| Author |
Topic  |
|
lwood
Advanced Member
    

Colombia
48682 Posts
Member since 09/12/2005 |
Posted - 21/05/2026 : 11:29:46
|
quote: Originally posted by 1Euro
pa oni koji ne znaju sami da ih sprže. Isto ko i cd ili mp3, ma danas možeš prodat sve ali to sa dvd-jima se ne isplati jer bi trajalo puno vremena da bi ih se rješio a za siču. Ja npr nisam nikada ništa skinuo sa interneta jer se ne razumijem u te stvari ali sam uvijek pronašao nekog prijatelja koji mi je to skinuo za džabe, ali sam trebao kupiti cd, pa počastiti čoveka,...tako da ipak nije bilo baš sasvim besplatno. Upravo danas sam čuo, da se više ne skida sa interneta tako lako, postoje neke restrikcije tako da eto možda če ti stari dvd-ji biti nekome zanimljivi jer sam više neče moči skidati sa interneta besplatno. Ali i da ih se rješiš to ti je onako simbolični iznos, recimo netko ti plati 10 eura za kutiju od 100 dvd-a npr...kažem ne isplati se ali svaka stvar ima svog kupca pa i to
Sprzeni cd neke forme koja se legalno moze nabavit ne vridi bas nista. Eventualno ako je nesto ilegalno i kriminalno na njemu. |
And his angels were cast out with him |
 |
|
|
1Euro
Advanced Member
    

12976 Posts
Member since 17/07/2008 |
Posted - 21/05/2026 : 14:54:38
|
quote: Originally posted by lwood
quote: Originally posted by 1Euro
pa oni koji ne znaju sami da ih sprže. Isto ko i cd ili mp3, ma danas možeš prodat sve ali to sa dvd-jima se ne isplati jer bi trajalo puno vremena da bi ih se rješio a za siču. Ja npr nisam nikada ništa skinuo sa interneta jer se ne razumijem u te stvari ali sam uvijek pronašao nekog prijatelja koji mi je to skinuo za džabe, ali sam trebao kupiti cd, pa počastiti čoveka,...tako da ipak nije bilo baš sasvim besplatno. Upravo danas sam čuo, da se više ne skida sa interneta tako lako, postoje neke restrikcije tako da eto možda če ti stari dvd-ji biti nekome zanimljivi jer sam više neče moči skidati sa interneta besplatno. Ali i da ih se rješiš to ti je onako simbolični iznos, recimo netko ti plati 10 eura za kutiju od 100 dvd-a npr...kažem ne isplati se ali svaka stvar ima svog kupca pa i to
Sprzeni cd neke forme koja se legalno moze nabavit ne vridi bas nista. Eventualno ako je nesto ilegalno i kriminalno na njemu.
ne slažem se. U toj kutiji mogu se nači npr neki western filmovi npr koji se ne mogu skinuti, jer ih nitko nije stavio ili neki rjedki filmovi koji nisu bili popularni pa ih nema ni na internetu a neki zaljubljenik u filmove če odmah prepoznati vrijednost tih filmova. Uostalom da ih ide sam skidati i da ih želi gledati npr na dvd on mora kupiti i prazne dvd ako nema usb priključak npr a to če ga koštati puno više od 10 eura. Recimo ja sam htio gledati western "I will fingt no more forever" nigdje nije bilo za skidati ga, osim neke italijanske verzije na italijanskom jeziku (sinhronizacija), pa sam morao kupiti originalni dvd, kojeg je onda trebalo konvertirati na Europski način (imaju amerikanci drukčiji broj onaj pal ili kako se kaže) znači jako sam se namučio a netko ga je možda svejejno negdje skinuo pa bi recimo bio u tom lotu tih 100 dvd za 10 eura, a mene je koštalo ukupno sa poštarinom nekih 50 usd. Uvijek je pitanje šta sve ljudi imaju sprženo, možda netko naleti na neko blago. Kažu da svaka stvar ima svog kupca, pa tako i dvd. Ako ništa drugo netko če ih objesiti na vrpcu i staviti u vinograd da tjera ptice dalje od svog grožđda. Ljudi su maštoviti. Ja sam uvjerenja da se sve može prodati, zato jedino budale bacaju stvari, prije nego barem pokušaju. To je moje mišljenje. |
 |
|
|
lwood
Advanced Member
    

