| T O P I C R E V I E W |
| sawitch |
Posted - 24/03/2009 : 14:16:32 Evo topica i o serijama..
Meni najbolja - The Sopranos |
| 25 L A T E S T R E P L I E S (Newest First) |
| jagodanbg |
Posted - 03/06/2026 : 11:37:37 Naleteo na nekoj FB grupi na preporuku za neku islandsku seriju na Netflixu, nisam je jos pogledao, ali cim zavrsim Sopranove pustam ovo:
https://www.imdb.com/title/tt11102190/
 |
| john connor |
Posted - 02/06/2026 : 08:08:41 Na Netflixu mi bas izbacilo Chestnut Man, hvala drugari, ovde imam 7,8 predloga, pa polako 🙂 |
| Zula |
Posted - 29/05/2026 : 12:54:09 Vice ima bolje prijedloge!
Ako ćemo se držati samo krimića možda još: The Sinner (1.sezona) Mare of Easttown Legends
|
| vice |
Posted - 29/05/2026 : 11:50:26 quote: Originally posted by Tonto
quote: Originally posted by john connor
Jel imate jos nesto slicne kvalitete za preporuku?
Untamed His and hers
Chestnut Man Detective Hole Task |
| Tonto |
Posted - 29/05/2026 : 11:31:53
quote: Originally posted by john connor
Jel imate jos nesto slicne kvalitete za preporuku?
Untamed His and hers
|
| john connor |
Posted - 29/05/2026 : 10:57:45 Jel imate jos nesto slicne kvalitete za preporuku? |
| fler |
Posted - 28/05/2026 : 17:26:17 Nije baš da je prošla nezapaženo, dosta se svojedobno spominjalo, samo ne možeš sve pohvatati.. previše šuma u vidu polu-uradaka za gubljenje vremena, pa promaknu dobre stvari. Nisam ni ja gledao kad je izlazila nego dosta kasnije, također mi se poprilično svidjela i obradovala me vijest o drugoj sezoni (2027.).
|
| john connor |
Posted - 28/05/2026 : 12:52:27 quote: Originally posted by Zula
quote: Originally posted by Zula
Preporuka za krimi seriju Dept. Q (Netflix)
Serija (9 epizoda) je nastala prema prvoj knjizi (od 10) o Odjelu Q danskog autora Jussi Adler-Olsena.
Seriju je režirao Scott Frank poznat po scenarijima i/ili režiji mnogih dobrih filmova i serija: Minority Report, Logan, Godless, Damin Gambit...
Kome su se dopale knjige i prve 4 filmske adaptacije bit će vrlo zadovoljan i ovom serijom. Umjesto u Danskoj sve se događa u Škotskoj, a zanimljivo je i usporediti tko je bolji Carl Morck - Matthew Goode (serija) ili Nikolaj Lie Kaas (film)
Evo da citiram sam sebe od prije godinu dana 🤣
Sve lepo receno. Ne znam kako mi je ovo promaklo 🙂 |
| Poli |
Posted - 27/05/2026 : 10:51:30 The Punisher: One Last Kill (2026) Dodatna epizoda u Bernthalovoj seriji da tako kazem, a svaki novi Punisher se ceka. A ovaj je bas dobro ispao, mada je ovo kratko. Recimo jedna strip epizoda, makljaza na puno, ali istovremeno i oris Castlovih psihickih problema, halucinacija sa kojima mora da zivi, kao posljedica ... Vec vidim u stripovskom obliku, ali nazalost imamo samo seriju koja se naslanja na Ennisov run (Gnuccijevi npr.). The Punisher: Welcome Back, Frank je bio direktna inspiracija za One Last Kill, a strip smo mogli citati i u Darkwoodovom izdanju The Best of Panišer 5: Dobro došao nazad, Frenk.
Za sve fanove Punishera, obavezno! 
(dodatno: https://www.reddit.com/r/thepunisher/comments/1tlsupi/punisher_one_last_kill_comics_references_by/)
|
| Zula |
Posted - 26/05/2026 : 09:12:37 quote: Originally posted by Zula
Preporuka za krimi seriju Dept. Q (Netflix)
Serija (9 epizoda) je nastala prema prvoj knjizi (od 10) o Odjelu Q danskog autora Jussi Adler-Olsena.
Seriju je režirao Scott Frank poznat po scenarijima i/ili režiji mnogih dobrih filmova i serija: Minority Report, Logan, Godless, Damin Gambit...
Kome su se dopale knjige i prve 4 filmske adaptacije bit će vrlo zadovoljan i ovom serijom. Umjesto u Danskoj sve se događa u Škotskoj, a zanimljivo je i usporediti tko je bolji Carl Morck - Matthew Goode (serija) ili Nikolaj Lie Kaas (film)
Evo da citiram sam sebe od prije godinu dana 🤣 |
| john connor |
Posted - 26/05/2026 : 07:31:04 Slucajno nabasah na Q dept. Odlicna serija, zaokružena prva sezona, likovi svi dobro nijansirani, casting odličan. Jedna dobra triler, misterija,koja izgleda prolazi nezapazeno. |
| Poli |
Posted - 08/05/2026 : 18:21:06 The Hack TV Mini Series (2025, 7 epizoda) https://www.imdb.com/title/tt35615598/
vise o pravom skandalu https://en.wikipedia.org/wiki/News_International_phone_hacking_scandal
Britanska TV serija temeljena na istinitim događajima koja detaljno opisuje skandal hakiranja telefona News Internationala, a pored prisluskivanje telefona je tu i podmicivanje policije i vrsenje neprimjerenog utjecaja u potrazi za pricama, jasno vlasnik te propale zute stampe je jedan jedini Rupert Murdoch. Nazalost, politika (i policija) i dalje zataskava i ne zeli vrtatu u tu bolnu i degutantnu temu.
