forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Zagor scenarij

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
bjelolasica Posted - 26/08/2012 : 01:24:20
Ovo mi je prvi puta da pišem scenarij pa mi zato oproštite ako napravim tehničke greške. Samo mi ukažite na njih i kako da ih popravim.

I.
Prva vinjeta zauzima 2/3 stranice: Noć. U gornjem lijevom uglu u daljini se vidi plame koji obasjava grad kroz koji protječe rijeka koju vidimo u prvom planu. Nad njome prema nama leti šišmiš u plamenu.
Druga vinjeta cijeli kajiš: Šišmiš udara u vodu.

II.
Prva vinjeta: Šišmiš je na površi, ali ga nosi riječna struja.
Druga vinjeta: Vidimo riječni vir.
treća vinjeta: Šišmiša zahvaća vir.
Četvrta vinjeta: Šišmiša vir odbacuje u jedan riječni tunel s naše lijeve strane.
Peta vinjeta: Njegovo tijelo udara u dno tunela koji se polako diže.
Šešta vinjeta šišmiša struja vraća na površinu.

III.
Prva vinjeta, cijeli kajiš: Kamera nam pokazuje da se radi o podzemnom jezeru i špilji koja se točno na sredini kajiša otvara u jedan prolaz koji se blago uspinje. Ujedno kroz jednu pukotinu u krovu špilje koju mi ne vidimo pada mjesečeva svjetlost pred prolaz.
Druga vinjeta: Kamera je postavljena na obali i struja šišmiša nosi prema njoj.
Treća vinjeta: Kamera je podignuta pod kutem od 45 stupnjeva te nam pokazuje da je šišmiš završio na obali.
Četvrta vinjeta, cijeli kajiš: Šišmišovo tijelo se izdužuje i krila pomalo nestaju.

IV.
Prva vinjetaPrva vinjeta: Vidimo prolaz u čijoj dubini gori baklja.
Druga vinjeta: U krupnom planu je jedan mladi Indijanac koji nosi baklju dok je iza njega drugi mladi Indijanac.
Treća vinjeta, cijeli kajiš: Indijanci stupaju na krja prolaza dok kroz pukotine dopire sunčevo svijetlo.
Indijanac s bakljom progovara: Bijeli Vuče sada ću ti dokazati da u ovoj pećini ne prebivaju nikakvi demoni.
Bijeli Vuk: Mali Orle, mislim da nije pametno izazivati demone u njihovom carstvu.
Četvrta vinjeta:
Bijeli Vuk, u profilu okrenut nalijevo: Ne budi smješa! Da demoni zbilja ovdje žive onda sunčevo svijetlo ne bi dopiralo u ovu pečinu.
Peta vinjeta: U prvom planu lice Orla koje poprima zabrinjavajući izraz dok Vuk iza njega popušta baklju u jednu prirodnu pukotinu.

V.
Prva vinjeta:
Orao, upire prstom prema kameri koja je postavljena ispred njega tako da vidimo samo njegovo tijelo do pupka: Pogledaj tamo u onom kutku netko leži!
Druga vinjeta: Vuk okreće glavu prema desno uz upitni izraz lica.
Treća vinjeta: Kamera je postavnjena u položaj osobe koja leži tako da joj vidimo samo vrhove cipela. Dok na nekih deset koraka se nalaze Indijanci koji prilaze.
Četvrta vinjeta: Kamera je još uvijek u položaju te osobe, ali je podignuta lagano prema gore zako da vidimo Indijance kako stoje pred tom osobom.
Vuk: Ovaj bljedoliki je jako slab. otiđi u selo po pomoć.
Orao: U redu!
Peta vinjeta: Vuk je u prvom planu dok iza njegovog ljevog ramena vidimo Orla kako se udaljava
Šesta vinjeta: Gledamo iz položaja vuka te vidimo tijelo do vrata nagorene crne hlače i odjelo te ispod njega ostatke plašta

VI.
Prva vinjeta: Vidi se lice Bele Rakosija s zatvorenim očima.
Druga vinjeta: Vukovo lice u krupnom planu te on misli: Kako je ovaj bljedoliki završio ovdje jer njegova odjeća nije traperska.
Treča vinjeta: Vukovo lice je u desnom profilu te je samo nekoliko centimetara od Belinog koje je u lijevom profilu.
Četvrta vinjeta. Bela otvara oči uz zluradi smješak.
Peta vinjeta, cijeli kajiš: Ponovno vidimo ulaz u špilju te se zrakom para užasan krik boli.

