forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Za fanove Mortal Kombata

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
kitaric Posted - 24/03/2011 : 18:31:57
Ovo morate probati
http://umk3.hacking-cult.org/eng/download.htm

prvi rom i prvi emulator su potrebni, uzivajte!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Darth Ivan Posted - 29/03/2011 : 23:18:20
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

sa ivanom se slazem oko mka3 i imba AI, doduse uvijek sam igrao na teskoj tezini, al opet malo previse izblokira sve moje napade....
Najgora tabacina definitivno isto na SNESu.. Justice League... degenericno totalno... prejak komp




i još nadodaj da u MK3 komp može bez problema izvest one combo napade i evo ga...
Justice League je recimo imao odličnu postavu likova (meni bar), ali je koma kaj se same igrivosti tiče.
CAGLIOSTRO13 Posted - 29/03/2011 : 19:57:52
a realno jedina tabacina da mi je zaista bila igriva je Marvel vs Capcom...
sa ivanom se slazem oko mka3 i imba AI, doduse uvijek sam igrao na teskoj tezini, al opet malo previse izblokira sve moje napade....
Najgora tabacina definitivno isto na SNESu.. Justice League... degenericno totalno... prejak komp
Darth Ivan Posted - 29/03/2011 : 14:54:50
quote:
Originally posted by kitaric

A ipak je igrivost jako bitna, posebno zato sto je mk3 najpopularniji u versus varijanti, ko ce koga



to si dobro rekao
Darth Ivan Posted - 29/03/2011 : 14:53:48
quote:
Originally posted by Grujah.


O fight sistemu, glatkosti animacije, preciznosti i slicnim stvarima (GG -> MK, i MK3 -> MK2) ne vredi raspravljati jer je u tim stvarima MK3 bolji od MK2 i GG od MK izricito zbog datuma proizvodnje.



guilty gear XX je izašao 2002. godine za playstation 2, dok su prva tri mortal kombata izašli u periodu od 1992. do 1995. za arkadne uređaje.
a od sredine 90-ih do početka 2000-ih igrice su znatno evoluirale, tako da ne vrijedi komparirat MK serijal s giulty gearom.
kitaric Posted - 29/03/2011 : 11:01:10
A ipak je igrivost jako bitna, posebno zato sto je mk3 najpopularniji u versus varijanti, ko ce koga
kitaric Posted - 29/03/2011 : 10:58:21
Bas zato sto su sto kazete "cheap", ja ih bijem sve u 16 jer znam fore kako prevariti komp, kad stignes do cetvrtog, petog protivnika, vise ne vredi da se bijes na klasican nacin, jer je suvise predvidivo pa ces popusiti. Evo o cemu pricam http://www.youtube.com/watch?v=RDEV0qH2X78 primeticete da negde od Kabala krecem vise defanzivno.
Grujah. Posted - 29/03/2011 : 02:19:30
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Grujah.

Stavise, ako cemo do originalnosti i personalitija likova cak i GGXX ima za 3 lige bolje zanimljivije likove od bilo kog MK.



mislim da bi bilo pomalo nepošteno uspoređivat GGXX sa mortal kombatom s obzirom da je mortal kombat izašao davno prije. iako mene zanima po čemu je to GGXX "originalniji" i zašto on ima "bolje" likove od bilo kojeg MK?



MK (bilo koji) ima uglavnom cookie-cutter likove. Manje-vise slicne udarce i par magija od kojih je gotovo uvek jedna projektil. Ima tu izuzetaka koji su malo vise originalni ali uglavnom je svima fajt stajl slican.

GGXX gotovo da nema dva lika sa slicnim nacinom borbe. Testament, na primer, igra iskljucivo uz pomocu zamki i stekanja. Axl koristi uglavnom long-range pressure i catcheve. Chip ima najmanje helta u igri ali je najbrzi, moze da se teleportuje u bilo koji deo ekrana i da napadne bukvalno sa svake strane. Dizzi od magija ima iskljucivo najrazlicitije projektile, Sa Eddijem u principu igras 2 lika , Johnny je jako jako ukocen i tesko se krece i predvidiv je jer ima samo par trikova u rukavu ali je opet tolka zivotinja jer u jednom trenutku ispuca gomilu damaga, Robo-Ky ima poptuno drugi sistem "energije" od ostalih..

