forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Fringe/serija/ – na rubu znanosti

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
DeeCay Posted - 30/12/2008 : 10:42:24
Samo da preporučim novu seriju (doduše nije nova, izašla je u listopadu). Nakon 10 odgledanih epizoda jednostavno tražim još, a trenutno je pauza do januara. Serija, po meni je najbliža kombinacija X-files i Losta (budući da je J.J. Abrams opet uključen, a i sam pilot odrađene na avionu, kao i kod Losta), mada ima i Rusellovog Altered Statesa i Abramsovog Aliasa, pa i Whedonovog Angela. Kako je X-files bio serija usredotočena na fikciju i vladine zavjere o izvanzemaljcma, Fringe je puno bliža sadašnjosti.

Naime, netko eksperimentira na ljudima na globalnoj razini, a u pozadini su uključene i multinacionalne farmaceutske i istraživačko-razvojne kompanije. Svaku epizodu ekipa se bavi najneobičnijim slučajevima, a svaki slučaj nosi teoretske s područja ruba nauke (fringe science), odnosno kvantne teorije, levitacija, teleportacija, telekineza i moć uma, ubrzano starenje, biološko-kemijski otrovi, paraziti, ljudi zanimljivih moći, ludi znanstvenici. Iza Fringea je cijela mitologija, nešto slično kao Lost, a ekipa koju čine ludi znanstvenik i njegov sin mutne prošlosti, pripadnica Domovinske sigurnosti, te ured FBI-a, rješavaju komadić zagonetke koja se skriva iza tajanstvenog "Uzorka" i multnacionalne kompanije Massive Dynamics.

Najviše mi se dopadaju dugi detaljni uvodi na početku, te količina stvarne teoretske/primjenjive znanosti koja je integrirana u ama baš svaku epizodu. Likovi se najsporije razvijaju, no to je očito serija koja cilja na duge staze...




25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mladjo Posted - 24/12/2015 : 20:19:36
Evo pogledao sam još prije tri tjedna zadnju (petu) sezonu.
Odlična serija!
8/10.
mladjo Posted - 27/10/2015 : 14:36:28
Jučer sam pogledao kraj druge sezone - odlično!
Priča fakat ima smisla i brza je, stalno se nekaj dešava.Danas se bacam na teću sezonu
fler Posted - 25/10/2015 : 12:05:43
Bio sam krenuo gledati seriju davnih dana, kad je tek krenula, i iz nekog razloga odustao nakon polovice druge sezone; nije mi bilo loše, nego (mislim) je uletjelo nešto bitnije, pa se na Fringe zaboravilo. Nedavno sam odlučio to ispraviti, krenuti od početka, i eto me sad već na sredini četvrte sezone.
Svašta se izdešavalo, ubacili su neke zanimljive zaplete (ponešto mi ipak nije sjelo); gledam do kraja za konačnu ocjenu, no generalno je serija poprilično dobra.
mpavin Posted - 24/10/2015 : 16:33:29
Ja san pogleda samo prvu epizodu i nije me nešto privukla. Možda ako bude reprize na tv-u joj dam još jednu šansu.
Windwalker Posted - 24/10/2015 : 14:45:25
Uzmi u obzir da je prva sezona najgora, tj. najproceduralnija.
A ak ti se ona svidjela, kasnije ide samo na bolje.
Johnny Difool Posted - 24/10/2015 : 11:58:58
Na Fringe sam se u prvoj sezoni prilično zakačio, osobito nakon epizoda s teleportacijama i kad se u posljednjoj epizodi pojavio Spock u paralelnoj dimenziji ili čemu već, ali iz pitaj Boga kojeg razloga nikad nisam nastavio pratiti seriju.
Kad ili ako uhvatim vremena, baš bih mogao i nastaviti, kad me već mladjo sjetio.

Windwalker Posted - 24/10/2015 : 11:38:18
To je epizoda iz prve sezone koja je bila izbačena i sad besmisleno ubačena da zbuni ljude.
mladjo Posted - 24/10/2015 : 02:12:06
Evo gledam drugu sezonu i serija je odlična!

Btw, ako ste gledali, sad sam na 12 epizodi i (spoiler) pojavljuje se agent Francis??! Pa kaj nije on kaput?
Mac Posted - 30/06/2009 : 20:20:35
quote:
Originally posted by DeeCay

Mada, prvih 12 epizoda su ipak najbolje, s puno boljim uvodima u epizodu, a i sve je išlo prema kulminaciji u 12. epizodi (to je kao prvotno bilo napravljeno dok nisu naručili još da popune sezonu). Ove nakon toga mi djeluju malo razvučeno i nemaju tu snagu u svježinu... No, sve u svemu, uopće nije loše.



