forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Corto maltese

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
apokalips Posted - 08/09/2007 : 18:16:20
Jel ima to još u prodaji?Znate li neku stranicu di mogu skinuti stripove?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
john connor Posted - 24/04/2026 : 15:52:21
Sta fali Dw Baladi, koloru i stampi?
JAH WOBBLE Posted - 23/04/2026 : 16:45:39
Da, Venecija bi trebala biti reklamno izdanje, a ostalo valjda ide u boji. Sa Baladom je zajedno i Mladost u istom tomu.
Trebao si da zadržiš IDW Baladu. Mislim da je rađena na osnovu istog materijala kao i oversized izdanje.
Gil-galad Posted - 22/04/2026 : 23:33:38
Našao sam sad to tvoje poređenje izdanja Balade, @JAH WOBBLE. Zanimljivo je baš, odličan insight.
Gil-galad Posted - 22/04/2026 : 23:27:31
quote:
Originally posted by JAH WOBBLE

DW "Venecija" - Em je u boji, em je prekomponovana. Ovde je manji format ali je sve kako treba, 4 kaiša po tabli, cb, plus mat papir. Imam naravno i DW (boja) i Bookglobe (cb).

"Balada"
Na strani 23 ovog topika pisao sam o različitim izdanjima Balade koje imam. Očekujem da Fanta bolje uradi kolor Baladu od DW, bolju štampu i papir. Nažalost, uvek imam sumnju da može bolje od srpskog izdanja!

Opet, ne gomilaju mi se isti stripovi u 100 izdanja. Razmisliću.

Tačno je trebalo uzeti sve cb od IDW.




Aha, nisam ni znao da je tako inicijalno objavljena Venecija.

A obratio sam pažnju samo na detalje Balade, videh u boji da će biti, pa sam automatski pomislio da će cela edicija biti u boji... Jasno onda.

Meni je žao makar Baladu što nisam zadržao od IDW-a, nju sam jedino i bio kupio čisto jer je c/b izdanje.
jaki Posted - 22/04/2026 : 23:01:35
Venecija je bila ka neko reklamno izdanje.?
JAH WOBBLE Posted - 22/04/2026 : 21:53:42
DW "Venecija" - Em je u boji, em je prekomponovana. Ovde je manji format ali je sve kako treba, 4 kaiša po tabli, cb, plus mat papir. Imam naravno i DW (boja) i Bookglobe (cb).

"Balada"
Na strani 23 ovog topika pisao sam o različitim izdanjima Balade koje imam. Očekujem da Fanta bolje uradi kolor Baladu od DW, bolju štampu i papir. Nažalost, uvek imam sumnju da može bolje od srpskog izdanja!

Opet, ne gomilaju mi se isti stripovi u 100 izdanja. Razmisliću.

Tačno je trebalo uzeti sve cb od IDW.
Gil-galad Posted - 22/04/2026 : 00:18:47
Moram da pitam... Što bi uzimao (ako uzimaš) inostrano izdanje kada postoji savršeno srpsko? Barem je DW Corto bez greške.

Kapiram da si možda samo radi vesti postavio... (IDW-ovo crno-belo je bilo odlično, no, ipak sam propustio.)
JAH WOBBLE Posted - 21/04/2026 : 22:35:44


Corto Maltese: Fable of Venice and Other Adventures
https://www.fantagraphics.com/products/corto-maltese-fable-of-venice-and-other-adventures



The Complete Corto Maltese: Volume 1: The Ballad of the Salt Sea
https://www.fantagraphics.com/products/the-complete-corto-maltese-volume-1-the-ballad-of-the-salt-sea
stripožder_1987 Posted - 05/04/2026 : 09:11:52
quote:
Originally posted by naker




Korto Malteze: Ekvatorija (Huan Dijaz Kanales, Ruben Peljehero)


Ponovo pokušaj retro Korta gde autori pišu o mornaru koji sanja otvorenih očiju u epizodi kakvu bi Prat zamislio da je i dalje živ. Avantura od Venecije do Afrike, nema starih poznatih likova iz kultnih epizoda Pratovog Korta, ali autori predstavljaju neke nove. Poprilično feministička epizoda gde jaki ženski likovi igraju bitnu ulogu. Početak sasvim korektan i rekao bih da je uvodna premisa dobro osmišljena. Ali što priča duže traje to postaje bolno jasno da Kanales nije Prat. Nema neke bitne razrade, slaba kulminacija, mlak epilog... Samo je početak vredeo i obećavao, ali malo toga ispunio do kraja. Peljehero mora se priznati poprilično uspešno podražava stil koji je gajio grande Hugo. Čitati ovo c/b u Stripoteci, i ofarbano u formi albuma je zaista velika razlika. Tanak scenario, ali vizuelno jako kvalitetno i Prat bi bio ponosan na crtež. Grafizam jedino vredno hvale kod Ekvatorije



