forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Što vam se danas dogodilo?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 86

Andrey
New Member

British Indian Ocean Territories
214 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 04/05/2018 :  23:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
[KOKO U HRTU] Danas u sklopu terenske nastave turistički posjetili HRT headquarterse na Prisavlju. Gotovo svi tamo unutra imaju škembe. Ali prije toga, lijepe su to ogromne zgrade na ogromnom zemljištu, ko Pentagon, čovjek bi pomislio da se, sa tim ogromnim satelitima na livadama, ovdje produciraju snimanje slijetanja vanzemaljaca, a ne zapravo sadržaj za paralizirane umirovljenike (u Hrvatskoj već od srednjih tridesetih) – to jest ono kada se obiteljski humori o odnosima selo/grad, Dalmatinci/Zagreb, koje autistične kućanice prepričavaju na jutarnjim kavicama dok im se djeca igraju u parkiću, izdignu na razinu TV serija koje traju ko multi-generacijske telenovele.

Posjetili smo studio gdje se snima emisija Peti Dan. Bilo su tamo onaj Bugaro-Makedonac „iz građanske obitelji“ i Aleksandar Musić i oni su isto bili sa škembama, potonji me sve više podsjeća na živozidaša Ivana Pervana. Prvi nam je rekao da super što smo s filozofskog i da slobodno upišemo njegove kolegije na antropologiji. Ja pitam znaju li se pitanja unaprijed (Nisam zapravo imao muda za to, tj. kasno sam se sjetio). Ja zatim predložim da odemo gledati kako Mariji Selak stavljaju tri kile šminke na lice, moj prijedlog je odbijen (nisam zapravo imao muda za to). Nažalost tamo nije bio Nino Raspudić, kažem nažalost jer je jedna od današnjih tema emisije „Udvaranje ženama u doba političke korektnosti“ (Mislim da bi se neke nacionalno osvještenije generacije historiografa počele dirati ako bi njega čuli kako uživo priča o tome). Zašto bi itko htio slušati dvometraškog hercegovačkog ultrakatoličkog ultranacionalista kako implicitno daje savjete o „barenju pićaka“ (kako to njegovi zemljaci u metropoli kažu) mi zaista nije jasno.

Ali pitate ste vi, kakve to sve veze ima sa poviješću? Ali nakon današnjeg dana meni više nije važno kakve veze išta ima sa ičime? Nakon toga posjetili smo arhive HRTa sa urednikom TV Kalendara. Rekao nam je da je nedavno napravljen diplomski rad na temu „Povijest TV šrpica“. Kakve to veze ima sa poviješću? Što uopće znači povijest? Što uopće nije povijest? Povijest je fluidna, sve je i ništa, češće ništa. Samo staviš riječ povijest u neku sintagmu i nadodaš bilo što što se nekada moglo dogoditi. Zato je ta disciplina pogodna za znanstvenu legitimaciju nacionalista jer možeš preko nje samo uopćeno pričati neke fraze na temelju polu-anegdota i onda na kraju se pozoveš na svoju domovinu i eto ti znanstvenog zaključka. To je istinski magloviti postmodernizam, desničarsko oruđe, a ne kako postmodernizam ocrnjuje heroj djevaca Jordan B Peterson, kanadska youtube teen zvijezda u tijelu 50godišnjeg sveučilišnog profesora, nešto kao Miroslav Lazanski.

Kažu da je Tv kalendar, kao svakodnevna deseto minutna emisija o povijesti jedinstvena u svijetu, koliko sam skužio to je trebao biti kompliment. Tema mojeg diplomskog rada bit će „Povijest komentara Nine Raspudića o muško-ženskim odnosima u emisiji Peti Dan“.

"Šta ti pricaš? Kakvo zrcaljenje? Nemoj mi tu neke detudmanizacije i privatizacije, napiši brate krimi pricu i dobiš gajbu viskija!"
24:43 https://hrti.hrt.hr/video/show/2003707/zakon-eksplozija-kreativnosti-humoristicna-serija-1124
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
24065 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/05/2018 :  15:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nevjerojatno zvuči podatak da sam danas počeo koristiti godišnji odmor za 2017., ravno godinu dana nakon prošlog (a i tada je u pitanju bio stari zaostatak).
Dobra stvar u svemu tome je da sam u zadnjih nekoliko mjeseci imao skoro sve praznike; Dan mrtvih, oba dana Božića, Novu godinu, oba dana Uskrsa i Praznik rada što se ipak ponešto osjeti na plaći.
Loša stvar je što će godišnji isteći negdje oko početka nogometnog prvenstva, a kako ne znam koje radno mjesto će me zapasti nakon povratka (sa ili bez televizora) pitanje koliko ga budem pratio.