VII.
Naslovnica: Norfolk
Prva vinjeta: Zagor i Chico sjede ispred svoje kolibe i Chico okreće zeca na ražnju. Vrijeme ručka je.
Druga vinjeta : Zagorov pogled je fokusiran prema močvari i ustaje.
Zagor: Čini se da imamo posjetioca.
Treća vinjeta: Chico diže zeca s ražnja te setakođer se podiže.
Chico: Svih mi napitaka moga djeda apotekara, pa zar ćemo opet dijeliti večeru s još nekim.
Četvrta vinjeta: Zagorovo i Chicovo lice se pretvorilo u smješak.
Zagor: Imamo četveronožnog gosta!
Chico: Pa je li moguće da je to stvarno on?

VIII:
Prva vinjeta: Kamera stoji na mjestu naše dvojice junaka dok iz vode izlazi pas s kožnom torbicom na leđima.
Druga vinjeta: Chico radosno lice u krupnom planu.
Chico: Pa to jesi zbilja ti Sniffy!
Naracija: Vidi ZG MX Ratnici(Moram provjerit jesam li dobro ime napisao)
Treća vinjeta: Vidimo našu dvojicu junaka koji su čučnuli i psa kako veselo maše repom, ali i povik: POŠTA!!!!!!!!!!!
Četvrta vinjeta: Uz lubanju na ulazu u močvaru stoji D. Duck.
Duck: U torbici na Sniffyjevim leđima je pismo za tebe Zagore.
Peta vinjeta: Zagor vadi pismo van.
Zagor: Zašto ne dođeš do nas ?
Šesta vinjeta:
Duck. Bojim se da bi se Chico mogao naljutiti zbog novcog načina naplate.

IX
Prva vinjeta: Chicovo lice poprima oblik krajnje zbunjenosti.
Chico: Kakvog načina naplate?
Druga vinjeta: Poštar pokazuje rukom prema močvari.
Treća vinjeta: Pas pliva dok u gubici drži ražanj s zecom.
Četvrta vinjeta: Chico bjesan skače po obali močvare.
Chico: Ti mali lopove ja ću te...
Peta vinjeta: Zagorovo lice je šokirano i problijedio je.
Zagor: TISUĆU MU SKALPOVA!!!!!!
Šesta vinjeta: Chico se zbunjeno okreće prema njemu, a Zagor mu dodaje pismo.

X
Prva vinjeta: Chico čita pismo tako da mu vidimo glavu od očiju naviše.
Druga vinjeta: Zagor sjeda na zemlju s još uvijek šokiranim licem. Vidimo uz desni rub jednu Chicovu nogu.
Chico: Caramba i carambita! U gadnoj si nevolji stari moj.
Treća vinjeta: Vidimo Zagora u lotosovom položaju u profilu dok nasuprot njemu u isti položaj sjeda Chico.
Zagor: Prvi put u životu ne znam kako dalje.
Chico: Ali iz pisama vidim da...
Četvrta vinjeta: Zagorovo lice u krupnom planu, boja mu se polako vraća.
Zagor: Ne, još to oni ne znaju, ali kada mi dođemo posta će im jasno.
Peta vinjeta: Chicovo lice je krajnje zabrinuto.
Chico: Znači mi putojemo tamo?
Šesta vinjeta: Ponovno ih vidimo kako sjede.
Zagor: Da, putujemo u Norfolk.

XI
Prva vinjeta, cijeli kajiš: Iz ptičje perspektive vidimo luku u Norfolku u kojoj su usidrena dva broda. Večer je.
Naracija: Norfolk lučki grad smješten u Virginiji.
Druga vinjeta, cijeli kajiš: Sada gledamo brod iz profila te na njegovom pramcu piše Golden Baby
Naracija: Grad se nalazi na ušću rijeke Elizabeth i zaljeva Chesapeakea i u njemu počinje nova pustolovina Duha sa sjekirom
Treća vinjeta: Zagor i Chico prilaze brodu. Okrenuti su kameri leđima.
Četvrta vinjeta: Vidimo prst koji dodiruje Zagorovo lijevo rame.

XII
Prva vinjeta: Zagorovo lice u krupnom planu s kiselim osmjehom.
Zagor: Virginija nisam se nada da ću te tu vidjeti.
Druga vinjeta: Virginija u prvom planu iza nje se vide u daljini lučke krčme.
Virginija: Ujak Fishleg me se pokušao na sve mile načine otarasiti, ali nije uspio.
Treća vinjeta: Zagor i Chico se nervozno pogledavaju.
Zagor: Da, ovo je doista ugodno iznenađenje.
Chico: A uskoro ćemo imati grčku tragediju.
Četvrta vinjeta: Virginija ih gleda u čudu.
Virginija: Ma što to govoriš Chico?
Peta vinjeta: Chico se nelagodno osmjehnu.
Chico: Ništa bitno idem ja pozdraviti svojeg starog poznanika.
Šesta vinjeta: Kamera je na kraju mostića. Chico se penje uz njega, iza ostaje Zagor koji gleda za njim i Virginija koja je još uvijek zbunjena.

