forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kontinuitet vs. Epizodni koncept

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Zagor12 Posted - 30/12/2012 : 16:43:23
Evo jednog polla koji bi možda bolje pristajao za Bonelli podforum. Pitanje glasi jesu li vam draži stripovi koji imaju kontinuitet priča (sve epizode, događaji i mnogi likovi su povezani i zajedno čine neku misao, puno detalja u pričama, primjer Nathan i Magični kod Bonellija i većina američkih stripova) ili jednostavni (staromodni) epizodni koncept, tj. auto-conculsive (svaka priča je za sebe, s malo poveznica između epizoda, možda uz koje prisjećanje ili nekakve mini-sage u novije vrijeme, primjer velika većina Bonelli stripova).

Vaš odgovor glasi?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
tinton Posted - 01/01/2013 : 20:01:07
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by tinton

ok, da ali bitno je da taj kontinuitet ne drži glavnu nit serijala i Zagor puno više naginje ka epizodnom konceptu.



Pa šta onda šta ne drži?
Ne mora se provlačit kroz svaku epizodu da bi ga se moglo zvat kontinuitetom. Čim je Boselli doša sa Nestalim Istraživačem, kod Zagora se počela nazirat nit vodilja, centralna tema oko koje se Zagor počinje vrtiti. Pojedinačne epizode koje se između tih "velikih saga" pojavljuju su unutar toga kontinuiteta, samo nisu izravno vezane za njega.

Ti miješaš tu par stvari... Ako se priča ne dotiče te glavne sage, da je tako nazovemo (Atlantida, Kain, ovo ono) to ne znači da nije u kontinuitetu. Sve šta se između tih epizoda glavne sage provlači je itekako u kontinuitetu, pogotovo se to može vidit ako se u nekim epizodama pojavljuju likovi ili spominju događaji iz prošlih epizoda.

Da, Zagor više naginje epizodnom konceptu, ali reći da nema kontinuiteta je obična glupost.
Uostalom, možeš li mi reći glavnu priču u Nathan Neveru? Serijal koji je žestoko povezan epizodama, a nema neku glavnu nit vodilju koja se provlači kroz apsolutno sve epizode... Kod Zagora je ta nit samo labavija i to je to... Više samostalnih epizoda, manje međusobno povezanih, ali itekako i jedan i drugi serijal imaju kontinuitet.

Ili ne znam, Batman? Ima li on neku glavnu priču koja se konstantno provlači? Nema. A opet je itekako vezan kontinuitetom.


OK u borbi 3 na 1 stvarno nemam nikakve šanse
Ajkula Posted - 01/01/2013 : 19:48:45
Epizodni koncept, jer ne moram da kupim svaki broj.
Johnny Difool Posted - 01/01/2013 : 19:26:43
Glasam za epizodni koncept kroz koji se provlači jedna ili više kontinuiranih narativnih niti, a u kojima se razvija/ju lik/ovi i njihovi odnosi, plus osvrti na prošlost i tako to.

Dakle, glasam za Nathana!
kiky Posted - 01/01/2013 : 14:29:54
eto, još jedan topik o zagoru... ;)
Paka01 Posted - 01/01/2013 : 13:38:47
quote:
Originally posted by tinton

ok, da ali bitno je da taj kontinuitet ne drži glavnu nit serijala i Zagor puno više naginje ka epizodnom konceptu.



Pa šta onda šta ne drži?
Ne mora se provlačit kroz svaku epizodu da bi ga se moglo zvat kontinuitetom. Čim je Boselli doša sa Nestalim Istraživačem, kod Zagora se počela nazirat nit vodilja, centralna tema oko koje se Zagor počinje vrtiti. Pojedinačne epizode koje se između tih "velikih saga" pojavljuju su unutar toga kontinuiteta, samo nisu izravno vezane za njega.

Ti miješaš tu par stvari... Ako se priča ne dotiče te glavne sage, da je tako nazovemo (Atlantida, Kain, ovo ono) to ne znači da nije u kontinuitetu. Sve šta se između tih epizoda glavne sage provlači je itekako u kontinuitetu, pogotovo se to može vidit ako se u nekim epizodama pojavljuju likovi ili spominju događaji iz prošlih epizoda.

