forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 199

izivko
Advanced Member



Germany
11661 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 23/02/2017 : 19:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Djeluje zanimljivo i vizualno vrlo privlačno. Fibrastično!


3 albuma - 234 stranice - taman u jedan integral.

Have mercy
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 23/02/2017 : 19:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
to je onaj ferrandez koji je ustripovio Camusovog Stranca, a na našim prostorima izdao ga Šahinpašić. ja ga još pametnije uzela za ciglih 100kn u nekoj zagrebačkoj knjižari. bingo!

Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 23/02/2017 : 19:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Peyo

Djeluje zanimljivo i vizualno vrlo privlačno. Fibrastično!


3 albuma - 234 stranice - taman u jedan integral.

Ukupno ima 10 brojeva. Švabe su samo tri prevela.

http://www.bedetheque.com/serie-1528-BD-Carnets-d-Orient.html

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 24/02/2017 : 21:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Kupio i pročitao Atomiku: Bog je crven. Fenomenalan strip, originalan, dinamičan, kreativan, i nosi duboku priču o Bogu stvorenom od strane ljudi. Ovo bi definitivno preporučio svima koji su u potrazi za nešta novim.

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11661 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/02/2017 : 13:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Tin Lizzie (Toonfish 2016, 48 str.)

Do sada su objavljena 2 albuma. Kod Francuza stoji da je serijal en cours, daj Bože!

Chaffoin i Monféry imaju mnogo iskustva na crtanom filmu ali ovo im je prvi rad na stripu – ali kakav!
Limena Lujza je do 1972. bila najprodavaniji automobil na svijetu.

Mississippi, ljeto 1908. godine. U sanjivom gnijezdu Ponchatowla vlada veliko uzbuđenje jer u riječnu luku je stigao veliki sanduk a u njemu – automobil!
Prvi automobil u mjestu je doduše jedan skromni Ford T, naravno kupljen od Colonela ovdašnjeg veleposjednika ali ipak senzacija, početak jednog novog doba.

Nezahtjevna, jednostavna ali istovremeno prelijepa, dirljiva, smiješna, čudesna priča o odrastanju, prijateljstvu, ljubavi, slobodi, snovima i velikom putovanju;
priča koja čitatelja odmah povuče i ne pušta do zadnje table. A table, ne znaš koja je ljepša!
Strip je namijenjen prije svega mlađim čitateljima ali i odrasli će itekako uživati i zabaviti se.Prva liga, grom gromova, apsolutna preporuka!







http://imgur.com/a/ATMQy

Have mercy
Go to Top of Page

miro81
New Member



Croatia
201 Posts

Member since 21/12/2013

Posted - 25/02/2017 : 16:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit miro81's Homepage  Send miro81 a Private Message  Reply with Quote
Ovo me po opisu i malo po crtezu podsjeca na trgovinu vjerujem da je dobro.

u prstima mi treperi kofein, u glavi krckaju pojacivaci inteligencije.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/02/2017 : 17:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by miro81

Ovo me po opisu i malo po crtezu podsjeca na trgovinu vjerujem da je dobro.


isto ovo htedoh reći i ja;mada mi je crtež nije toliko dobar.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/02/2017 : 11:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Mort Voker:Redov Bili (Beli Put)

Moram priznati da sam bio pomalo zatečen odlukom Belog Puta da te "davne" 2009. izda integralno izdanje Mort Vokerovog (Mort Walker) Redova Bilija (Beetle Bailey).Čisto zbog toga što su beloputaši cepali samo hitčine,a Bili,iako je svojevremeno jako zastupljen u jugoslovenskim strip revijama,nikad nije imao status ne_znam_koliko_cenjenog_stripa.Ono,svima je bio simpa,ali daleko od klase nekih drugih novinskih geg stripova.

Redov Bili je ok strip.Nije stvar zbog koje ću se zbog smejanja prevrnuti iz stolice ili nervirati ukućane glasnim kikotanjem,ali sve vreme čitanja mi u uglu titra jedan blagi osmeh,koji se u nekim trenucima razvuče od uha do uha,te izmami i adekvatan zvučni efekat mojih glasnica.A na celokupni ugođaj pozitivno utiče sjajno izdanje sa odabranim kaiševima,tablama i visprenim autorovim opaskama.

