Note: You must be registered in order to post a reply. To register, click here. Registration is FREE!
T O P I C R E V I E W
apokalips
Posted - 08/09/2007 : 18:16:20 Jel ima to još u prodaji?Znate li neku stranicu di mogu skinuti stripove?
25 L A T E S T R E P L I E S (Newest First)
john connor
Posted - 24/04/2026 : 15:52:21 Sta fali Dw Baladi, koloru i stampi?
JAH WOBBLE
Posted - 23/04/2026 : 16:45:39 Da, Venecija bi trebala biti reklamno izdanje, a ostalo valjda ide u boji. Sa Baladom je zajedno i Mladost u istom tomu. Trebao si da zadržiš IDW Baladu. Mislim da je rađena na osnovu istog materijala kao i oversized izdanje.
Gil-galad
Posted - 22/04/2026 : 23:33:38 Našao sam sad to tvoje poređenje izdanja Balade, @JAH WOBBLE. Zanimljivo je baš, odličan insight.
Gil-galad
Posted - 22/04/2026 : 23:27:31
quote:Originally posted by JAH WOBBLE
DW "Venecija" - Em je u boji, em je prekomponovana. Ovde je manji format ali je sve kako treba, 4 kaiša po tabli, cb, plus mat papir. Imam naravno i DW (boja) i Bookglobe (cb).
"Balada" Na strani 23 ovog topika pisao sam o različitim izdanjima Balade koje imam. Očekujem da Fanta bolje uradi kolor Baladu od DW, bolju štampu i papir. Nažalost, uvek imam sumnju da može bolje od srpskog izdanja!
Opet, ne gomilaju mi se isti stripovi u 100 izdanja. Razmisliću.
Tačno je trebalo uzeti sve cb od IDW.
Aha, nisam ni znao da je tako inicijalno objavljena Venecija.
A obratio sam pažnju samo na detalje Balade, videh u boji da će biti, pa sam automatski pomislio da će cela edicija biti u boji... Jasno onda.
Meni je žao makar Baladu što nisam zadržao od IDW-a, nju sam jedino i bio kupio čisto jer je c/b izdanje.
jaki
Posted - 22/04/2026 : 23:01:35 Venecija je bila ka neko reklamno izdanje.?
JAH WOBBLE
Posted - 22/04/2026 : 21:53:42 DW "Venecija" - Em je u boji, em je prekomponovana. Ovde je manji format ali je sve kako treba, 4 kaiša po tabli, cb, plus mat papir. Imam naravno i DW (boja) i Bookglobe (cb).
"Balada" Na strani 23 ovog topika pisao sam o različitim izdanjima Balade koje imam. Očekujem da Fanta bolje uradi kolor Baladu od DW, bolju štampu i papir. Nažalost, uvek imam sumnju da može bolje od srpskog izdanja!
Opet, ne gomilaju mi se isti stripovi u 100 izdanja. Razmisliću.
Tačno je trebalo uzeti sve cb od IDW.
Gil-galad
Posted - 22/04/2026 : 00:18:47 Moram da pitam... Što bi uzimao (ako uzimaš) inostrano izdanje kada postoji savršeno srpsko? Barem je DW Corto bez greške.
Kapiram da si možda samo radi vesti postavio... (IDW-ovo crno-belo je bilo odlično, no, ipak sam propustio.)