Murskaamme Kasvot Juutalaisten Kuninkaan
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
25295 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/05/2018 :  10:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni ostalo jos samo 8 dana godisnjeg za 2017 za iskoristiti do 30. 6. 2018. :D

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik

Switzerland
18034 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/05/2018 :  11:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit King Warrior's Homepage  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Odem u prodavnicu jutros, kad tamo masa ljudi. Svaki je put tako pred praznik, kao da će smak svijeta. Nakon stajanja na kasi nekih petnaestak minuta, napokon dođem na red i platim to što sam uzeo. Taman pođem napolje kada ugazim u nešto, skoro se okliznem. Pogledam, kada ono bila jagoda pored kase na podu, sva se razmeckala po mojoj patici. Na momenat me uhvati blam, vidim da ljudi gledaju, pogledam u momka koji radi na kasi i primijetim podsmijeh na njegovom licu. U sekundi mi proključa krv, zamalo ga nisam tresnuo po glavi kesama koje sam držao u rukama. Srećom, smirio sam se, podigao nogu i obrisao je od dasku koja stoji na njegovoj kasi. On se zaledio, gleda me nijemo, ja mu se osmijehnem i poželim mu još jednom lijep dan. Moram priznati da je bio dobar osjećaj. Šupak je to zaslužio.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
25295 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/05/2018 :  13:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ah, vidi stvarno (gledam na kalendar), sutra je praznik u D i A - a kakav praznik je to? Izgleda i u CH.

Drukcija, dobra prica. ;D

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4035 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 09/05/2018 :  13:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nevjerojatno zvuči podatak da sam danas počeo koristiti godišnji odmor za 2017., ravno godinu dana nakon prošlog (a i tada je u pitanju bio stari zaostatak).
Dobra stvar u svemu tome je da sam u zadnjih nekoliko mjeseci imao skoro sve praznike; Dan mrtvih, oba dana Božića, Novu godinu, oba dana Uskrsa i Praznik rada što se ipak ponešto osjeti na plaći.
Loša stvar je što će godišnji isteći negdje oko početka nogometnog prvenstva, a kako ne znam koje radno mjesto će me zapasti nakon povratka (sa ili bez televizora) pitanje koliko ga budem pratio.

Zato lobiraj kod svojih da uvedu televizore po vagonima...

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik

Croatia
24845 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/05/2018 :  13:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:

Neljudski uvjeti
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member

Croatia
9763 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 09/05/2018 :  13:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Odem u prodavnicu jutros, kad tamo masa ljudi. Svaki je put tako pred praznik, kao da će smak svijeta. Nakon stajanja na kasi nekih petnaestak minuta, napokon dođem na red i platim to što sam uzeo. Taman pođem napolje kada ugazim u nešto, skoro se okliznem. Pogledam, kada ono bila jagoda pored kase na podu, sva se razmeckala po mojoj patici. Na momenat me uhvati blam, vidim da ljudi gledaju, pogledam u momka koji radi na kasi i primijetim podsmijeh na njegovom licu. U sekundi mi proključa krv, zamalo ga nisam tresnuo po glavi kesama koje sam držao u rukama. Srećom, smirio sam se, podigao nogu i obrisao je od dasku koja stoji na njegovoj kasi. On se zaledio, gleda me nijemo, ja mu se osmijehnem i poželim mu još jednom lijep dan. Moram priznati da je bio dobar osjećaj. Šupak je to zaslužio.

Pa nije valda taj momak postavio tu nagaznu jagodu. :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
24065 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/05/2018 :  13:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by wolf

quote:

Kakva korist od toga kada sam ja stacioniran u divljini gdje vidiš samo životinje i osjetiš komarce.
A što se tiče uvjeta, ne vjerujem da ima puno radnih mjesta gdje si mjesecima prisiljen biti bez vode i korištenja WC-a, a drva za ogrijev dobiješ tek u 1. mjesecu.

Edited by - DODSFERD on 09/05/2018 13:42:30
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member

Croatia
1817 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 09/05/2018 :  17:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
napuhala mi se baterija u mobu. odem u servis, lik mi počne nabrajat što sve treba popravit i da mi mora to popravit jer imaju takvu politiku iako ja želim samo bateriju. nabraja komponente koje nisu više pod garancijom. izađe oko 800kn (napukla kamerica, neke gluposti koje nisam ni primjetio). odem na drugo mjesto, zamjene mi bateriju za 260kn u roku pola sata. i to je to.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member

Croatia
2212 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 10/05/2018 :  20:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit andjusticeforall's Homepage  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Andrey

[KOKO U HRTU] Danas u sklopu terenske nastave turistički posjetili HRT headquarterse na Prisavlju. Gotovo svi tamo unutra imaju škembe. Ali prije toga, lijepe su to ogromne zgrade na ogromnom zemljištu, ko Pentagon, čovjek bi pomislio da se, sa tim ogromnim satelitima na livadama, ovdje produciraju snimanje slijetanja vanzemaljaca, a ne zapravo sadržaj za paralizirane umirovljenike (u Hrvatskoj već od srednjih tridesetih) – to jest ono kada se obiteljski humori o odnosima selo/grad, Dalmatinci/Zagreb, koje autistične kućanice prepričavaju na jutarnjim kavicama dok im se djeca igraju u parkiću, izdignu na razinu TV serija koje traju ko multi-generacijske telenovele.

