forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog - Planeta mrtvih

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
solar Posted - 16/03/2019 : 05:25:30
Alessandro Bilotta autor je Planete mrtvih, edicije čija je radnja smještena u alternativnu (ili možda buduću) varijantu stvarnosti, kojom hara epidemija zombija (tzv. povratnika). Prvozaraženi, nulti pacijent bio je Gručo, ali Dilan nije smogao snage da ubije svoga najboljeg prijatelja, osudivši tako ljudski rod na zombi apokalipsu, a sebe na nepodnošljivu grižnju savjesti. Gručo je i dalje "živ" i služi kao zamorac u proučavanju, u nadi da će naći lijek.

Prva priča Planete mrtvih objavljena je u drugom broju talijanske Kolorfest edicije, ta priča je ujedno bila zamišljena kao svojevrsni zadnji broj Dylan Doga. Nakon odlične reakcije publike i kritike Alessandro Bilotta napisao je još i dva "prequela", od toga jedan je objavljen u Gigant ediciji a drugi u Kolorfest ediciji.
Nakon toga, Roberto Recchioni (urednik Dylan Doga), odlučio je Bilotti prepustiti ediciju Dylanovih Specijala tako da od 2015. godine Dylan Dog Specijal, počevši od broja 29, postaje "Planeta mrtvih".

Ova edicija kod nas je dostupna u izdanju Veselog Četvrtka i Ludensa.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 20/06/2024 : 20:34:33
Lapsus, na Mastrazza sam mislio ali vidis u koliko sati sam pisao ovaj osvrt.
Deers Posted - 20/06/2024 : 08:17:27
Marzana?
going going Posted - 20/06/2024 : 04:37:44
PAZNJA SPOJLERI NARAVNO KAO I DO SADA

#6 Velika uteha

Bilotta/Ambrosini

Bilotta sad vec krece da preduzima korake ka raspletu, saznajemo nove informacije koje menjaju status quo ne samo Planete Mrtvih vec celog Dilanovog serijala. Bilotta se nadovezujuci na jednu ranu kultnu medju fanovima omiljenu Sclavijevu pricu daje novi kontekst i vidjenje kljucnih igraca u serijalu i njihovih uloga. Jos je veliki veo misterije obavijen oko mnogih stvari ali idemo ka nekakvim zakljuccima i razresenjima, nema se osecaja da radnja tapka u mestu i da se ne zna kuda ce, vec upravo suprotno. Bilotta je malo pozajmio i ideju od Nila Gejmana iz prvih brojeva odnosno postavke zapleta Sendmena, Smrt zarobljena (kao San kod Gejmana) pa to pravi odredjenu pometnju, kod Gejmana ljudi padaju u san koji traje 60 godina, a kod Bilotte po odredjene ljude Smrt nije dosla onda kada je trebalo jer je zarobljena. A upravo tu malu pojedinost je izgleda iskoristio Ksabarasa. A o ulozi Gruca necu jos nista da pricam ali vrlo hrabro i drugacije i nesto novo od Bilotte. I Rekioni je zeleo nesto da kaze o Grucu i njegovoj ulozi u redovnoj seriji ali posto jos uvek nisam citao ni jednu noviju pricu od Izgubljenih stvari pa na ovamo u redovnoj seriji jos uvek ne mogu nista da pricam o tome i da povlacim paralele sa Bilotom. Ali ocigledno da novi scenaristi zele da se pozabave enigmom Gruca na direktniji i drugaciji nacin od Sclavija.
I da, velika pohvala za oniricku scenu zenskog zombija na samrti koji fantazira o dejtu i ljubavnom odnosu sa Dilanom, kakva neocekivano sjajna scena koja nema veze sa ostatkom price ali se odlicno uklopila u ilustrovanje kakav je to svet u kom zivi Dilan.

Ambrosini na trenutke odlican, na trenutke kao da je samo skicirao. Ali ja sam jako slab na njega i njegov crtez, a i na njegove scenarije, steta sto se nije malo vise potrudio ali nije ni toliko los pa cu dati dobru ocenu pokojnom Ambroziniju i necu biti preostar.

