forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 stripovi.com

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
supermark Posted - 04/09/2011 : 23:16:48
jel to novi logo stripova?
meni je bio draži stari....
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
matori paraliticar Posted - 01/06/2026 : 15:59:50
Nek bude kako kazes, vidim da ti tematika draga :)
netkotreci Posted - 01/06/2026 : 15:52:08
Niti ću ti ponavljati opet kako AI radi, niti ću se pravdati znam li razliku ili ne pošto jedini ti u ovoj interakciji nemaš pojma šta pričaš :)
matori paraliticar Posted - 01/06/2026 : 15:33:22
Nisam siguran sta zelis postici posto ne pravis razliku izmedju temu za zezanje/istrazivanje i drugih ali ne trazi problem gde ga nema ;-)

Markosov potpis valja "Trouble will find me"


netkotreci Posted - 01/06/2026 : 15:20:41
Ne možeš imat oboje, odluči se. Ili ćemo svi radit kopipejst neprovjerenih AI bljuvotina o nepostojećim brojevima Bonellija, o mudrolijama što bi Fibra i kako trebala izdavati, ili ćemo pričati kao ljudi. Ako misliš da ćeš privuć novu aktivnost ili probudit stare članove s nastupom "pa ti ne čitaj", logika ti je promašena. Pitaj AI šta misli o tome :)

I nemoj se sramit markosu objasniti šta radi krivo, možda čovjek stvarno ne zna. Evo savjeta za Fibru: https://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=55783&REPLY_ID=2769260
matori paraliticar Posted - 01/06/2026 : 14:37:27
Ovaj niko te ne tera da citas odredjene stvari i odredjene teme
(ona moja tema a i franina su manje vise pricaonice, ozbiljnije je ako toga ima u izdavackom izlogu recimo)

Ali slazem se da se to usunjava polako na vise mesta

Peckanje u vezi Rose mi nije prob :p i da se pita AI odgovorio bi mozda o Don Rosi umesto o tom stripu
Naravno da je komunikacija medju ljudima u velikoj vecini slucajeva pozeljnija
I sam.. sam rado pitao nekog forumasa za nesto sto bi mogao Google nekada
bas zbog te komunikacije i sto verujem znanju forumasa
netkotreci Posted - 01/06/2026 : 12:47:57
quote:
Originally posted by Markos

I onda netko tko ne želi da se to tagira jednostavno preskoči te ključne riječi i opet smo nigdje.

Pa dobro, jasno je da je skripta šala, a moja objava samo opaska i karikiranje.

matori, ovo je čisto najava jer se AI pomalo uvlači u ostale sekcije. Bonelli, franina livada, ima i na drugim mjestima. Jasno je da neki ne znaju kako radi pa brljaju o nepostojećim brojevima misleći da pišu nešto što ima smisla čitati.

Ima sigurno 20 god. da sam zadnji put imao potpis na forumu, mogao bi opet početi sa malom školicom AI-ja
Ne znam zašto očekuješ da će se neko aktivirati ako čita "AI kaže ovo, AI kaže ono". Meni prvom se već sad manje da dolaziti ovde.
Pitao si za Rosu jeli za kolekciju, zašto ne pitati AI? :)
matori paraliticar Posted - 01/06/2026 : 12:24:24
netkotreci ideja je okej ali problem mi se cini nedovoljno velik da bi se moralo nesto uraditi vec sada?

ako smo koliko toliko odmereni sa tim (da se postuje gde ima mesto za to, gde nema)
mozemo dalje ovako neko vreme jos sigurno

navedi par primera gde je upotreba AI bas iritantna
(uf pada moja ona pricaonica prvo :) )

veci problem je probuditi uspavane lepotice i lepotane pa da smo malo aktivniji nego sto jesmo ;)
Markos Posted - 01/06/2026 : 11:54:31
I onda netko tko ne želi da se to tagira jednostavno preskoči te ključne riječi i opet smo nigdje.
netkotreci Posted - 01/06/2026 : 11:33:04
Pa, AI kaže: zapravo, puno gluplje i jednostavnije od toga. :)

Skripta uopće ne bi trebala biti "pametna" niti koristiti AI za detekciju (jer bi to usporilo preglednik i koštalo).
Radila bi na principu običnog tekstualnog filtera (tzv. string matching).

