forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
kico Posted - 30/08/2007 : 10:33:51
Što bi mi željeli u idućoj Libellus turi?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Tonka24 Posted - 03/06/2026 : 18:38:46
Samo nemojte kupovati.
Pohlepa, ego i kapitalizam je odavno uzeo maha.
Osobno ne kupujem sladoled iz principa, kamoli nešto veće.
Ako me nešto zanima i želim, javi se prodavaču sa pitanjem da li može niže, i onda se dogovaramo za cijenu, ako ne, ništa idem dalje.
Kupujem lego dosta, ali u svemu je situacija takva da preprodavači u opisu predmeta pišu cijena fiksna, još se nađu uvrijeđeni kada pitaš, pa budu bezobrazni.
Najbolje javiti se " nudim toliko " i kraj priče.
sawitch Posted - 03/06/2026 : 15:33:19
quote:
Originally posted by ZoranC

Davno sam ja to objašnjavao po forumima, ali moje mišljenje je nebitno.
Prvi broj svih edicija ili prva dva objaviti u većoj nakladi.
Prvi uzrok su preprodavci, kako ne kad npr. kao kod DD kolor edicije broj 1 nakon tri mjeseca ide po dvaput-triput višoj cijeni. Drugi razlog je što mnogi kolekcionari skupljaju samo prvi broj mnogih edicija pa blokiraju kontinuirane kupce.
Evo dokaza: broj 1 Zagor kolor biblioteke je doskora išao po 12-15 eura jer je naklada bila 1200 komada.
Naravno da izdavaču ne vrijedi 10 godina skladištiti broj 1 neke edicije, ali i ne mora to izdati u 1200 primjeraka, možda stotinjak više od regularne planirane naklade.



Ja se pre neki dan prepirao sa nekim preprodavcem slicica. Pokupio sve one extra a ni ne skuplja to uopste nego preprodaje. Ne mozes kao hobista doci do bilo cega od razradjenih masina.
RAKOSI4 Posted - 03/06/2026 : 13:11:10
Ne znam u čemu je kvaka ,ali u najavi DD kolora broj 12 naslovnica izgleda drugačije nego orginalna Talijanska.Naime u libelusovih najavi čudovište kao da nije materijaliziralo usta i čeljust ili kao da povraća .Kod Talijanskog orginala toga nema jasno se vidi svi dijelovi glave.Jasno ćelenka je kao i u originalu
ZoranC Posted - 03/06/2026 : 12:39:27
Davno sam ja to objašnjavao po forumima, ali moje mišljenje je nebitno.
Prvi broj svih edicija ili prva dva objaviti u većoj nakladi.
Prvi uzrok su preprodavci, kako ne kad npr. kao kod DD kolor edicije broj 1 nakon tri mjeseca ide po dvaput-triput višoj cijeni. Drugi razlog je što mnogi kolekcionari skupljaju samo prvi broj mnogih edicija pa blokiraju kontinuirane kupce.
Evo dokaza: broj 1 Zagor kolor biblioteke je doskora išao po 12-15 eura jer je naklada bila 1200 komada.
Naravno da izdavaču ne vrijedi 10 godina skladištiti broj 1 neke edicije, ali i ne mora to izdati u 1200 primjeraka, možda stotinjak više od regularne planirane naklade.

john connor Posted - 03/06/2026 : 12:16:12
Imali ovakva, onakva misljenje, za Libellus su ipak vezane pretežno pozitivne stvari, izgurali su Boneli izdanja kao niko drugi. Takav kontinuitet je za respekt. Ono sto sada moraju da urade je nova naklada DD kolor 1,2 i Martin kolor 1,2, makar po 200 komada. I obezbediti nastavak ovih edicija. U AF su dostupni DD 3-10, samo prve dve nema. A kad izadju Martin 3,4 bilo bi dobro biti i prva 2 za komplete. I zadati udarac preprodavacima, koji nemaju meru. Nista vise ne kupujem od takvih.
mmihoci Posted - 10/05/2026 : 13:06:38
Extra ponuda, svibanj 2026. http://www.libellusforum.com/default.aspx?g=posts&t=2848
Caglio Posted - 10/04/2026 : 10:32:28
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by Caglio

quote:
Originally posted by zeljko

https://www.stripovi.com/aukcije/mm-libelus-86-velika-iluzija/22856888/
7 evrica
To im je i realna cijena :D



Ovom broju kojeg si naveo je i sedam eura prevelika cijena. Imao sam ga u tri primjerka, dva su bila neotvorena kad sam ih dobio, treći isto glanc.

