forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Crknuo externi hdd

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
izivko Posted - 11/04/2011 : 00:20:46
Crknuo jučer iz čista mira. Bio na stolu i odjednom je nešto puknulo, iskočio osigurač... i otad ni glasa.
Inače, radi se o WD My Book 1 TB. Masno ga platio prije nepunu godinu. Skoro pun. Imam puno vrijednih stvari na njemu.

Ima li šanse da se to popravi ili vrate podaci?
8   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Shuckey Posted - 12/04/2011 : 19:00:41
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Možda je samo kućište diska crklo, a disk radi. Imao sam isti slučaj i svi podaci na disku su ostali netaknuti, samo sam zamijenio kućište koje je bilo pod garancijom...



Identicni problem sa 320 GB Western Digital eksternim hardom. Bila je istekla garancija, samo sam iscupao taj (najobicniji SATA) disk i nasr'o ga u drugo eksterno kuciste. Radi dan danas, kuc kuc u drvo.
Whetherpine Posted - 11/04/2011 : 21:47:06
http://www.inet.hr/~infolab/

Meni je zgorio hard od 320 giga, otišao u infoLAB u Zagrebu platio soma kuna i sve su mi vratili na drugi hard koji sam donio.
Skupi su ali učinkoviti.
izivko Posted - 11/04/2011 : 19:49:30
quote:
Originally posted by wolf

Za sve ima šanse onoliko koliko si to spreman platiti. Samostalno nemaš šanse za to, osim ako je u pitanju elektronika a poznaješ nekoga tko istu može zamijeniti. Potrebna je elektronika identičnog diska.
A spašavanje podataka inače rade specijalizirane tvrtke za to.


Ma uglavnom su to stvari sentimentalne vrijednosti. Slike i filmovi djece i sl... Ne mogu se platiti nikakvim novcem.
izivko Posted - 11/04/2011 : 19:43:37
Riknuo je adapter, to je sad sigurno. A ima li štete na disku, vidićemo kad dođe novi adapter. Možda se i ovaj stari da popravit. Ne spavam 2 dana...
andjusticeforall Posted - 11/04/2011 : 12:21:08
Možda je samo kućište diska crklo, a disk radi. Imao sam isti slučaj i svi podaci na disku su ostali netaknuti, samo sam zamijenio kućište koje je bilo pod garancijom...
Nermal Posted - 11/04/2011 : 11:34:55
Znam o čemu pričaš...
Meni je otišao Seagate od 500GB, dokumenti i slike...
E, sad, moj je bio s tvorničkom greškom, koju je Seagate na kraju priznao, mogao sam dobiti drugi, ali onda ništa od podataka, tako da sam našao način (koji bi trebalo da radi) pa kad dobijem kablove sa e-baya, probaću.

Probaj na forumima koji se bave tom tematikom ima dobrih savjeta.

Ali po opisu kvara, mislim da je elektronika otišla, znači podaci bi trebalo da su na disku.

A to je wolf dobro objasnio, elektronika istog diska, iste serije i trebalo bi da radi.

Ako imaš nekog iskustva možeš i sam zamjeniti, inače, traži nekog tko ima iskustva.

Tvrtke koje rade spasavanje podataka toliko masno naplaćuju da sam gotovo siguran da ti podaci nisu toliko važni.

Vjeruj mi, raspitivao sam se o cijenama.

@Markos

Ja imam dva , ali i svi ostali su mi WD i nikad problema, valjda i neće.
Markos Posted - 11/04/2011 : 08:40:12
Shit, i ja imam isti taj. Fak.
wolf Posted - 11/04/2011 : 08:12:38
Za sve ima šanse onoliko koliko si to spreman platiti. Samostalno nemaš šanse za to, osim ako je u pitanju elektronika a poznaješ nekoga tko istu može zamijeniti. Potrebna je elektronika identičnog diska.
A spašavanje podataka inače rade specijalizirane tvrtke za to.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.03 seconds. Snitz Forums 2000