forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 941

Kontrast 2
Average Member

736 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 18/10/2017 :  00:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Čiko novinar

Ocena: 5*
(* mereno Čikovim specijalima)
Donekle čitljivo.

Čiko na otoku s blagom

Ocena: 7
Ovo ću zapamtiti po tome - što Čiko nije na svakoj trećoj strani udario glavom o nešto.
Prosto neverovatno, da nas je Bure ovde lišio tih genijalnih gegova.
Priča čak ima i neki svoj tok, radnju kroz celu svesku.
Prijatno iznenadjenje - posle prethodnog broja.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member

Croatia
12302 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/10/2017 :  08:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam prije par dana jedva, ali stvarno jedva pročitao Horror Chico... Što li je Sclaviju bilo da je napisao takvo sranje.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member

Serbia
1975 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 18/10/2017 :  08:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Uopšte mi nije krivo što VČ nije nastavio dalje. Takva sranja teško da će ikada ući u moju kolekciju. Prvih 5 da, ostalo jock.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

mladjo
Moderator

Croatia
15364 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/10/2017 :  09:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by solar

Talijani javljaju da se vraća Supermike - crtač je Verni!

jasno je kojim putem ide zagor, jasno je kakva mu je buducnost, jasno je za kakvu publiku se ovo radi, jasno je da ce izabrati vernija.

Otkrit ćemo da su Zagor i Supermike braća

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik

Austria
8984 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/10/2017 :  13:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ja sam prije par dana jedva, ali stvarno jedva pročitao Horror Chico... Što li je Sclaviju bilo da je napisao takvo sranje.

Ne uzdaj se u Ludensov kupus. Katastrofalan prevod je ubio sve dobre fore. Radije pročitaj sken "Čika u Drakulinom dvorcu" u LMS izdanju. Imaćeš mnogo bolje utiske

Dnevnici citanja
www.mrgan-dnevnik.blogspot.com
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik

Austria
8984 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/10/2017 :  13:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Samurajev povratak

(Orig. 623, 624, 625)

...

Očigledno smo pročitali različite stripove. Ja sam sve tri pročitao u cugu, nema dijaloškog smaranja a Pesce je nemali broj tabli rasturio (sviđa-ne sviđa interpretacija Zagora je rasprava na nivou svi crtači vs Ferri). Jedina mana stripa je što nindže nisu harizmom ni blizu onom Castellijevom sa vibrirajućim dlanom i što je Happy end (a koji to nije) do bola predvidljiv. Priča je daleko od odlične, ali je fina, pitka, vrlo solidna i ničim ne vređa ničiju inteligenciju.

Vrisak Banshee manje više isto. Čudi me da nisi spomenuo aluzije na poslednjoj tabli priče i cenio vizuelno odličan finalni sukob u hramu Hromovih izaslanika.

Dnevnici citanja
www.mrgan-dnevnik.blogspot.com

Edited by - PijaniPatak on 18/10/2017 13:42:15
Go to Top of Page

Duke Zill
Junior Member

Croatia
456 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 18/10/2017 :  14:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Sinoć sam ponovno pročitao specijalac "Anulkino prokletstvo" i pala mi je na pamet jedna ideja koja ima veze sa ozloglašenim povratkom likova.
Naime, mislim da bi bila dobra ideja kada bi se vratili/vraćali neki sasvim sporedni likovi koji bi uvijek bili sporedni, ali bi doprinosili razvoju i bogatsvu radnje.
Npr. na kraju Anulke, "dobra" vještica jednostavno nestane i o njoj nije potrošena niti jedna riječ, što je super. Ta bi se vještica mogla pojaviti ponovo u cameo ulozi u nekoj fantasy/horor priči.
Isto tako mogao bi se usred šume pojaviti neki traper ili indijanac kojega smo samo jednom vidjeli i spasiti Chica u nevolji, onako čisto u prolazu.
Ti likovi ne bi morali biti važni za priču, ali bi doprinijeli bogatstvu Zagorovog svijeta.
Jer svijet nije toliko velik, pa ako se Zagor može susretati sa Guthrumom i Digging Billom svugdje,
zašto se ne bi mogao susretati sa nekolicinom ljudi u području Darkwooda ili istočne obale Amerike. Ima mnogo ljudi koji bi se mogli pojavljivati uz Trampyija, Drunky Ducka, Doca i Mnogookog

Edited by - Duke Zill on 18/10/2017 14:13:28
Go to Top of Page

Vlladimir
Average Member

Azores
957 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 18/10/2017 :  14:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

tu foru si zdipio od mene.