Da, Zagor više naginje epizodnom konceptu, ali reći da nema kontinuiteta je obična glupost.
Uostalom, možeš li mi reći glavnu priču u Nathan Neveru? Serijal koji je žestoko povezan epizodama, a nema neku glavnu nit vodilju koja se provlači kroz apsolutno sve epizode... Kod Zagora je ta nit samo labavija i to je to... Više samostalnih epizoda, manje međusobno povezanih, ali itekako i jedan i drugi serijal imaju kontinuitet.

Ili ne znam, Batman? Ima li on neku glavnu priču koja se konstantno provlači? Nema. A opet je itekako vezan kontinuitetom.
tinton Posted - 31/12/2012 : 22:24:29
ok, da ali bitno je da taj kontinuitet ne drži glavnu nit serijala i Zagor puno više naginje ka epizodnom konceptu.
Deers Posted - 31/12/2012 : 18:55:38

Nisam nikad ni rekao da je Zagor serijal s striktnim kontinuitetom ali svakako ima kontinuiteta i to ne zbog nesretne Atlantide koje ste se svi uhvatili. Pa nije Zagor Diabolik da se svaka epizoda vraća na status quo.

Magični ima naglašen kontinutet ali isto tako ima epizoda koje s njim veze nemaju.
tinton Posted - 31/12/2012 : 18:21:22
quote:
Originally posted by Deers

A što s epizodama koje nemaju veze s Hoganom? One su van kontinuiteta?


jao, jao

to što nema Hogana ne znači da nema uopće Hogana, kad se Zagor oprosti od atlantide, tu se stvarno misli da je nema, to što je nemaštoviti ljudi vraćaju to je drugi problem u Magičnom vjetru je na početku označena glavna nit serijala koja se vuče cijelo vrijeme, Atlantida je u Zagora došla ohoho i nemožete reći da je Zagor serijal s kontinuitetom, going goinže to o čemu pričaš se događa u Magičnom Vjetru ,u Zagoru ne, Zagor je najbistriji primjer epizodnog koncepta
Deers Posted - 31/12/2012 : 18:19:40
Nije bez veze jer je Zagor12 lijepo objasnio što spada u koju grupu (Zagor u ovo drugu). Ja bih drukčije možda odvojio stavari, možda na serije i miniserije i on shotove ali dobro je i tako.
acestroke Posted - 31/12/2012 : 18:06:48
quote:
Originally posted by Deers

Naravno da postoji. Teško napravit neku seriju bez nikakvog kontinuiteta. Nevezano uz povratke i Američka odiseja i Nestali istraživač odiseja imaju priče kojima se radnja nastavlja (Aljaska na Istraživača, Zmajevi gusari na Aljasku, ...)



Ovo je istina. Ako malo bolje svi razmislite, svi Bonelli serijali imaju neku vrstu kontinuiteta.
Tako da je ovaj topic nekako ... bezveze.
Deers Posted - 31/12/2012 : 18:00:44
A što s epizodama koje nemaju veze s Hoganom? One su van kontinuiteta?
going going Posted - 31/12/2012 : 18:00:24
Niko nije rekao da je Zagor serijal skroz u kontinuitetu pogledaj moja 2 prosla posta.

U prvom kazem da mi se svidja mesano kao u Zagoru epizodno ali sa ubacivanjem kontinuiteta sa vremena na vreme sa Atlantidom i Zagorovim poreklom.

A u drugom postu to jos dodatnije objasnjavam
tinton Posted - 31/12/2012 : 17:09:12
Magični vjetar ima kontinuitet jer je cijelo vrijeme prava bit serijala borba protiv Hogana.

Skriveno lice ima kontinuitet jer se cijelo vrijeme epizode nadovezuju jedna na drugu.