O fight sistemu, glatkosti animacije, preciznosti i slicnim stvarima (GG -> MK, i MK3 -> MK2) ne vredi raspravljati jer je u tim stvarima MK3 bolji od MK2 i GG od MK izricito zbog datuma proizvodnje.
Darth Ivan Posted - 29/03/2011 : 00:55:53
quote:
Originally posted by Grujah.

Stavise, ako cemo do originalnosti i personalitija likova cak i GGXX ima za 3 lige bolje zanimljivije likove od bilo kog MK.



mislim da bi bilo pomalo nepošteno uspoređivat GGXX sa mortal kombatom s obzirom da je mortal kombat izašao davno prije. iako mene zanima po čemu je to GGXX "originalniji" i zašto on ima "bolje" likove od bilo kojeg MK?
Darth Ivan Posted - 29/03/2011 : 00:48:58
quote:
Originally posted by Grujah.


Kad pricas o "ovoj igri" mislis na GGXX koju si citirao ili MK3? (Cini mi se da je MK3 ali nisam siguran). Izraz "Cheap" su izmislili scrubovi (korisno stivo: http://www.sirlin.net/ptw) i to mi uvek najmesnije za cuti. Usto, softver ne moze u napred da zna sta ces ti uraditi. Najranije sto moze da zna je kad ti vec stisnes dugme. A ako ti igras veoma predvidivo i softver moze da predpostavi sta ces uraditi, e pa onda treba da igras bolje.
I sto se igrivosti tice, kod fajtera ni ne gledam AI i igru protiv racunara vec jedino igru protiv ljudskog igraca.

A sta su Cage, Skorpion i Rejden tolko nezamenjivi? Mislim, svi likovi iz MK serijala imaju pricu i personaliti ravan dasci za peglanje. Vao, on je akcioni glumac i kul je. I vau, on je bog munja i gromova. I jao, to je tolko mnogo vise kul od "on je kiborg". A i Kabal nije robot. A i najjaci je u MK3.
Stavise, ako cemo do originalnosti i personalitija likova cak i GGXX ima za 3 lige bolje zanimljivije likove od bilo kog MK.



mortal kombat 3 je bio u pitanju...ako ti u igri zanemaruješ AI, onda i ti trebaš igrat više i bolje

Da, Cage, Raiden, Scorpion etc. jesu nezamjenjivi, iz vrlo jednostavnih razloga:
zato što imaju zakon napade i fatalityje - ne kažem da ih oni novi likovi nemaju - i zato što je njihov izgled i dizajn daleko bolji od ovih novih. pokušaj usporedit bilo koji novi lik s onim starim u kontekstu dizajna i napada i onda se usudi reć da su novi likovi bolji - nisu nikako.
a što se biografije likova i njihovih osobnosti tiče (u cjelini, ne samo pojedinačnih), tu se slažem s tobom, ali to uopće ne znači ništa s obzirom da borilačke igre općenito nikad nisu bile poznate po biografijama/osobnostima likova i radnjama, nego po načinu igre.
Grujah. Posted - 28/03/2011 : 23:35:55
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Grujah.