Krenuo da zaradjuje, unapredio posao, pocheo da šeta kuchicje nekih austrijskih grofica.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

7197 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/10/2017 :  14:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
941, demoni ludila
Go to Top of Page

ike666
Average Member

674 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 18/10/2017 :  15:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Za razliku od većine, meni je Castellijev Supermajk bio izvrstan, u nekim detaljima čak i bolji od Nolittinog.
Drago mi je da je za crtača izabran Verni, očito je prevagnuo racio da se cilja na čitatelje koji se sjećaju Ferrijevog originala. Što se tiče Buratinija, nisam najsretniji s time jer se kao i većina bojim da će biti puno prepričavanja njegove prošlosti, što mu je omiljeni hobi (za tu namjenu si je i stvorio cijelu ediciju Kolor Zagor.
Opet, ukoliko bih trebao reći tko bi iz aktualnog scenarističkog staffa trebao odradit povratak Supermajka, nisam siguran da bih mogao reći bilo koje ime. Čak mislim da bi Boselli bio bolji izbor, pod uvjetom da ne bi Supermajka povezao s Atlantidom ili kontinentom Mu.
Sclavi ili Castelli bi bili najbolji, ali su oni danas daleko od Zagora...

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

mladjo
Moderator

Croatia
15364 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/10/2017 :  15:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by mladjo

tu foru si zdipio od mene.

Nisam imao pojma, majke mi

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Kontrast 2
Average Member

736 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 19/10/2017 :  00:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Tajna Redstouna

Ocena: 6,5
Opet Kazanova...
Čovek se trebao orijentisati na neke ljubiće, ili ljubavne drame bez puno akcije - jer mu to (akcioni zapleti) baš i ne ide od ruke.
I trebao je Peše da mu crta i ovu priču, a ne braća Kasaro (mada su se kod ženskih likova potrudili, što jes-jes).
Bila bi i nešto veća ocena - da opet nema previše rupa u scenariju.
Recimo...Spojleri
Ona klinka iskuplja neke "stare" (prvi put saznajemo za njih) Zagorove neprijatelje, koji svi odreda žele da ga skrate za glavu, a samo zato - da bi ga zarobili u pogodnom trenutku.
Pa zar za to nisu pogodniji neki "obični" kriminalci?
A i jeftiniji su - čemu vadjenje iz zatvore jednog od likova i kako je to uopšte uspela da izvede?
Pa nije ona Mortimer, jebiga.
Izgleda da je u pitanju samo pokušaj jeftine atraktivnosti, ali neuspeo - braća Kasaro baš i nisu validni za dočaravanje nekih opasnih, ili harizmatičnih negativaca.
I kad je to ona imala vremena da se posveti tom okupljanju, a da niko živi za to nije saznao?
Gde nadje onog grmalja i kako to da je niko nije video u njegovom društvu do tada?
itd, itd, itd...
I samo još nešto, što se prečesto ponavlja...
Dok se scenaristi, inače, ubijaju smišljajući razloge zašto negativci ne ubiju zarobljenog Zagora - u situacijama kada je to savršeno logično, dotle ti isti scenaristi prečesto u situaciji kada isti (negativci)imaju izričito naredjenje da ga samo zarobe (od nekog svog šefa, bosa, gazde,....) - dozvoljavaju njihove sumanute pokušaje da ga baš tada ubiju.
Tako i ovde.
Logika: uzmeš Zagorove mrzitelje, koji jedva čekaju da ga skrate za glavu - da ga samo zarobe.
A oni, svi trojica, polomiše se da ga utepaju.
A obrazloženje scenariste?
"Znao (znala) sam da ćeš ih savladati."
Kako?
Ima sposobnost predvidjanja?
A šta da nije uspeo?
"Jeste li mi doveli Zagora?"
"Eno ga ispred rudnika - ubili smo ga."
"Štaa?!!!!! A moja osveta, pažljivo smišljana tolike godine, toliki novci uzalud dati?"
"Jebiga šefe, šit apens."
Trt.
Go to Top of Page

Vlladimir
Average Member

Azores
957 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 19/10/2017 :  00:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Bljuvotisanje sa mrcvarenjem Zagora u poslednjem Mortimeru je najbolji primer toga sto pominjes Kontraste.