XIII
Prva vinjeta: Virginija prilazi Zagoru.
Virginija: Zar me nećeš zagrliti prošlo je puno vremena od našeg zadnjeg susreta?
Naracija:(Ne znam jesu li talijani objavili još koju epizodu s Virginijom pa neću stavljati ime priče u kojoj su se zadnji puta vidjeli)
Druga vinjeta: Zagorovo i njezino lice u poluprofilu.
Zagor: Naravno, ali ovdje imam sastanak s jednom osobom.
Treća vinjeta: Virginiju i Zagora dijeli tek nekoliko centimetara. Krupni plan
Virginija: Mislim da ta osoba neće zamjeriti ako malo zakasniš na sastanak.
Četvrta vinjeta: Kamera ih sada gleda s ruba broda i baš pred sam poljubac se čuje glas:
Zagore, došao si!
Peta vinjeta: Kamera je iza Zagora i Virginije tako da možemo vidjeti brod na čiju ogradu su se naslonili svi članovi posade ukljućujući Chica dok niz mostić dilszi osoba u haljini, ali joj je lice u sjeni.
Šesta vinjeta: Zagorovo lice u krupnom planu.
Zagor: Mislio sam da si se oženila.

XIV
Prva vinjeta, cijeli kajiš: Frida silazi s mostića na mol, još uvijek vidimo posadu u pozadini.
Frida: Shvatila sam da moram nešto promjeniti u životu.
Chico (razmišlja): Show može početi!
Druga vinjeta: Virginija poprima šokirani izraz lica, a Zagor je problijedio.
Zagor: Ali Manfred ti može pružiti sve ono na što si navikla i ne možeš zbog jednog hira promjeniti svoj način života.
Treća vinjeta: Zagor se nervozno rukuje s Fridom, vidimo ih iz profila samo njih dvoje.
Zagor: Došao sam čim sam primio tvoje pismo.
Frida: Znala sam da hoćeš. Moramo rasčistiti neke stvari.
Četvrta vinjeta: Njih dovje se još rukuju, a Virginija je poprimila bjesan izraz lica te se nakašlja.
Peta vinjeta: Gledamo iz Virginijeve perspektive. Zagor popušta stisak te se zacrvenio. Frida se okrenula prema njoj.
Frida: Virginijo, da li ti treba dražej?
Šesta vinjeta: Vidimo samo dvije ženske.
Virginija: Oh, ne sve je u redu. Sada su neke stvari jasnije.
Frida: Moraš se čuvati Virginija u ovo doba godine je lako navući prehladu ako se loše obućeš.
3   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
King Warrior Posted - 26/08/2012 : 11:14:29
Ako mislis ozbiljno da pises scenario koji bi jednog dana poslao Buretu, procitaj moj komentar ovdje, pogotovo dio sa velikim likovima:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42106

Sama ideja sa Virginijom, Fridom i ljubavnim trouglom mi se dopada.
To je ipak prica koju bi trebao napisati iskusan scenarista.
Mozda je cak Rakosi suvisan, previse poznatih i vaznih likova u jednoj epizodi.
U ovih pedeset godina takve stvari su bile zaista rijetke, upitno je onda da neki novajlija sa svojom prvom pricom tako nesto uradi, iako sam misljenja da vecina ljudi koji pisu prvi put scenario,
upravo ubace masu poznatih likova, jer je na taj nacin lakse napisati pricu kroz nizanje epskih momenata.
Svidja mi se uvod.
Razvucen, jasan, bez pateticnih scena.
Moglo bi se raspravljati jos o tome da li je onda dobro od seste do trinaeste stranice uvesti odjednom tri vazna lika iz serijala.

Do ove cetraneste stranice sve si tu stavio, Rakosija, susret Fride, Virginije i Zagora, e sada je pitanje kako dalje voditi radnju.
Treba popuniti jos nekoliko stotina stranica.
Mislim da je upravo najlakse ove velike momente ubaciti, najteze upravo napraviti i od ostatka tecnu i zanimljivu radnju.
Logicno, ne moze na svakoj stranici da izleti neka poznata licnost i veliki dogadjaj.
D.J. Posted - 26/08/2012 : 09:58:46
Dobra ideja, staviti Zagija u "Bizarre Love Triangle"!
milandj3 Posted - 26/08/2012 : 07:10:50
evo kako izgleda jedan od, po meni, pismenijih scenarija


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000