Naslovna strana odlicna i odlicno odabran trenutak iz epizode! Bravo za promenu na bolje Marzana!

Zaboravio sam ocene da ostavim:

Prica: 10
Scenario: 10
Crtez: 8
Naslovna strana: 10

94%
going going Posted - 15/06/2024 : 02:15:03
OPASNOST OD SPOJLERA

#4 U ime sina
Bilotta/Casertano

Dosta konfuzna epizoda kojoj ne znam bas sta je bio cilj? Da se otarasi Godvina Doga tek sto smo ga upoznali? Da produbi odnos izmedju Sibil i Dilana? Sibil je na kraju zavrsila u ustanovi a Godvin je mrtav... Steta sto nije bilo interakcije izmedju Godvina i Ksabarasa u svojstvu unuk i deda, to nije ni malo spomenuto, ocekivao sam ipak malo vise i od interakcije Dilana i Godvina a i Ksabaras zajedno s njima u epizodi pod nazivom U ime sina barem tako nesto ocekujes. I sta je bilo sa onim scenama Dilana u bolnici odakle nikako da ga puste, koja je svrha toga? Mozda treba jos jednom da procitam,ali mi nije tako dobro legla ova Planeta. Kaze Baker valjda na nekoj od prethodnih stranica da je ovo Bilotin (neuspesni) pokusaj omaziranja Price ni o kome, i ima ponekih slicnosti i ta isprepletana radnja i Godvin kod Ksabarasa psihoterapeuta ali nije ovo ni priblizno dobro kao genijalnost koju je ispoljio Sclavi u #43.
Takodje mi smeta odsustvo produbljivanja odnosa izmedju Dilana i Dzenkinsove, u prvih nekoliko Planeta Mrtvih sugerisano je da ona gaji neka osecanja prema Dilanu, to se uopste vise ne spominje, nejasno je da li Dilan ista oseca prema njoj izgleda da ne, a njen super pametni sin se uopste vise ne spominje takodje.
Ne vidim problem u Casertanovom crtezu, vidim da se svi na njega zale, meni je on u Planeti Mrtvih odlican i najbolji kakav je bio u odnosu na prethodnih nekoliko godina, da ne kazem decenija.
Nisam neki ljubitelj naslovnih strana Marka Mastrazza, bolje mi je uz Planetu mrtvih isao Massimo Carnevale, ali on je napustio serijal iz svojih privatnih razloga - cudna odluka u svakom slucaju, a Mastrazzov stil mi je dobar ali nekako previse pozerski a i ne svidja mi se ovo omaziranje poznatih muzickih albuma i na ovoj naslovnoj strani i na sledecoj Pozdrav iz Andeda. Plus u ovoj epizodi se nije desilo ono sto vidimo na naslovnoj strani, naslovnica je navlakusa zbog kraja prethodnog broja.

Prica: 6
Scenario: 6
Crtez: 10
Naslovna strana: 9

75%

-----------------------------------------


#5 Pozdrav iz Andeda
Bilotta/Bacilieri

Odlicna prica, odlicno ispricana, maestralno nacrtana i komponovana od strane Baccilijerija, odlican raspored tabli, upotreba kadra preko cele stranice u bas dramaticnim trenucima, tuga i melanholija i uzas svakodnevice kod unapredjenih zivih mrtvaca, hemija izmedju one mlade nemrtve devojke i matorog Dilana (zamalo da imaju seks, taman je ona krenula da se skida, zivo me interesuje kako bi to izgledalo Dilan sa nemrtvom devojkom, je l to nekrofilija ili nije?), poetican kraj sa duhovima. Odlicno, verovatno i najbolja prica serijala zajedno sa prvim brojem Kuća sećanja i drugim brojem Kraj je moj početak.
Bas volim Baccilijerija i sve epizode koje sam citao a da je on crtao su mi bile posebno dobre, da li mu scenaristi daju dobre price ili ja prosto imam takav utisak ne znam ali ova prica je odlicna, onaj team up Napoleona i Dilana iz Obojenog programa je odlicna prica, Zeleni svet iz Novog LMS-a #2 je odlicna i jako uznemirujuca prica cijoj atmosferi bas doprinosi Baccilieri, a mislim da mi je i Cudovisna gozba bila jako dobra, mada citao sam je bas davno kad je izasla, pre vise od 5 godina ili koliko je vec proslo u ovom sumanutom racunanju vremena u prostornovremenskom kontinuumu pre, tokom i posle korone koja je sve zbrkala i pojam o vremenu i nase zivote i medjuljudkse odnose, a o drugim stvarima i da ne pricam. Ovde mi je pogodjena naslovna strana iako, ponavljam, nisam ljubitelj naslovnih strana inspirisanih albumima i ovako pozerskih naslovnih strana. Bolje bi mozda bilo da nakon sto je Carnevale napustio mesto naslovnicara da svaki crtac epizode sam nacrta i naslovnu stranu svoje price Planete Mrtvih.


