forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nova strip revija DA ili NE !!!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
torgalgames Posted - 28/02/2012 : 01:35:23
Evo ovako drugari ,veceras sam pricao sa jedni izdavacem koga svi vi poznajete i predlozio mu nesto vrlo interesantno.Da se oproba u izdavanju strip revije kakva su nekada bila izdanja Strip Zabavnik,Denis,Gigant,Strip Art ,stripoteka..itd .Naravno da bude bolja od danasnje stripoteke koja se svela na to da samo izlazi i nista vise nikakvog novog izgleda,monotona je.Nama Strip zaljublenicima treba nesto novo.Mislim da osim stripa u reviji treba postojati i sarene strane koje su nekada postojale u strip zabavniku,strip artu,obavezne nagradne igre ljudi to vole ,bar ja tako mislim.Na vama je da me dopunite ,da predlozite,i da li ste za takvu akciju,za izdavaca me ne pitajte on ce se sam javiti ako ga bude zainteresovalo inace on je non stop medju nama na forumu :)
Naravno i da stripovi koje izlae da imaju neku formu ,a ne kao u stripoteci izadje 15 strana pa ga nema mesecima nastavak tog stripa ili junaka i da se razumemo nemam nista protiv stripoteke :)
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mcn Posted - 07/04/2012 : 00:26:52
>sta god da se desi, ovo podneblje je uvek zainteresovano za domacu produkciju.

Sad sam tek pročitao ovu napušenu rečenicu.

(mcn)
Jasko Posted - 07/04/2012 : 00:18:36
quote:
Originally posted by jaki

Jedan BD strip po broju u boji na običnom bijelom papiru,cijena do 25 kuna.



Mislim da ovakva revija fali. Isuvise, previse. Poplava je jeftinih bonelija, a nigde mi nema Francuza :(
Bilo bi dobro da ne postoji samo jedna, no bar dve revije.

Biser strip, kolor, nesto je na sta ciljam. U odnosu na prava, uobicajne za ovu skolu, koliki tiraz i prodaja pokrivaju cenu? :)
milandj3 Posted - 02/03/2012 : 15:40:36
ja mislim da bi jedini oblik strip revije interesan trzistu, bio neki kao onaj nikad zaziveli Dinamit.
Revija podrzana od strane tima autora koji bi u nekom zadatom tempu stancovao epizode nekoliko serijala koji bi nosili takvu jednu reviju.
nekoliko je prednosti ovakvog koncepta:
sta god da se desi, ovo podneblje je uvek zainteresovano za domacu produkciju. Koliko samo povike na stripoteku sto ne objavljuje domaci strip.
domaca produkcija bi pruzala urednicima kontrolu koju nemaju sada kad se kupuju strana izdanja pa onda nema largo vinca 10 godina zbog kojekakvih zajebancija
ovo sve naravno kad bi bilo para kao sto ih nema
cerichus Posted - 02/03/2012 : 12:36:28
Ja lično najviše volim upravo koncept strip magazina i rado bih kupovao nešto takvo.
xander Posted - 02/03/2012 : 11:06:05
Evo moj prvi post na forumu pa da se upišem ovde.
Naravno da moze, neka kvalitetna revija po pristupačnoj ceni. Verujem da su mnogi počeli da čitaju stripove upravo zahvaljujući ovakvim, jeftinim izdanjima. Ja sam prve susrete sa stripom 90-ih doživeo zahvaljujući Politikinom i Mikijevom zabavniku i kiosk stripovima i revijama. Izgleda da su neki sve to zaboravili. Jasno da se popularnost stripa ne može u današnje vreme vratiti na onaj nivo na kom je bila, ali svaki pokušaj da se strip omasovi ima moju podršku.
zokalav Posted - 01/03/2012 : 16:01:44
Pozzz
iz mog iskustva sve strip revije su potrebne, i postoji velika potražnja,
ali takođe veliki broj kolekcionara uopšte ne komentariše po forumima tako da je teško steći pravu sliku stanja
da li je nešto potrebno ili ne. Strip magazin Parabellum za sada ima pozitivne kritike i solidan broj čitalaca što je za svaku pohvalu. Priznam da sam iznenađen koliko je interesovanje za strip reviju.
Pozzzz i nadam se da će sve strip revije doživjeti zavidan broj izlazaka
pozzz
http://stripovibanjaluka.blogspot.com/
Obi-wan Posted - 29/02/2012 : 22:37:40
Revije me na zanimaju.
Ali što da ne za one koji to vole...
Charlito de la Vega Posted - 29/02/2012 : 21:08:18
Hmm...još jedna? Ne znam...treba podržati ove koje su već u pogonu. Ionako je borba, za opstanak.:(
Rick Posted - 29/02/2012 : 19:27:03
Daa... I Comic Strip! Bez opravdanja ga u trenutku zaboravih.
jaki Posted - 29/02/2012 : 17:01:30
Da,nikan neprežaljeni Comic Strip
A tek njihovi albumi na kioscima za 25 kuna
zkne Posted - 29/02/2012 : 16:51:58
Svakako da! Jos zalim sto vise ne izlazi Comic strip, ovom trzistu je potrebna prava mjesecna strip revija!
Rick Posted - 29/02/2012 : 16:19:53
Vratiću se na Spunk. Bilo, i još se nije ponovilo.
jaki Posted - 29/02/2012 : 16:18:35
quote:
Originally posted by Rick


