forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tonnineli - Zagor kakvog volim

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mladjo Posted - 20/11/2009 : 19:41:47
Volim Zagora i vrlo ga rado čitam. Kroz moje ruke prošlo je sigurno nekoliko hiljada stripova, uživam u svemu i svačemu, trošim jako puno novca na nešto što se više ni ne može nazvati hobijem već strašću, ali junaka iz Darkwoodske šume uvijek se sjetim. I to vrlo često. Kod mene nostalgija igra veliku ulogu i da mi netko sada da, ne samo Zagora, nego i strip općenito prvi put u ruke, ne znam kako bih reagirao. Ali onaj dječak u meni koji nikada nije odrastao najviše svoja sjećanja veže uz vječito pravednog crvenokošuljaša i njegovog smotanog prijatelja Chica. Znam da ima mnogo nedostataka, ali kao što rekoh, što sam dalje vezan za nešto, to mi više znači. A sa njim sam više od dvadeset i pet godina.
Blueberyja čitam jer je dobar strip. Zagora čitam zbog izrazito duge tradicije čitanja, nostalgije, ha, a nešto i zbog samog stripa:))
Tonnineli je uvelike zaslužan za moju ljubav prema stripu. Nisam to kao klinac, naravno ni znao ni kužio, tek sam kasnije počeo razvrstavati epizode po scenaristima. U to doba, epizode poput Opklade za strah, Gospodara vremena,Vatrenih bikova, Ljudi iz ambisa, Jednookog Džeka, Rendala mutanta... su bile neponovljivo iskustvo za sve nas.
Sve u svemu, imao je nekoliko promašaja, to stoji.Ali ako maknemo Sveto drvo, Željeznog narednika i možda još jednu - dve epizode, dobivamo sijaset vrlo dobrih do odličnih pustolovina Duha sa sjekirom.

Sa Tonninelijem sam odrastao.
Nije bio jedini. Nije bio najbolji.
Ali je ostavio trag.


P.S. Eto malo statistike; dolje su prosječne ocjene recenziranih Tonninelijevih epizoda. Izgleda da se ljudima sviđaju:))




vatrena voda
Prosječna ocjena: 87%

kameni ubica
Prosječna ocjena: 77%

Ljudi iz ambisa
Prosječna ocjena: 74%

Voz smrti
Prosječna ocjena: 73%

Vatreni bikovi
Prosječna ocjena: 68%

U šakama robijaša
Prosječna ocjena: 75%

Zver iz Valoka
Prosječna ocjena: 77%

Banda Staklenog oka
Prosječna ocjena: 74%

Divlje staze
Prosječna ocjena: 81%

Slepilo
Prosječna ocjena: 59%

Pretnja nad Blek riverom
Prosječna ocjena: 75%

Rečna avet
Prosječna ocjena: 70%

Sveto drvo
Prosječna ocjena: 54%

Željezni narednik
Prosječna ocjena: 57%
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mladjo Posted - 06/06/2011 : 22:37:47
Vatreni hmelj:))
ken2 Posted - 06/06/2011 : 21:42:09
iz pouzdanih izvora znam da je ovima gore od vatrene vode draža jedino piva
mladjo Posted - 06/06/2011 : 21:32:55
quote:
Originally posted by kandraks

quote:
Originally posted by karven

proba: sta je bolje - Kraken ili Vatrena voda?
Zivo me zanima!



Oba su odlicna, svaki na svoj nacin! Meni je licno draza ,,Vatrena Voda,, sto ne znaci da je i bolja!






Da, da, jedna je bolja, a druga mi je draža...
kandraks Posted - 24/11/2009 : 15:41:25
quote:
Originally posted by karven

proba: sta je bolje - Kraken ili Vatrena voda?
Zivo me zanima!



Oba su odlicna, svaki na svoj nacin! Meni je licno draza ,,Vatrena Voda,, sto ne znaci da je i bolja!

