| Author |
Topic  |
|
Sneaksie Thiefsie
Advanced Member
    

5371 Posts
Member since 22/04/2008 |
|
|
naker
Advanced Member
    

6571 Posts
Member since 05/06/2020 |
|
|
Shaner
Advanced Member
    
Croatia
8292 Posts
Member since 24/09/2012 |
|
|
naker
Advanced Member
    

6571 Posts
Member since 05/06/2020 |
|
|
Shaner
Advanced Member
    
Croatia
8292 Posts
Member since 24/09/2012 |
|
|
Sneaksie Thiefsie
Advanced Member
    

5371 Posts
Member since 22/04/2008 |
|
|
naker
Advanced Member
    

6571 Posts
Member since 05/06/2020 |
|
|
Wolfman
Senior Member
   

Croatia
1211 Posts
Member since 13/07/2010 |
|
|
naker
Advanced Member
    

6571 Posts
Member since 05/06/2020 |
|
|
DiSkAcH
Advanced Member
    

Croatia
6675 Posts
Member since 05/12/2016 |
Posted - 19/04/2026 : 07:19:13
|
Ah, ne spadam u tu kateogoriju, ali ovo je dosta skupo za ono što nudi, posebno ono izdanje od 1k$. Inače NeoGeo emulatori (Final Burn Neo npr) se vrte u današnje doba valjda i na digitronu, ali da, ne vole svi emulaciju (ja volim zbog hrpe QOL fićra). Inače cijeli Metal Slug i King Of Fighters su mi odlične igre. Može tu i Samurai Shodown, ali KoF mi je bolji. Bili su svojevremeno NG automati kod nas i onda smo lupali od jutra do sutra po MS1 i KoF '94. Bile su još neke igre, ali me nisu baš privlačile.
E da, postoji i NeoGeo Pocket i pocket color na kojem postoji dosta NG franšiza i to većinom u chiby stilu. :) |
-Hi Honey, did you miss me? -With every bullet so far... |
 |
|
|
Wolfman
Senior Member
   

Croatia
1211 Posts
Member since 13/07/2010 |
Posted - 22/04/2026 : 09:16:00
|
Neo Geo AES (konzolaška verzija arkadne mašine, MVS-a) je bio užasno skup kada je izašao (oko 600 tadašnjih dolara, što je oko 1500 u današnjim dolarim). O igrama da ne govorimo, svaki cartridge po par sto dolara. Danas na eBayu ne možeš naći originalni AES ispod 500 dolara, a prosjek je vjerojatno preko 1000. Igre slično tome. Naravno da se može sve piratizirati i igrati besplatno kroz emulaciju, no ako te zanima hardver i igre na fizičkim cartridgeima, ovo gore bi moglo biti jako zanimljivo. Uz uvjet da naprave stvarno kvalitetnu repliku konzole i cartova. Zanimljivo je da ne idu na FPGA implementaciju, nego rade custom čip fiksiranog dizajna (tzv. ASIC) što je minus ako taj čip ne naprave savršeno iz prve. Eventualni problemi koji se kasnije otkriju se više ne mogu jednostavno popraviti ažuriranjem firmwarea kao na FPGA. Koliko sam vidio neki od ključnih ljudi koji su radili na open-source razvoju FPGA implementacija AES-a/MVS-a su sudjelovali i u razvoju ovog ASIC-a pa bi to moglo ispasti OK na kraju. Vidjet ćemo. Od igara, moji neki favoriti: Metal Slug serijal, Sengoku 3, Shock Troopers, Magician Lord... Nisam baš fan tabačina generalno, tako da SNK-ove FG igre nisam previše igrao, ali ako ništa drugo imaju predivan 2D pixel art, kao i većina NEO GEO igara.
|
 |
|
|
panzer
Advanced Member
    
12889 Posts
Member since 18/05/2005 |
|
|
Oki
Advanced Member
    

Croatia
5645 Posts
Member since 10/02/2011 |
|
|
netkotreci
Junior Member
 

Croatia
368 Posts
Member since 11/02/2024 |
Posted - 04/06/2026 : 12:10:34
|
quote: Originally posted by Oki
Još jedna velika legendarna igra koja bi trebala izaći ove godine, RAYMAN LEGENS RETOLD https://youtu.be/TKfG9hiueak?is=H6z4drkv1jO_4r_9
https://youtu.be/eNhx-ehhumg?is=jUumvkH0d6skVFZF
Izgleda fenomenalno, iako su i originalni naslovi Legends/Origins bili fantastični te se odupiru zubu vremena radi 2D ilustracije. Ako netko nije igrao, obe igre su uvjerljivo jedne od najzabavnijih i najkreativnijih igara uopće. Jako puno ljubavi i pažnje je išlo u njih, a tajmiranje nivoa uz glazbu je 5+
Vjerojatno preskačem jer mi je došlo do zasićenja igrama općenito, a pogotovo platformermima, 30 godina platformera je... dovoljno 
Ali jako me veseli da će mlade generacije, bar neki, uživat u tome. Kažem bar neki jer ovih dana djeca okidaju na sranja poput Robloxa i onda oštar prijelaz na pucačine i online igre. Prijatelj muku muči s malim koji ne želi ni čut za ništa single player, a od crtanih također ništa, samo Saurus Gang i ostalo smeće za mozak  |
Edited by - netkotreci on 04/06/2026 12:11:24 |
 |
|
|
Oki
Advanced Member
    

Croatia
5645 Posts
Member since 10/02/2011 |
|
|
Oki
Advanced Member
    

Croatia
5645 Posts
Member since 10/02/2011 |
|
|
naker
Advanced Member
    

6571 Posts
Member since 05/06/2020 |
Posted - 04/06/2026 : 23:42:13
|
Rayman Legends & Origins su bile sjajne stvari, tuga na šta je Ubisoft spao sve sami rimejki ništa originalno. A Rayman 4 se čeka već ohohoj...
ILL izgleda... bolesno. Taj hororčić se krčka već godinama bilo je vreme da ga konačno završe. Izgleda odlično, ali bojim se da ja neću imati muda to da igram  |
 |
|
|
naker
Advanced Member
    

6571 Posts
Member since 05/06/2020 |
|
Topic  |
|