forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 KOLEKCIONARSKI ZAGOR VČ:LUDENS?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Kutuzov Posted - 18/06/2011 : 14:07:49
Sada imamo kolekcionarska izdanja Zagora dva najveća izdavača u regionu.
Čijem izdanju dajete prednost i zašto ?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
kreŠa Posted - 13/07/2011 : 22:17:17
'Ajmo objektivno od nekog ko ne kupuje ni jedno ni drugo, a oba je držao u rukama.
Korice - ovo je subjektivno, neko voli mat, neko glat, jebiga sad. XD Kod Veselog, na primer, niko nije primetio da su zasjali natpis "Zagor", dok kod Tarzana i Konana jesu. Ali dobro, možda će sad. XD
Papir - Veseli Četvrtak
Dizajn - Veseli Četvrtak je ubo sa premijernim naslovnim Laurentija (koje hvale svi osim Ferijevaca sa foruma, može se videti po gomili ljudi koja ni ne prilazi ovom forumu a hvale ih; da postoje, i takvi XD)
Prevod - Veseli Četvrtak, meni što je na srpskom, drugima verovatno zbog trebaM, puno 'mesto mnogo i par umesto nekoliko.
Cena - Veseli Četvrtak. Ako neko iz Srbije, ili čak drugih zemalja hoće da kupi, a nema popust, ja ću mu pomoći, čak ćemo se doviti i za transport stripa.
Dodaci - Veseli Četvrtak, samim tim što ih, uglavnom, i ima. Korica-strip-korica mi se ne sviđa ni kod Korta, a bogami ni ovde.
Sam strip - Hah, ne bih ipak o ovome. XD Znam da postoje razlike u Tutto i regularnom, ali vidim i da je Ludensovo pomalo zamućeno. No dobro, vole ljudi Ferija i u runama da vide.
Naslovne strane unutar strpia - U većini integralnih izdanja idu naslovne strane, ukoliko ih to isto ima, tako da logika nalaže da tako i bude. Ali opet, ima milion izuzetaka, pa Ludensu ovo i nije propust.
Rekao bih da je ovo dosta, mrzi me da sabiram ko ima više plusova. XD


legaz Posted - 13/07/2011 : 20:52:02
Opet ovde napominjem imam oba izdanja. Činjenica je da sa ovakvim greškama na malte ne 15 i više strana kod Ludensa, a da se to desilo VČ ovde bi određena ekipa probijala mozak ostalima. I opet kažem NIJEDNO IZDANJE NIJE POLOŽILO. E sada neka svako uzima ono što mu srce drago.
Milos Bosnjak Posted - 13/07/2011 : 18:57:45
I ja glasao za vc, zbog cene, a i ne svidjaju mi se naslovnice crno bele kad vec postoje u boji, kao ni izdanje sa namernim greskama, a 30% popusta nije malo.

Mozda ovi sto pominju jezik, zapravo misle na prevod?
Elderane84 Posted - 13/07/2011 : 17:45:05
Ma, popust je najosnovnija stvar. 2000 i 1280, razlika je znacajna, posebno kad imamo u vidu koliko tu epizoda ima da se izda.
Snake Plissken Posted - 13/07/2011 : 17:34:20
Naslovnice u boji, nisu ostavili greske a Ludens jeste i popust VCa je meni prevaga.
Sitna, jer ne mislim da znacajnih razlika zaista ima...
jaki Posted - 13/07/2011 : 17:19:46
quote:
Originally posted by ---dp---
To sto su stripovi unutra iz prvog a ne tutto izdanja, za mene je prednost. Tutto izdanje ni u Italiji nije prezivelo vise od 235 brojeva pa ne vidim zasto onda ono bilo bolje, bez obzira stu su tu ispravljane razne grescice. Pa sta i ako jesu, ispravljene su samo do 235. broja, i sta onda posle toga? Ko zna koliko grescica imaju brojevi nakon 235. broja za koje ne postoji tutto varijanta...


