forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 HGC - Vrećice/kutije za stripove (uklj. Bonellije)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
logossun Posted - 27/07/2012 : 19:40:03
Bok!
HIGHER GROUND COMICS (u suradnji sa strip knjižarom ASTEROID B612) svim stripašima nudi naručivanje VREĆICA I KUTIJA ZA STRIPOVE!



- Ponuda obuhvaća sve veličine i tipove stripova: od Alana Forda, preko Bonellija i magazina tipa Stripoteka i Heavy Metal, do velikih A4+ albuma mekih i tvrdih korica (jedino Princ Valijant nigdje ne stane )

- Vrećice se dijele po debljini i veličini i počinju od 50 kn za 100 kom. (pa do trostruko za mylar trajne vrećice) , a kutije od 40 kn nadalje (cijene uključuju poštarinu iz Amerike).

Cijelli katalog ponuđenih materijala nalazi se, kao i obično, na

www.hgc.logossun.com

S obzirom da pošiljku tempiramo negdje oko početka 9. mjeseca, javite se do 10.8.!
Vrećice i kutije šaljemo poštom ili ih možete pokupiti u SKAB612 u Zagrebu (www.skab612.com)
Cheers!
d.

24   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Kum Ruzvelt Posted - 30/07/2012 : 00:37:25
Ja nisam bio ljubitelj kesica ali vidim da mi vecina stripova koje imam samo stoje na polici i to po nekoliko godina dok ne dodju na red za ponovno citanje... kad vec stoje tako pa nek bar budu u kesici, ne moze da im skodi a moze da ih spasi vlage i muva i kojecega.
MisterYES Posted - 29/07/2012 : 18:52:11
Meni se vrećice zakon. Ne mora se sad nuzno svaki moguci strip zapakovati, ali neka malo draza izdanja, sto da ne.

A ni ove kutije nisu loše, koliko god lijepo izgledala kolekcija na polici, nekako su i ove kutije ono, baš sigurno pohranjivanje i mogu se drzati gdje god.
Dranki Posted - 29/07/2012 : 18:07:10
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dranki

Pa kad ih čitaš izvadiš ih iz vrećice, kad završiš sa njima staviš ih u vrećicu da se ne sakuplja prašina na njima. Neko drži stripove u vitrinama bez zaštitnog stakla pa mu vrećice itekako trebaju. Naravno, pretpostavka je da čovjek volii urednost i čistoću. Ako neko za jedan strip treba nekoliko godina da ga pročita, onda mu ne trebaju vrećice, tu se slažem s tobom *g*


Ako voliš s vremena ne vrijeme čitati stripove ili ih samo pregledavati i listati, kese ne valjaju.
Naime, kada stavljaš u kesu i vadiš iz kese strip se pomalo haba (ponajviše oštri špicevi i rubovi). I tako nakon 50 puta od novog stripa dobiješ 3+
Za one koji jednom pročitaju (ili nijednom), kese mogu biti dobre.

Sve ovo naravno ako zanemarimo promjene u temperature i vlage u prostoriji.


Ne znam kako zamišljaš proces stavljanja stripa u vrećicu, imam osjećaj da ga doživljavaš kao obuvanje za dva broja manju cipelu. Strip se ne haba kada ga stavljaš u vrećicu, vrećica je toliko tanka i savitljiva da nema natezanja sa njom, ili roman uđe iz prve ili se vrećica savije, ali ne pruža toliki otpor da se strip haba, više se haba dok ga držiš i okrećeš i premećeš po rukama, krilu, stolu, itd.. O vađenju iz vrećice da ne govorim, ne mogu zamisliti kako se prilikom vađenja iz vrećice bilo šta može pohabati, samo nagneš kesu i strip klizne iz nje. Za sve ostalo se slažem s tobom, nekome je smor stalno vaditi i vraćati u vrećicu, ali ti ljudi ne treba da kupuju vrećice. Ko je u dilemi da kupi vrećice, ja mu savjetujem da kupi.
bvagner3 Posted - 29/07/2012 : 18:06:18
Ja imam ostakljene vetrine,ali da nemam sigurno bih stripove stavljao u vrećice,prašina,vlaga(nagla promjena temperature u prostoriji) i sl.mogu našteti i novom stripu,a još više nekom starom. Eh da ako pušite u papir se uvuče miris duhana,ako je blizu kuhinje tu se mogu kondenzirati kojekakve smrdljive pare,tu su i svima poznate muhe koje koje sve zaseru,paučina,i ima još bezbroj razloga zbog kojeg bih preporučio vrećice....
Emir Pasanovic Posted - 29/07/2012 : 17:37:55
quote:
Originally posted by Paka01
Kupin i bacin vrećicu. Tako sam napravija sa svim izdanjima Agarthija šta sam do sada kupija.


