forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Baza Drugd(j)e u Zagorovom serijalu ?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Timber Bil Posted - 28/04/2014 : 13:46:17
Baza Drugd(j)e je nastala iz serijala o Marti Misteriji, dobila svoj zaseban serijal koji je po meni jako dobro koncipiran.

Na moje veliko oduševljenje Baza Drugd(j)e se sve više pojavljuje u Zagorovom serijalu...

Čini mi se da je sve počelo u šestom Helingenu sa agentom Ravenom, a zatim se Baza pojavljuje i u Morskoj stravi, Planinama ludila a sada i u Juznoameričkoj odiseji...

Kako je vaše mišljenje o pojavljivanju ove Baze Drugdje i njenih agenata o Zagorovom serijalu ?

Treba li očekivati češće uključivanje iste u Zagorovom serijalu kao vrstu nadgradnje serijala ?

Moj stav je da autori u tome vide veliku šansu za evoluciju serijala...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
emirem Posted - 01/05/2014 : 11:02:50
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovo se ne može dogoditi za vrijeme odsustva Zagora tako da su Chicove zalihe u smočnici sigurne.


DODSFERD Posted - 30/04/2014 : 22:11:19
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Antracit

Hellingen se (opet) vraća?


Helli ga čeka kad se vrati u svoj voljeni Darkwood iz Južne Amerike, kao i mnogo puta prije toga...



To me podsjeca na ljude koji su se vracali sa ljetovanja i zaboravili zavrnuti ventil od vesmasine pa nastala poplava ili iskljucili skrinju sa mesom pa se sve usmrdilo..

Ovo se ne može dogoditi za vrijeme odsustva Zagora tako da su Chicove zalihe u smočnici sigurne.

emirem Posted - 30/04/2014 : 21:44:49
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Antracit

Hellingen se (opet) vraća?


Helli ga čeka kad se vrati u svoj voljeni Darkwood iz Južne Amerike, kao i mnogo puta prije toga...



To me podsjeca na ljude koji su se vracali sa ljetovanja i zaboravili zavrnuti ventil od vesmasine pa nastala poplava ili iskljucili skrinju sa mesom pa se sve usmrdilo..tak i Zagor malo ode iz dvorista odmah frka na povratku...
DODSFERD Posted - 30/04/2014 : 12:58:31
Šta možeš kad je čovjek mazohist, tu nema pomoći.
Rahazlam Posted - 30/04/2014 : 11:07:00
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Antracit

Hellingen se (opet) vraća?



da, to je službeno, Helli ga čeka kad se vrati u svoj voljeni Darkwood iz Južne Amerike, kao i mnogo puta prije toga... Bure priča da je u pitanju 600-ti broj ili tu negdje.

Kako covijek jos nije skonto da najebe svaki put kad se ide zajebavat sa zagijem
DeeCay Posted - 30/04/2014 : 10:54:30
quote:
Originally posted by Antracit

Hellingen se (opet) vraća?



da, to je službeno, Helli ga čeka kad se vrati u svoj voljeni Darkwood iz Južne Amerike, kao i mnogo puta prije toga... Bure priča da je u pitanju 600-ti broj ili tu negdje.
King Warrior Posted - 30/04/2014 : 10:29:13
quote:
Originally posted by Antracit

Hellingen se (opet) vraća?


Pa zadnji nastup je imao 1997. godine.
Samo sto nasi izdavaci stalno vrte njegove stare price, pa djeluje kao da su neke epizode juce bile.
Antracit Posted - 30/04/2014 : 10:12:24
Hellingen se (opet) vraća?
King Warrior Posted - 30/04/2014 : 09:01:55
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by King Warrior

Protiv samo toga da se Zagor na bilo koji nacin povezuje sa Martijem, ukljucujuci i Atlantidu i Drugdje.


King, king, htio ti ili ne, Martinov univerzum je povezan sa zagorovim čim se Boselli uključio u igru... Martin čak pronalazi litografiju Chica i vikinga Guthruma tijekom njihove ekspedicije:


Službeno iz Priča iz baze Drugdje:
Od 1837 nadalje: Edgar Allan Poeov rad kao agent Drugdje (pod pseudonimom agent Raven) i zajedno sa zagorom spriječio povratak ludog Hellingena, koji se privremeno udružio s Wendigom. U tom razdoblju baza u Monticello bila je napuštena i gradi se veća baza Drugdje. Sjedište je privremeno smješteno u muzej of Natural Sciences of Philadelphia, koje služi kao kaver za spremište dragocjenih artefakata koje baza proučava. Vodi je Mr. Roberts i jedna od glavnih agenata je Agent Jesse.