Možda nije masthevuša,ali svakako jedan jako prijatan strip (posebno za sve nas koji smo okusuli "čari" vojske)

3/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11661 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/02/2017 : 19:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ein letztes Wort zum Kino (Reprodukt 2016, 88 str. / Pour en finir avec le cinema 2011)

U prijevodu Posljednja riječ kinu.

Kakav utjecaj imaju filmovi na naš život i zašto ih toliko volimo? Za francuskog strip umjetnika Blutcha govor i mitovi filma su dva presudna utjecaja na vlastito stvaralaštvo.
Kratkim strip esejima dao se u potragu za filmskim kolektivnim pamćenjem i lakoćom odrazio uspjeh svojih mladalačkih ikona kao što su Claudia Cardinale, Jean-Luc Goddard i Luchino Visconti. U svojem „Posljednja riječ kinu“ Blutch je šalom i samoironijom nacrtao kritiku filma – i pri tome u osnovi kritiku stvarnosti koja ne može održati obećanja na filmskoj vrpci.

Nije ovo samo kritika, ovo je i posveta filmu jer Blutch voli film, film ga očarava ali njegova ljubav prema filmu puna je i otvorenih prigovora, nesklonosti i dvojbi.
Evo samo par citata iz stripa koji dobro pogađaju:
- „Film je obmana na najvišoj razini. Zakukuljeno nadiranje industrijske buržoazije“. – fino rečeno
- „Krupni kadar lica Williama Holdena u Missouriju ravan je jednom Rembrandtu“. – tako nekako
- Paul Gégauff, pisac scenarija i glumac, član kluba Nouvelle Vague o radu na filmu kaže:
„…zabavno je raditi za film jer ti pruža život koji se svodi na jedno divno ljenčarenje…- što je, je
- A o ženama i sexu na velikom platnu isti lik veli: „Klub smo osnovali kako bi guzili“ – hehe, učlanio bih se rado.

Ma, puno je toga ovdje, nije ovo samo strip, valja ovo još koji put pročitati.
Za mene je ovo bila prava uživancija, najbolje što sam u ovoj godini pročitao. Bit će teško ovo nadmašiti. Apsolutna preporuka!








http://imgur.com/a/CHgiq

Have mercy

Edited by - izivko on 26/02/2017 19:03:06
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 26/02/2017 : 20:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Odlična kritika, baš poziva na čitanje, ne samo zato što preporučuješ, nego svime što si izvukao. Jako mi se sviđa :)
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 05/03/2017 : 14:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote


