forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najkula - opasno kul stripovi - zvanična tema

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Najkula Posted - 23/06/2021 : 19:35:17

Šuškalo se, govorkalo, nagađalo... o nekom čudu zvanom Najkula koje vreba iz dubine...

Vreme je da razjasnimo nedoumice!

Šta je, zaboga, to… taj… ta Najkula?



Nova izdavačka kuća… dooobro de, osnovana 2021. godine, ali i kad bude u (ne)zrelim godinama reći ćemo da je „nova”. Nekako je to više kul, tačnije – najkul, a i najkule se ne pitaju za godine.

Osnovali smo se da bismo realizovali sve ono što smo snevali s nekadašnjim Karuselom, dok nismo naglo trgnuti i otrgnuti od tog sna. Super Karusel, podstaknut novim supermoćima koje mu je podarila mutirana, zastrašujuća, gnusob… ovaj, dražesna, velikodušna Najkula, „super” je utoliko što je gospodar sopstvene sudbine. Naime, rešio je da bude veći, brži, šareniji… i niko ga ne može sprečiti u tome!

A kako je proizvod mutirane najkulaste spodobe, Super Karusel je neminovno drugačiji i spremaće brojna iznenađenja za one koji ga budu redovno pratili u njegovim avanturama!

Da li će se Najkula zaustaviti na Super Karuselu ili nastaviti da grize dalje? Pratite trag Najkule i otkrijte…

https://vimeo.com/565699267

Posetite naš sajt... ne ujeda, ali kida:

www.najkula.rs

Facebook:
https://www.facebook.com/najkulastripovi/
Instagram:
https://www.instagram.com/najkula_stripovi/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 11/09/2024 : 14:11:20
quote:
Originally posted by nemanja93




i meni stigoše novi Vagabondi,i šta reći osim,prekrasno,prekrasno!!

kao i većina,i ja sam smatrao da je format Vagabonda preveliki (zbog činjenice da to diže cenu),ali sad sam ubeđen da je Dejan napravio pun pogodak.U stvari,sve sam matoriji pa mi odgovaraju veće slike,a nije mi problem da to platim,može se i tako reći.

Apropo Dana što nestaju,tu sam mislio da su dimenzije prevelike,ali uporedio sam Fibrino i Najkulino izdanje,i vidim da sam se prevario - format pogođen samo tako, a sa dodacima koji su dojajni i uz činjenicu da je strip kidanje,cenim da imamo strip godine.

U svakom slučaju,Najkula rastura, i hvala im na ovako lepim stripovima.
MF Doom Posted - 11/09/2024 : 11:45:41
Najkula osvežila stranicu sa najavama :)

https://najkula.rs/najave/
matori paraliticar Posted - 05/09/2024 : 19:29:39
To druze jos kad bi se izdavaci ugledali na tebe i promovisali malo bolje svoja izdanja..
jedna slika kaze dosta toga..
nemanja93 Posted - 05/09/2024 : 18:21:00
[url=https://postimg.cc/t7DWbKfP][/url]

[url=https://postimg.cc/9wf4zfS9][/url]

[url=https://postimg.cc/py0h4DhJ][/url]

wesskowaz Posted - 30/08/2024 : 22:22:25
quote:
Originally posted by jagodanbg

Bukvalno sam samo reci hvale cuo za Petla, a jedna od rethih mangi koje ne uzimam :(




Uvek možeš da ispraviš to.
john connor Posted - 29/08/2024 : 18:14:00
Meni Tintin kad izadje, dobrodosao je, ne zurim nigde. Prvi album perfektno uradjen, prevod, adaptacija besprekorni.

matori paraliticar Posted - 29/08/2024 : 16:17:19
quote:
Originally posted by john connor
Ono gde je Najkula ispred svih, je prevod i prvenstveno adaptacija. Ljudi to rade vrhunski, i mogu biti primer za sve ostale. Mada to nije lako, moras imati posebnog talenta.