I? Jebes likove, igrivost je bitna. GGXX ima gomilu nebuloznih manga likova koje su... bljah, no i dalje je najbolji fajter.



ako ćemo o igrivosti, tvoje protivnike slobodno u ovoj igri možeš opisat engl. izrazom "cheap" (oni uvijek unaprijed znaju koji ćeš potez ubotrijebit i kad, pa ti isti može s lakoćom u pravom momentu blokirat i na kraju te lakoćom nabit COMBO udarcima - čak i na najlakšoj razini, nakon što pobijediš koja 3-4 protivnika). tako da nije sve u igrivosti kao što ti misliš.
pored toga, uklonit johnny cagea, reptilea, raidena, scorpiona iz serijala i zamijenit ih robotima (roboti u MK? WTF?!) kao što su kabal, sektor, cyrax i ovu igru proglasit najboljom je čista nebuloza...daj se saberi malo grujane



Kad pricas o "ovoj igri" mislis na GGXX koju si citirao ili MK3? (Cini mi se da je MK3 ali nisam siguran). Izraz "Cheap" su izmislili scrubovi (korisno stivo: http://www.sirlin.net/ptw) i to mi uvek najmesnije za cuti. Usto, softver ne moze u napred da zna sta ces ti uraditi. Najranije sto moze da zna je kad ti vec stisnes dugme. A ako ti igras veoma predvidivo i softver moze da predpostavi sta ces uraditi, e pa onda treba da igras bolje.
I sto se igrivosti tice, kod fajtera ni ne gledam AI i igru protiv racunara vec jedino igru protiv ljudskog igraca.

A zasto su Cage, Skorpion i Rejden tolko nezamenjivi? Mislim, svi likovi iz MK serijala imaju pricu i personaliti ravan dasci za peglanje. Vao, on je akcioni glumac i kul je. I vau, on je bog munja i gromova. I jao, to je tolko mnogo vise kul od "on je kiborg". A i Kabal nije robot. A i najjaci je u MK3.
Stavise, ako cemo do originalnosti i personalitija likova cak i GGXX ima za 3 lige bolje zanimljivije likove od bilo kog MK.
Darth Ivan Posted - 28/03/2011 : 23:14:48
quote:
Originally posted by kitaric

Najveca glupost je ubacivanje gomile nindzi, robota i zenskih likova u razlicitim bojama, a svi isti. Zato me malo nervira UMK3



UMK3 je MK3 u stilu "idemo popravit ono što smo zasrali u trojci što se likova tiče, i onda je izbacimo na tržište kao novu".
Darth Ivan Posted - 28/03/2011 : 23:08:37
quote:
Originally posted by Grujah.


I? Jebes likove, igrivost je bitna. GGXX ima gomilu nebuloznih manga likova koje su... bljah, no i dalje je najbolji fajter.



ako ćemo o igrivosti, tvoje protivnike slobodno u ovoj igri možeš opisat engl. izrazom "cheap" (oni uvijek unaprijed znaju koji ćeš potez ubotrijebit i kad, pa ti isti može s lakoćom u pravom momentu blokirat i na kraju te lakoćom nabit COMBO udarcima - čak i na najlakšoj razini, nakon što pobijediš koja 3-4 protivnika). tako da nije sve u igrivosti kao što ti misliš.
pored toga, uklonit johnny cagea, reptilea, raidena, scorpiona iz serijala i zamijenit ih robotima (roboti u MK? WTF?!) kao što su kabal, sektor, cyrax i ovu igru proglasit najboljom je čista nebuloza...daj se saberi malo grujane
CAGLIOSTRO13 Posted - 28/03/2011 : 19:16:58
kitaric +1
kitaric Posted - 28/03/2011 : 19:03:25
Najveca glupost je ubacivanje gomile nindzi, robota i zenskih likova u razlicitim bojama, a svi isti. Zato me malo nervira UMK3
Grujah. Posted - 28/03/2011 : 18:46:17
A i nije kao da su MK nesto preterano originalni ili zanimljivi.
Grujah. Posted - 28/03/2011 : 18:43:38
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Grujah.

Trojka je daleko najigrivija. To je SVE sto me interesuje.



igrat MK3 je isto kao kad bi igrao Street Fighter bez likova poput Guilea, Dhalsima, Chun Li, Ryua, Kena...



I? Jebes likove, igrivost je bitna. GGXX ima gomilu nebuloznih manga likova koje su... bljah, no i dalje je najbolji fajter.
Darth Ivan Posted - 28/03/2011 : 17:30:29
quote:
Originally posted by Grujah.