Jerry Krause Posted - 24/11/2009 : 11:39:51
Ma nema se tu šta reći, stvar je toliko jasna.
Tonnineli je čovjek koji nas je sve prikovao za Zagora, kao i za stripove uopće. Svako ko je čitao stripove osamdesetih može mu biti zahvalan što je proveo bezbrižno djetinjstvo uz Zagorove pustolovine.
Što se tiče kvalitete uvijek su se kretale oko stabilne sedmice, za razliku od ovih novih Burattinija i Bosellija koji toliko osciliraju u kvaliteti.
Tonnineli legenda!!
---dp--- Posted - 23/11/2009 : 03:21:39
quote:
Originally posted by karven


Krov na kraju grada?!?!?!?!?!



Svakako je mislio na "Grad na kraju sveta" to jest "Grad iznad sveta"
karven Posted - 23/11/2009 : 00:04:57
proba: sta je bolje - Kraken ili Vatrena voda?
Zivo me zanima!
kasper Posted - 22/11/2009 : 21:38:31
quote:
Originally posted by REJS
Cestitam scenaristi Krvavih Piramida covek otkri toplu vodu posle 400 brojeva majstor do jaja.



Jebo krvave piramide.. totalno djubre. Ja svakom secem isto.
REJS Posted - 22/11/2009 : 21:24:10
Ne zalimo toliko za starim koliko se zalimo na novo,da ove epizode vrede bar nesto stare ne bi ni pominjali.To mi lici na pricu kada deda Zagor kaze goloj indijanki,eh kcerko i dedi se dizao pre 30 godina a sa ovim scenaristima nece.Zato starci zale za prosloscu jer vise nije dobro kao nekada,sto je i normalno jer sve je prolazno i ima svoj rok trajanja.
Cestitam scenaristi Krvavih Piramida covek otkri toplu vodu posle 400 brojeva majstor do jaja.
kasper Posted - 22/11/2009 : 20:20:07
Jel ima ovde iko da voli T. sa ucescem zdravog razuma od 20%. Ne mogu da verujem koliko slinite za prosloscu i onim sto nekad bese.
karven Posted - 22/11/2009 : 13:06:37
quote:
Originally posted by Inferno

Od njega sam pročita samo par priča.

Kamen ubica je nešto najgore.

Valjaju recimo "Kožno lice" i "Malečite".

E, da ne valja ni onaj spec "Krov na kraju grada"



Krov na kraju grada?!?!?!?!?!
teller Posted - 22/11/2009 : 08:31:06
Dobar je bio Tonnineli, i on je dao svoj kamenčič u mozaik Zagorovog svijeta.
Raditi Zagora poslije Nollite,to može samo majstor.Jedva čekam ove davno pročitane
priče u novom Zagor extra izdanju.
---dp--- Posted - 22/11/2009 : 08:08:45
Ja bih rekao da je odnos dobrih i losih otprilike pola - pola
kandraks Posted - 22/11/2009 : 03:45:41
Cinjenica je da Tonnineli ima mnogo vise dobrih i odlicnih epizoda od losih!A i od ovih nazovi ,,losih,, vecina je solidna sto jasno govori da je na kraju krajeva ipak odradio odlican posao kao scenarista Zagora!!!Svaka njegova epizoda je bila puna dinamike,borbe,nije bilo nepotrebnog filozofiranja,jednostavno akcija,akcija i samo akcija!Pa samo u ,,Granicarima,, koji imaju oko 150 stranica je bilo vise akcije nego u kompletnoj ,,sagi,, o Rihteru koja se protezala na citavih 14 brojeva!Nekom vise odgovara ,,novi i pametni,, Zagor, neko voli ,,starog Zagora,, prepunog akcije (ja ih gotivim podjednako) ali je zaista nezasluzeno da se pljuje po Tonnineliju koji je puno toga dobroga uradio za Zagora i samim time za njegove fanove!U moje ime mogu samo reci:HVALA TI MAJSTORE!!!
draskomisterno Posted - 21/11/2009 : 21:50:45
Tonineli je zakon..najdraze epizode Zagora...jedva cekam da ih vidim u novim izdanjima!
zare80 Posted - 21/11/2009 : 20:28:55
Tonnineli je meni najjaci, a vezuje se i za moje detinjstvo kada sam sa nestrpljenjem cekao sredu kad treba da izadje novi Zagor.
Takve epizode sada fale Zagoru
REJS Posted - 21/11/2009 : 17:52:34
Marcello Toninelli !Brate prijatelju, hvala ti za sve,za najdrazi deo mog zivota,za Jednookog Dzeka,Nepoznati Svet,Veliku Urotu,Glasnika Manitua,za sve divne trenutke koja sam proveo citajuci ove a i ostale odlicne price.Jednostavno jedno veliko HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Inferno Posted - 21/11/2009 : 17:35:11
Od njega sam pročita samo par priča.