Obradovao bih se strip reviji u kojoj su stranice posvećene stripu i tekstualnim prilozima u odnosu 5:1- smatram da se strip na ex-Ju prostorima najvećim delom svodi na kolekcionarstvo, bez ikakvog teorijskog uvida. Zato bi stranice iz nekadašnje Stripoteke, Spunka, Strip Arta,... posvećene strip vestima, trebalo zameniti stranicama kvalitetnih osvrta i intervjua (kakvih je, naravno, bilo i ranije, u pomenutim revijama, da ne bude "evo ga, ovaj pljuje po starom", ali bi se sada proširile i na stranice vesti koje su sada izlišne).



Sve je to bilo super prije kad nismo imali internet.Danas tražiti vijesti,recenzije i tekstove,intervjue o stripovima u tiskanoj reviji je samo gubitak vremena,novaca i prostora.
Uostalom imamo i takvu reviju-Kvadrat,koju gospodin Đaniš gura već dvadesetak godina.

Rick Posted - 29/02/2012 : 16:12:12
Sličan koncept onom o kojem sam pričao, ima Strip Pressing, s tim što je reč o reviji domaćih stripova. Takva revija, sa licencnim stripovima, imala bi svoje čitaoce, dovoljan broj da se održi i donese neku kintu izdavaču.
Jasko Posted - 29/02/2012 : 15:46:34
Naravno da da!

Mada sam ja sasvim zadovoljan Zabavnikom. Ako strip nije dobar, tekstovi jesu
Rick Posted - 29/02/2012 : 15:43:54
Dobra (čitaj jedino kao kvalitetna) strip revija uvek je dobrodošla. Ne vidim razlog da nešto što bi uveseljavalo makar i, u poređenju sa Boneli armijom, mali krug fanova, a bilo isplativo izdavaču, ne dođe na kioske.
Šta je kvalitetno? Eee... tu smo!

Obradovao bih se strip reviji u kojoj su stranice posvećene stripu i tekstualnim prilozima u odnosu 5:1- smatram da se strip na ex-Ju prostorima najvećim delom svodi na kolekcionarstvo, bez ikakvog teorijskog uvida. Zato bi stranice iz nekadašnje Stripoteke, Spunka, Strip Arta,... posvećene strip vestima, trebalo zameniti stranicama kvalitetnih osvrta i intervjua (kakvih je, naravno, bilo i ranije, u pomenutim revijama, da ne bude "evo ga, ovaj pljuje po starom", ali bi se sada proširile i na stranice vesti koje su sada izlišne).

Najviše bih se obradovao nekom novom "Spunku".
King Warrior Posted - 29/02/2012 : 14:30:28
jos jedna strip revija pa prava navala u zadnje vrijeme.
nisam ljubitelj istih i sto se mene tice NE.
ali eto, mozda nadjete dovoljno zainteresovanih, pa zato srecno sa tim projektom
osim Posted - 29/02/2012 : 14:14:52
Do mene dolazi samo Stripoteka (a ne živim na nekoj snegom zavejanoj čuki), pa mi je pitanje distribucije ključno za bilo koje strip izdanje.
kenan92 Posted - 29/02/2012 : 02:52:26
Sto se mene tiče DA!
fikus Posted - 28/02/2012 : 22:19:21
Nemam ništa protiv nove strip revije.
mikado Posted - 28/02/2012 : 16:39:40
Ne. I Stripoteku sam prestao da kupujem.
jaki Posted - 28/02/2012 : 15:54:00
Stavrno su urednici u eksu uredovali
alexts Posted - 28/02/2012 : 15:49:09
Za kvalitetnu strip reviju kakav je nekad bio Strip Art ili Eks Almanah potreban je genijalan urednik.

Predlažem sebe!
mamlaz Posted - 28/02/2012 : 14:29:00
ja bi volio da pocne izlaziti nova strip revija.
wele Posted - 28/02/2012 : 13:20:36
Kisa i Stipoteka su dovoljne.Zazirem od fantomskih Asteriksovih zabavnika i slicnog stiva.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000