Posjetili smo studio gdje se snima emisija Peti Dan. Bilo su tamo onaj Bugaro-Makedonac „iz građanske obitelji“ i Aleksandar Musić i oni su isto bili sa škembama, potonji me sve više podsjeća na živozidaša Ivana Pervana. Prvi nam je rekao da super što smo s filozofskog i da slobodno upišemo njegove kolegije na antropologiji. Ja pitam znaju li se pitanja unaprijed (Nisam zapravo imao muda za to, tj. kasno sam se sjetio). Ja zatim predložim da odemo gledati kako Mariji Selak stavljaju tri kile šminke na lice, moj prijedlog je odbijen (nisam zapravo imao muda za to). Nažalost tamo nije bio Nino Raspudić, kažem nažalost jer je jedna od današnjih tema emisije „Udvaranje ženama u doba političke korektnosti“ (Mislim da bi se neke nacionalno osvještenije generacije historiografa počele dirati ako bi njega čuli kako uživo priča o tome). Zašto bi itko htio slušati dvometraškog hercegovačkog ultrakatoličkog ultranacionalista kako implicitno daje savjete o „barenju pićaka“ (kako to njegovi zemljaci u metropoli kažu) mi zaista nije jasno.

Ali pitate ste vi, kakve to sve veze ima sa poviješću? Ali nakon današnjeg dana meni više nije važno kakve veze išta ima sa ičime? Nakon toga posjetili smo arhive HRTa sa urednikom TV Kalendara. Rekao nam je da je nedavno napravljen diplomski rad na temu „Povijest TV šrpica“. Kakve to veze ima sa poviješću? Što uopće znači povijest? Što uopće nije povijest? Povijest je fluidna, sve je i ništa, češće ništa. Samo staviš riječ povijest u neku sintagmu i nadodaš bilo što što se nekada moglo dogoditi. Zato je ta disciplina pogodna za znanstvenu legitimaciju nacionalista jer možeš preko nje samo uopćeno pričati neke fraze na temelju polu-anegdota i onda na kraju se pozoveš na svoju domovinu i eto ti znanstvenog zaključka. To je istinski magloviti postmodernizam, desničarsko oruđe, a ne kako postmodernizam ocrnjuje heroj djevaca Jordan B Peterson, kanadska youtube teen zvijezda u tijelu 50godišnjeg sveučilišnog profesora, nešto kao Miroslav Lazanski.

Kažu da je Tv kalendar, kao svakodnevna deseto minutna emisija o povijesti jedinstvena u svijetu, koliko sam skužio to je trebao biti kompliment. Tema mojeg diplomskog rada bit će „Povijest komentara Nine Raspudića o muško-ženskim odnosima u emisiji Peti Dan“.

Oćel javnost, u tom radu, napokon doznat razloge desnih skretanja bivše drugarce Selak?

http://stripos.blogspot.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
24065 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/05/2018 :  09:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Onako uljuljanog u blagodati godišnjeg odmora jutros me probudio telefonski poziv. Zove šef i pita mogu li danas ikako doći odraditi noćnu smjenu, ako slučajno nisam imao ništa u planu.
I još napominje da bi ti prekovremeni sati bili plaćeni (naravno, opet po duploj tarifi). Inače se oni ne plaćaju već izbijaju slobodnim turama, ali ovo je hitan slučaj i tada važe neka druga pravila (kako je lijepo imati razumne ljude unutar firme).
Čekajte malo, ovaj mjesec već imam 12 sati praznika i sada još toliko prekovremenih, pa tko će stići potrošiti sve te novce kada jednom dođu u ruke.

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
3666 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 24/05/2018 :  13:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Danas sam se (na dvije minute) upoznao s legendom Dubravkom Matakovićem. Naime, Matica hrvatska organizirala je Matakovićevu izložbu povodom dana općine Čitluk (što mi je bio totalni wtf, u pozitivnom smislu) i danas sam ga spazio samog na kavi pa (suprotno svim mojim navikama) mu prišao da ga pozdravim i da se upoznamo, ali je show ukrao moj mali koji je Dubravku pokazao svoje čiča-gliše i rekao da idući put i njegove crteže izloži :) Uglavnom, Mataković mi djeluje kao skroz pristupačna i pozitivna osoba.

Slika s izložbe:

'Izvadio sam prst iz tegle s pekmezom i stavio ga u nos!'
Go to Top of Page
Page: of 86 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000