Kamen ubica je nešto najgore.

Valjaju recimo "Kožno lice" i "Malečite".

E, da ne valja ni onaj spec "Krov na kraju grada"
morrison Posted - 21/11/2009 : 16:16:18
I ja sam jedan od onih koji su se sa Zagorom upoznali preko Toninelijevih epizoda. "U zmajevom grotlu" mi je druga ili treca procitana epizoda Zagora. Za ovaj period imam samo reci hvale.
Mhejl Posted - 21/11/2009 : 13:22:44
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mhejl

Citat iz moje recenzije:
[quote]
Jedan od bisera:
[


"Ukleta zemlja", jedna od najboljih epizoda
dobra,napeta i fino spakovana prica, gdje bas niti jedna minuta nije dosadna.


I meni se sviđa ta priča, ali vinjeta kada žaba skače na razbojnika je urnebesna!
King Warrior Posted - 21/11/2009 : 12:39:35
quote:
Originally posted by Mhejl

Citat iz moje recenzije:
[quote]
Jedan od bisera:
[


"Ukleta zemlja", jedna od najboljih epizoda
dobra,napeta i fino spakovana prica, gdje bas niti jedna minuta nije dosadna.
dnevni boravak Posted - 21/11/2009 : 11:57:26
Pa ovako brzinski, za mene su Divlje staze klasik -90%, Voz smrti i Nepoznat svet isto tako, ostalo vrlo solidno a najslabije epizode su specijalci (Kamen ubica je koma).

Viva Toninelli!
DeeCay Posted - 21/11/2009 : 11:11:57
Kad pogledam bolje epizode koje sam prve čitao, i ja sam odrastao na Toninelliju... Nollitine epizode su u moje vrijeme bile za mene već teže dostupnija roba, stari rariteti. Naravno, prije nisam uopće znao da Zagora pišu različiti autori, već sam na zagora gledao kao na jednu jedinstvenu cjelinu autora. Bio sam lud na fantastične priče, i na ovu sa žabama koju je mhejl stavio reply prije i put kroz egzotične predjele bio sam oduševljen. Vatreni bikovi su mi mislim bili prvi strip koji sam baš kupio...

No, sve je to lijepo, ali Marti Misteriju nitko od junaka nije mogao nadmašiti. Odvuijek mi je broj 1!
Mhejl Posted - 21/11/2009 : 09:33:36
Citat iz moje recenzije:
quote:
Scenarista Tonineli je svakako dobro poznat svim Zagorovim ljubiteljima, budući da i dan-danas izaziva velike podjele među zagorovcima. Dok ga jedni blate i grde, kao argument navodeći činjenicu da je na kraju njegovog razdoblja Zagor bio na rubu gašenja, sa jako malim tiražom, drugi poštuju njegov rad i hvale ga, tvrdeći da novim epizodama nedostaje duh njegovih epizoda. Ja spadam u drugu skupinu, budući da novijem Zagoru (po mom mišljenju), hronično nedostaje vesterna, Darkvuda, Indijanaca i dosta drugih darkvudskih elemenata koje znamo i volimo.

Jedan od bisera:
cronos six Posted - 21/11/2009 : 09:12:00
quote:
Originally posted by REJS

To je Zagor period koji je bio sasvim zadovoljavaljuci,ako nista imao je dusu. Ovi danas sve imaju istorijske podatke,tehnicke podatke, matematicku tacnost,komentarisu se dimenzije Zagorovih noga,boja zuba.A svi zaboravljaju da u ovom vremenu velikih strip entuzijasta,modernih autora, koji kao sto oni kazu pomeraju granice Zagora,jos nijedan nije napisao jednu pisljivu pricu koja bi ostavila nekog velikog traga u novijevoj Zagor Istoriji.
Car je go,Car je go.


rejs sjajno!ovo je odlicno poredjenje kakvog danas zagora imamo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000