Znači bolje je sve sa greškama nego do 235 ispravljeno a poslije s greškama?
Čudna logika.
dubac Posted - 13/07/2011 : 15:56:28
Ludensovo izdanje jos nisam video,osim na slikama.Zato necu da ga komentarisem ali sigurno ga necu kupovati da ne bih duplirao,obzirom da redovno kupujem VC izdanje.
Sto se tice VC izdanja njegovu najvecu manu niko cini mi se nije pomenuo.Ne znam zasto nigde,ni na naslovnici i sto je posebno vazno hrbatu nema naslova epizoda.Kada za par godina budemo imali gomiletinu knjiga na policama,zivo me zanima koliko ce prosecno trebati vremena da pronadjemo epizodu koju zelimo da procitamo.Bice to igra zmurke.Ostalo mi je kod VC Zagora od prosecnog do odlicnog,uglavnom meni sasvim zadovoljavajuce iako bih ga licno bolje uradio sto rece REJS.
Meni je zato izdanje VC Dylan Dog ubedljivo najbolje luksuzno izdanje tog tipa koje kod nas izlazi.Hrbat bas onakav kakav treba,nepretenciozan i sa naslovima epizoda.Prava je steta sto naslovnice unutra nisu u boji jer bi izdanje nazvao savrsenim.
---dp--- Posted - 13/07/2011 : 04:46:26
Ne kupujem nijedno od Zagor KI izdanja, a ni ne bih pa cak i da su najsavrsenija moaguca jer mi, jednostavno, ne treba 1832 izdanja Zagora. VC ima brojne mane, i bas sam zbog toga ocekivao da ce "Ludensovo" biti savrseno, ali sipak. U prvom momentu me je jako obradovala cinjenica da ce tu biti originalni Ferrijevi crtezi naslovnica u crno beloj tehnici, ali mi nije jasno zasto je to onda uradjeno tako traljavo, da pozamasan deo tog crteza izlazi izvan okvira raspolozivog papira i da ga uopste nema. Da ne govorim da sam ocekivao da ce uz njih biti i kolor naslovnice, i to uradjene po uzoru na prvo italijansko (a ne tutto) izdanje, sa fontom koji je po uzoru na original, bas onako kako to "Ludens" jako uspesno i lepo radi u redovnoj seriji Zagora. To sto su stripovi unutra iz prvog a ne tutto izdanja, za mene je prednost. Tutto izdanje ni u Italiji nije prezivelo vise od 235 brojeva pa ne vidim zasto onda ono bilo bolje, bez obzira stu su tu ispravljane razne grescice. Pa sta i ako jesu, ispravljene su samo do 235. broja, i sta onda posle toga? Ko zna koliko grescica imaju brojevi nakon 235. broja za koje ne postoji tutto varijanta...
REJS Posted - 11/07/2011 : 00:11:38
Zasto Veseli Cetvrtak sebi dozvoljava mastan i debeo otisak sa nepreglednim likovima,a u nekim brojevima je sasvim ok.Zasto se ovo zove kolekcionarski bolje bi zvucalo prakticni Zagor ili sto vise strana a kvalitet manje vise.Ni po cemu sto se tice kvaliteta,uveza,papira ne zasluzuje da se zove posebnim.Dajte mi lovu modernu stampariju pokazacu vam sta je posebno,mnogi se izgleda prave blesavi i jebe im se dok ima onih koji kupuju sve i svasta.
regar Posted - 10/07/2011 : 14:32:24
Konacno sam video i Ludensov Zagor u Darkvudu, pa da donesem i svoj sud. Ludensovo izdanje izgleda sasvim pristojno, nemam preteranih zamerki. Oba izdanja su odlicna. Mnoge stvari koje pogadjaju druge kolekcionare oko preloma, otiska, mirisa i ukusa stripa mene ne doticu, zato i nemam vecih zamerki ni na jedno od ova dva izdanja.