Prica: 10
Scenario: 10
Crtez: 10
Naslovna strana: 10

100%

--------------------------------------------------


Jos 2 komada da vidimo kuda ovo vodi, pa da proklinjem italijansko novo urednistvo sto su pauzirali najbolji niz Dilanovih prica i najbolju ediciju Dilana Doga u poslednje dve decenije, pa kad zavrsim sa proklinjanjem da procitam Projekat Hiks i Pricu strave i uzasa iz Zlatne serije Specijalni broj, koje je takodje radio Bilotta i koje mozda jesu i mozda nisu povezane sa Planetom mrtvih ali otom potom kad dodjem do toga.
going going Posted - 07/06/2024 : 02:43:12
#1 Kuća sećanja
Bilotta/Casertano

Kakav pocetak serijala! Neverovatno ispripovedana, kakvi prelazi izmedju scena, novinarka, pa paf lesevi, pa razgovor Dilana i Smrti. Genijalno! Iako je strip na ivici totalnog ocaja i nihilizma, pronalazi se nesto humora u Dilanu, npr.kada trazi Dzenkinsonovoj parce papira i olovku i kompjuter naziva ,,pretencioznom pisacom masinom'' ili u vec spomenutim prepirkama i igrama reci izmedju Dilana i Smrti.
Odlicno je postavljena osnovna postavka serijala i novog sveta u kom smo se obreli i Dilana koji se promenio pod tezinom nepopravljivih i nepromenjivih odluka koje je doneo. Jasno je da su glavne teme kojima se bavi Bilota (barem u prva tri broja): secanje, zaborav, spasenje, vaskrsenje, zaostavstina, da li je bolje ziveti u neznanju ili istini koliko god ona bila surova, apsurdna ili besmislena... A tek kraj i nadovezivanje na prvi broj redovne serije sa Sibil Brauning...
Casertano nije ovako dobro crtao godinama. Potpuno me je odusevio!

Prica: 10
Scenario: 10
Crtez: 10
Naslovna strana: 10

100%

P.S. treba kontaktirati Mhejla da samo malo prosiri i dodatno uoblici svoj post sa prve stranice ove teme i da se to objavi kao recenzija Kuce secanja.


-----------------------------

#2 Kraj je moj početak
Bilotta/Camagni

Trumanov, pardon, Dilanov show! Izuzetna epizoda! Secanje, zaborav, sreca, otkrice sveta izvan sveta, razgovori sa velikim arhitektom laznog sveta, pa ponovo pojavljivanje Ksabarasa koje se polako gradilo da bi se otkrilo na poslednjim stranicama stripa. Dzenkinsova puna saosecanja, Dilan izgublje, Sibil je mozda majka. Odlicno!
Camagni odlican, u scenama kada treba da omazira Stana je odlican i identican Stanu, u preostaloj epizodi ima svoj stil koji je takodje odlican. Naslovna strana odlicna-Dilanova potraga za svojim secanjem i pravim svetom u izmaglici sume, a znamo da je suma simbol podsvesnog. Tako da naslovna strana vise funkcionise na simbolickom planu nego na bukvalnom.