Ali najjaca su pojedina prepricavanja negativaca koji su ucestovali u nekom sranju, a koje citalac nije video... i umesto da to scenarista resi na neki drugi nacin, tipa da glavni junak pita> sta si zasro dusmanine?... ne, scenaristi u zagoru se okrecu fori da glavni negativac svojim henchmenima prepricava sta su svi zajedno napravili.

tipa>

1. Hajde, idemo da proverimo kako je satko, kojeg ste pretukli kad ste ga nahvatali na litici kod kolibe malog milojka koji je u tom trenu safto mladu skvo, na-ti-kriv.

2. pretucenog, vezali ste ga konopcem u gordijevom cvoru, cime ste mi omogucili da ga ja bijem nakon batinjanja koje je primio od vas. dobro je sto si ti dzo, satka udario kroseom, a vili aperkatom. ostalo je samo da ga ja isamaram nogama.

3. sto sam i uradio, kada ste se sklonili u debili hlad hrasta, da mi ne bi smetali. hahaha!

Krenuo da zaradjuje, unapredio posao, pocheo da šeta kuchicje nekih austrijskih grofica.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik

Switzerland
17114 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/10/2017 :  10:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit King Warrior's Homepage  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pa to radimo svi mi i u stvarnosti, cesto prepricavamo dogadjaje koji su vrijedni prisjecanja. Ne vidim tu nista lose. Osim toga, to je samo jedan od nacina kojima se sluze scenaristi da bi nam nesto pojasnili.
Da li bi bilo bolje da akteri vode monologe na glas, kao u spanskim serijama?

aj jaj, jaj, Vlade, pa ti stvarno uvijek trazis samo crno ispod noktiju.

Go to Top of Page

Vlladimir
Average Member

Azores
957 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 19/10/2017 :  10:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Pa to radimo svi mi i u stvarnosti, cesto prepricavamo dogadjaje koji su vrijedni prisjecanja. Ne vidim tu nista lose. Osim toga, to je samo jedan od nacina kojima se sluze scenaristi da bi nam nesto pojasnili.
Da li bi bilo bolje da akteri vode monologe na glas, kao u spanskim serijama?

aj jaj, jaj, Vlade, pa ti stvarno uvijek trazis samo crno ispod noktiju.

Kod Bureta ti i vode latino sapunica monologe na glas.

Ne trazim ja crno ispod noktiju, nego su scenaristi lenji i cinjenica je da su se izasblonizirali do te mere da je vec bljutavo citati jedna te ista ''resenja'' pojasnjavanja ili cega vec.

Veliki problem Zagora je i narativ samog stripa. Ne znam koji god scenarista nakon Serdjove ere, da se prihvatio pisanja, zadrzao je onaj njegov pristup dijalogu, koji je bio i smesan i adekvatan, prijemciv za to neke vreme kraj sezdesetih i sedamdesete, osamdesete. Ali i dalje furati te neke dijaloske naive i banalonosti u danasnje vreme, apsurdno je.

Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member

3097 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 19/10/2017 :  20:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ukoliko zaista dodje do toga da Zagor jednog dana ode u Japan, hvata me vec sada muka da bi on mogao biti jedan od crtaca. Japan je lijepa zemlja sa jos ljepsom tradicijom, zasluzuje samo najbolje crtace koji bi mogli barem na pristojan nacin da docaraju tu ljepotu.

slazem se
Go to Top of Page

F2789K
Starting Member

1 Posts

Member since 14/08/2017

Posted - 20/10/2017 :  12:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send F2789K a Private Message  Reply with Quote
Postoji li popis Zagora redom kojim su izlazili u originalu te koji su to domaci brojevi (izdanja)? Hvala.
Go to Top of Page

ike666
Average Member

674 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 20/10/2017 :  12:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by F2789K

Postoji li popis Zagora redom kojim su izlazili u originalu te koji su to domaci brojevi (izdanja)? Hvala.

http://bonellispisak.esy.es/
Tab "Zagor"

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page
Page: of 941 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.69 seconds. Snitz Forums 2000