Zagor nema kontinuitet jer ne postoji glavna nit u serijalu koja cijelo vrijeme teče

Deers Posted - 31/12/2012 : 16:58:04
Što se tiče polla teško mi je odgovoriti. Kao da me pitaš d ali više volim serije ili filmove. Ovisi. Volim kontinuite kad ga znam. Kad ga ne znam onda ovisi dal me privuče ili odbije od daljnjeg proučavanja kontinuiteta.
Deers Posted - 31/12/2012 : 16:56:14
Naravno da postoji. Teško napravit neku seriju bez nikakvog kontinuiteta. Nevezano uz povratke i Američka odiseja i Nestali istraživač odiseja imaju priče kojima se radnja nastavlja (Aljaska na Istraživača, Zmajevi gusari na Aljasku, ...)
tinton Posted - 31/12/2012 : 16:34:57
ali to o čemu govoriš nije glavna bit serijala Zagor nije cijelo vrijeme povezan s tom niti, već postoje takvi prijateljski povratci poput Caina, kontinuitet ne postoji
going going Posted - 31/12/2012 : 15:25:17
quote:
Originally posted by tinton

zagor nema nikakvog kontinuiteta, čisto epizodni koncept



Prvih 300 brojeva da, ali citao si Bosselijevu i Buratinijevu Severnoamericku odiseju, tu krece kontinuitet sa epizodom Sedam gradova cibole i posle se nastavlja na Tajnu Jednoroga, pa na Africke epizode, pa na epizode sa Rihterom i Majama i na kraju sve do Juznoamericke odiseje, a izmedju su sve epizodno koncepirane epizode.

Tako da je po meni Zagor pun pogodak, ima kontinuiteta dovoljno da coveku ne dosadi a ima i epizodne epizode.
Poli Posted - 31/12/2012 : 13:23:40
quote:
Originally posted by tinton

zagor nema nikakvog kontinuiteta, čisto epizodni koncept



mislim da ce te neki clanovi ukratko demantirati, mada u principu stoji da ima najvise nevezanih epizoda


Ken Parker npr. sto se mene tice ne bi tako dobro funkcionirao da je utemeljen samo na epizodnom konceptu

u principu mi se vise svidja kontinuitet, samo da kad nije umjetno razvucen

Mister No je lep primjer povezanosti pojedinih epizoda sa kontinuumom


tinton Posted - 31/12/2012 : 13:03:29
zagor nema nikakvog kontinuiteta, čisto epizodni koncept
going going Posted - 31/12/2012 : 12:30:51
Ja sam za oba, ali ipak malo vise sam skloniji epziodnom formatu
Ali mi ne smeta ni da citam nesto sto je u kontinuitetu kao sto je Magicni Vetar.

Najvise mi se svidja ko u Zagoru epizodno ali sa ubacivanjem malo kontinuiteta sa vremena na vreme.
trolodtroje Posted - 31/12/2012 : 10:17:24
epizodno...nemam tolko raspoložljivog cpu da pratim sve. neke stvari postaju zamarajuče ili dosadne....pa i pare vezane uz "kontinuitet" dostignu vrtoglave iznose.
Nivox Posted - 31/12/2012 : 07:07:12
quote:
Originally posted by Paka01

Ne mogu se odlučit, i jedno i drugo, ovisi o čemu se radi...


+1
DKoor Posted - 31/12/2012 : 02:25:47
Kontinuitet, Kapetan Miki stajl
DzekDenijels Posted - 31/12/2012 : 01:53:19
Kontinuitet...
aved Posted - 30/12/2012 : 22:11:13
Kontinuitet- ali sa 3000 ili vise kupaca koji bi redovno pratili pa bi taj serijal isao mjesecno bez problema.

S obzirom da kod nas ne uspijevaju novi junaci na kioscima, pogotovo duzi serijali, zbog nepovjerenja prema novim junacima, sto rezultira malim brojem kupaca, a isto tako duzi serijali iziskuju izdvajanje vise novca, mislim da je forma mini-sage vise prihvatljiva za nase prostore.

Nije bas zgodno nesto da se prati kad ima preko 100, 200 ili vise brojeva sa dvomjesecnim ili tromjesecnim ritomom.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000