Ponovo pokušaj retro Korta gde autori pišu o mornaru koji sanja otvorenih očiju u epizodi kakvu bi Prat zamislio da je i dalje živ. Avantura od Venecije do Afrike, nema starih poznatih likova iz kultnih epizoda Pratovog Korta, ali autori predstavljaju neke nove. Poprilično feministička epizoda gde jaki ženski likovi igraju bitnu ulogu. Početak sasvim korektan i rekao bih da je uvodna premisa dobro osmišljena. Ali što priča duže traje to postaje bolno jasno da Kanales nije Prat. Nema neke bitne razrade, slaba kulminacija, mlak epilog... Samo je početak vredeo i obećavao, ali malo toga ispunio do kraja. Peljehero mora se priznati poprilično uspešno podražava stil koji je gajio grande Hugo. Čitati ovo c/b u Stripoteci, i ofarbano u formi albuma je zaista velika razlika. Tanak scenario, ali vizuelno jako kvalitetno i Prat bi bio ponosan na crtež. Grafizam jedino vredno hvale kod Ekvatorije
Ponovo pokušaj retro Korta gde autori pišu o mornaru koji sanja otvorenih očiju u epizodi kakvu bi Prat zamislio da je i dalje živ. Avantura od Venecije do Afrike, nema starih poznatih likova iz kultnih epizoda Pratovog Korta, ali autori predstavljaju neke nove. Poprilično feministička epizoda gde jaki ženski likovi igraju bitnu ulogu. Početak sasvim korektan i rekao bih da je uvodna premisa dobro osmišljena. Ali što priča duže traje to postaje bolno jasno da Kanales nije Prat. Nema neke bitne razrade, slaba kulminacija, mlak epilog... Samo je početak vredeo i obećavao, ali malo toga ispunio do kraja. Peljehero mora se priznati poprilično uspešno podražava stil koji je gajio grande Hugo. Čitati ovo c/b u Stripoteci, i ofarbano u formi albuma je zaista velika razlika. Tanak scenario, ali vizuelno jako kvalitetno i Prat bi bio ponosan na crtež. Grafizam jedino vredno hvale kod Ekvatorije
Shaner
Posted - 11/07/2025 : 20:14:55 Ja sam ih vidio i prvi put, možda se u međuvremenu nešto poremetilo.
U svakom slučaju, lijepa izložba, super da si je uspio uloviti.
vatrena_stenica
Posted - 11/07/2025 : 20:09:33
quote:Originally posted by Shaner
Ja vidim sve, si probala u drugom pregledniku?
Vidim ih i ja sad kada je postovao ponovo. Postimage ume da baguje.
Shaner
Posted - 11/07/2025 : 18:52:00 Ja vidim sve, si probala u drugom pregledniku?
vatrena_stenica
Posted - 11/07/2025 : 08:50:29 @Milazzo Ne vide se fotke (ni ove okačene, ni te sa linka).
Milazzo
Posted - 10/07/2025 : 19:16:29 *pokušaj br. 2*
Tijekom izleta u Toskanu, potrefila me izložba majstora Pratta u Sieni. Super je bilo vidjeti originalne akvarele, litografije, table.
Nije ti usporedba... Kiflić si izija i nema ga više bez bake. A Cortu(Prattovom)se uvijek možeš vratit.
Znao sam da ćeš to reć! Ok, nije baš isto ali.. ponekad bi htio oživiti osjećaj čitanja NOVOG Corta (ili Bluberija ili Nolitinog Mister Noa ili tako nekog dragog stripa). I u takvim kriznim trenucima čovjek poželi pročitati Corta drugih autora, u nadi da i oni znaju tajni sastojak. Al džaba, Canales očigledno ne zna
Peyo
Posted - 12/10/2024 : 14:05:04 U nedostatku novih atraktivnih strip junaka eksploatiraju/oživljavaju se stari popularni likovi.
Kao u pjesmi: Ti si lutka sa naslovne strane i treba ti lova ...
naker
Posted - 12/10/2024 : 13:32:01 U Baladi je Corto nacrtan da liči na Pratta jer Hugo = Corto i teško je pronaći smisao da kod serijala gde su autor i lik neodvojivi neki drugi ljudi nastavljaju priču jer to nije njihova priča..
jaki
Posted - 12/10/2024 : 13:03:09 Nije ti usporedba... Kiflić si izija i nema ga više bez bake. A Cortu(Prattovom)se uvijek možeš vratit.
pcoro
Posted - 12/10/2024 : 12:12:22 To je kao da ti je baka pekla najukusnije kiflice. Znaš da sad, kad bake nema, ima i drugih slastica, ali svejedno bi ponekad želio opet osjetiti punoću nove, svježe ispečene kiflice, baš onakve kakvu je radila baka
jaki
Posted - 12/10/2024 : 11:50:27 Čemu čitat nekog poslije Pratta? Nije da nema drugih stripova... Jednostavno,neki autori su obilježili nekle stripove da je sve nakon njih suvišno.
naker
Posted - 12/10/2024 : 11:44:37 Odličan je Canales na prva tri albuma Blacksada, kasnije priča izvitoperi.. Nisam još iščitao najnoviji album doduše. Guarnido fenomenalan tokom celog serijala.
Peyo
Posted - 11/10/2024 : 14:13:54 Nije meni Canales ni na Blacksadu nešto. Kupujem Blacksada prije svega zbog crteža.