Prica: 10
Scenario: 10
Crtez: 10
Naslovna strana: 10

100%

-------------------

#3 Državni neprijatelj broj jedan
Bilotta/Gerasi

Ovaj broj mi je pomalo slabiji u odnosu na prethodna dva. Prvih 70ak strana gde dobijamo humanizaciju i saosecajniji prikaz starca Ksabarasa i njegove ljubavne price sa Marlenom u kojoj se uopste ne pojavljuje Dilan mi je odlican iako mozda pomalo patetican pokusaj da osecamo empatiju prema Ksabarasu. Tu se pojavljuje i cuvena galija u katakombama ispod Londona. I ispada da se Dilan nije umesao i pronasao Ksabarasa da ovaj vise ne bi predstavljao opasnost po svet, kao da je odustao od svojih nauma i zeleo samo da zivi miran zivot sa Marlenom ali je Dilan sa policijom to upropastio i vratio ga na stari put. Ili bi mozda Ksabaras se svakako vratio starim idejama i planovima kada bi Marlena preminula od posledica jos jedne plasticne operacije. Marlena je interesantna i slicna Ksabarasu po tome sto i ona prezire prolaznost vremena i smrtnost samo sto je njen nacin borbe protiv toga mnogo banalniji nego ksabarasov i nekako karakteristican za zensko koje je opsednuto svojim izgledom, pa ona postaje zavisnik od plasticnih operacija kojih je uradila vise desetina i ne prestaje da stane. Inace zaista postoji zavisnost od plasticnih operacija i gledao sam u nekoj emisiji ili rijaliti showu na E! kanalu kao klinac kako pokusavaju sa psiholozima da pristupe takvim slucajevima ali oni (najcesce zene ali ima i nemali broj muskaraca) ne mogu da prestanu da menjaju svoj izgled do neprepoznatljivosti.
Pomalo su mi nagli preskoci vremena u ovoj epizodi, Dilan je gotovo u potpunosti zanemaren i taman se nacne njegov i Dzenkinsin odnos kada joj on kaze ,,drago mi je da smo presli sa Vi na ti`` i Dzenskinsova se tu obraduje ali onda dolazi do skoka od 6 meseci kasnije sa Ksabarasovim eksperimentom i ne znamo kako se dalje razvijao njihov odnos jer je ocigledno da je Dzenkinsova zaljubljena u Dilana, a Dilan je tu jos uvek nejasan. Taj odnos me trenutno najvise interesuje kako ce se razvijati u Planeti mrtvih kao i naravno sta je to sa Sibil i njenim sinom.
Steta sto je odnos Dilana i Ksabarasa kao odnos sina i oca zanemaren u ovoj prici ali sledeca epizoda se zove U ime sina, pa bi bilo steta da se ne posveti donekle odnosu Ksabarasa i Dilana, iako mislim da ce se fokusirati na odnos Dilana i njegovog navodnog sina. Videcemo.
Gerasijev crtez mi je onako, ne znam sta da mislim o njemu. I nisu mi jasne promene u stilu u pojedinim scenama.
Naslovna strana previse pozerska.

Prica: 8
Scenario: 8
Crtez: 8
Naslovna strana: 8

80%
corto33 Posted - 12/11/2023 : 08:32:46
Billota je izjavio da do kraja Planete mrtvih ima još 5 priča, više od toga nije kazao.

Eto na 42:10:
https://www.youtube.com/watch?v=DqW6X-FH5iA
going going Posted - 12/11/2023 : 00:19:57
quote:
Originally posted by corto33

Pročitao sam da je sada na Lucci bilo govora o Planeti mrtvih i da će do kraja ciklusa biti još 5 priča.



Cek, znaci nastavice bas Planetu mrtvih ili ce biti 5 novih prica ovog kao specijala sto isto pise Bilota ali nije bas Planeta mrtvih?
corto33 Posted - 10/11/2023 : 10:18:06
Pročitao sam da je sada na Lucci bilo govora o Planeti mrtvih i da će do kraja ciklusa biti još 5 priča.
pcoro Posted - 05/05/2023 : 13:49:06
Projekt Hiks

Ne sviđa mi se. Epizoda u kojoj nema ni radnje ni gradnje. O braći Hiks saznajemo vrlo malo, ima par scena iz njihovog djetinjstva ali već u njima su oni to što jesu - jedan hipnotizer, drugi klon zlog nacističkog znanstvenika i sve to skupa se doima banalno i nerazrađeno. Posebno mi je neuvjerljivo to što u jednom trenutku mlađi brat Hiks objasni starijem da je on zapravo klonirani nacist, a stariji, Židov, čiju su majku pred njim silovali i skoro zaklali Švabe preko toga pređe jednom rečenicom.