I upravo zato mi je strpljenje u vezi tintina skoro pa neograniceno

merkam inace i ja petla
jagodanbg Posted - 29/08/2024 : 14:28:21
Bukvalno sam samo reci hvale cuo za Petla, a jedna od rethih mangi koje ne uzimam :(
john connor Posted - 29/08/2024 : 13:19:16
Procitah Borbenog petla 1....tek sada...iako nije moj tip mangi, mogu reci da je zabavna, duhovita, netipicna. I nastavicu da je kupujem i dalje. Prijatno iznenadjenje.

Tehnicki je sjajno uradjeno, cena je jos jedan plus. Vise nego pristupacno.

Ono gde je Najkula ispred svih, je prevod i prvenstveno adaptacija. Ljudi to rade vrhunski, i mogu biti primer za sve ostale. Mada to nije lako, moras imati posebnog talenta.

Mogu samo da mislim sta bi ova ekipa uradila od Asteriksa, i drugih kultnih izdanja koja objavljuje Ck npr, a gde je prevod sterilan, konstrukcije nezgrapne i sl. Resio sam se Ck Asteriksa zbog ovoga.
Isti problem imali Strip agent i Bukglib, neduhovito, plasticno...i od duhovitog stripa naprave prosek.

Sto se adaptacije tice svaka cast Najkuli, najbolji su, i svako izdanje je zbog ovoga milina citati. Oko drugih stvari se ne slazem sa njima, i vecinu necu uzimati iz drugih razloga, mislim da im je politika izdavanja pogresna, ali ovde su broj 1 ubedljivo.
DiSkAcH Posted - 26/08/2024 : 14:33:45
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Sta mu dodje "prošireno izdanje" kod 🦈DANA ŠTO NESTAJU?



Šire za 1cm od Fibrinog.

A što može biti, scenarij, skice, alterantivne naslovnice, predgovori, pogovori i slično.
matori paraliticar Posted - 25/08/2024 : 15:10:16
Sta mu dodje "prošireno izdanje" kod 🦈DANA ŠTO NESTAJU?
naker Posted - 25/08/2024 : 14:10:55
Balada za Sofiju je prelep grafički roman.

Nego:


quote:
Originally posted by Najkula

🔥Biblioteka VAGABOND se vraća! 🔥




Mnogo dana je nestalo u nepovrat, avion (bez nje) je kasnio, a neki su već pomislili da je sve truba, ali novi krug biblioteke VAGABOND je tu i donosi naslove :
🦈AVION BEZ NJE (Mišel Bisi, Fred Dival, Nikolaj Pinjeiro):
- 176 strana
- od autora CRNIH LOKVANJA
- format: 240 x 320 mm
🦈DŽEZ MEJNARD (Raule, Roher):
- 148 strana
- format: 240 x 320 mm
🦈DANI ŠTO NESTAJU (Timote Le Buše):
- 208 strana
- od autora PACIJENTA
- prošireno izdanje
- format: 240 x 320 mm

Nabavite među prvima komplet po ONE NIGHT ONLY ceni sa 36% popusta!

ONE NIGHT ONLY CENA: 6.499 din
Posle toga, KOMPLET cena: 8.000 din
Puna (knjižarska) cena: 10.250 din

Ovog puta, povodom 3 godine vrebanja NAJKULE izdavačkim vodama, osim kompleta, i svaki od naslova imaće svoju ONE NIGHT ONLY cenu:
🛫AVION BEZ NJE: 2.600 rsd (redovna cena 3.500 rsd)
📯DŽEZ MEJNARD: 2.300 rsd (redovna cena 3.000 rsd)
🌗DANI ŠTO NESTAJU: 2.800 rsd (redovna cena 3.750 rsd)

Ove cene će važiti SAMO u SREDU, 28.08. za sve porudžbine putem:
🔥sajta: najkula.rs
🔥mejla: najnaj@najkula.rs
🔥IG: najkula_stripovi
🔥FB: @najkulastripovi
🔥Tiktoka: @najkula_stripovi

Poštarina za bilo koje naslove VAGABOND biblioteke je BESPLATNA, a svi posetioci festivala TANDARA MANDARA moći će svoje primerke naručene po ONE NIGHT ONLY ceni da preuzmu na samoj manifestaciji 31. avgusta i 1. septembra na Kalemegdanu!