Colombia
48682 Posts
Member since 09/12/2005 |
Posted - 21/05/2026 : 15:14:51
|
| Slazen se s tin da samo budale ( ili oni koje boli q)bacaju stvari ali ne triba ih ni precjenjivat. |
And his angels were cast out with him |
 |
|
|
1Euro
Advanced Member
    

12976 Posts
Member since 17/07/2008 |
Posted - 21/05/2026 : 15:39:03
|
pitanje za građevinare, arhitekte i slične:
-da li se može staviti keramične pločice na fasadu?
Ako se može, a mislim da bi se moglo, u Portugalu mislim da su to radili več u 17. stolječu, mislim da čak neke islamske zemlje to rade još uvijek....zašto onda nitko kod nas to ne stavlja?
Naravno ne bi se stavile one pločice za kupatilo, nego neke zanimljive, sa nekim motivom i to....pitanje je samo da li se to može staviti ili ako ne zašto ne? Jel problem kiša, hladnoča,...ili samo manjak vizije, hrabrosti?
Razmišljam da bi jednu kuču koju imam i za koju imam plan da od nje napravim neki muzej ili tako nešto, da bi je opremio u nekom otkačenom stilu ono neki pop art , art deco,....ono da svatko tko prolazi da je primjeti i posjeti, da ljudima zaintrigira maštu, d abude funky, otkačeno,...jedino ne znam da li je to sve po pravilima, mislim ono iz urbanističkog pogleda i to. Jer ove obične fasade su dosadne. Ja sam za pomjeranje nekih granica, nismo više o tom 20 stolječu kad je sve trebalo biti jednako, bijelo, dosadno,...ili jesmo? |
 |
|
|
matori paraliticar
Advanced Member
    

3577 Posts
Member since 23/12/2022 |
|
|
tex2
stripovi.com suradnik
    
.jpg)
Croatia
35434 Posts
Member since 17/09/2006 |
Posted - 21/05/2026 : 19:29:11
|
U Zagrebu se pločice stavljaju na fasade, kod mene blizu posla, novogradnja i pločice, a može bit i svašta drugo, a ne fasada.
quote: Originally posted by 1Euro
pitanje za građevinare, arhitekte i slične:
-da li se može staviti keramične pločice na fasadu?
Ako se može, a mislim da bi se moglo, u Portugalu mislim da su to radili več u 17. stolječu, mislim da čak neke islamske zemlje to rade još uvijek....zašto onda nitko kod nas to ne stavlja?
Naravno ne bi se stavile one pločice za kupatilo, nego neke zanimljive, sa nekim motivom i to....pitanje je samo da li se to može staviti ili ako ne zašto ne? Jel problem kiša, hladnoča,...ili samo manjak vizije, hrabrosti?
Razmišljam da bi jednu kuču koju imam i za koju imam plan da od nje napravim neki muzej ili tako nešto, da bi je opremio u nekom otkačenom stilu ono neki pop art , art deco,....ono da svatko tko prolazi da je primjeti i posjeti, da ljudima zaintrigira maštu, d abude funky, otkačeno,...jedino ne znam da li je to sve po pravilima, mislim ono iz urbanističkog pogleda i to. Jer ove obične fasade su dosadne. Ja sam za pomjeranje nekih granica, nismo više o tom 20 stolječu kad je sve trebalo biti jednako, bijelo, dosadno,...ili jesmo?
|
"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati." "The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
|
 |
|
|
1Euro
Advanced Member
    