Unutra smrad krepane mačke / govana / povraćanja...
Kažu ljudi do ljepila, uglavnom strip smrdljivac ni pročitao ga nisam, tako da sedam eura za ovo mačje sranje, je way too much.



Ako je tako onda možeš biti siguran da je glanc primjerak.

A da li je orginal ili ne, trebo bi pitati "Schrödingerovu mačku".



Originalan je sigurno, to nije upitno uopće, samo kažem, ima miomirisni dodatak za kolekcionare. Tri puta sam optimistično kupovao iste primjerke, nadajući se da će se dogoditi da postoji primjerak koji ne mirise na parišku kanalizaciju prije kiše, nažalost nisam uspio pa sam odustao od potrage, a i Libellus je tada odlučio izdati čak jednu cijelu epizodu Martina u godinu dana, pa na sam na sreću odustao od daljnje kupovine. No isto kako je znatiželja ubila mačku, tako je smrad luksuznog izdanja ubio moju volju za čitanjem ove epizode :(
mmihoci Posted - 10/04/2026 : 10:15:23
quote:
Originally posted by Caglio

quote:
Originally posted by zeljko

https://www.stripovi.com/aukcije/mm-libelus-86-velika-iluzija/22856888/
7 evrica
To im je i realna cijena :D



Ovom broju kojeg si naveo je i sedam eura prevelika cijena. Imao sam ga u tri primjerka, dva su bila neotvorena kad sam ih dobio, treći isto glanc.

Unutra smrad krepane mačke / govana / povraćanja...
Kažu ljudi do ljepila, uglavnom strip smrdljivac ni pročitao ga nisam, tako da sedam eura za ovo mačje sranje, je way too much.



Ako je tako onda možeš biti siguran da je glanc primjerak.

A da li je orginal ili ne, trebo bi pitati "Schrödingerovu mačku".
Edi B Posted - 10/04/2026 : 09:46:29
quote:
Originally posted by Caglio
Ovom broju kojeg si naveo je i sedam eura prevelika cijena. Imao sam ga u tri primjerka, dva su bila neotvorena kad sam ih dobio, treći isto glanc.

Unutra smrad krepane mačke / govana / povraćanja...
Kažu ljudi do ljepila, uglavnom strip smrdljivac ni pročitao ga nisam, tako da sedam eura za ovo mačje sranje, je way too much.



Libomrzac level PRO.
Caglio Posted - 10/04/2026 : 09:30:12
quote:
Originally posted by zeljko

https://www.stripovi.com/aukcije/mm-libelus-86-velika-iluzija/22856888/
7 evrica
To im je i realna cijena :D



Ovom broju kojeg si naveo je i sedam eura prevelika cijena. Imao sam ga u tri primjerka, dva su bila neotvorena kad sam ih dobio, treći isto glanc.

Unutra smrad krepane mačke / govana / povraćanja...
Kažu ljudi do ljepila, uglavnom strip smrdljivac ni pročitao ga nisam, tako da sedam eura za ovo mačje sranje, je way too much.
zeljko Posted - 09/04/2026 : 21:43:37
https://www.stripovi.com/aukcije/mm-libelus-86-velika-iluzija/22856888/
7 evrica
To im je i realna cijena :D
morski Posted - 09/04/2026 : 19:18:23
quote:
Originally posted by henry

Koja bi to bila epizoda 50?


