forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 88

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
27097 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/06/2019 :  23:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
2012. godine Urkaos je objavio demo album jednostavnog naziva Urkaos I koji je produkcijski na razini više nego što sam očekivao.
Čak bih rekao da je ovo najbolje isproduciran album od svih Swartadauþuz projekata koje sam do sada čuo, bez problema može proći kao oficijelni full-length album.
Vjerojatno je stvar u tome da Urkaos I zvuči modernije od ostalih u toj skupini bendova, bez obzira što ovdje nije odsvirano ništa inovativno.
Album se razlikuje od prethodnog izdanja Djävulens Ande po nekoliko stvari i sve izuzev jedne se mogu navesti kao pozitivna promjena.
Ambient je sada prisutan u puno manjoj mjeri, više nema niti jedna takva stvar u cijelosti, već je u nekoliko njih ubačen kao nekakav intro.
Gitaristički riffovi su opaki i imaju u sebi onaj klasični švedski prizvuk, kada ih čuješ nije teško pogoditi iz koje države dolazi njihov tvorac.
Sigurno da tu postoji utjecaj nekoliko starijih švedskih bendova, odmah sam se sjetio Setheriala i albuma od Hell Eternal nadalje.
Instrumentalni dio je odličan, ali zato vokal nije na tako visokoj razini, tj. meni osobno nije tako dobro sjeo kao muzika.
Ovdje je korištena više gruba nego tipična black vokalna izvedba, iako sam se nakon nekog vremena navikao na nju svejedno mislim da bi više odgovarao vrišteći vokal.
Kada se sve zbroji album na kraju zaslužuje vrlo dobru ocjenu, ali ostaje dojam da je mogao biti i odličan s drugačijim vokalom.
Nakon ovoga snimljen je drugi demo Urkaos II, ali s njime se neću baviti jer je u pitanju čistokrvni ambientalni album bez prisutnosti gitara.

Murskaamme Kasvot Juutalaisten Kuninkaan
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
27097 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/06/2019 :  23:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
2015. godine Urkaos je objavio svoje trenutno posljednje izdanje, demo album Rehearsal XI.
Materijal je sniman još 2011. godine, vrlo vjerojatno čak i ranije nego onaj koji je završio na albumu Urkaos I.
Štoviše, na oba izdanja se nalaze gotovo iste stvari, ovdje je smještena samo još jedna više kao dodatni bonus.
Jedina razlika je u tome što Rehearsal XI verzija nema ambientalne introe u onih nekoliko stvari, tj. sadrže samo čistu gitarističku svirku.
Produkcija ipak nije tako dobra kao na Urkaos I, vjerojatno zbog toga što ovo nije dodatno ušminkano u studiju kao navedeni album.
Našao sam podatak da je Rehearsal XI djelomično sniman uživo bez publike pa nije ni čudo što je produkcijski slabiji od prethodnika.
Baš zbog toga ću vjerojatno uzeti Urkaos I kada se zaželim slušanja ovih stvari, onaj jedan bonus nije dovoljan mamac da izbor padne na Rehearsal XI.

Murskaamme Kasvot Juutalaisten Kuninkaan
Go to Top of Page
Page: of 88 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000