Ukratko, skripta bi u pozadini radila ovo:
Skenira tekst svake nove objave na stranici.
Traži točne fraze koje si naveo (npr. "AI kaže", "AI veli", "AI:", "ChatGPT kaže").
Ako pronađe poklapanje, preko CSS-a toj objavi opali display: none; (sakrije je) ili je oboji u crveno s napomenom.

Ako netko napiše autorski tekst o umjetnoj inteligenciji i upotrijebi te fraze, skripta bi ga isto sakrila, ali za prvu ruku i za ekipu koja samo kopira odgovore bez gledanja radila bi savršeno.


mmihoci je prije par mjeseci napravio dobru skicu upozorenja za AI UI OI JOJ
https://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=37297&REPLY_ID=2758654
Markos Posted - 01/06/2026 : 10:58:52
A kako bi točno skripta zaključila da je nešto AI objava ili ne? Uz pomoć AI-ja?:)
netkotreci Posted - 01/06/2026 : 10:52:31
šta ćemo s ovom erom AI objava? Mjesecima korisnici objašnjavaju neupućenima da AI brlja, da je to mašina za slova, da nije činjeničan itd. ali bez efekta. Sve češće i u sve više sekcija ljudi brljaju s AI pa im drugi govore da brljaju.

Možda redizajn uz mogućnost oznake objave da je AI, da se poštedi one kojima se to ne čita?
A može se složiti (naravno, uz pomoć AI!) skripta da na svaki spomen 'AI' sakrije objavu.

BeaGea Posted - 14/05/2026 : 16:45:29
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Nisam ti se tebi BeaGea direktno obracao, barem meni je tu neka razlika



oprosti onda, ovo mi je izgledalo direktno...
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Za dosadu: ....



Uglavnom cirkus od rasprave, ajde živio ti (forume) meni!
matori paraliticar Posted - 14/05/2026 : 16:28:36
Nisam ti se tebi BeaGea direktno obracao, barem meni je tu neka razlika

Nisam primetio da je Marko na forumu drugaciji van foruma nego ovde, barem ne bitnije ili vise nego bilo ko od nas

To sto znam je da ima veci pritisak na sebe nego bilo ko od nas a i znam ako njega ne bi bilo, da bi nam vitrine bile pune izdanja na engleskom, eventualno u kombinaciji sa nekim brojem dobro odradjenim stvarima drugih domacih izdavaca i vecim brojem poluproizvoda koje bi uzimali jer alternative nema

Zato mi bas ne pada na pamet da se sa njim nesto puno prepirem iako nekada mozda nesto uradi sto nije po "mom gustu"
a jos manje da se naostrim pa da bi sa njim uzivo raspravio nesto pri prvom susretu.

Sad se setih.. kako sam razmisljao dok ovde nisam bio registrovan kako je lepo da neko
pokusava da odrzava jedan ovakav forum a da se vecina moze dobro osecati
bez obzira na nacionalnost, veru ili nesto trece
uglavnom je ovo prilicno dobro mesto i dalje sto se tice toga
BeaGea Posted - 14/05/2026 : 16:08:59
quote:
Originally posted by matori paraliticar
A da jel ti ti nesto pretis Marku? Na sta to lici?



Kad imaš dogovor s osobom da te ne uzima na jezik a on to nikak da prestane delati, i još te optužuje za prijetnje tj. kazneno djelo, onda ipak moraš reagirati i javno.

Ne prijetim nikome i aludiral sam na to da Marko uživo i na forumu nije isti. E to, nadam se da je sad jasno.

I da više ne moraš imati brigu sa mnom pomogel bum ti ja, kad si već sam nemreš pomoći.
matori paraliticar Posted - 14/05/2026 : 13:42:44
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by BeaGea

CV
dobrim si djelom u pravu i potpuno te razumijem.
Na žalost to je realnost ovog foruma (:

Uostalom sad te cipelare oni koje prozivaš. To je njihov modus operadi, lažne optužbe i udaranje iz gomile.



Madre de Dios, što bi rekli Francuzi.