Osim odrastanja braće, strip ima i radnju u sadašnjosti koja prati Dilana dok traži doktora Hiksa i tu se priča povezuje sa Planetom mrtvih. Taj dio radnje se na kraju ne razriješi, čini se da bi trebalo biti nastavaka. Ima tu i miješanja stvarnosti i mašte pod utjecajem hipnoze, malo je zbrkana priča i nisam je uspio do kraja razumjeti. Možda nastavci nadograde ovu priču pa promijenim mišljenje, ali za sada - slab specijalac.
doktor78 Posted - 02/12/2022 : 13:58:24
Sinoć sam pročitao br.7 u izdanju Veselog četvrtka i moram priznati da sam pozitivno iznenađen.
Jako zanimljiva etiologija nastanka Grouchovog lika uz dobar crtež.
danielp Posted - 12/10/2022 : 08:55:05
ovo je vezano za Dr Hicksa :) jako dobar lik iz DyD
kiky Posted - 11/10/2022 : 14:32:53
to je već odavno jasno... ali ovdje je započeta priča o PROJEKTU HICKS a i autor je bilotta, koji radi na planeti mrtvih.
dzoni Posted - 10/10/2022 : 23:40:22
ovo nije planeta mrtvih..ona je na maloj pauzi i nastavice se i imace jos 5 brojeva i to ce biti njen kraj...ovo je obican specijal ali i uvod u trodelnu redovnu epizodu 435-437 koja ce tek izaci u italiji
kiky Posted - 10/10/2022 : 19:01:58
imao sam tu priliku da pročitam PROJEKT HICKS. počinjemo od samog početka i od malih nogu pričamo priču (polu)braće Hicks. upoznajemo genezu sveg zla, promatramo utjecaje, seciramo okoliš, društveno uređenje, uvjerenja, religiju, odnose u obitelji... sve što je utjecalo na formiranje ličnosti mladića već od malih nogu i dovelo do sna o besmrtnosti. bilotta suvereno priča držeči ti pozornost cijelo vrijeme. mari ga sjajno prati u stopu. a match made in heaven... or hell!

nešto je tu, poslovično, onirizma, snolikih scena, isprepletanja vremena čime bilotta ne smara niti komplicira radnju, nego, dapače, čitatelju proračunato baca natuknice o tome kako bi se priča mogla dalje odvijati...

ni ja ne bi želio ništa više govoriti o svemu ovome, jer bi sve nadalje bilo samo spojler. ali željno išćekujem nastavke, kako u redovnoj seriji (tri priče počevši od broja 435) tako i u sljedećim specijalcima...

Tornadomaster Posted - 24/08/2022 : 07:38:26
quote:
Originally posted by dxgnation

Kad su ga pitali da li je specijal u sklopu planete mrtvih on je samo rekao da neće da otkriva ništa već da ljudi treba da se strpe i pročitaju pa će tek onda diskutovati haha... Nadam se da je neki flešbek pa je zato i promenjen dizajn



Sjebaće se konformisti i picajzle koji glačaju police i posmatraju hrbate svakih 10 minuta
dxgnation Posted - 23/08/2022 : 21:22:25
Kad su ga pitali da li je specijal u sklopu planete mrtvih on je samo rekao da neće da otkriva ništa već da ljudi treba da se strpe i pročitaju pa će tek onda diskutovati haha... Nadam se da je neki flešbek pa je zato i promenjen dizajn
Barker Posted - 23/08/2022 : 20:51:12
Sta kaze? Mozda je opet povratak u proslost, koji je nasa sadasnjost?
Preview table su skroz nezanimljive.
Deers Posted - 23/08/2022 : 11:05:05
Da, ovo izgleda da nije dio Planeta mrtvih.