12976 Posts
Member since 17/07/2008 |
Posted - 21/05/2026 : 19:52:44
|
quote: Originally posted by matori paraliticar
Jel to Sentjur postao funky ? ;)
Nego ti sto volis da istrazujes... otkud "Sentjur pokraj CE" u ovoj pesmi rokera s morave? Ah nije pokraj nego pored...mada zapravo "pri" http://youtu.be/vtBFAU8RYZo?is=LzpgoMQ4rHrNH2Rf
pa Šentjur ti je par puta mijenjao ime. U Austrougarskoj su nas zvali St.Georgen Bei Cilli, pa smo onda bili Šentjur ob Južni Železnici (znači Šentjur pored južne železnice u prijevodu) ili St. Georgen sudbahn (tako nekako) pa onda Šentjur pri Celju (to o čemu pjevaju ovi Rokeri s Moravu) pa sada smo samo Šentjur dok opet ne promjenimo ime. Mi smo raj za filateliste jer ima puno različitih poštanskih žigova |
 |
|
|
1Euro
Advanced Member
    

12976 Posts
Member since 17/07/2008 |
Posted - 21/05/2026 : 19:59:39
|
quote: Originally posted by tex2
U Zagrebu se pločice stavljaju na fasade, kod mene blizu posla, novogradnja i pločice, a može bit i svašta drugo, a ne fasada.
quote: Originally posted by 1Euro
pitanje za građevinare, arhitekte i slične:
-da li se može staviti keramične pločice na fasadu?
Ako se može, a mislim da bi se moglo, u Portugalu mislim da su to radili več u 17. stolječu, mislim da čak neke islamske zemlje to rade još uvijek....zašto onda nitko kod nas to ne stavlja?
Naravno ne bi se stavile one pločice za kupatilo, nego neke zanimljive, sa nekim motivom i to....pitanje je samo da li se to može staviti ili ako ne zašto ne? Jel problem kiša, hladnoča,...ili samo manjak vizije, hrabrosti?
Razmišljam da bi jednu kuču koju imam i za koju imam plan da od nje napravim neki muzej ili tako nešto, da bi je opremio u nekom otkačenom stilu ono neki pop art , art deco,....ono da svatko tko prolazi da je primjeti i posjeti, da ljudima zaintrigira maštu, d abude funky, otkačeno,...jedino ne znam da li je to sve po pravilima, mislim ono iz urbanističkog pogleda i to. Jer ove obične fasade su dosadne. Ja sam za pomjeranje nekih granica, nismo više o tom 20 stolječu kad je sve trebalo biti jednako, bijelo, dosadno,...ili jesmo?
imaš neku fotku, da vidimo kako to izgleda, kako je ispalo? Ja bi inače malo eksperimentirao, ne bi cijelu fasadu dao u pločice nego recimo jedna strana pločice, onda možda dio neki mural, pa onda neke štukature itd,...ali da ima smisla, mislim ne sve nabacano nego onako u stilu, jer brzo se može priječi granica pa ispadne kičasto a to ne želim. Recimo stavio bi i kao neki vitraž ali ne cerkveni motiv, nego nešto drugo,....več vidim da ču trebati nekog dizajnera, inače če ispasti seljački, recimo jedna strana pločice uz barvno staklo ili vitraj/vitraž umjesto običnog prozora |
 |
|
|
1Euro
Advanced Member
    

12976 Posts
Member since 17/07/2008 |
Posted - 23/05/2026 : 19:29:28
|
kupio sam cijelu kutiju Panini world cup 2026 i nisam dobio EXTRA sličicu. Znam da je kao jedna na svakih 100 paketiča, znači nije nužno u svakoj kutiji (od 50 paketiča) ali svejedno mislim da su trebali staviti barem jednu u svaku kutiju kao nagradu, ipak je to 65 eura za kutiju. Još uvijek ne znam gdje dobiti one Coca Cola sličice? Pitao sam danas prodavačicu u Merkatoru i nije imala pojma.... |
 |
|
|
1Euro
Advanced Member
    