DC UNIVERSE BY ALAN MOORE

Kompilacija priča koje je Mur radio za DC (ujedno i Wildstorm). I ovdje se vidi da se takav kao Mur jednom rađa, neke sjajne i vickaste ideje, kao i sposobnost da se iz prosječnih ideja izvuče maksimum sposobnošću pripovjedanja.
Kompilacija sadrži 16 priča:
"For the man who has everything" - Supermenu je rođendan i dobija jedan neočekivan poklon koji je u sebi dugo priželjkivao: mogućnost života na Kriptonu, koji je izbjegao katastrofu, tako da Sups nije ni došao na Zemlju. Jedna od onih "pazi šta želiš" ili "ko zna zašto je to dobro" priča. 7,5/10
"Night Olympics" - Zelena Strijela i njegova partnerica u lovu na zločince, koji prekida jedan "obični" zločinac. S jedne strane šprdanje sa time kako se te superheroje nikako ne može ubiti, iako daju toliko mogućnosti za to, a s druge opet i pokazuje zašto su ti heroji u stvari "super" i da se s njima zaista ne treba zajebavati. 7/10
"Mogo doesn't socialize" - kratka Green Lantern pričica, simpatična. 7/10
"Father's day" - najlošije iz ove kompilacije, za ne povjerovati da je ovo izašlo iz Murovog pera. Sem kraja koji donekle tjera na razmišljanje o porodičnim odnosima, bezvezarija. 5/10
"Brief lives" i "A man's world" - simpatične minijature iz svijeta Omega men, naročito je dobra druga priča koja govori o jednom potpuno drugačijem načinu začeća i rađanja u nekom drugom svijetu, i nekompatibilnosti s načinom kakav je prisutan kod sisara na Zemlji (ili nekoj sličnoj vrsti s neke druge planete). Skoro sam čitao neke recenzije Murovih djela od nekog strip-kritičara koji je recenzirao i ovu priču i popljuvao je, a iz osvrta se vidi da priču nije ni shvatio. Obje za 8/10
"The Jungle Line" - krosover Supermena i Čudovišta iz močvare, dovoljno zanimljivo. 7/10
"Tygers" - još jedna Green Lantern priča o neizbježnosti sudbine, odlično nacrtana. 8/10
"Footsteps" - priča iz Secret origins-a, s Fantom Strangerom u glavnoj ulozi, sa anđeoskim originom ovog šetača. 8/10
"In blackest night" - kako primiti u redove GL Corps-a lika u univerzumu u kom ne postoji svjetlost, samim tim ni predstava o bojama? Izuzetno interesantna ideja. 8,5/10
"Mortal Clay" - Betmenov godišnjak, nahvaljen (s razlogom), ljubav Klejfejsa III prema lutki ispričana tako da možemo da je poredimo sa svim pričama o ljubomori. 8,5/10
"Whatever happened to the Man of tomorrow?" - "posljednja" priča o Supermenu, izlazak iz naivnog doba superheroja u brutalnije moderno doba u kom nema mjesta za Supermena srebrnog doba. 8/10
Potom kreću priče iz Wildstorm univerzuma koje su i dalje ok, ali ništa posebno, "The big chill" o jednom novom načinu stvaranja univerzuma, četverodijelna priča Voodoo iz koje je najpozitivnije to što me je malo upoznala sa vuduom o kom nisam znao gotovo ništa, trodijelni "Byblows" i kratka priča iz Wild C.A.T.S., simpatična.
Svakako preporuka za ovu kompilaciju, jedino smatram podbačajem onu priču o Vigilanteu "Father's day", ostatak vrijedan čitanja i sa raznovrsnim crtačima koji su većinom na visokom nivou.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/03/2017 : 23:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
E ovu Murovu kompilaciju bih voleo da vidim u domacem izdanju! Mozda Fibra ili Darkvud jednog lepog dana?
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 07/03/2017 : 13:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
NAILBITER



Evo izašla zadnja, 30-a sveska i strip je završio.....ili nije?

Kao i većina horrora filmova ili stripova uvijek je ostavlja mala slamka u smislu mogućih nastavaka iako autori govore da nema šanse da u budućnosti rade još toga.

Strip mi je na početku bio izvrstan čista 8/10, no u zadnjih nekoliko sveski se to sve dosta razvodnilo i mislim da su i sami autori to shvatili pa su ga ipak završili relativno brzo.

Ako volite krimiće/trilere/horore ovo će vas se dopasti 100%.....crossover Sedam, Jaganjaca, small city filmova.......riječ je o malom gradiću iz kojeg je izašlo čak 16 serijskih ubojica. O istrazi oko tog fenomena itd...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/03/2017 : 20:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Joker



Na nagovor prijatelja koji inace i nije bas u stripovima, sam pored Killing Jokea, dobio preporuku za ovaj strip i za Batman: Arkham Asylum.
AA jos nisam kupio, ali TKJ i ovaj jesam. TKJ je odlican strip, ali usudio bih se rec da mi je ovaj cak mrvu i bolji.
Jokera obozavam, pa zato i volim stripove gdje je on glavna tema.

Jednog dana Joker je pusten iz Arkham Asyluma i Johnny Frost odlucuje ici po njega... Kasnije kroz Johnny-evo pripovjedanje saznajemo kako je Joker odlucio vratit ''svoje'' dijelove Gothama koje su neki poznati negativci iz Batmanovog svijeta podijelili medu sobom dok je Joker trunuo u Arkhamu. Joker to cini na sebo svojstven nacin...



Crtez varira od po meni nekako genericnog i svojstvenog za americke stripove (kao panel iznad), do jednostavno nevjerovatnih kao ovi dole.



Prvo sto sam pomislio, vidi ga Heath Ledger! Ali onda sam procitao na netu da je ova verzija Jokera nastala zapravo prije filma, i da je ocito Nolan svog Jokera napravio na temelju ovoga.