Serija je na volju sa slovenskim titlovima na https://365.rtvslo.si/oddaja/vdor/173252095

|
| BeaGea |
Posted - 08/05/2026 : 11:39:56 https://www.imdb.com/title/tt40548519/
|
| Poli |
Posted - 02/05/2026 : 19:02:37 Jos jedan high 5 i sa moje strane za 4. sezonu True Detective, ovaj put kraca za 2 epizode, Fosterica odlicna, a isto i "domacini". Mracna, sa modernom stimungom, i tera te dalje i dalje ...
|
| BeaGea |
Posted - 28/04/2026 : 11:11:45 https://www.imdb.com/title/tt15373664/?ref_=nv_sr_srsg_1_tt_2_nm_6_in_0_q_hunyadi
Uspon Gavrana...nije loša ova sapunica o Janku. |
| jagodanbg |
Posted - 28/04/2026 : 10:49:05 Da preporucim seriju, mada sam ja pogledao samo drugu sezonu (sezone su nepovezane, svaka za sebe) i receno mi je da je prva jos bolja. Serija je 'Beef' i mogla bi se dopasti ljubiteljima Farga (🖐️) jer ima dozu tog 'ludila' 😄
https://www.imdb.com/title/tt14403178/
 |
| Tonto |
Posted - 10/04/2026 : 09:54:13 quote: Originally posted by manhunter
Ovo bi pre trebao u topic Vicevi
https://www.index.hr/mobile/chill/clanak/pet-serija-koje-su-zasjenile-igru-prijestolja/2779527.aspx?index_ref=naslovnica_magazin_ostalo_m
Na stranu ove druge gluparije, ali meni je Arcane jedno 6 puta bolji od GoT-a. |
| Tonto |
Posted - 10/04/2026 : 09:49:04
 |
| Zula |
Posted - 10/04/2026 : 09:35:10 quote: Originally posted by Tonto
Pa nije, ali je opet bolje od ovog.

Čitam Contrapaso 2, ova slika je u njemu, zanimljiva slučajnost 🤣 |
| BeaGea |
Posted - 10/04/2026 : 08:46:29 quote: Originally posted by GitaristRoko
Novinarstvo je zaista gotovo.
Nije Rokić, samo je dobro skriveno. Imaš iteko ozbiljnih tekstova i emisija samo se potrudi da ih upoznaš. Nisu toliko reklamirane pa se mora znati kaj iskati. |
| GitaristRoko |
Posted - 10/04/2026 : 01:13:02 Novinarstvo je zaista gotovo. |
| manhunter |
Posted - 07/04/2026 : 20:59:43 Ovo bi pre trebao u topic Vicevi
https://www.index.hr/mobile/chill/clanak/pet-serija-koje-su-zasjenile-igru-prijestolja/2779527.aspx?index_ref=naslovnica_magazin_ostalo_m |
| BeaGea |
Posted - 07/04/2026 : 14:27:36 quote: Originally posted by pcoro Zvučali su kao kad Oprah priča s gostima..
Nije sad Oprah neko mjerilo inteligencije ali generalno je problem u tim novim serijama kaj su likovi poprilično obrazoavani, kaj je totalna beadstoća. Najobičniji kravar se izražava kao da je pričital cijeli opus Dostojevskog 
Ali tko kuži da je to potpuno nestvarno za vrijeme i prostor koji serija ili film želi prikazati. Dobra reklama i šibaju redom, 1883., 1923. i kak već ide dalje. A sve u biti jedno te istu s različitim ugođajima (rekli bi Enlezi settingom). Sve je nekako počelo s Deadwoodom, gdje je glavni lik pametam poput nekog fizičara nobelovca... |
| Zula |
Posted - 07/04/2026 : 10:39:38 quote: Originally posted by pcoro
Inače, seriju su mi par puta hvalile poznanice i zaključio sam da je to serija koja se više sviđa ženskima nego muškima.
Sve su to filmovi ceste 😜, a ovo je samo novi podžanr - nježni vestern 🤣 |
| pcoro |
Posted - 07/04/2026 : 09:56:28 Hahh, moguće da je i to Ali u tih prvih par epizoda nije bilo previše žena, samo ona jogunasta mlada plava i Faith Hill. Jogunasta mlada plava mi je bila malo iritantna ali, ok, bar je bila mlada, svježa. Faith Hill me ubijala, ona, njen muž i oni njihovi noćni razgovori puni razumijevanja. Zvučali su kao kad Oprah priča s gostima..
Inače, seriju su mi par puta hvalile poznanice i zaključio sam da je to serija koja se više sviđa ženskima nego muškima.
|