knjiga Priča je uveliko u štampariji (drugoj, proverenijoj...) i realno je za očekivati ih u ruci sledeće nedelje, otpočeli su uveliko radovi na drugoj knjizi Julije, a već koliko u narednih par dana, očekujte preliminarnu najavu našeg novog BD izdanja, koje planiramo za januar, ali njega nemojte nikako da kupujete "na neviđeno", svratite prvo negde gde može fino da se pročita od korice do korice, kao ono nekad (negde možda i sad) što su likovi radili na trafikama sa novinama, pa i onda dobro razmislite da li ćete da ga kupite, ali i to samo ako vam se priča baš, baš svidi...jer ovo nećete naći online scanslirano, previše je "friško" za to...

Odlično, sviđa mi se što lupate po neobjavljenim BD-ima i nadam se da će tako biti i ubuduće. Sretano!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ReemCP
Advanced Member

Croatia
6106 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/11/2019 :  13:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Eto, idemo dalje za iste pare

Ja ovo za rezoluciju zaista nisam skužio, pročitao sam broj 46 i nisam bio za ništa uskraćen, baš sam uživao u zanimljivoj priči. Inače, ja nemam naviku ovako preskakati i čitat random epizode, volim sa serijalom krenuti ispočetka. Naročito sa onim koji mi je još praktički nepoznat. Ali ovo sam odlučio pročitati iz razloga što se negativno pisalo o ovom integralu.

Btw, samo naprijed

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
28018 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/11/2019 :  19:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U moru primjedbi imam jedno akademsko pitanje; može li se serijal čitati od broja 46 ili je potrebno određeno predznanje iz ranijeg perioda?
Možda bih uzeo ovaj trobroj da vidim hoće li mi barem sjesti (ako već neće leći), ali nemam namjeru ganjati prethodne brojeve, puno veći gušt mi je uzimati ovako kako izlazi.

Murskaamme Kasvot Juutalaisten Kuninkaan
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1157 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 20/11/2019 :  19:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

U moru primjedbi imam jedno akademsko pitanje; može li se serijal čitati od broja 46 ili je potrebno određeno predznanje iz ranijeg perioda?
Možda bih uzeo ovaj trobroj da vidim hoće li mi barem sjesti (ako već neće leći), ali nemam namjeru ganjati prethodne brojeve, puno veći gušt mi je uzimati ovako kako izlazi.

Može naravno. Tek rijetke epizode se nastavljaju, svaka je zasebna. A likove lako skontaš.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

ReemCP
Advanced Member

Croatia
6106 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/11/2019 :  19:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Dodsferd - Fanovi Julije ce ti najbolje znati odgovoriti na ovo pitanje, a ja koji sam jos neiskusan, rekao bih - da! Mozes poceti od ovog broja. Bilo bi dobro samo prije da procitas ovaj tekst od Markosa na sajtu: https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/ju/julia/

Cisto da dobijes neki info. Objasnili su mi da je svaka prica za sebe i nista ne propustas ako nesto nisi prije citao. Neke price su u vise dijelova - 1., 2. i 3. broj na samom pocetku serijala, ostalo su valjda sve pojedinacne price.

Ja sam samo procitao broj 1 i sad ovaj 46, mogu reci da sam uzivao u 46-ici. Osjecaj je bio kao nakon procitanog Nick Raidera.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 20/11/2019 19:48:26
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
28018 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/11/2019 :  22:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako ga bude u SNK idući mjesec onda bih mogao pokušati, s obzirom da više nije početak serijala mislim da su 3 broja dovoljna za skupljanje dojmova.

Murskaamme Kasvot Juutalaisten Kuninkaan
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000