Laurentijeve naslovnice nikako ne vidim kao nedostatak VC-a, naprotiv, to je neki licni pecat izdanju. Jos jedan plus ovome su tekstovi. I ranije sam pisao, taman da su svi oni neverovatno glupi (a nisu), to vidim kao postovanje za kupca od strane izdavaca.

Meni je bitno i ono na kraju gde se pokazuje u kojima su sve izdanjima izlazili stripovi u kolekcionarskoj knjizi, mislim da je nesto slicno mogao ludens da uradi. TO je jedna strana, ne mora cak ni da je u boji, a mislim da vredi.

I na kraju cena. Ja kolekcionarskog Zagora placam 1260 dinara, nesto manje od 13 evra. Nije nebitno.
bjelolasica Posted - 10/07/2011 : 09:34:43
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by anto

Zanimljivo je da su svi hrvati & teller glasali za ludens, a svi srbi za vč - samo je najveći poznanik zagoroligije, a uz to i srbin glasao za hrvatskog ludensa - iz ovoga se nesumnjivo zaključuje koje je izdanje bolje!!!!



Objektivnost na prvom mestu, imaš pivo u KG





Mislim da bi odgovor na ovu temu trebalo potražiti kod neutralne strane.
feka82 Posted - 20/06/2011 : 11:40:24
libellus bi bio najbolji da se razumijemo , jer jesu najbolji
anto Posted - 19/06/2011 : 22:36:24
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by anto

Zanimljivo je da su svi hrvati & teller glasali za ludens, a svi srbi za vč - samo je najveći poznanik zagoroligije, a uz to i srbin glasao za hrvatskog ludensa - iz ovoga se nesumnjivo zaključuje koje je izdanje bolje!!!!


Cak bih dodao da su dvojica do sada jedinih doktora zagorologije, obojica Srbi, glasali za Ludens.


Oprosti Kinže, nekako sam prevideo tvoj post, koji je isti kao i Bruceov - ovo je dvostruki dokaz da je Ludens bolji!
Kit Carson Posted - 19/06/2011 : 19:31:03
Meni kod vecine Bonellijevih junaka jezik ne igra ulogu (samo kod DD zbog Grucovih fazona), pa sam glasao za VC. NASLOVNICE - to mi je presudno. Jezik...sta? Neko ga ne razume?! Pa kako se snalazi ovde na forumu?!
dessa Posted - 19/06/2011 : 19:11:17
A možđe i ovakav zaključak da se izvede.


1. Jezik igra presudnu ulogu pri odabiru kod većine.
2. Detalji kao što su naslovnice, dizajn i sl. su stvar ukusa svakog pojedinačno i to ne može da se meri i upoređuje.
3. Čak i da mogu da se mere (a mogu) spomenuti detalji, onaj koji se odlučio za jedno izdanje zbog nekog konkretnog razloga (jezik, cena, ritam...) će i (skoro) sve ostale karakteristike tog izdanja da prihvati i predstavi kao dobre i kao prednosti i na taj način ubedi sebe da je napravio pravi izbor.


Koliko ima onih koji su se odlučili za Ludens da im se ne sviđaju c/b naslovnice unutra? I ujedno, koilko ima onih kojima se sviđaju c/b naslovnice, ali ostaju pri Veselom četvrtku?
Koliko je onih koji nastavljaju sa VČ-ovim koji nisu baš zadovoljni Laurentijevim naslovnicama? I opet, koliko je Ludensovaca koji smatraju da su Laurentijeve naslovnice prednost?


King Warrior Posted - 19/06/2011 : 17:53:49
quote:
Originally posted by anto

Zanimljivo je da su svi hrvati & teller glasali za ludens, a svi srbi za vč - samo je najveći poznanik zagoroligije, a uz to i srbin glasao za hrvatskog ludensa - iz ovoga se nesumnjivo zaključuje koje je izdanje bolje!!!!