Trojka je daleko najigrivija. To je SVE sto me interesuje.



igrat MK3 je isto kao kad bi igrao Street Fighter bez likova poput Guilea, Dhalsima, Chun Li, Ryua, Kena...
Grujah. Posted - 28/03/2011 : 01:54:04
Trojka je daleko najigrivija. To je SVE sto me interesuje.
Darth Ivan Posted - 28/03/2011 : 00:48:55
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

jbg, a zasto kazes starih :D pa nije smoke stari lik :) tj nisam ga ja prije vidjao :)
Za Cagea mi je zao sto nema, scorpion je tako reci zastitni lik MK serijala pa mi je cudno, a raydena mi je uvijek bio pun kurac :)
Doduse dosli su roboti, Sektor i onaj zuti.... ako se ne varam i NoobSaibot je tu :D



upravo zato se meni trica ni ne sviđa...
Smoke ti se pojavio u dvojci kao skriveni lik (možeš ga vidjet tamo u onoj stazi gdje se šoraš u šumi)...i njega i Noob Saibota možeš otključat u ovoj igri preko šifri...
inače, dame iz dvice, mileena i kitana, meni inače najdraži ženski likovi iz cijelog serijala, tu nema, tako da je sve još gore...
CAGLIOSTRO13 Posted - 27/03/2011 : 17:21:02
jbg, a zasto kazes starih :D pa nije smoke stari lik :) tj nisam ga ja prije vidjao :)
Za Cagea mi je zao sto nema, scorpion je tako reci zastitni lik MK serijala pa mi je cudno, a raydena mi je uvijek bio pun kurac :)
Doduse dosli su roboti, Sektor i onaj zuti.... ako se ne varam i NoobSaibot je tu :D
Darth Ivan Posted - 27/03/2011 : 15:01:08
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

meni je i dalje MK3 najbolji... za likove nisam siguran... znam da nema Barake iz mk2... scorpion mi je u glavi ko da ga ima...
mk 3 ima Animality... sto je super stvar...
a ne mrtvi Brutality




animality i brutality meni nikad nisu bili previše zanimljivi, iako mi je ovaj prvi donekle bolji od ovog drugog. onaj "klasični" fatality i babality su mi jednostavno najbolji.

od onih "starih" likova u ovoj se igri pojavljuju:

- Liu Kang
- Kung Lao
- Shang Tsung
- Kano
- Sonya Blade
- Jax
- Sub Zero
- Smoke

dakle, kao što vidiš, nema ni Barake, ni Scorpiona (iako je Smoke na neki način palette swap od njega), a ni Johnnyja Cagea, Reptilea, ni Raidena
CAGLIOSTRO13 Posted - 27/03/2011 : 11:51:24
meni je i dalje MK3 najbolji... za likove nisam siguran... znam da nema Barake iz mk2... scorpion mi je u glavi ko da ga ima...
mk 3 ima Animality... sto je super stvar...
a ne mrtvi Brutality
Darth Ivan Posted - 25/03/2011 : 16:20:36
quote:
Originally posted by kitaric

@okiboki
Postoji, samo utaknes dzojstik i u emulatoru ides na /options/joypads pa redefine keys i tamo redom podesis sta ce gde da ti bude, snaci ces se.



kaj ga znači emulator ipak može prepoznat? nisam znao...
nisam rekao da trica nije igriva, ali dvica je meni osobno daleko bolja. jednostavno mi je glupa postava likova u trojci, a plus toga, cpu controlled igrači su previše "cheap".
kitaric Posted - 25/03/2011 : 09:48:41
Dvojka je mozda estetski najlepsa, ali trojka je igriva do jaja!
kitaric Posted - 25/03/2011 : 09:46:18
@okiboki
Postoji, samo utaknes dzojstik i u emulatoru ides na /options/joypads pa redefine keys i tamo redom podesis sta ce gde da ti bude, snaci ces se.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000