Novi kontingent Vagabonda
matori paraliticar Posted - 25/08/2024 : 11:31:02
taman sam procitao najbibliomulu pa sada idemo dalje

bravo za one night only ponudu
jer se ja nisam proslavio sa nabavljanjem kompleta do sada (samo sam lokvanje i bibliomulu nabavio hm i sofiju i statu.. )
(rekao bi nekako da su kompleti idealni za nekog relativno friskog u svetu stripu a ne starim "liscima" koji se bore recimo sa prostorom za stripove?)

@don_draper lepo si opisao sofiju i ja bi da znam malo kompleksnije da se izrazim tako nesto napisao :) Ne secam se sada tacno ali cini mi se da sam ja citao duze nego dva sata doduse moguce da sam imao osecaj da je vreme stalo ili nekako tako. Iako je super strip ne valja imati ipak prevelika ocekivanja unapred.
Sofija je bas tip stripa koja treba da je dostupsn i da je ljudi citaju po okolnim zemljama (HR,BiH,SLO) a pod dostupan mislim u prvu ruku na najkulino izdanje dok ga ima (ima u HR to znam).

hm kad izadju ova tri izdanja smo na 10 vagabonda plus jedno vagabond posebno izdanje (sofija)?
don_draper Posted - 25/08/2024 : 11:25:09
Balada za Sofiju

Volim ovakav tip BD-a, dug, kompletan grafički roman koji ima glavu i rep. Strip o glazbi i glazbenicima kroz više desetljeća koji ima znalačko pokriće, ali prije svega dušu. Moglo bi se reći da je ovo neka modernoeuropska varijanta Salierija i Mozarta, samo uz dosta preinaka, ali rivalstvo je tu.
Retrospektivno sjajno, svi elementi i faze priče štimaju, a opet nikada se autori ne zadržavaju previše na nebitnim stvarima. Radnja izuzetno tečna, vrlo protočna kombinacija grafike i teksta, hrpa ekspresije i dobro odigrane uloge crteža koji je estetski vrlo dopadljiv.
Balada za Sofiju nema neku velebno kompleksnu konstrukciju ili izričaje, ali na jedan čisti i briljantni način šarmira čitatelja i priušti itekako sadržajnih 2 sata.

5/5, bez greške
Najkula Posted - 25/08/2024 : 11:16:37
🔥Biblioteka VAGABOND se vraća! 🔥




Mnogo dana je nestalo u nepovrat, avion (bez nje) je kasnio, a neki su već pomislili da je sve truba, ali novi krug biblioteke VAGABOND je tu i donosi naslove :
🦈AVION BEZ NJE (Mišel Bisi, Fred Dival, Nikolaj Pinjeiro):
- 176 strana
- od autora CRNIH LOKVANJA
- format: 240 x 320 mm
🦈DŽEZ MEJNARD (Raule, Roher):
- 148 strana
- format: 240 x 320 mm
🦈DANI ŠTO NESTAJU (Timote Le Buše):
- 208 strana
- od autora PACIJENTA
- prošireno izdanje
- format: 240 x 320 mm

Nabavite među prvima komplet po ONE NIGHT ONLY ceni sa 36% popusta!

