forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Da li je Punisher superheroj?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Obi-wan Posted - 16/06/2011 : 16:55:27
Nedavno sam nešto razmišljao na ovu temu pa prije nego iznesem, dajte vaša mišljenja i obrazloženja...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
sinister Posted - 18/07/2012 : 13:44:14
E, to je ona atmosfera koja se traži u Punisher filmu!
Nadam se da je ovo uvod za neki novi, pravi Punisher film.
supermark Posted - 17/07/2012 : 18:09:42
zaboravio ja na onaj iz 2008. :)
Mr. Bushido Posted - 17/07/2012 : 17:44:16
quote:
Originally posted by supermark

ovaj 10min film je bolji od ona dva punishera zajedno


Misliš, ona tri, jel?
supermark Posted - 17/07/2012 : 12:54:15
ovaj 10min film je bolji od ona dva punishera zajedno
fler Posted - 17/07/2012 : 12:15:44


lutherus Posted - 18/06/2012 : 20:26:32
Frank Castle, odnosno Punisher je tipičan chaotic good lik no to ne znači da on nije superheroj. Super heroj nije ako se uzima klasičan supermanovski klišej superheroja. A također nije ni hladnokrvni ubojica. On provodi pravdu na svoj način i ne slaže se sa konvencionalnim provođenjem pravde i zakonima. Dok pak s truge strane ovdje uspoređivani Batman je u danom trenutku nešto drugo, alignment mu ovisi od situacije do situacije.
Vlaadisha Posted - 18/06/2012 : 19:23:55
byoman Posted - 18/06/2012 : 18:28:06
quote:
Originally posted by The Kid #9

quote:
Originally posted by alexts

Ovde nije u pitanju prisustvo ili odsustvo super-moći. Punisher je hladnokrvni ubica, a superheroji to nisu. Dakle, on nije super heroj.



Konačno neko.

Ubica bez prisustva ikakvih moralnih vrijednosti jednostavno ne ide zajedno sa ostalim herojima.





ima on moralne vrijednosti, samo se razlikuju od tvojih i mojih u nekim točkama (npr. zločinca ne bi ubili već bi pustili pravnu državu da se nateže s njim, ako može)
nisam punishera igdi vidio da kolje nedužne
Ajkula Posted - 18/06/2012 : 17:32:03
Definitivno super, ali super antiheroj!
The Kid #9 Posted - 05/06/2012 : 23:33:41
quote:
Originally posted by alexts

Ovde nije u pitanju prisustvo ili odsustvo super-moći. Punisher je hladnokrvni ubica, a superheroji to nisu. Dakle, on nije super heroj.



Konačno neko.

Ubica bez prisustva ikakvih moralnih vrijednosti jednostavno ne ide zajedno sa ostalim herojima.

DeeCay Posted - 03/06/2012 : 23:34:32
Ako i nije imao supermoći općenito, u runu Ricka Remendera na Punisheru ih je imao u potpunosti. tako da iako možda nemaju svih superheroji baš sve karakteristike superheroja, oni se kreću u univerzumu gdje oni mogu to svakog trenutka postati. A znamo koji su to univerzumi superheroja... Tu spadaju i Batman i Punisher i ini. KOliko god mi to ne priznavali.
supermark Posted - 03/06/2012 : 23:01:53
punisher je superheroj, ima supermoći, kao i zagor, samo što su te supermoći poboljšane sposobnosti koje i mi imamo (brzina, snaga, izdržljivost, agilnost...)
emirem Posted - 18/06/2011 : 01:52:24
I...I..I am..(Batman!)
andjusticeforall Posted - 18/06/2011 : 01:05:48
_Boring
sloppy Posted - 18/06/2011 : 00:07:28
quote:
Originally posted by Windwalker

Neda mi se sve komentare čitat, ali Zagor je definitivno superheroj.



ta ti ja popravim, da se ne mučiš. nije superheroj nego supegay
Mord Posted - 18/06/2011 : 00:02:43
Definitivno, ja sam isto superheroj ali nemojte nikome reci.
Windwalker Posted - 17/06/2011 : 23:52:27
Neda mi se sve komentare čitat, ali Zagor je definitivno superheroj.
King Warrior Posted - 17/06/2011 : 23:09:17
Jeste superheroj jer pripada toj strip sceni.
To nema veze da li ubija ili ne. Spawn je takodje ubijao, Lobo cak citave planete smaknuo.
O tome koliko je SUPER i koliko je HEROJ moglo bi se raspravljati, ali je u svakom slucaju superheroj, isto kao i Batman, Green Lantern i co. koji nemaju super moci.

Wolverine i ostatak X grupe ne racunaju u stripovima kao superheroje vec kao mutante, mada ustvari masa drugih superheroja ima mutantske moci. Kratko receno, i oni su superheroji.

