forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 KOMIKO: Didije Komes - Tišina

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Lord Vader89 Posted - 27/08/2011 : 14:10:39
Poštovani čitaoci,
ovim putem Vas obaveštavamo da izdavačka kuća Komiko pokreće novi program pod etiketom "Prvi izbor". Stripovi i grafički romani koje ćemo objaviti pod ovom etiketom ovuhvataće najbolja ostvarenja devete umetnosti prema našem sudu. Stripovi sa etiketom "Prvi izbor" neće isključivo biti vezani ni za jednu školu ili industriju stripa, biće to mahom savremeni radovi i same knjige neće pripadati istoj biblioteci kako bi svaka od njih dobila priliku da bude objavljena u optimalnom obliku i formatu a ne da se prilagođavaju unapred ustanovljenoj matrici unutar edicije.




Prvi Prvi izbor sa sprema vec za septembarski Salon stripa u Beogradu!!!!

Za beogradski Salon stripa u izdanju kuće Komiko izaći će Tišina Didijea Komesa, jedno od najcenjenijih dela francuskog stripa novijeg doba i najbolji primer francuskog "roman graphique" iz 80-ih. Komes je bio veliki prijatelj Huga Prata i jedan od utemeljivača francuskog grafičkog romana čiji je danas najbolji predstavnik Kristof Šabute.





Tehnički podaci:

Didije Tomes: Tišina
Prevod: Goran Kostrović
Likovna oprema: Ana Šimon
Format: B5
Strana: 152
Štampa: crno-belo
Povez: meki sa klapnama
Tiraž: 500



Na Salonu stripa Tišina će se prodavati po promotivnoj ceni od 1100 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 23/05/2024 : 09:13:32
https://www.stripovi.com/recenzije/tisina-tis-priz-1-tisina/3252/


Salkan recenzirao Tišinu pa iskoristio priliku da obnovim gradivo. Odličan strip bio, odličan i ostao.


Učmala sredina zabačene selandre čiji žitelji i dalje veruju u veštice i vradžbine i koji svoju zatucanost iskaljuju na umno zaostalog Tihija i time ga uvode u njemu nepoznat svet - svet mržnje. Ali vrela je ciganska krv i Tihi će pobrati sve simpatije što više budete ulazili u strip jer ovaj neobičan lik vodi Sizifov posao da pobedi maltretiranja sa kojima se ceo život sučeljavao. Crtež bogat elementima crne magije, tarota i teatra, sa dosta sitnih detalja, ali sve skladno povezano da zajedno odlično funkcioniše. Tišina je odličan strip, sa prelepim krajem.
KOMIKO Posted - 22/03/2013 : 15:32:50
Šta je za sobom ostavio Didije Komes

http://www.happynovisad.com/strip/sta-je-za-sobom-ostavio-belgijski-umetnik-didier-coms.9199.htm
KOMIKO Posted - 08/03/2013 : 21:37:14
quote:
Originally posted by K.R.

RIP, jedan od omiljenih crtača. Ode skoro istog datuma kao Moebius lani.

Prvo sam se ugodno iznenadio kad sam vidio Komiko izdanje Silence pa skontao da je čak lani izašlo, nisam imao pojma. Idem da kupim ovih dana.
Je li ovo jedino izdanje nekog Comes-a na našim jezicima?




To je jedino izdanje Didier Comesa u ovom delu Evrope. I to je, bez sumnje, njegovo najbolje delo.
magirus Posted - 08/03/2013 : 09:42:30
RIP
K.R. Posted - 07/03/2013 : 19:17:14
RIP, jedan od omiljenih crtača. Ode skoro istog datuma kao Moebius lani.

Prvo sam se ugodno iznenadio kad sam vidio Komiko izdanje Silence pa skontao da je čak lani izašlo, nisam imao pojma. Idem da kupim ovih dana.
Je li ovo jedino izdanje nekog Comes-a na našim jezicima?
alexts Posted - 07/03/2013 : 15:40:57
Gubitak za svet stripa. Pokoj mu duši.
KOMIKO Posted - 07/03/2013 : 15:09:56
Преминуо је Дидије Комес.

http://www.lemonde.fr/livres/article/2013/03/07/didier-comes-auteur-de-la-bd-silence-est-mort_1844298_3260.html
Argus Posted - 06/06/2012 : 18:41:24
quote:
Originally posted by Imrahil