Nije ni ekološki ni ekonomski opravdano - sad si već mogao imati 11 vrećica koje si mogao preprodati i investirati u sljedeći strip.
split85 Posted - 29/07/2012 : 17:26:49
Ove kutije nisu loše, ako nemaš dovoljno prostora i misliš na duže vrimena spremit stripove.
Nisan ljubitelj kesica.
Obi-wan Posted - 29/07/2012 : 17:02:36
quote:
Originally posted by Dranki

Pa kad ih čitaš izvadiš ih iz vrećice, kad završiš sa njima staviš ih u vrećicu da se ne sakuplja prašina na njima. Neko drži stripove u vitrinama bez zaštitnog stakla pa mu vrećice itekako trebaju. Naravno, pretpostavka je da čovjek volii urednost i čistoću. Ako neko za jedan strip treba nekoliko godina da ga pročita, onda mu ne trebaju vrećice, tu se slažem s tobom *g*


Ako voliš s vremena ne vrijeme čitati stripove ili ih samo pregledavati i listati, kese ne valjaju.
Naime, kada stavljaš u kesu i vadiš iz kese strip se pomalo haba (ponajviše oštri špicevi i rubovi). I tako nakon 50 puta od novog stripa dobiješ 3+
Za one koji jednom pročitaju (ili nijednom), kese mogu biti dobre.

Sve ovo naravno ako zanemarimo promjene u temperature i vlage u prostoriji.
Paka01 Posted - 29/07/2012 : 16:19:55
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

A kakav je vaš odnos prema stripovima koji dolaze već spakovani u vrećice? Ne kupujete ih nikako ili ih izvadite a vrećice bacate u smeće?



Kupin i bacin vrećicu. Tako sam napravija sa svim izdanjima Agarthija šta sam do sada kupija.
selanne Posted - 29/07/2012 : 16:08:04
Ako već dođu u vrećicama, uredu onda, ali ne bih kupovao vrećice posebno.
Emir Pasanovic Posted - 29/07/2012 : 16:03:59
A kakav je vaš odnos prema stripovima koji dolaze već spakovani u vrećice? Ne kupujete ih nikako ili ih izvadite a vrećice bacate u smeće?
Tonka24 Posted - 29/07/2012 : 14:10:32
quote:
Originally posted by Argus

Vrecice su za ljude koji pretjeruju(da ih ne nazovem bolesnicima),stripovi su za citanje a ne da ih stavljam u vrecice i takve gledam na polici.Pobacao bi ih sve da su vrecicama,jos malo pa ce izmisliti specijalne rukavice koje ne ostavljaju mrlje po koricama i posebno svjetlo da stripovi ne izbljede.