12976 Posts
Member since 17/07/2008 |
Posted - 30/05/2026 : 13:03:47
|
| Ako imate neke koverte, razglednice,....koje vam je netko slao iz SLOVENIJE, svakako mi javite. Još bolje ako su iz vremena Jugoslavije, SHS, Austro Ugarske ali da su bili poslati sa područja današnje SLOVENIJE. Najviše me zanimaju poštanski žigovi, pa ako imate okačite fotografije POŠTANSKIH ŽIGOVA iz područja današnje Slovenije. Ako mi bude nešto interesantno ja ču to kupiti. |
 |
|
|
dragon_rage24
New Member

132 Posts
Member since 07/03/2009 |
Posted - 31/05/2026 : 01:36:43
|
| Coca-cola sličice možeš kupiti jedino u coca-cola ambalaži od 0.5 ili 2 litre,svaka kola sa sličicama ima oznaku sličice |
 |
|
|
1Euro
Advanced Member
    

12976 Posts
Member since 17/07/2008 |
Posted - 31/05/2026 : 10:43:54
|
quote: Originally posted by dragon_rage24
Coca-cola sličice možeš kupiti jedino u coca-cola ambalaži od 0.5 ili 2 litre,svaka kola sa sličicama ima oznaku sličice
Hvala!
Baš mi je jučer netko objasnio na fejsu, pošto je on iz Sežane (uz Italijansku granicu) on to kupuje u Italiji a kod nas bi to trebali imati u trgovini MULLER, zato ja to nisam nigdje vidio. |
 |
|
|
tex2
stripovi.com suradnik
    
.jpg)
Croatia
35434 Posts
Member since 17/09/2006 |
Posted - 01/06/2026 : 10:53:14
|
Hej! Tek sad vidio odgovor, sad ću kad idem s posla poslikati, pošalji mi na PM svoj e-mail.
quote: Originally posted by 1Euro
quote: Originally posted by tex2
U Zagrebu se pločice stavljaju na fasade, kod mene blizu posla, novogradnja i pločice, a može bit i svašta drugo, a ne fasada.
quote: Originally posted by 1Euro
pitanje za građevinare, arhitekte i slične:
-da li se može staviti keramične pločice na fasadu?
Ako se može, a mislim da bi se moglo, u Portugalu mislim da su to radili več u 17. stolječu, mislim da čak neke islamske zemlje to rade još uvijek....zašto onda nitko kod nas to ne stavlja?
Naravno ne bi se stavile one pločice za kupatilo, nego neke zanimljive, sa nekim motivom i to....pitanje je samo da li se to može staviti ili ako ne zašto ne? Jel problem kiša, hladnoča,...ili samo manjak vizije, hrabrosti?
Razmišljam da bi jednu kuču koju imam i za koju imam plan da od nje napravim neki muzej ili tako nešto, da bi je opremio u nekom otkačenom stilu ono neki pop art , art deco,....ono da svatko tko prolazi da je primjeti i posjeti, da ljudima zaintrigira maštu, d abude funky, otkačeno,...jedino ne znam da li je to sve po pravilima, mislim ono iz urbanističkog pogleda i to. Jer ove obične fasade su dosadne. Ja sam za pomjeranje nekih granica, nismo više o tom 20 stolječu kad je sve trebalo biti jednako, bijelo, dosadno,...ili jesmo?
imaš neku fotku, da vidimo kako to izgleda, kako je ispalo? Ja bi inače malo eksperimentirao, ne bi cijelu fasadu dao u pločice nego recimo jedna strana pločice, onda možda dio neki mural, pa onda neke štukature itd,...ali da ima smisla, mislim ne sve nabacano nego onako u stilu, jer brzo se može priječi granica pa ispadne kičasto a to ne želim. Recimo stavio bi i kao neki vitraž ali ne cerkveni motiv, nego nešto drugo,....več vidim da ču trebati nekog dizajnera, inače če ispasti seljački, recimo jedna strana pločice uz barvno staklo ili vitraj/vitraž umjesto običnog prozora
|
"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati." "The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
|
 |
|
|
1Euro
Advanced Member
    