Samo izdanje od DC-a kojeg sam kupio je cist OK, tvrde korice sa mekim omotom kao i The Killing Joke, 120ak starnica stripa bez ikakvih dodataka i papir unutra je masan i uzasno tanak, tek mozda mrvu deblji od prosjecnog casopisa, TKJ je mrvu veceg formata i kvalitetniji.

Ali sve u svemu ovo je odlican strip



EDIT: Dajte mi slobodno preporuke za jos stripova sa Jokerom u prvom planu!




A sad evo samo C/P iz FG podforuma, dojmovi na temelju prve (od tri) procitane knjige Alex Raymond-ovog Flasha Gordona:

Flash Gordon: On The Planet Mongo



Kad sam bio mulac, tamo negdje pocetkom 90-ih sam uzeo u knjiznici i procitao 3 Flash Gordona od decjih novina i bili su mi toliko dobri da sam ih procitao jos koji put. Sjecam se da mi je crtez ostao u sjecanju kao odlican i da je bio c/b (opet nostalgija,ali cini mi se da je taj c/b crtez puno bolje pasao FG-u od ovog u boji).

E sada, vodjen tom nostalgijom sam se napalio na Titanovo izdanje posto je format prakticki isti, samo su u boji. Ono americko izdanje sa Jungle Jimom mi je preveliko i JJ me uopce ne zanima; Carobna knjiga nije izdala jos Alex Raymondov dio do kraja, pa je i to otpalo.

Prije nego sam kupio sam skinuo skenove i bili su jako lose kvalitete, reko ajd, strip ce na papiru izgledat sigurno super...nece :(
To je prvo sto sam primjetio, ocito je originalni materijal prestar i jako lose kvalitete, i premda oni u predgovoru tvrde da je ovo remasterirano izdanje....ne izgleda mi bas nesto dobro. Dosta je sve bljedunjavo, i varira od panela do panela, sto strip ide dalje tako je crtez detaljniji i lijepsi, a i kvaliteta im raste, veca su i slova i time citljivija. Fora je i sto titanovo izdanje koristi nekakav zuckasti papir da bi to sto vise podsjecalo an orignal (izdavan u novinama).



E sada najvazniji dio, sama prica...joj, jao, nostalgija bas zna biti okrutna (ovdje po moj novcanik :( ). Jednostavno mi strip nije legao u pocetku, malo cudan nacin pripovjedanja (ocito specifican za doba u kojem je strip nastao), i doke Raymond ima ludu mastu sto se tice samih crteza (stvarno je predivno, pogotovo kasnije, covjek crta za 10), Don Moore kao scenarista je pomalo zakazao (ili ja krivo gledam na ovaj strip posto je toliko sta i ovo je u samim pocetcima SF-a). Glavni junak nema predaha ni jednu sekundu, taman kad zavrsi okrsaj sa negativcem X, slijedi koja slicica mirnog razgovora i onda ulijece odnekud negativac Y i sve ispocetka. Kao sto sam naveo, poslije se stvari malo ispravljaju i strip postaje bolji. Kuzim ja da je ovaj strip izlazio tjedno u novinama i da su ga zbog toga odlucili uciniti maksimalno napetim, ali meni to ocito vise ne lezi.
Eto, ovo su dojmovi nakon procitane prve od 3 knjige koje sam kupio i koje zaokruzju Raymondovog FG-a.
Javim dojmove kad procitam i ostale 2, inace sam mislio kupit jos preostale 3 knjige od Titana, ali cu dobro razmislit prije kupnje.
Naravno, stripove cu zadrzat u kolekciji, ako nista drugo zbog nostalgije ;)

Zaboravio sam napomenut da je ovo Titanovo izdanje vrhunsko, odlicne korice, fin debeli, zuckasti, mat papir koji je vrlo savitljiv a ne krut, naravno prosiveno. Jako dobro se lista, i cak i na svakoj strani ima tocan datum kada je doticni panel objavljen u novinama.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 12/03/2017 07:29:23
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 13/03/2017 : 21:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote


Dobio od druga Haje (Hajo) - jeste, nisam ga do sad imao ( ) i krećem, evo odmah na čitanje.
Onako na prvo prelistavanje - čini mi se, malo previše mrcvarenja?
No ok, možda mi radnja ostavi pozitivan dojam...