šteta, odličan je
mada, možeš da je naučiš


Gdje si vidio starog konja da ga uce?Premalo volje,zivaca i vremena prijatelju moj
KOMIKO Posted - 05/06/2012 : 21:49:27
Muzej lepih umetnosti u Liježu od 10. maja do 16. septembra 2012. organizuje veliku retrospektivnu izložbu "jednog od najvećih talenata belgijskog stripa i najvećeg belgijskog autora crno-belog stripa", Didijea Komesa (Didier Comes) pod nazivom "U senci tišine".
Više o izložbi i autoru možete videti ovde:
http://www.museeartwallon.be/

zorglub Posted - 03/04/2012 : 15:01:46
Šta znam, meni i nije nešto.
Zanimljiva je atmosfera nastala mešanje magije, legendi i mistike. Ima nekih dobrih trenutaka kada sam pomislio da će da pređe granicu ludila, ali, ironično, ono što stripu koji se zove Tišina najviše šteti je previše glupih dijaloga i bespotrebnih unutrašnjih monologa koji objašnjavaju ono što se već vidi iz slika. Ponekad je manje više. Podsetio me malo na Zagora u tom delu. Recimo "Dakle, oni se poznaju! A upravo toga sam se uvek pribojavao!... Moram svojim očima da se uverim u to!" i da ne nabrajam dalje.
Nije mi žao što sam ga uzeo, ali ne bih mnogo propustio i da nisam.
Dr. Zistis Posted - 18/01/2012 : 09:01:19
Procitao sinoc...sta reci osim preporuka za ovu Fibru u odelu Komika.Bravo i za pricu i za crtez
Imrahil Posted - 17/01/2012 : 20:04:57
šteta, odličan je
mada, možeš da je naučiš
Argus Posted - 17/01/2012 : 17:05:56
Kupio bih taj strip da nije na cirilici,ovako ne bih hvala,ne mogu reci da me ne zanima. Zato cu uzeti velikog macora i g,Prirodnog.
Babilon Posted - 17/01/2012 : 14:04:26
Pssssst! Tišina ...

TIŠINA
Komiko



Cijena 100,00 kn


Više informacija i pogled ispod naslovnice na:
http://www.babilon-strip.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2581&category_id=210&keyword=TI%C5%A0INA&option=com_virtuemart&Itemid=53

Pozdrav iz Babilona!
Imrahil Posted - 07/01/2012 : 00:19:19
Fantastičan strip, preporuka
Mairosu Posted - 30/10/2011 : 21:44:17
Prvo, veliki minus za najavu. Ovo remek delo francuskog stripa je BELGIJANSKO. Ovo je samo Belgijanac mogao da osmisli, sto gospodin Comes i jeste.

Drugo, i bitnije, WOW. Kakav strip. Stripcina. Pratta ne volim, ali ovo mi je leglo izuzetno. Atmosfera ruralnih Ardena docarana je do tancina, Comes majstorski prikazuje celu tu mistiku ovog regiona, uz vrlo opore - usudio bih se reci, vrlo belgijanske, valonske - crno bele slike. Ja sam ziveo u toj kraljevini dugo, dovoljno dugo da namirisem autora kroz njegovu viziju. Namirisao sam ih u opskurnim gradovima - ono su mogli stvoriti samo brusselaari. Ovo je mogao stvoriti samo rodjeni ardennais. Nema lazi u ovom stripu.

Tisina je cista poezija, odlicna mesavina folklora, magije i iskrene ljubavi. Za mene, top 5 izdanja godine - a to nije mala stvar u ovoj krajnje plodnoj 2011!!!!!
Combatrock Posted - 25/10/2011 : 20:14:40
nisam kupio na sajmu... ne znam ni sam zasto...
zokalav Posted - 25/10/2011 : 11:30:51
Pročitao, jako zanimljiva priča
pozzzzz
Snake Plissken Posted - 23/10/2011 : 17:04:17
:gulp: :D
Combatrock Posted - 23/10/2011 : 13:14:21
ok, verujem ti... sajam knjiga i dodatnih 1.000 dinara... javicu utiske...
Snake Plissken Posted - 15/10/2011 : 18:07:06
Odlican je. Ima neku arhaicnu atmosferu, selo, kletve, legende i slicno, vrlo zanimljiv okolis. Na momente i tuzan. Preporuka.
Combatrock Posted - 15/10/2011 : 09:26:50
kakav je strip...
anto Posted - 09/10/2011 : 15:07:58
pozajmio,pročitao...odličan strip,kao i izdanje;mozda da je samo malo veće (kao Ljubazni leševi,recimo).
Primetno je kopiranje Prata, ali to je samo plus.Pogovor jedan od najboljih koje sam proitao.
Sledeći potez je obavezna kupovina.
noemis Posted - 03/10/2011 : 23:32:24
kupio, pričitao... onako, solidan strip, par zanimljivih scena, dobar (uveliko prepoznatljiv) kraj...
Mairosu Posted - 28/08/2011 : 12:40:17
Prvi korak srbizacija uspesno obavljen - ni ne opaza cirilicu ... :D

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000