1 Ljudi u crnom
2 Osveta boga Ra
3 Operacija Arka
4 Prokleto pleme
5 Kuća na granici sveta
6 Zločin iz praistorije
7 Čovek koji je otkrio Evropu
8 Izvor mladosti
9 Bermudski trougao
10 Tajna "Luzitanije"
11 Lobanja sudbine
12 U senci Teotiuakana
13 Vampir u Njujorku
14 Prokletstvo
15 Mač kralja Artura
16 Misterija Stounhendža
17 Grad prozirnih senki
18 Bića iz ponora
19 Užas u svemiru
20 Vavilonska kula
21 Knjiga tajni
22 Tunguska
23 Smrt u tajgi
24 Putovanje u budućnost
25 Povratak s onog sveta
26 Čelično čudovište
27 Susreti bliske vrste
28 Kristalna kugla
29 Treće oko
30 Vremenska komora
31 Stravična invazija
32 Šumski čovek
33 Totova knjiga
34 Misterija nuraga
35 Moha-Moha
36 Povratak Kundingasa
37 Um koji ubija
38 Skeneri!
39 Panova frula
40 Reinkarnacija Anabel Li
41 Moć idola
42 Rapa Nui
43 Bezvremenski rat
44 Knez tame
45 Manastirska tajna
46 Gospodar oluja
47 Vreme nula
48 Kung fu ubice
49 Krv u Kineskoj Četvrti
50 Druidov srp
Edi B Posted - 09/04/2026 : 17:41:41
quote:
Originally posted by henry

Koja bi to bila epizoda 50?


Ona koja koja je izdana pod rednim brojem 50.
U teoriji (često i u praksi) epizoda 50 dolazi nakon epizode 49, odnosno neposredno prije epizode 51.
henry Posted - 09/04/2026 : 14:53:30
Koja bi to bila epizoda 50?
Edi B Posted - 09/04/2026 : 13:58:48
quote:
Originally posted by mmihoci

Ovisi o prodaji odnosno o kupcima.

Ako će biti donekle isplativo kako je bilo s Mr No-om, nema razloga da u istom formatu ne nastave c/b (jedan tip na LL forumu već predlaže da nastave c/b do broja 70, ali to je za sad samo jedan).

Ako mene osobno pitaš, malo sam sumnjičav oko toga, a opet mislio sam da Mr No kolor neće ići pa sam bio u krivu.

Dakle, puno "ako" i "možda" a realno kao i do sada "živi bili pa vidjeli".



Prevelika je rupa između epizode 50 i prve skupe i teško nabavljive knjige iz redovne biblioteke.
Knjige iz te rupe su i dalje manje više sve dostupne, i to po par eura.
Mislim da ce tu pasti prodaja.
Ali ne mora nužno, ima dosta kupaca koji ne žele ni pocinjati skupljati MM baš zato jer ne mogu nabavit prvih 20-ak knjiga, niti one od knjige 60 pa naviše.
mmihoci Posted - 09/04/2026 : 12:01:25
quote:
Originally posted by Edi B

@mmihoci postoji li šansa da nastave MM u c/b kao što je bilo sa pilotom, bar do nekog broja?
Ili je definitivna odluka da edicija završava s brojem 50?



Ovisi o prodaji odnosno o kupcima.

Ako će biti donekle isplativo kako je bilo s Mr No-om, nema razloga da u istom formatu ne nastave c/b (jedan tip na LL forumu već predlaže da nastave c/b do broja 70, ali to je za sad samo jedan).

Ako mene osobno pitaš, malo sam sumnjičav oko toga, a opet mislio sam da Mr No kolor neće ići pa sam bio u krivu.

Dakle, puno "ako" i "možda" a realno kao i do sada "živi bili pa vidjeli".
Edi B Posted - 09/04/2026 : 11:52:11
@mmihoci postoji li šansa da nastave MM u c/b kao što je bilo sa pilotom, bar do nekog broja?
Ili je definitivna odluka da edicija završava s brojem 50?
Caglio Posted - 09/04/2026 : 11:19:32
Izdanja su lijepa, preskupa ali lijepa. Ja bi osobno i dalje kupovao da su imali dobar ritam, no dobar ritam imaju u startu, onda ga uspore pa opet dolazimo do neverending serijala.

Možda ubrzaju kad završe sa xyz serijalom, ah ipak neće jer ide novi, odnosno stari ali ispočetka, kako dobro, totalno se isplati što sam dao 300 eura za deset kvalitetnih brojeva.

Da ne govorim i ti rasprodani brojevi, koji se mistično pojave near mint u dvadeset novih tura, ponekad pomislim da možda i nisu rasprodani, nego da se nalaze negdje i čekaju trenutke da se rasprodaju. Funny thought, ha ?
henry Posted - 09/04/2026 : 11:17:27
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by SSM

Mene kao kupca stvarno ne zanima opravdanje sto jedna sveska od 100 strana kosta 30 eura, ali ne bih da ulazimo ponovo u te rasprave. Htio sam samo kazati zasto za mene ova izdanja nisu dobro tehnicki odradjena kao sto neki govore.