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/03/2017 : 12:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

Onako na prvo prelistavanje - čini mi se, malo previše mrcvarenja?
No ok, možda mi radnja ostavi pozitivan dojam...


Trebala bi, posto je stripcina samo takva u pitanju.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/03/2017 : 11:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Flash Gordon: The Tyrant of Mongo i Fall of Ming





Kao sto sam vec napisao za prvi dio ove Alex Raymondove trilogije, ostao sam malo razocaran. Nostalgija je ucinila svoje i to na negativan nacin. Ja sam FG-a zapamtio kao drugi Isusov dolazak, medjutim nije mi se bas svidio.

Vol 2 i 3 su dosta bolji od Vol 1 o kojem sam vec pisao, a koji se pred sam kraj osjetno popravlja. Em je scenarij dosta bolji, em je crtez dosta kvalitetniji a i sam print je kvalitetnije jer je izvorni materijal mladji. Raymondov crtez mi je bas odlican, pravo cudo, i ako zbog niceg drugog, drago mi je da zbog njegovog crteza imam FG u kolekciji. Zadnjih par strana u Vol 3 je crtao Austin Briggs i ubacene su da bi se zavrsila prica (Raymond je u to vrijeme otisao u rat).

Pricao kao prica, dosta se zasniva na opisima, nesto kao u Eternautu koje je u ovom dijelu zapravo svjetlosnim godinama ispred.
Flash Gordon je cini mi se vise pisan za djecu, zato mi se ocito tako i urezao u pamcenje jer sam ga citao kad sam imao 10-14 godina (ne sjecam se tocno). Previse je tu naivnih opisa i pojasnjavanje jasne radnje, a i sam junak je previse idealiziran, nemao toga sto on nemoze, najjaci, najbolji, najzgodniji, najpametniji, jednostavno je presavrsen, ali dobro, ipak je to Flash Gordon

Moram priznat da mi puno bolje lezi u c/b varijannti (ovo moje je u boji).





Ova Titanova izdanja su odlicna, superkvalitetan mat zuckasti papir da malo baca na novinski papir je odlicna ideja, nema odsjaja, papir je debel a savitljiv pa se lako lista. Jedino je oblik stripa malo nezgodan, pa ga je najlakse citat polozenog na stol.

Sve u svemu, nije mi zao novaca za ovaj serijal, jos nisam siguran da li bi uzeo ostatak (Briggsov, isto 3 knjige), ali ova 3 su mi cisto OK. Jednog dana kad budem imao klince, ovo ce im vjerovatno biti odlicno kao sto je i meni bilo

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2017 : 13:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Istog sam misljenja kao i DiSkAcH samo za Rejmondovog Ripa Kirbija. Odlican crtez, ali prica je ipak dosta naivna. Od Ripa sam procitao samo prvu knjigu u izdanju Carobne knjige i to je dosta naivno ali ne znam da li se situacija popravlja u kasnijim brojevima?
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 24/03/2017 : 17:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
malo divljeg zapada, malo nečeg drugog ...
ne preporučujem još ništa, nisam još pročitala



Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/03/2017 : 09:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Crnobijeli Raymond i prvi Galep na Texu su jako sličnog crteža...izgleda da se neko ugledao na drugog.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/03/2017 : 22:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote


PLUTO

Drugo čitanje. Koliko sam skontao, ovo je modernizovana verzija priče iz Astro Boy-a, The Greatest Robot in The World (nisam čitao ni gledao Astro Boy). Priča se odvija u robotizovanoj budućnosti i počinje ubistvom (uništenjem) jednog od sedam najmoćnijih robota svijeta, Mon Blana, u Švicarskoj. Takođe, u Njemačkoj je ubijen jedan od uticajnih ljudi vezanih za borbu za prava robota. Istragu vodi inspektor Gesiht iz Europola (takođe jedan od sedam najmoćnijih robota), koji ubrzo počinje da uviđa vezu između ubistava, koja se tiče Bora grupe, grupe naučnika koji su prije 39-og Centralno-Azijskog rata, koji se vodio protiv Persijskog carstva, utvrđivala da li Persijanci stvaraju robote za masovno uništenje.
Urasava vodi priču izvanredno, sjajan, emotivan SF triler, sa mnoštvom pitanja vezanih za vještačku inteligenciju (jebeš onaj sakati Westworld, ovako se pravi priča o AI). Crtež je dobar i pregledan.
Jedina mana je na momente prevelika patetičnost, tj. previše cmizdravih momenata, samo zbog toga ocjena manje, inače bih ovome bez problema dao čistu desetku. Ovako, 9/10 i velika preporuka.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/03/2017 : 10:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
GHOST IN THE SHELL 1



