forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Crknuo externi hdd
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

izivko
Advanced Member



Germany
11872 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/04/2011 : 00:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Crknuo jučer iz čista mira. Bio na stolu i odjednom je nešto puknulo, iskočio osigurač... i otad ni glasa.
Inače, radi se o WD My Book 1 TB. Masno ga platio prije nepunu godinu. Skoro pun. Imam puno vrijednih stvari na njemu.

Ima li šanse da se to popravi ili vrate podaci?

Have mercy

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 11/04/2011 : 08:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Za sve ima šanse onoliko koliko si to spreman platiti. Samostalno nemaš šanse za to, osim ako je u pitanju elektronika a poznaješ nekoga tko istu može zamijeniti. Potrebna je elektronika identičnog diska.
A spašavanje podataka inače rade specijalizirane tvrtke za to.

Edited by - wolf on 11/04/2011 08:16:39
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29045 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/04/2011 : 08:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Shit, i ja imam isti taj. Fak.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Nermal
Starting Member



Croatia
92 Posts

Member since 31/05/2009

Posted - 11/04/2011 : 11:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Nermal a Private Message  Reply with Quote
Znam o čemu pričaš...
Meni je otišao Seagate od 500GB, dokumenti i slike...
E, sad, moj je bio s tvorničkom greškom, koju je Seagate na kraju priznao, mogao sam dobiti drugi, ali onda ništa od podataka, tako da sam našao način (koji bi trebalo da radi) pa kad dobijem kablove sa e-baya, probaću.

Probaj na forumima koji se bave tom tematikom ima dobrih savjeta.

Ali po opisu kvara, mislim da je elektronika otišla, znači podaci bi trebalo da su na disku.

A to je wolf dobro objasnio, elektronika istog diska, iste serije i trebalo bi da radi.

Ako imaš nekog iskustva možeš i sam zamjeniti, inače, traži nekog tko ima iskustva.

Tvrtke koje rade spasavanje podataka toliko masno naplaćuju da sam gotovo siguran da ti podaci nisu toliko važni.

Vjeruj mi, raspitivao sam se o cijenama.

@Markos

Ja imam dva , ali i svi ostali su mi WD i nikad problema, valjda i neće.
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2952 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 11/04/2011 : 12:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Možda je samo kućište diska crklo, a disk radi. Imao sam isti slučaj i svi podaci na disku su ostali netaknuti, samo sam zamijenio kućište koje je bilo pod garancijom...

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11872 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/04/2011 : 19:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Riknuo je adapter, to je sad sigurno. A ima li štete na disku, vidićemo kad dođe novi adapter. Možda se i ovaj stari da popravit. Ne spavam 2 dana...

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11872 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/04/2011 : 19:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Za sve ima šanse onoliko koliko si to spreman platiti. Samostalno nemaš šanse za to, osim ako je u pitanju elektronika a poznaješ nekoga tko istu može zamijeniti. Potrebna je elektronika identičnog diska.
A spašavanje podataka inače rade specijalizirane tvrtke za to.


Ma uglavnom su to stvari sentimentalne vrijednosti. Slike i filmovi djece i sl... Ne mogu se platiti nikakvim novcem.

Have mercy
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
545 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 11/04/2011 : 21:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
http://www.inet.hr/~infolab/

Meni je zgorio hard od 320 giga, otišao u infoLAB u Zagrebu platio soma kuna i sve su mi vratili na drugi hard koji sam donio.
Skupi su ali učinkoviti.
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
713 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 12/04/2011 : 19:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Možda je samo kućište diska crklo, a disk radi. Imao sam isti slučaj i svi podaci na disku su ostali netaknuti, samo sam zamijenio kućište koje je bilo pod garancijom...



Identicni problem sa 320 GB Western Digital eksternim hardom. Bila je istekla garancija, samo sam iscupao taj (najobicniji SATA) disk i nasr'o ga u drugo eksterno kuciste. Radi dan danas, kuc kuc u drvo.

Hrvoje Bratanic AKA Šuki
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000