Ok. Svatko ima svoje mišljenje.

Moje se već odavno zna.


I moje.
mmihoci Posted - 09/04/2026 : 11:10:30
quote:
Originally posted by SSM

Mene kao kupca stvarno ne zanima opravdanje sto jedna sveska od 100 strana kosta 30 eura, ali ne bih da ulazimo ponovo u te rasprave. Htio sam samo kazati zasto za mene ova izdanja nisu dobro tehnicki odradjena kao sto neki govore.



Ok. Svatko ima svoje mišljenje.

Moje se već odavno zna.
mmihoci Posted - 09/04/2026 : 11:05:24
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by mmihoci


Ako pronađeš ijedno izdanje s Bonelli-jem koje je izdano uz potporu državnih institucija onda bi možda, samo možda cijena Bonelli knjiga bio uzrok Potpore.

Osim toga, neke ne-Bonelli knjige kod Libellusa (barem one sa starijem datum izdanja) imaju to.



Nisi shvatio poantu. Svi uspoređuju Libellusove cijene s cijenama izdavača koji ne izdaju Bonelli stripove, a pritom nisu svjesni da je nekima od tih izdavača (uglavnom ovima koji izdaju 10-20 knjiga godišnje) pola kataloga sufinancirano poticajima. Moja poanta je bila da kada bi ministarstvo kulture ko-financiralo objavljivanje Bonelli stripova, i kad bi onda i jedan Libellus godišnje dobivao od 50 do 100 000 eura tada bi makar imali prostora za nešto niže cijene, pa bi im se onda opravdano moglo "srat" da su preskupi u odnosu na "konkurenciju".



Oprosti, nisam skužio "Poantu".
sawitch Posted - 09/04/2026 : 10:43:01
Naravno da ce gurati dokle god je mene (mrzitelja) i slicnih koji kupujemo i pratimo. Ali predlazemo neke varijante da budu jos bolji i da nama cenovno bude lakse. Mesecno je meni ovo ozbiljna rata stambenog kredita na primer. Da je skupo, apsolutno jeste ali volim i kvalitetno je i pratim. I tome se nekako bas radujem.
jaki Posted - 09/04/2026 : 09:18:22
Pa vidit ćemo koliko će još gurati.
Ja im dajemnbarem još 20😁
fasnik Posted - 09/04/2026 : 08:19:04
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by fasnik

Na duge staze je ovo apsolutno neodrživo, a to znaju i oni.




Zar nije več prošlo više od 20 godina?
Rekao bih da je to poprilično dugo već sad.
Uostalom LL je izbacio ogroman broj Bonelli izdanja upravo zahvaljujući visokim cijenama.Da nije toga ne bi ni bilo tih izdanja.



Mislim da brkaš kruške i jabuke.
Dovoljno je pogledati koliko se smanjio tiraž izdanja u zadnjih 4-5 godina (ljudima je to jednostavno postalo preskupo) i koliko se recikliraju već postojeća izdanja.
Nitko ne spori da je to ekonomska računica, no dok se god tvrdoglavo kod nekih izdanja drže da nema reprinta (Zagor, Mister) i na aukcijama određeni brojevi dostižu iznose od kojih boli glava, a istovremeno se reprinta Alan Ford jer je to isplativo, gubit će se dugogodišnji kupci (tu izuzimam preprodavače kojih ima podosta), a novih kupaca neće biti jer nitko nije lud prodati obiteljsku kuću da nabavi 20 rasprodanih brojeva.
Dwayne_Looney Posted - 08/04/2026 : 23:54:20
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Zašto će samo pokriti 50 brojeva?



Jer rade po licenici od talijana koji su ofarbal 50 epizoda.

Dakle, bit će 17 knjiga.



Pošto tih prvih 50 brojeva imam u izdanjima VČ-a i upravo Libellusa (kombinirano), ne privlači me dupliranje. Neke epizode nemam, ali to je izvan tih 50 originalnih brojeva. Šteta što nisu odlučili skoknuti na brojeve koje je drogsy spominjao, a to su brojevi nakon gašenja Strip Agentova serijala, a prije početne točke Veselog četvrtka.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000