Ovo mi je bio jedan od prvih anime filmova uz fantasticne Ninja Scroll, Nausicaa-u i dosta los Sin The Movie (raden po zapadnjackoj istoimenoj igri). Malo je reci da mi se film svidio, a i jos se sjecam spota od Wamdue Projecta-King of My Castle koji je koristio inserte iz GITS-a, a i uvoda u Hit Depo koji je isto malo maznuo iz legendarnog uvoda u GITS.






Manga se malo razlikuje od filma, prvo je dosta neozbiljnija i ide na ono sto americani zovu fan service iliti po naski golotinja, koje iapk u ovoj mangi i nema tako puno. Na tih 350ak stranica pratimo par slucajeva ekipe iz Section 9 odjeljka, kojem je glavni zapovjednik a ujedno i glavni lik majorica Kusanagi. Sama premisa takvog cyberpunk svijeta u kojem se radnja odvija mi je odlicna, price su OK, ali ipak moram priznat da je ovdje anime ipak bolja opcija, medjutim nije mi zao sto sam procitao ovo (manga je dosta ospirnija dok je u animeu rijec vise manje o jednom slucaju). Autor ima malo previse objasnjenja sto i kako, na kraju stripa je jedno 10-15 stranica sa objansjenjima.
Crtez je dosta dobar, premda mi obojani dio izgleda dosta losije od c/b dijela. Uzeo sam Kondanshino izdanje sa mekim koricama (pred mj-dva je izasla i HC verzija) koje je zapravo samo ''prepakirano'' DHC izdanje, i to cak toliko lijeno napravljeno, da je na jednom panelu u sklopu stripa ostala reklama za Appleseed koje DHC izdaje za koji mjesec. Korice su dosta tanke i strip uopce nije prosiven, nego samo zalijepljen ala Bonelli kiosk izdanja (ovo vazi za sva 3 stripa...ups mange ), papir je OK kvalitete, klasican bijeli.



Ovo bi definitivno preporucio svima koji vole mange, a i ljubiteljima cyberpunka, samo uzmite HC izdanje ili jos bolje strpite se dok ne izadje ovo svijeze najavljeno Srpsko izdanje


GHOST IN THE SHELL 2



Hmmm, prva stranica unutar mange sa autorovom isprikom i upozorenjem...ne izgleda dobro



I nije, ajme majko, zali boze potrosenih novaca i vremena na ovo....nesto. Ovo kao da nije radio isti autor, neznam, opet neke teske droge u igri. Prica je jako konfuzna, puna nekih tech izmisljenih izraza, nema veze s mozgom. Cak je promjenio i ime glavne junakinje, skoro sve se odvija u virtualnom svijetu. Crtez je jako los, prepun jeftine kompjuterske grafike i nekih epilepticno-inducirajucih efekata, hrpa nedeteljanih guzica i sisa, jos vise objasnjenja na skoro svakoj strani ispod crteza.... Likovi su dobro nacrtani, a c/b dijelove koji su potpuno rucno crtani izgledaju odlicno.





Ne preporucam nikom, ajde kupio sam sve 3 mange radi kolekcije, ali za ovaj nastavak mi je stvarno zao


GHOST IN THE SHELL 1.5



Ovo je zadnje izdanje na ENG jeziku, premda je zapravo pisano izmedju 1 i 2. Opet se vracamo na klasicne slucajeve i zavrzlame Sectiona 9, ali ovaj put bez glavne junakinje, sada su u fokusu vise manje svi clanovi doticnog odijela. Zabavno i osvjezavajuce nakon jako jako jako loseg GITS 2. Ovaj dio me lagano podjseca na Nathan Nevera. Crtez je odlican, bolji nego u GITS 1, ali malo losiji od rukom crtanih c/b dijelova iz GITS 2. Vecina internetova ovom dijelu zamjera sto nema majorice Kusanagi, ali ja ne, prica je dobra, crtez je dobar, manga zanimljiva, tako da topla preporuka.

