forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 94

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
27683 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/09/2019 :  23:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Jedva cekam, jos samo 4 noci prespavam i magla je tu!

Ja ne trebam toliko čekati, kod mene je magla skoro svako jutro kada idem na posao.

Murskaamme Kasvot Juutalaisten Kuninkaan
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
27683 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/09/2019 :  23:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Krenuvši od 2002. svake od sljedećih nekoliko godina Pest je objavio barem jedno svoje izdanje, tako je bilo i 2005. kada je izašao 2. studijski album In Total Contempt.
Kao što se moglo i pretpostaviti, EP Dauðafærð je bio samo iznimka po pitanju zvuka, što većinom zna biti slučaj s mini izdanjima koja izađu između 2 prava albuma.
In Total Contempt se vratio tamo gdje je stao prvijenac Desecration, opet je to onaj stari Darkthrone stil s albuma A Blaze in the Northern Sky i Under a Funeral Moon.
Međutim, Pest je produkcijski napredovao u odnosu na spomenuta izdanja, pa se može reći da se ovdje nalazi stari norveški zvuk upakiran u švedsku produkciju.
Ovaj album gotovo da nema ni traga atmosfere prisutne na EP-u Dauðafærð, ako ću se baš hvatati za slamku recimo da se kod stvari Dreams of Life Seem Morbid ona može osjetiti u najminimalnijim količinama.
To uopće nije nedostatak jer ovakav zvuk je kao stvoren za ono što se htjelo postići, cijeli album je tvrđi i agresivniji nego svi prethodni, što se posebno osjeti kod naslovne stvari.
Na nekoliko mjesta se osjeti utjecaj thrash elemenata u stilu Kreatora s početka karijere, nije to ništa prenapadno da bi smetalo ili razvodnjavalo black kolotečinu.
Iako nakon početna 2 slušanja nisam imao dobro mišljenje o ovom izdanju, ubrzo se sve promijenilo i svakim novim slušanjem In Total Contempt mi je postajao bolji.
Mnogi će reći kako je muzika na albumu samo Darkthrone kopija bez ikakvog vlastitog pečata, ali meni je ovaj zvuk toliko dobro sjeo da si jednostavno ne mogu pomoći.
In Total Contempt je upravo ono što očekujem kada se bend odluči svirati stari norveški black, bez obzira što ne donosi ništa novo, užitak je zagarantiran ako bend ima muzičare koji znaju svoj posao.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
29294 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/09/2019 :  00:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hi hi, i kod mene svakojutarnja magla (Lj je poznata po njoj) vec neko vrijeme. No, u ovoj jutarnjoj moje use ne uzivaju toliko, dapace i stavise, nista ne pjeva. Funeral Fog!

jos jedni Poljaci, drugi album

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
27683 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/09/2019 :  00:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Prije nekog vremena sam naletio na taj Outre, ali sam brzo odustao od slušanja jer me odbio vokal. Inače, dosta poljskih black bendova prakticira taj death vokal, ne znam zašto je to baš kod njih slučaj.
A vidi Janeza, nisam ni znao da ima profil na metal arhivi. https://www.metal-archives.com/users/Janez84

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
29294 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/09/2019 :  10:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

A vidi Janeza, nisam ni znao da ima profil na metal arhivi. https://www.metal-archives.com/users/Janez84

Samo ne znam zasto mu je username Janez84, kad se vidi da je godiste '78.

A trenutno se ponovno pasem na The Gathering. Treba ko sut svake toliko.

Hm, a mozda je isto tako doslo vrijeme za obnovu doze Ved Buens Ende. Demo snimka, naravno.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
29294 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/09/2019 :  11:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Drugi album Norvezana iz Osla, to jest, one man band je ovo (uz malu pomoc drugih muzicara). Prljavo i udarno.
A bogami ima puno bandova koji se zovu Eternity.

Edited by - Poli on 15/09/2019 11:34:50
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
29294 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/09/2019 :  12:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovaj dvojac iz Bjelorusije je ove godine izdao vec dva albuma (prva dva), ovaj je najnoviji, jos topao iz peci.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
29294 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/09/2019 :  07:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member

Serbia
6256 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 16/09/2019 :  22:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Novi.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
27683 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/09/2019 :  01:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nakon jednog vrlo kratkog EP izdanja iz 2006. godine, Pest je na samom početku 2008. objavio svoj 3. studijski album pod imenom Rest in Morbid Darkness.
Ne sjećam se kada je zadnji puta neki album ostavio tako neutralan dojam na mene, jednostavno ne mogu sa sigurnošću reći da li više naginje na dobru ili lošu stranu.
Ono što je potpuno sigurno dolazi iz činjenice kako se Rest in Morbid Darkness razlikuje od svih dosadašnjih radova benda, kao da su ga napravili za drugu vrstu fanova.
Unatoč njegovom nazivu nisam stekao dojam da ovaj album ima išta mračno u sebi, po tom pitanju starija izdanja su bila uvjerljivija i praktičnija.
Da li zbog želje samih članova ili eventualnog pritiska fanova, Pest je odlučio da se odmakne od Darkthrone TNBM stila i pokuša napraviti drugačiji materijal od dosadašnjih.
Rest in Morbid Darkness je nekakav black/thrash na steroidima, pomalo nabrijane i oštre produkcije u kojoj se svaki instrument vrlo jasno čuje.
Meni osobno je prijašnji zvuk barem za dvije ocjene bolji, bez obzira što je sada Pest ponudio nešto originalnije, ali ne mora značiti da je to nužno i zanimljivije.
Nije toliki problem ubacivanje thrash elemenata jer ih ima i prethodni album In Total Contempt, samo u puno manjoj mjeri, već je stvar u tome da zbog gitarističkih solo dionica muzika zvuči melodičnije.
Istina da su u drugom dijelu albuma prisutne u minimalnoj mjeri, ali svejedno ostaje dojam da su općenito donijele više štete nego koristi.
Stvar Final Strike of Doom s klasičnim thrash uvodom je najbolji trenutak albuma, iako se može pronaći i nekoliko onih koje će barem na kratke trenutke podsjetiti na Darkthrone.
Rest in Morbid Darkness je u najbolju ruku samo solidan album, a prije svega pokazatelj kako traženje vlastitog zvuka ne mora izroditi kvalitetniji materijal.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
29294 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/09/2019 :  19:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Jos samo par sati i zapocinje destrukcija lobanje... maglovito!