Smakao sam s uma tu vinjetu, ali isto tako i autori MM kada su odlucili da uvedu Za-Te-Neya u MM univerzum.
Bolje da se odluce za jedan pravac i drze toga, a ne jednom ovako, jednom onako.


quote:
Originally posted by DeeCay


Ja isto vjerujem da će Raven biti tamo.


Moguce, a s obzirom koliko je Poe superioran u Zagorovim avanturama, nece mu ni biti potrebna pomoc naseg junaka da bi savladao Hellingena.
Timber Bil Posted - 29/04/2014 : 23:10:03
quote:
Originally posted by DeeCay

Ma nemoj to pričati Timber, samo provociraš Kinga...
Ja isto vjerujem da će Raven biti tamo.

Mora biti tamo, Raven je oklik, zanimljiv, samo sa njim sedmi Helingen će biti epska priča. Drago mi je što Zagorov serijal uspešno evoluira u odnosu na dosadnjikavi Toninelijev period.
DeeCay Posted - 29/04/2014 : 21:32:23
Ma nemoj to pričati Timber, samo provociraš Kinga...
Ja isto vjerujem da će Raven biti tamo.
Timber Bil Posted - 29/04/2014 : 21:18:51
quote:
Originally posted by senokute

baza drugdje prijeti da sjebe ravnotezu koja vlada , ili bilje receno je vladala 50 godina u serijalu, i ako nastave sa kenjanjem, stvorice zagora koji ce biti samo sjena samog sebe, te scenariste bi ja prebacio u neku "bazu drugdje".

Neće to sjebati serijal, može ga samo podići na viši nivo, čista 10-ka za pojavljivanje agenta Ravena, jedan od naj likova Zagor serijala, nadam se da se vraća u sedmom povratku Helingena, ne verujem da će proći bez njega.
emirem Posted - 29/04/2014 : 21:00:28
Ne vjerujem u slucajnosti, evo bas danas uz neke knjige dobio i zbirku prica Poea...

senokute Posted - 29/04/2014 : 20:35:04
baza drugdje prijeti da sjebe ravnotezu koja vlada , ili bilje receno je vladala 50 godina u serijalu, i ako nastave sa kenjanjem, stvorice zagora koji ce biti samo sjena samog sebe, te scenariste bi ja prebacio u neku "bazu drugdje".
solar Posted - 29/04/2014 : 20:06:58
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by King Warrior

Obozavam i ja E.A.Poea, ali onaj James Bond Poe iz Hellingena mi uopste nije legao. Uloga koja ne pase ovom liku.



Ma nije stvar u Poe-u. Fora je u dugačkom uvodu. Ako je više od deset stranica uvoda, a nema uopće Zagora na tim stranicama, znaš da će bit nešto.

Zar nije slično počeo i ovaj novi Bosellijev Cain (uvod u JA sagu), koji nas sad uskoro čeka... 20ak stranica čistog uvoda (listao sam talijanski scan)... i bomba od priče - navodno, jer nisam još čitao, ali uopće ne sumnjam u patkovu recenziju.



Priča je odlična, uz Čovjeka koji je pobijedio smrt najbolja u zadnjih deset godina.
DeeCay Posted - 29/04/2014 : 19:59:59
quote:
Originally posted by King Warrior

Protiv samo toga da se Zagor na bilo koji nacin povezuje sa Martijem, ukljucujuci i Atlantidu i Drugdje.


King, king, htio ti ili ne, Martinov univerzum je povezan sa zagorovim čim se Boselli uključio u igru... Martin čak pronalazi litografiju Chica i vikinga Guthruma tijekom njihove ekspedicije:


Službeno iz Priča iz baze Drugdje:
Od 1837 nadalje: Edgar Allan Poeov rad kao agent Drugdje (pod pseudonimom agent Raven) i zajedno sa zagorom spriječio povratak ludog Hellingena, koji se privremeno udružio s Wendigom. U tom razdoblju baza u Monticello bila je napuštena i gradi se veća baza Drugdje. Sjedište je privremeno smješteno u muzej of Natural Sciences of Philadelphia, koje služi kao kaver za spremište dragocjenih artefakata koje baza proučava. Vodi je Mr. Roberts i jedna od glavnih agenata je Agent Jesse.