Bez Prata ni avanture ni rata.
naker Posted - 26/03/2026 : 21:37:44



Korto Malteze: Ekvatorija (Huan Dijaz Kanales, Ruben Peljehero)


Ponovo pokušaj retro Korta gde autori pišu o mornaru koji sanja otvorenih očiju u epizodi kakvu bi Prat zamislio da je i dalje živ. Avantura od Venecije do Afrike, nema starih poznatih likova iz kultnih epizoda Pratovog Korta, ali autori predstavljaju neke nove. Poprilično feministička epizoda gde jaki ženski likovi igraju bitnu ulogu. Početak sasvim korektan i rekao bih da je uvodna premisa dobro osmišljena. Ali što priča duže traje to postaje bolno jasno da Kanales nije Prat. Nema neke bitne razrade, slaba kulminacija, mlak epilog... Samo je početak vredeo i obećavao, ali malo toga ispunio do kraja. Peljehero mora se priznati poprilično uspešno podražava stil koji je gajio grande Hugo. Čitati ovo c/b u Stripoteci, i ofarbano u formi albuma je zaista velika razlika. Tanak scenario, ali vizuelno jako kvalitetno i Prat bi bio ponosan na crtež. Grafizam jedino vredno hvale kod Ekvatorije
Shaner Posted - 11/07/2025 : 20:14:55
Ja sam ih vidio i prvi put, možda se u međuvremenu nešto poremetilo.

U svakom slučaju, lijepa izložba, super da si je uspio uloviti.

vatrena_stenica Posted - 11/07/2025 : 20:09:33
quote:
Originally posted by Shaner

Ja vidim sve, si probala u drugom pregledniku?



Vidim ih i ja sad kada je postovao ponovo. Postimage ume da baguje.
Shaner Posted - 11/07/2025 : 18:52:00
Ja vidim sve, si probala u drugom pregledniku?

vatrena_stenica Posted - 11/07/2025 : 08:50:29
@Milazzo Ne vide se fotke (ni ove okačene, ni te sa linka).
Milazzo Posted - 10/07/2025 : 19:16:29
*pokušaj br. 2*

Tijekom izleta u Toskanu, potrefila me izložba majstora Pratta u Sieni. Super je bilo vidjeti originalne akvarele, litografije, table.

Probrane fotke:






Link na ostale fotke: https://imgur.com/a/KHYbc7G
Spock Posted - 15/06/2025 : 23:47:08
Prigodna Salkanova recenzija Corta Maltesea povodom rođendana velikoga Huga Pratta:

https://www.stripovi.com/recenzije/corto-maltese-cm-bgko-15-pod-ponocnim-suncem/3551/
Salkan Posted - 16/11/2024 : 16:16:49
pcoro Posted - 12/10/2024 : 20:02:18
quote:
Originally posted by jaki

Nije ti usporedba...
Kiflić si izija i nema ga više bez bake.
A Cortu(Prattovom)se uvijek možeš vratit.




Znao sam da ćeš to reć! Ok, nije baš isto ali.. ponekad bi htio oživiti osjećaj čitanja NOVOG Corta (ili Bluberija ili Nolitinog Mister Noa ili tako nekog dragog stripa). I u takvim kriznim trenucima čovjek poželi pročitati Corta drugih autora, u nadi da i oni znaju tajni sastojak. Al džaba, Canales očigledno ne zna
Peyo Posted - 12/10/2024 : 14:05:04
U nedostatku novih atraktivnih strip junaka eksploatiraju/oživljavaju se stari popularni likovi.

Kao u pjesmi: Ti si lutka sa naslovne strane i treba ti lova ...
naker Posted - 12/10/2024 : 13:32:01
U Baladi je Corto nacrtan da liči na Pratta jer Hugo = Corto i teško je pronaći smisao da kod serijala gde su autor i lik neodvojivi neki drugi ljudi nastavljaju priču jer to nije njihova priča..
jaki Posted - 12/10/2024 : 13:03:09
Nije ti usporedba...
Kiflić si izija i nema ga više bez bake.
A Cortu(Prattovom)se uvijek možeš vratit.
pcoro Posted - 12/10/2024 : 12:12:22
To je kao da ti je baka pekla najukusnije kiflice. Znaš da sad, kad bake nema, ima i drugih slastica, ali svejedno bi ponekad želio opet osjetiti punoću nove, svježe ispečene kiflice, baš onakve kakvu je radila baka
jaki Posted - 12/10/2024 : 11:50:27
Čemu čitat nekog poslije Pratta?
Nije da nema drugih stripova...
Jednostavno,neki autori su obilježili nekle stripove da je sve nakon njih suvišno.
naker Posted - 12/10/2024 : 11:44:37
Odličan je Canales na prva tri albuma Blacksada, kasnije priča izvitoperi.. Nisam još iščitao najnoviji album doduše. Guarnido fenomenalan tokom celog serijala.
Peyo Posted - 11/10/2024 : 14:13:54
Nije meni Canales ni na Blacksadu nešto. Kupujem Blacksada prije svega zbog crteža.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000