EDIT:

Ili? Bilotta je nešto misteriozan na fb-u.
kiky Posted - 23/08/2022 : 11:03:22
ovo su montanari & grassani trebali crtat, pošto su crtali cijelu sagu Zone Sumraka
Erick S Posted - 23/08/2022 : 10:59:24
Bilotta napiso al mi ne izgleda kao Planet Mrtvih.
Šta ovo bi? Jel to završio PM?
Quebrasco Posted - 23/08/2022 : 10:44:59
#36
Scenarij: Alessandro Bilotta
Crtež: Nicola Mari
Naslovnica: Marco Mastrazzo



https://shop.sergiobonelli.it/dylan-dog/2022/08/23/albo/il-progetto-hicks-1022043/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1661241933564.jpg--.jpg?1661241934000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1661241934041.jpg--.jpg?1661241934000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1661241934548.jpg--.jpg?1661241935000
Deers Posted - 05/07/2022 : 13:56:33
Ja nisam ni čitao opis, čim sam vidio da crta Mari odmah mi je srce poskočilo!
pcoro Posted - 05/07/2022 : 13:02:01
Ali zašto taj seronja Mari crta tako duge, a tanke nožice iz ptičje perspektive?? Na toj slici Dilan izgleda kao da nema kukova, kao da mu noge rastu direktno iz trbuha Dvije tanke, nemoćne nožice

Treba tužit Marija ako upropasti toliko očekivani specijal!!
Sarghan Posted - 05/07/2022 : 12:59:17
Bilotta kao da mi čita misli oko stvari i likova za koje bih osobno volio dobiti dodatna objašnjenja/razrješenja.

Osobno mi je puno zanimljiviji "Londonski" Hicks (koji je doživio svoj kraj (?) u "Zbogom, Groucho"), no ni Inverarski Hicks mi ne djeluje ništa manje zanimljiv (iako je on puno razrađeniji za razliku od svog Londonskog (polu)brata čija priča mi djeluje nedovršena/zaboravljena u redovnoj seriji). Istinski se radujem ovom broju.

Barker Posted - 13/03/2022 : 19:10:12
Smeh ce vas dici iz mrtvih - ako sam se pre par brojeva ovog serijala pozalio da Bilotta kao da ne zna gde ide i da siri pricu u svim pravcima, sad je vreme da mu se izvinim. Jer svi mi koji smo hteli nekakav koncept glavnih likova u serijalu, neku (barem labavu) poveznicu, tragove kontinuiteta, u Planeti mrtvih sve ovo dobijamo u ogromnim dozama. Ovde smo dobili Grucovo "poreklo" i svako ko kaze da nam nije ni trebalo, laze. Posebno, kad je to sve ovako detaljno osmisljeno i povezano. Ko bi rekao da je zabava pod maskama kod Rovene skrivala kljucne osnove samog serijala, ali i skrivala kljucne detalje izuzetno vazne za buducnost.
Ipak ne mogu reci da je ovo najbolji broj iz edicije. Posto su citaoci skontali o kome se radi u ovoj prici, mislim da je previse vremena potroseno u njegovom balansiranju izmedju paralelnih zivota, kao i u predugackim pokusajima da se dobije glumacki angazman kakav zasluzuje.
Ako sam dobro razumeo , Dilan nije procitao dokumente (Smrt ga je sprecila u tome) tako da on jos uvek samo nagadja o cemu je rec.
Gerasi je ponovo odlican. Za nijansu slabije nego u prici o Kasabarasu, pre svega jer je pricu o Grucu nacrtao umerenije/mirnije/klasicnije, a kad se vratimo u sadasnjost crtez ponovo postaje nemiran/drhtav/nervozan. Gruco je prikazan jako neobicno fizicki, to je lik koji moze biti svako, a ujedno je tako specifican i neobican.
Bilotti ponovo skidam kapu do poda, covek je pokazao da neverovatno vlada materijalom i da ima hiljadu ideja koje ce se kad-tad sve svezati u jednu nit.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000