Ali tema je takva da se moze vjecno o tome raspravljati i prepucavati sa silnim objasnjenjima, sto je najsmjesnije sve strane su djelimicno u pravu.
sloppy Posted - 16/06/2011 : 18:29:52
pa i nije heroj. anti heroj. zar nije to počelo več sa dostojevskim ili tamo nekde?
po drugoj strani wolverine kolje ljudi levo i desno i sad je član največeg super hero tima (u M. U.) pa se niko ne buni. a kad su u civil war doveli franka steve je popi..., da ove ubice neče imat na svom timu. mislim, da je tu pitanje, iako u M. U. ima superheroja i to im je glavni žanr, da li to znači, da onda uopšte nemaju ništa drugo nego to. onda dolazi u pitanje i MAX, jer tamo skoro da nema interakcije sa "super herojima". mislim, da je tu u biti stvar interpretacije čitaoca.
kamo bi inače strpali john constantina sad kad če ga stavit u regular DC, to jest, i gore u Justice League Dark (ili tako nešto). pa i swamp thing, i howard the duck, i... mah prestaču. milsim da znate šta hoču reč. :)
Obi-wan Posted - 16/06/2011 : 18:20:03
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by alexts

Ovde nije u pitanju prisustvo ili odsustvo super-moći. Punisher je hladnokrvni ubica, a superheroji to nisu. Dakle, on nije super heroj.


Hm, onda zapravo možemo reći da on uopće nije heroj.


Ma dobro, superluđak, superpsihopata, superantiheroj je možda najbolji opis. Rasprava je o onom super, a ne o heroj...
Obi-wan Posted - 16/06/2011 : 18:17:19
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ja smatram ovako, ako Punisher može preživjeti borbu prsa o prsa sa Wolverineom, nordijskim trolom i tipom sa hidrauličkim nogama, onda je superheroj.

Nije bitno što nema supermoći. Čovjek ima motivaciju, obitelj su mu ubili mafijaši. Što on odlučuje? Iskoristiti svoje znanje i sposobnosti kako bi se posvetio borbi protiv kriminala. Ne može letjeti, dizati kamione ili čitati misli, ali zato ima impresivnu fizičku spremnost, vojnu naobrazbu, pozamašan arsenal naoružanja, kao i zavidnu sposobnost baratanja istim. Možda nisu supermoći, ali bi ih ja sigurno svrstao u iznadprosječne sposobnosti.

Isto vrijedi i za Batmana i Zagora.


Ipak ima razlike. Punisher može preživjeti borbu s bilo kime. On ne može umrijeti dok svi ostali ne umru. Ako si čitao Corbenovu priču u From first to last, Punisher ostaje jedan od zadnjih ljudi na zemlji, otkriva da ostatak čovječanstva u skloništu čine jadni primjerci, presuđuje ljudskom rodu u ime starog pakta.
Sve je počelo puno prije ubistva njegovih bližnjih. Oni su posljedica, a ne uzrok kako se čini.
Još u Vijetnamu, Frenk otkriva da je jako dobar u ubijanju. Vodi svoj mali privatni rat protiv neprijatelja gonjen nečim mračnim. Povremeno mu se javlja (nama tajanstven) glas koji ga vodi, mami, provocira. Kulminaciju njegovog trogodišnjeg iskušenja čini baza Valley Forge i zadnji napad Vietkonga. Svi su mrtvi jedino Fank Castle biva pronađen kako stoji živ krvav i izranjavan. Zadnjih tko zna koliko neprijatelja je umlatio puškom kao toljagom. U tom delirijumu Smrt koja ga prati već duže vrijeme mu otvoreno nudi pakt i pokroviteljstvo jer se pokazao kao vrijedan provodilac njene volje. I na vrhuncu krvoprilića Frank viče DA prihvaćam mada mu je nagovješteno da će cijena biti visoka. Ispostavlja se da su to životi njegove obitelji.
Uzorak na majici je vrlo jasna slika Smrti njegovog čuvara i gospodara u čije ime on djeli pravdu. Zauzvrat dobio je moć da ga je nemoguće ubiti, a ako to nije supermoć, ne znam šta je...
Mr. Bushido Posted - 16/06/2011 : 18:11:22
quote:
Originally posted by alexts

Ovde nije u pitanju prisustvo ili odsustvo super-moći. Punisher je hladnokrvni ubica, a superheroji to nisu. Dakle, on nije super heroj.


Hm, onda zapravo možemo reći da on uopće nije heroj.
alexts Posted - 16/06/2011 : 18:04:31
Ovde nije u pitanju prisustvo ili odsustvo super-moći. Punisher je hladnokrvni ubica, a superheroji to nisu. Dakle, on nije super heroj.
Mr. Bushido Posted - 16/06/2011 : 18:01:05
Ja smatram ovako, ako Punisher može preživjeti borbu prsa o prsa sa Wolverineom, nordijskim trolom i tipom sa hidrauličkim nogama, onda je superheroj.

Nije bitno što nema supermoći. Čovjek ima motivaciju, obitelj su mu ubili mafijaši. Što on odlučuje? Iskoristiti svoje znanje i sposobnosti kako bi se posvetio borbi protiv kriminala. Ne može letjeti, dizati kamione ili čitati misli, ali zato ima impresivnu fizičku spremnost, vojnu naobrazbu, pozamašan arsenal naoružanja, kao i zavidnu sposobnost baratanja istim. Možda nisu supermoći, ali bi ih ja sigurno svrstao u iznadprosječne sposobnosti.

Isto vrijedi i za Batmana i Zagora.
sloppy Posted - 16/06/2011 : 17:59:55
nije super heroj. isto ko i nick fury nije (iako ima super moči da nikad ne ostari). a ni strip žanrovski, ako se mene pita ne spada u superheroje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000