Ja sam trenutno na 6 epizodi i opasno sam navučen Ipak iza Fringea stoji provjerena ekipa (barem što se tiče serija i filmova koje ja volim) tako da bih je preporučio svim onima koji traže nešto zanimljivo i napeto za pogledati
DeeCay Posted - 29/06/2009 : 20:07:27
Mada, prvih 12 epizoda su ipak najbolje, s puno boljim uvodima u epizodu, a i sve je išlo prema kulminaciji u 12. epizodi (to je kao prvotno bilo napravljeno dok nisu naručili još da popune sezonu). Ove nakon toga mi djeluju malo razvučeno i nemaju tu snagu u svježinu... No, sve u svemu, uopće nije loše.
Mac Posted - 29/06/2009 : 19:36:27
http://www.youtube.com/watch?v=kpDO9hlz4i4

Inače, stvarno odlična serija
makikatalinic Posted - 13/05/2009 : 15:01:34
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by PAJDO

Ova dvojica Orci i Kurtzman zajedno sa Abramsom su napravili novi Star trek film, a i u filmu se pojavljuje Nimoy, intersantno zar ne? :))



Dakako, a još u predzadnjoj epizodi, jedan frik tvrdi da je Spock, i priča kako je sve što se dešava u državi zavjera Romulanaca iz budućnosti. Što je u biti, glavni plot Star Trek filma... Ovo mi se jako dopalo. A premijera ST-a još nije bila kad je izašla ova epizoda.



To sam i ja poslije epizode povezao... malo reklame ne škodi
DeeCay Posted - 13/05/2009 : 12:14:03
quote:
Originally posted by PAJDO

Ova dvojica Orci i Kurtzman zajedno sa Abramsom su napravili novi Star trek film, a i u filmu se pojavljuje Nimoy, intersantno zar ne? :))



Dakako, a još u predzadnjoj epizodi, jedan frik tvrdi da je Spock, i priča kako je sve što se dešava u državi zavjera Romulanaca iz budućnosti. Što je u biti, glavni plot Star Trek filma... Ovo mi se jako dopalo. A premijera ST-a još nije bila kad je izašla ova epizoda.
PAJDO Posted - 13/05/2009 : 11:33:31
Ova dvojica Orci i Kurtzman zajedno sa Abramsom su napravili novi Star trek film, a i u filmu se pojavljuje Nimoy, intersantno zar ne? :))
makikatalinic Posted - 11/05/2009 : 19:17:12
quote:
Originally posted by DeeCay

U utorak finale serije! Guest star: Leonard Nimoy



Prva polovica prve sezone je bilo malo bolja i kompaktnija (vidi se da su puno više pažnje posvetili svim elementima) od ovih kasnijih, no svejedno je ne propuštam. U svakom aspektu jako liči X-Filesima.



Ah, lijepo je vidjeti ovo Guest star...

Reci kakva je situacija što se tiče budućnosti ove serije, čitao sam negdje da je sigurno, negdje da nije pa ide li to u 2.sezonu? Jer serija ima dosta potencijala i prostora za to... Finale naravno jedva se čeka, ne kao Lost naravno ali...
DeeCay Posted - 11/05/2009 : 17:49:39
quote:
Originally posted by hello
Mogu i ja!!! Mogu i ja!!! + Star trek ako je sa titlovima.



E pa mislim stvarno, tako besramno iskorištavati topic u vlastite svrhe!

Ajd mi se javite na PM. Da ja to ne zaboravim.
hello Posted - 11/05/2009 : 17:41:21
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by kico

I ja bih ovo volio nabavit.
Imal kogod?
Mjenjam za pare,ako je sa titlovima.



Mogu ti za Mafest nasnimiti, ako želiš...


Bio bih ti zahvalan.

Mogu i ja!!! Mogu i ja!!! + Star trek ako je sa titlovima.
kico Posted - 11/05/2009 : 17:19:21
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by kico

I ja bih ovo volio nabavit.
Imal kogod?
Mjenjam za pare,ako je sa titlovima.



Mogu ti za Mafest nasnimiti, ako želiš...


Bio bih ti zahvalan.
DeeCay Posted - 11/05/2009 : 17:15:22
quote:
Originally posted by kico

I ja bih ovo volio nabavit.
Imal kogod?
Mjenjam za pare,ako je sa titlovima.



Mogu ti za Mafest nasnimiti, ako želiš...
kico Posted - 11/05/2009 : 16:54:40
I ja bih ovo volio nabavit.
Imal kogod?
Mjenjam za pare,ako je sa titlovima.
zeljko Posted - 11/05/2009 : 16:23:56
dakle isplati se gledati fringe
mladjo Posted - 11/05/2009 : 15:41:09
Jebo te, pola budžeta serije otišlo u lak za kosu
DeeCay Posted - 11/05/2009 : 15:00:00
U utorak finale serije! Guest star: Leonard Nimoy



Prva polovica prve sezone je bilo malo bolja i kompaktnija (vidi se da su puno više pažnje posvetili svim elementima) od ovih kasnijih, no svejedno je ne propuštam. U svakom aspektu jako liči X-Filesima.
makikatalinic Posted - 01/01/2009 : 20:03:17
Pogledao sam prvu pilot epizodu...

Moram priznat da sam očekivao više, ali nisam razočaran, no treba dat još više epizoda, no u svakom slučaju sigurno ću pogledat tih 10 epizoda...
Billy_the_Kid Posted - 31/12/2008 : 20:08:51
mene zanima serija dollhouse, al cini se da cu morati cekati sredinu januara da vidim pilot

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000