12976 Posts
Member since 17/07/2008 |
|
|
lwood
Advanced Member
    

Colombia
48682 Posts
Member since 09/12/2005 |
|
|
matori paraliticar
Advanced Member
    

3577 Posts
Member since 23/12/2022 |
|
|
1Euro
Advanced Member
    

12976 Posts
Member since 17/07/2008 |
Posted - 03/06/2026 : 23:39:05
|
| Danas sam gledao film MASTERS OF THE UNIVERSE, meni je bio super, iako ne znam zašto je man at Arms crn, zašto je Evil Lin plavokosa,....dobio sam i originalni poster filma! |
 |
|
|
1Euro
Advanced Member
    

12976 Posts
Member since 17/07/2008 |
Posted - 03/06/2026 : 23:54:24
|
da li kod vas radi stranica
www.dorotheum.com
Meni se usred ekrana okreče slovo D i ne mogu otvarati aukcije.... i to več više od 48 sati....da li je to samo kod mene ili kod vas radi normalno?
U čemu je problem?
Ja sam tamo registriran več puno godina i do sada nikada se to još nije događalo....najprije sam mislio da je to kod njih neki problem i da če se srediti no to sada več dugo traje. ostale stranice mi rade normalno.... |
 |
|
|
RAKOSI4
Advanced Member
    
.jpg)
5505 Posts
Member since 23/07/2016 |
|
|
1Euro
Advanced Member
    

12976 Posts
Member since 17/07/2008 |
Posted - 04/06/2026 : 10:03:02
|
quote: Originally posted by RAKOSI4
Meni upravo sad radi normalno.
meni još uvijek ne.....sada več treči dan. Htio sam kupiti jednu vazu ali nisam mogao, ne mogu otvarati aukcije,....non stop se okreče to slovo D u nekom kvadratiču usred ekrana,...mislim WTF!????
Hvala što si se javio |
 |
|
|
matori paraliticar
Advanced Member
    

3577 Posts
Member since 23/12/2022 |
|
|
lwood
Advanced Member
    

Colombia
48682 Posts
Member since 09/12/2005 |
Posted - 04/06/2026 : 11:41:23
|
quote: Originally posted by matori paraliticar
Mozda
Šta možda? Da je i 9:2 očito je ko se pokaza boljim. Pratia si valjda sukob? Indija je praktično blokirala Pakistan s mora. U zraku su spušili,jedino je šema da su pucali jedni na druge svk sa svoje strane granice pa su se avioni rušili na njihovu teritoriju. Uglavno eu skupe igračke su se pokazale baš takve-skupe igračke od q. |
And his angels were cast out with him |
 |
|
|
lwood
Advanced Member
    

Colombia
48682 Posts
Member since 09/12/2005 |
|
|
netkotreci
Junior Member
 

Croatia
368 Posts
Member since 11/02/2024 |
Posted - 04/06/2026 : 13:42:59
|
quote: Originally posted by 1Euro meni još uvijek ne.....sada več treči dan
ako imaš dodatak za blokiranje reklama ugasi, možda se stranica krši dok ne klikneš da prihvaćaš kolačiće, tako meni zna biti. ili ako koristiš npr Brave preglednik pa on ima još dodatno svoj bloker.
Pokušaj i s drugim preglednikom ili u anonimnom modu. Također pobriši cache (Ctrl i F5 tipke odjednom).
Za najgoru otvori Start izbornik, upiši 'cmd' te pokreni Command Prompt. Unutar njega upiši jednostavnu naredbu ipconfig /flushdns te pokreni sa Enter. |
Edited by - netkotreci on 04/06/2026 16:16:30 |
 |
|
|
1Euro
Advanced Member
    

12976 Posts
Member since 17/07/2008 |
Posted - 04/06/2026 : 17:55:49
|
quote: Originally posted by matori paraliticar
Probaj neki drugi browser, sta ja znam ako koristis google/chrome probaj firefox
probao oba dva i isto nema razlike, ne radi ni na jednom od njih |
 |
|
Topic  |
|
|
|