forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: SIN CITY
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

naker
New Member

190 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/02/2021 :  19:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kod čitanja ovog Millerovog čeda treba imati na umu da nije Marv = Sin City i caka je da se jednostavno prepustite i uživate u dobrim stvarima koje ove priče mogu da ponude

The Hard Goodbye - jedno pravo malo savršenstvo, nešto najbolje što strip kao medij može da ponudi

A Dame to Kill For
- većina balavi na Nancy ali Ava... Ava mesečinom okupana je stvarno nešto posebno

The Big Fat Kill - Obavezno pogledati film jer upitno da li bi iko drugi mogao bolje da skine Jackie Boya od Benicia del Tora

That Yellow Bastard - crno i belo pa na žuto, rame uz rame sa Poslednje zbogom i ova priča je vrhunac serijala

Family Values - smrtonosna mala Miho ovde dolazi do punog izražaja ali nažalost ovde već puno toga ne štima

Booze, Broads & Bullets - prve 3,4 priče su dostojne Sin Citya ali sve nakon toga je tuga za gledanje i čitanje
Možda je najbolje da se one ni ne čitaju i da se preskoče u potpunosti

Hell and Back / nadrogirani dugokosi bivši marinac u starkama kao nindža likvidira sve pred sobom, kako ne voliti ovu celinu?
Čitanje Pakla i natrag mi dođe kao slušanje St. Angera od Metallice, znaš da je treš i da ništa ne valja ali nekako je treš na dobar način jer ti se taj prljav zvuk uvukao pod kožu i ne možeš da prestaneš da slušaš

Što se tiče prevoda, baloner upada u oko nama koji smo se prebacili sa Skrobonjinog prevoda, ali to je sitnica jer sve ostalo je vrhunski odrađeno, fenomenalna ambalaža za serijal koji obožavam i koji je srcu blizak. Samo reči hvale za izdavača

Cenim da je većina upoznata sa prvim filmom ali ne treba prenebregnuti ni nastavak jer u njemu imate dve priče koje je Miller napisao, a koje ne postoje u stripu
U jednoj pratimo vanbračnog sina senatora Roarka koji izaziva ćaleta na pokersku partiju sa visokim ulozima, dok sjajna druga dođe kako epilog priče That Yellow Bastard jer vidimo Nancy Calahan u skroz drugačijem ruhu. Ne propustiti
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
9068 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/03/2021 :  02:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odlican osvrt Naker! Slazem se s ocenom pojedinacnih trejdova Sin Citya.

Pogledao sam dvojku film Sin Citya (bez gledanja keca), bio je na RTSu1 prosle godine u januaru i bio mi je jako solidan, svidela mi se ta dodatna prica sa Nancy Calahan, ali ova s Joseph Gordon Levitom kao sinom senatora Rurka mi i nije bilo nesto. Josh Brolin jako dobar, iako u prvom delu njegovog lika tumaci Clive Owen, ne znam zasto se nije vratio ulozi. I Mikija Rurka je uvek zadovoljstvo videti pa makar i na kratko kao ovde. Moram da pogledam i prvi deo. Ali ipak film me nije onako odusevio i prodrmao i ostavio takav utisak kao strip. Strip je stvarno remek delo.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000