Baza Drugdje postoji i u jednom i drugom svijetu, Atlantida i Mu, sve su to sastojci zajedničkog univerzuma.
aved Posted - 29/04/2014 : 18:46:34
King, nisam iznio svoje misljenje samo na osnovu ovog topika i foruma vec i na osnovu ostalih.
Da se lagano u postovima procitati, a u nekim i primijetiti, da se nekima ne svidja "novi" Zagor i sva ta baratanja sa naucno-fantasticnim pricama i sl., i da zele samo Zagora u Darkwoodu sa epizodama na relaciji vladavina mira-indijanci-vojska, lova na jelene, zeceve i sl. Isto tako im je preko glave njegovog putovanja. Apsolutno se slazem da to treba, ali se nikako ne slazem da se samo treba striktno toga drzati jer gubimo citav taj raznoliki svijet u kojem je Zagor kreiran i koji je iznjedrio toliko dobrih prica, kao sto se ne slazem da bude samo n. fantastika, znaci svega pomalo bez pretjerivanja. Stvar ukusa da li neko voli/mrzi naucnu fantastiku/western i sl. Zato kazem ako neko hoce samo western onda ima Tex. Da Zagor bude zastupljen samo sa jednim zanrom, nebitno kojim, onda to nije Zagor. Zato su potrebne svjeze i nove stvari.

Upravo zato dolazimo do Baze Drugdje gdje ne vidim razloga zasto ne bi bila prisutna u Zagorovom svijetu. Pogresno je vezati Drugdje samo za napredna oruzja iz proslosti/buducnosti i nema nikakve potrebe da se veze za Martija. Takva jedna organizacija kod Zagora moze imati svoje mjesto mimo svega nabrojanog jer ima svoje odjele za paranormalne slucajeve, magiju, kultove itd. koji su se ubili za neku pricu u cijelom tom sarenom svijetu Zagora.

Sto se tice straha da se prica u vezi Atlantide iskomplikuje ona ce uvijek biti dok ne vidimo kako ce se to rijesiti. Da nije bila Atlantida bilo bi nesto drugo jer nesto mora da odrzaje seriju i da ima tu svoju sponu koja se proteze kroz sve to. Atlantida se pokazala kao super stvar.

Kod vecine Zagorovih fanova je duboko usadjen korijen straha i sumnje prema svemu sto je novo, priznali ili ne. Kao zelimo neke promjene, a u isto vrijeme zelimo da robujemo starim navikama.
dcopic Posted - 29/04/2014 : 17:37:53
Meni je skroz u redu da se u Zagorov serijal ubacuje Baza Drugdje i Atlantida. Do sada su te epizode stvarno bile odlične, puno bolje nego kada Zagor lovi nekakve kriminalce i sl. Samo ne treba pretjerivati, ta pojavljivanja trebaju biti povremeno, uostalom kako je bilo i do sada.
A Zagor neka nam ostane Irac!
King Warrior Posted - 29/04/2014 : 11:57:47
quote:
Originally posted by aved



Ovdje ce uvijek biti problem starih ( Nolitta/Toninelli period ) i novih ( Burattini/Boselli ) postovaoca Zagorovih prica. U prvih 300 epizoda smo imali dosta naucne fantastike- od robota, monitora, balistickih raketa, svemirskih brodova, vanzemaljaca pa sve do raznoraznih izuma profesora Verybada, a isto tako magije, drugih svjetova i sl. Sa dosta boljom nadogradnjom isto sve ovo imamo i u drugom dijelu Zagorovih 300 epizoda, tako da ne vidim u cemu je toliki problem. Nagor je fino objasnio.

Ako cemo prizeljkivati Zagorove price gdje ce se samo baviti problemom na relaciji indijanci-ranceri-vojska-krijumcari i sl. onda se unistava sama postavka Zagora kao mjesavinu svih zanrova. Gubitkom te raznovrsnosti se gubi i njegova najveca vrijednost, kao sto Jasa rece. Ako cemo takvog Zagora onda to nece biti Zagor vec Tex u crvenoj kosulji sa orlom na prsima.

Svidjalo se nekome ili ne, ali Zagor je kroz price kao sto su Tajna Anasaza, Osveta vudu, Nulta godina Darkwooda, Carstvo Songhaya, Morska strava itd., dobio jedan cvrst stub u svom serijalu. Dobio je ime, porijeklo i daleko vecu ozbiljnost i znacaj koja mu je citavo vrijeme falila kroz serijal.

Ubacivanje Baze Drugdje i sage u vezi Atlantide meni odlicno odgovara jer su fino uklopili i razradili pricu. Samo se nadam da se ne ode predaleko pa da se sve to zapetlja i da se na kraju ne zna ko pije a ko placa. Tako da se nadam da ce se prica u vezi Atlantide i Zagorovog porijekla zavrsiti u JA sagi ili nekad nakon toga, ali uglavnom da se zavrsi.