ONE NIGHT ONLY CENA: 6.499 din
Posle toga, KOMPLET cena: 8.000 din
Puna (knjižarska) cena: 10.250 din

Ovog puta, povodom 3 godine vrebanja NAJKULE izdavačkim vodama, osim kompleta, i svaki od naslova imaće svoju ONE NIGHT ONLY cenu:
🛫AVION BEZ NJE: 2.600 rsd (redovna cena 3.500 rsd)
📯DŽEZ MEJNARD: 2.300 rsd (redovna cena 3.000 rsd)
🌗DANI ŠTO NESTAJU: 2.800 rsd (redovna cena 3.750 rsd)

Ove cene će važiti SAMO u SREDU, 28.08. za sve porudžbine putem:
🔥sajta: najkula.rs
🔥mejla: najnaj@najkula.rs
🔥IG: najkula_stripovi
🔥FB: @najkulastripovi
🔥Tiktoka: @najkula_stripovi

Poštarina za bilo koje naslove VAGABOND biblioteke je BESPLATNA, a svi posetioci festivala TANDARA MANDARA moći će svoje primerke naručene po ONE NIGHT ONLY ceni da preuzmu na samoj manifestaciji 31. avgusta i 1. septembra na Kalemegdanu!

Imrahil Posted - 24/08/2024 : 09:36:22
quote:
Originally posted by Najkula

quote:
Originally posted by Imrahil

Kad ce tintin dvojka i koji je plan godisnje, bar okvirno?



Plan je da budu za Sajam. Dva su albuma (CRNO OSTRVO i OTOKAROVO ŽEZLO) spremna, čim i treći (RAK SA ZLATNIM KLEŠTIMA) bude spreman, sva tri zajedno idu u štampu.

Krenuli smo već s pripremom sledeća tri albuma, tako da za njih ostaje plan da izlaze na proleće, te da ćemo se potruditi da sledeće godine izađe 6 albuma.





Super, hvala
naker Posted - 24/08/2024 : 07:38:30
Apel za izdavače da prekinu sa nemilom praksom najave najava :)
Red Marquis Posted - 23/08/2024 : 17:25:27
quote:
Originally posted by Najkula

quote:
Originally posted by MF Doom

Zna li neko šta se dešava sa ovim najavljenim vagabondima za jun ?



Evo taj neko bismo mogli biti mi... očekujte ONE NIGHT ONLY akciju za nove naslove biblioteke Vagabond u toku ove sedmice!
Objavićemo i ovde na forumu zvaničnu najavu.




Petak stigao, najave vidim opet samo za mange.
borg Posted - 21/08/2024 : 19:43:37
quote:
Originally posted by Najkula

quote:
Originally posted by Imrahil

Kad ce tintin dvojka i koji je plan godisnje, bar okvirno?



Plan je da budu za Sajam. Dva su albuma (CRNO OSTRVO i OTOKAROVO ŽEZLO) spremna, čim i treći (RAK SA ZLATNIM KLEŠTIMA) bude spreman, sva tri zajedno idu u štampu.

Krenuli smo već s pripremom sledeća tri albuma, tako da za njih ostaje plan da izlaze na proleće, te da ćemo se potruditi da sledeće godine izađe 6 albuma.





déjà vu
Najkula Posted - 21/08/2024 : 19:07:13
quote:
Originally posted by Imrahil

Kad ce tintin dvojka i koji je plan godisnje, bar okvirno?



Plan je da budu za Sajam. Dva su albuma (CRNO OSTRVO i OTOKAROVO ŽEZLO) spremna, čim i treći (RAK SA ZLATNIM KLEŠTIMA) bude spreman, sva tri zajedno idu u štampu.

Krenuli smo već s pripremom sledeća tri albuma, tako da za njih ostaje plan da izlaze na proleće, te da ćemo se potruditi da sledeće godine izađe 6 albuma.

john connor Posted - 21/08/2024 : 19:01:31
Posteno
Imrahil Posted - 21/08/2024 : 14:10:44
quote:
Originally posted by john connor

Ovog Imru svi cooliraju.



Teška priča
anam Posted - 20/08/2024 : 08:09:40
Kad će se pojaviti Linkoln integral?
john connor Posted - 20/08/2024 : 07:52:30
Ovog Imru svi cooliraju.
Imrahil Posted - 19/08/2024 : 16:34:48
Kad ce tintin dvojka i koji je plan godisnje, bar okvirno?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000