Primjer stranice sa hrpom objasnjenja sa svih strana:


Eto sve u svemu, OK manga, ali, animei su mi drazi, evo bas ovih dana gledam ovu najnoviju Arise kvadrologiju (pogledajte ko voli anime, odlicni su), pa onda slijedi GITS the new movie, pa onda ovaj film sa S. Johanssen


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 28/03/2017 10:09:35
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/03/2017 : 12:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
FLASH GORDON OMNIBUS (2015)



Evo mene opet

Ovo je novi FG, u originalu je izlazio 2014-e, a onda je 2015-e izdan ovaj omnibus koji sadrzi svih 8 originalnih epizoda, holliday special, nekakve kratke male spinoffove FG svijeta, sve originalne naslovnice i par stranica scenarija.

Glavni strip je OK, nekakav moderni reboot originalnog FG-a i OK je, ne shvaca se ozbiljno(ovo mi se svidja), naprotiv, sam Flash je mozda mrvicu irtantan lik.
Da budem iskren nije mi bio nesto napet, ali cisto OK strip ze jedno popodne, nis specijalno. Holliday special i ovi kratki spinoffovi su bas fora, cak su mi i drazi od glavnog stripa, a naslovnice su mi fantasticne, i bas mi je drago da su ih sve ubacili.

Crtez je prolazan, jako malo detalja, puno sarenih boja, sve u svemu OK.



Samo izdanje nije bas neko olicenje kvalitete, na vu srecu je prosiven, dolazi u mekim koricama koje su poprilicno tvrde (puno puno tvrdje od npr mekih Koadnsha-inih i Dark Horse-ovih). Papir je neki jako masan, podsjeca na papir iz casopisa, sam je deblji.
Ovaj moje dosao sa skoro kompletno odvojenim prvim i zadnjim arkkom, plus se napola odvojio cijeli strip od korica. Vidi se da se raspao od stajanja, tj odlijepio zbog upotrebe nekvalitetnog lijepila (isto mi se desilo sa Hobit stripom od Šarenog Dućana), pa sam ja to zalijepio drvofixom, sad se susi

I za kraj moram priznat da mi je trenutno ipak najbolji Flash Gordon strip....Starlight. Da znam, da je to omage FG-u, ali je IMHO bolji

EDIT: Zaboravio sam napisat, da je radnja u stripu zapravo vrlo povrsna i jako ubrzana (a mozda sticem ovakav dojam zato jer sam original procitao nedavno, a tamo ima materijala ), po cemu se vidi da je pisana vise za fanove koji vec znaju originalnu pricu. Barem sam ja stekao takav dojam.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 29/03/2017 12:51:18
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/03/2017 : 07:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
POGREBNIK



Ah, napokon malo ''osvijezenja''.
Nakon ovog zadnjeg FG-a i GITS-a, Pogrebnik mi je sjeo ko budali samar.
Prica je jednostavna, dobra i zanimljiva. Klasican vestern (a i BD), premda ih se u stripu nisam bas nacitao, a u knjigama samo Winetou-a i Old Shaterhand-a.
Ne bih htio pun pisat o prici jer bi tu bilo samo spojlera, ali glavni lik mi je bas dobro sjeo, a i ostala dva sporedna lika su isto jako dobra i stvarno se veselim nastavku njihovih avantura.

Crtez je predivan, stvarno odlican, premda je strip ili sav nekako crvenkasto narancast, ili plavkasto zelenkast (dan i noc).



Jedinu zamjerku koju imam je na Fibrino izdanje na kojem se korice same od sebe saviju, i to ne samo meni, nego su takve i u knjizarama, a i dosta ekipe tu na forumu ima isti problem. Ocito se nesto zeznulo kod tiskanja.

Topla preporuka svim ljubiteljima BD-a i vesterna.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 30/03/2017 07:15:17
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/04/2017 : 17:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Nažalost prilično slabo primijećen (bar ako je suditi po ovoj stranici i forumu) skup kratkih priča s pomalo mračnim ali i crno-humornim pogledom na budućnost čovječanstva. Priče osciliraju ali ne pretjerano, a prepoznatljiv Hofbauerov stil garantira vizualni užitak. Preporuka.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 199 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000