Baza Drugdje se uvijek moze iskoristiti za bilo koje paranormalne i neobicne slucajeve/pojave pa samim tim povecati kvalitet. Morska strava je fin primjer iako su se samo kratko pojavili, ali su ostavili svoj znacaj i takva jedna postavka moze uvijek posluziti za razradu neke druge price. Od magije, kultova, ukletog indijanskog groblja i sl., tema je na izvoz, tako da se ne mora striktno vezati za tehnologiju.

Btw- Ne bi me iznenadilo da se Raven i Drugdje pojave u novom Hellingenu. Uglavnom, budu li prisutni ili ne Burattini ce da preprica "Sjene nad Darkwoodom"


Ne vidim da niko spominje da hoce Zagora kao klasicnog western junaka ala Tex.
Ko voli Zagora, on ga je prihvatio kao svestranog.
Ko voli klasicne western avanture, taj cita Texa.
Kazem jer vidim da je nekoliko njih stavilo u isti kontekst old school fanove i klasicni western , sto je pogresno.

U sustini sam si i odgovorio na svoje pitanje u dijelu gdje si napisao da se bojis da ne odu predaleko. Prvih naznaka vec ima, vec je bilo rijeci o tome da je Zagor porijeklom sa Atlantide. Nepotrebno, sta fali tome da ostane Irac i koliko toliko prizemljen?! Mogli bi od njega napraviti i Marsovca, odlike junaka bi ostale iste, ali to je jednostavno nepotrebno.
nagor Posted - 29/04/2014 : 11:45:44
quote:
Originally posted by King Warrior

Obozavam i ja E.A.Poea, ali onaj James Bond Poe iz Hellingena mi uopste nije legao. Uloga koja ne pase ovom liku.



Ma nije stvar u Poe-u. Fora je u dugačkom uvodu. Ako je više od deset stranica uvoda, a nema uopće Zagora na tim stranicama, znaš da će bit nešto.

Zar nije slično počeo i ovaj novi Bosellijev Cain (uvod u JA sagu), koji nas sad uskoro čeka... 20ak stranica čistog uvoda (listao sam talijanski scan)... i bomba od priče - navodno, jer nisam još čitao, ali uopće ne sumnjam u patkovu recenziju.
nagor Posted - 29/04/2014 : 11:40:28
@jasa

@aved
markotamara Posted - 29/04/2014 : 09:42:28
ma sve je dobro sto ima veze s Zagorom
kasper Posted - 29/04/2014 : 09:08:01
dobra je ta Baza, pravo za Zagora
Timber Bil Posted - 29/04/2014 : 09:00:40
quote:
Originally posted by emirem

Baza "drugdje" je izvrstan dodatak serijalu jer doprinosi bogatstvu price i daje siri spektar prikaza autenticnih dogadjaja i organizacija tada u drzavama.
E.A.Poe mi je jedan od omiljenih pisaca i spajanje sa legendarnim strip junakom daje sarma i neku "realnu" vremensku liniju u stripu.
Kako pise clan Deers da nema ovih spajanja mogao bi se dogoditi brzo kraj serijalu, sa ovim daje se produljenje zivota u izdavastvu.
Da li stariji clanovi ne bi bili zadovoljni? Svi su razliciti.
Ja sam za ove promjene i fan sam MM i NN i naravno Mnoa pogotovo i vise volim novitete u scenarijima nego da se pocetak epizode svodi na gadjanje zeca sjekirom da se nahrani debeljko ili urlice sa veseljem skakajuci sa grane na granu kao vjeverica.
Uvodi tipa "dosjei X","millenium", scene tipa "sleepy hollow" i "indijanska magija",radnje tipa naucnici iz Europe,Hellingenove kolege...



(inace ova slika pretpostavljam je bila inspiracija za onu sliku gdje Zagor vidi obrise svoga oca u drvecu)


Mozda ako bude podbacivala redovna serija,specijalci i planirani maxiji ce uci u redovnu seriju i morat ce se napraviti nesto kao MM dvomjesecnik i/ili specijalne epizode koje bi izlazile povremeno...


Potpisujem sve izrečeno druze, pravo u centar, odličan zaokret u serijalu i iskorak protiv klasične monotonije.
karven Posted - 29/04/2014 : 05:27:35
Za vas uopšte ne moraju da se izmišljaju nove stvari, crtaju novi stripovi. Uzmite par najboljih Zagorovih epizoda iz kog god perioda da vi smatrajte da je zlatni, i čitajte u krug. Sve ostalo na Babelplatz i da pravimo lomaču.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000