Hajd ti meni fino reci da li želiš da ostaneš na forumu ili ne? Da rešimo to jednom za svagda. Ovo ti je drugi nick pod kojim te poznaju kao osobu koja vređa i provocira, kad već pričamo o modus operandi.

Odgovori mi na pitanje sa jednim kratkim da ili ne, hvala.



Markose jel ovo način komunikacije moderatora s forumašem?


Za dosadu: trazis tu neku pravdu a znas veoma dobro kako si mi se javio na PM bolje bi ti bilo da se pokrijes usima pa ako pre toga ne izletis pokusas da nadjes nacin da ne ulazis u neprilike
ako ti je stalo do toga da pises ovde
lp

A da jel ti ti nesto pretis Marku? Na sta to lici?
sawitch Posted - 14/05/2026 : 13:14:08
quote:
Originally posted by Markos

Ja bi te davno izbacio jednom za svagda, iskreno.





Neocekivan odgovor! Smejem se.

@Dosada
Prestani da se drkas na sve i uzivaj u forumu.
BeaGea Posted - 14/05/2026 : 12:30:26
quote:
Originally posted by Markos

Ja bi te davno izbacio jednom za svagda, iskreno.



Kaj ne veliš.

Veselim se našem susretu uživo!

Pozdrav ljudi......ovo je (na moju žalost) sve od mene.
Markos Posted - 14/05/2026 : 12:28:32
Ja bi te davno izbacio jednom za svagda, iskreno.
BeaGea Posted - 14/05/2026 : 12:23:24
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by BeaGea

CV
dobrim si djelom u pravu i potpuno te razumijem.
Na žalost to je realnost ovog foruma (:

Uostalom sad te cipelare oni koje prozivaš. To je njihov modus operadi, lažne optužbe i udaranje iz gomile.



Madre de Dios, što bi rekli Francuzi.

Hajd ti meni fino reci da li želiš da ostaneš na forumu ili ne? Da rešimo to jednom za svagda. Ovo ti je drugi nick pod kojim te poznaju kao osobu koja vređa i provocira, kad već pričamo o modus operandi.

Odgovori mi na pitanje sa jednim kratkim da ili ne, hvala.



Markose jel ovo način komunikacije moderatora s forumašem?

S likom odavno ne kumniciram niti imam namjeru odgovarati na njegova prozivanja, ali ovo sad prelazi svaku mjeru.
Markos Posted - 04/05/2026 : 22:33:25
Ciljani napad,dobro organiziran da se jako tesko protiv toga boriti
henry Posted - 04/05/2026 : 22:24:33
Vidim štuca ceo dan.
Je l to nešto organizovano ili prirodna nepogoda?
Markos Posted - 04/05/2026 : 22:20:49
DDOS napad, zestoki
petarStripovi10 Posted - 04/05/2026 : 22:07:21
Šta se danas dešava sa stranicama s.com i fibra.hr? Svako malo su nedostupne ili neki erori.
matori paraliticar Posted - 03/05/2026 : 09:52:14
Skinuo sam te sa ignore (dosado) pre nekog vremena pa opet vidim sta pises
Nakon malo razmena neznosti na PM smo se i otprilike dogovorili da se izbegavamo
Ali ovde pises o nekim stvarima uopstenim za forum pa
da napisem koju rec ipak.
Umesto tu da apeliras za ukidanje ovlascenja moderatora koji nam ipak malo treba tu i tamo
radi malo na sebi da ne upadas u nezgodne situacije svako toliko
budi srecan da nisi izbacen trajno.
Ne znam kakav si bio ranije ali ne vidim u principu da pises nesto puno o procitanim stripovima, nabavkama itd.
Paznju manhuntera se ne dobije tek tako uglavnom se je opravdano "zasluzi"
Sretno i sta god uradis ne javljaj mi se na PM


BeaGea Posted - 03/05/2026 : 08:49:09
Do kad traje mandat moderatoru manhunteru?
Ima li stvarno potrebe za "modeliranjem" ovog foruma i nas forumaš koji smo još tu aktivni?
Ako nisi upoznat manhunter i dalje izbacuje forumaše i prijeti?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000