Evo slažem se sa svime što si napisao. I ja sam stavljao u vrečice, ali onda sam skužio koliko je to pretjerivanje, stripovi su jednostavno za čitanje... Nečeš sada da ih bacaš po stanu ali pročitati i uredno pospremiti na policu DA! Nema potrebe za vrečicama.
Dranki Posted - 29/07/2012 : 13:57:33
Evo obecane slike (uslikao sam i vitrinu sa stripovima, ali je slika lose ispala)
bjelolasica Posted - 28/07/2012 : 21:51:51
Meni ponestaje mjesta, a ne mislim prodavat.
anto Posted - 28/07/2012 : 15:23:04
quote:
Originally posted by velka031

Stripovi u vrećice - nikad


Oki Posted - 28/07/2012 : 14:00:18
quote:
Originally posted by Argus

...jos malo pa ce izmisliti specijalne rukavice koje ne ostavljaju mrlje po koricama i posebno svjetlo da stripovi ne izbljede.


Ma kakve specijalne rukavice,pa nitko nije lud da na njih baca novce! ...obične bijele rukavice su sasvim dovoljne.
Dranki Posted - 28/07/2012 : 13:16:47
Pa kad ih čitaš izvadiš ih iz vrećice, kad završiš sa njima staviš ih u vrećicu da se ne sakuplja prašina na njima. Neko drži stripove u vitrinama bez zaštitnog stakla pa mu vrećice itekako trebaju. Naravno, pretpostavka je da čovjek volii urednost i čistoću. Ako neko za jedan strip treba nekoliko godina da ga pročita, onda mu ne trebaju vrećice, tu se slažem s tobom *g*
Argus Posted - 28/07/2012 : 12:51:01
Vrecice su za ljude koji pretjeruju(da ih ne nazovem bolesnicima),stripovi su za citanje a ne da ih stavljam u vrecice i takve gledam na polici.Pobacao bi ih sve da su vrecicama,jos malo pa ce izmisliti specijalne rukavice koje ne ostavljaju mrlje po koricama i posebno svjetlo da stripovi ne izbljede.
Dranki Posted - 28/07/2012 : 12:16:25
quote:
Originally posted by velka031

Stripovi u vrećice - nikad


Ovo sam i ja govorio dok nisam nabavio vrećice koje su specijalno napravljene za format i ediciju koju sam htio osigurati od prašine. Kad kažem "specijalno napravljene", mislim na to da te vrećice bukvalno u milimetar savršeno odgovaraju stripovima koje sam "konzervirao", tako da kad s malo truda ubaciš strip u vrećicu, izgleda kao da je strip došao plastificiran (poput onih knjiga koje ti stignu u foliji koja savršeno naliježe uz knjigu). Znači nemoj zamišljati stripove u vrećicama za meso, zgužvanim i prevelikim za stripove. Samim tim se postiže i estetski efekat kad pobacaš stripove u vrećice. Vjeruj kad ti ovo kaže jedan preobraćenik Uradiću fotku svojih stripova pa da vidiš o čemu se radi
velka031 Posted - 28/07/2012 : 11:31:12
Stripovi u vrećice - nikad
Kum Ruzvelt Posted - 28/07/2012 : 10:59:20
Nije ovo lose.. mislim na kesice.
Dr. Westax Posted - 27/07/2012 : 23:46:31
quote:
Originally posted by sawitch

Ako je doslo do toga da slazemo stripove u kutiju otisli smo u q.. :-)



Onda sam ja davno otišao u q...
legaz Posted - 27/07/2012 : 23:43:19
quote:
Originally posted by maddjuro

ovo su pretpostavljam neke extra specialne vrećiće; ja sam uspio naći odlične vrećice za zamrzavanje u obližnjem dučančiću; što je sreća jer niti jedan ov ovih velikih trgovačkih centara nema tako dobre


I sada pravac stripove u zamrzivač da duže traju.
maddjuro Posted - 27/07/2012 : 23:36:00
ovo su pretpostavljam neke extra specialne vrećiće; ja sam uspio naći odlične vrećice za zamrzavanje u obližnjem dučančiću; što je sreća jer niti jedan ov ovih velikih trgovačkih centara nema tako dobre
sawitch Posted - 27/07/2012 : 22:26:48
Ako je doslo do toga da slazemo stripove u kutiju otisli smo u q.. :-)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000