Cak bih dodao da su dvojica do sada jedinih doktora zagorologije, obojica Srbi, glasali za Ludens.
morrison Posted - 19/06/2011 : 17:33:03
VC.
Mrzi me da pisem razloge.
Tonka24 Posted - 19/06/2011 : 16:04:50
Iman doma dvije knjige vč sve je super ali taj crtež od lauretija katastrofa zagor mi izgleda kao mutirani majmun
Dok od ludensa ovo sto vidim po slikama djeluje jako dobro čekam da mi dode knjiga u utorak ili srijedu pa ču odlučiti definitivno...
bvagner3 Posted - 19/06/2011 : 15:27:09
Ludens-treba podržati izdanje koje tek starta,kasnije situacija već sama od sebe bude jasnija.
Elderane84 Posted - 19/06/2011 : 14:20:11
quote:
Originally posted by Zagor12

Evo kompletne moje analize (plus-minus)Ludensovog kolekcionarskog Zagora:
+ HC
+ bolje korice i papir
+ bolji dizajn
+ više stranica
+ tome potpuno pristupačna cijena
+ nema onih kao nasumce izabranih ilustracija na poleđini
+ puno bolji hrbat
+ origigi vanjska naslovnica
+ crno bijele naslovnice (meni je to odlično)
+ zgodan izbor ilustracija za unutrašnje korice i poleđinu

- dvije vrste korica (bolje da su stavili sjajne i to je to)
- ne slijede tutto izdanje
- neće biti na kioscima
- 2 puta grayscal naslovnice



Meni je HC minus. Bolje korice i papir, to ne znam. Dizajn mi je gori nego VC, cijena apsolutno previsoka, crno bijele naslovnice obicna skrtost. Sta znam, sve se na kraju svodi na razlicita misljenja, ali cijena je faktor koji se ne moze zanemariti.
Zagor12 Posted - 19/06/2011 : 14:07:50
Evo kompletne moje analize (plus-minus)Ludensovog kolekcionarskog Zagora:
+ HC
+ bolje korice i papir
+ bolji dizajn
+ više stranica
+ tome potpuno pristupačna cijena
+ nema onih kao nasumce izabranih ilustracija na poleđini
+ puno bolji hrbat
+ origigi vanjska naslovnica
+ crno bijele naslovnice (meni je to odlično)
+ zgodan izbor ilustracija za unutrašnje korice i poleđinu

- dvije vrste korica (bolje da su stavili sjajne i to je to)
- ne slijede tutto izdanje
- neće biti na kioscima
- 2 puta grayscal naslovnice
Elderane84 Posted - 19/06/2011 : 11:55:16
quote:
Originally posted by anto

Zanimljivo je da su svi hrvati & teller glasali za ludens, a svi srbi za vč - samo je najveći poznanik zagoroligije, a uz to i srbin glasao za hrvatskog ludensa - iz ovoga se nesumnjivo zaključuje koje je izdanje bolje!!!!



Tesko je to tako zakljuciti. Covjek je naveo kao nedostatak Laurentijeve naslovnice, koje su meni najveci razlog zasto kupujem uopste KI, a ne Zagor Extra (mislim na te pocetne brojeve). Za broj strana i uvez cemo tek da vidimo, to niko ne zna.
Bruce Springsteen Posted - 19/06/2011 : 11:50:21
quote:
Originally posted by anto

Zanimljivo je da su svi hrvati & teller glasali za ludens, a svi srbi za vč - samo je najveći poznanik zagoroligije, a uz to i srbin glasao za hrvatskog ludensa - iz ovoga se nesumnjivo zaključuje koje je izdanje bolje!!!!



Objektivnost na prvom mestu, imaš pivo u KG

djukak Posted - 19/06/2011 : 11:14:25
Nijedan.... Imam u Extra izdanju i to mi je dosta....
teller Posted - 19/06/2011 : 10:32:49
ante analitičar-bravo!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000