ts ts caka bum tsk tsk cak cak bum bum

Ovo je navodna set lista sa ove turneje:
1) Exercises in Futility I
2) Exercises in Futility IV
3) Mdłości II
4) Exercises in Futility II
5) Age of Excuse II
6) Age of Excuse III
7) With Hearts Toward None VII
8) Exercises in Futility VI
9) Exercises in Futility V

Edited by - Poli on 17/09/2019 19:22:21
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
29294 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/09/2019 :  21:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Blut aus Nord ce da izbace novi album "Hallucinogen" 11. 10. 2019 kod Debemur Morti Productions, ovaj put su isli malo vise melodicnim vodama.

Album je vec na netu.
https://blutausnord.bandcamp.com/album/hallucinogen

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
27683 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/09/2019 :  23:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sredinom 2013. godine Pest je objavio svoj 4. i trenutno posljednji album pod imenom The Crowning Horror.
Iskreno se nadam da će ovo stvarno biti njegov posljednji album, jer smjer u kojem je bend krenuo više nema nikakvog smisla.
Skoro da bih povukao one kritike koje sam naveo za prethodnika Rest in Morbid Darkness, The Crowning Horror je još puno gori i nije zaslužio da ugleda svjetlo dana ni pod kakvim okolnostima.
Ovdje je moguće samo u tragovima pronaći nešto od black metala, nagurano je svega i svačega i takva mješavina uopće ne može funkcionirati zajedno.
Recimo da su stvari A Face Obscured by Death i Demon najmanje/umjereno loše u ovakvoj cjelini, prva pomalo vuče na Necromantiu a druga na Varathron, mada kvalitetom dosta slabije od navedenih grčkih bendova.
Ostatak nije vrijedan potrošenog vremena za slušanje jer se uglavnom radi o kombinaciji thrash/heavy zvuka, koji nema ni agresivnosti, ni žestine, ni mračne atmosfere da bi zadovoljio black fana.
Što tek reći za stvar Devil's Mark, kada joj izbaciš vokal zvuči kao najobičniji hard rock, imaš osjećaj da slušaš Divlje Jagode ili Atomsko Sklonište, potpuna katastrofa i sramota za bend kao Pest.
Sam vokal općenito jest bolji od muzike, ali opet ne previše jer na trenutke svojom izvedbom toliko iritira, iako je u pitanju isti čovjek koji je bio tako sirovo moćan na prva 2 albuma.
Teško je reći može li se i kojoj skupini slušatelja preporučiti ovaj album, za (prave) blackere sigurno nije, a neće se puno usrećiti ni fanovi klasičnog heavy zvuka.
The Crowning Horror nije samo uvjerljivo najslabiji Pest album, već bi bez problema mogao ući u konkurenciju za najslabije izdanje koje sam slušao ove godine, a kako je njih stvarno bilo puno više ništa nije potrebno reći.

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
27683 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/09/2019 :  23:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Svart je bivši jednočlani švedski bend čovjeka pod imenom Christian Larsson, koji je bio aktivan u razdoblju 2007.-2014.
2009. godine Svart je objavio album Våran tid är förbi (u prijevodu ''Naše je vrijeme prošlo'', izdanje je službeno registrirano kao EP iako ima sve uvjete da bude full length ili kompilacija.
Våran tid är förbi ukupno traje čak 76 minuta, 53 su zauzele nove stvari dok je ostatak bonus demo Då allt upphör koji je samostalno izašao 2008. godine.
Najbliži opis muzike na ovom albumu je depressive black, ali nije u pitanju najčistokrvnija verzija već ona koja ima uporište u atmosphericu.
Prve 3 stvari spadaju u noviji materijal i puno su duže od ostalih, unatoč tome što u sebi imaju dozu monotonije nije teško držati koncentraciju prilikom slušanja.
Najduža je 25-ominutna Mot dödens slätter gdje me baš začudila velika količina brzih dionica, što inače nije slučaj kod depressivea i ovako dugačkih stvari.
Tu mi se posebno svidjelo kako je bass izvrsno upakiran s oštrim klizećim gitarističkim riffovima, pa tako sve skupa daje dodatnu dimenziju depresivnoj atmosferi.
Materijal s demoa Då allt upphör osim što je puno kraći još se razlikuje i po pitanju zvuka, to jesu minimalne razlike, ali iskusno uho neće imati problema da ih prepozna.
Kada bih ovo izdanje uspoređivao s nečim poznatijim unutar istog muzičkog stila, onda bi to svakako bila prva 3 albuma Shininga, prije svega laganije gitarističke dionice.
Våran tid är förbi je vrlo dobar album, ako ne i više od toga, fanovi ovakvog muzičkog usmjerenja nemaju niti najmanji razlog da mu ne pruže šansu.

Go to Top of Page
Page: of 94  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000