forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Kolorka 6 - Muchacho

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 07/08/2009 : 18:10:30


Mladi sjemeništarac Gabriel De la Serna, sin bogatog industrijalca i prijatelja nikaragvanskog diktatora Somoze, dolazi u malo selo naslikati fresku u lokalnoj crkvi. Istoj onoj u kojoj pater Ruben ostavlja oružje, hranu i lijekove za sandiniste, a koju La Guardia drži na oku. Gabriel će morati odabrati stranu..

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=13&TitleID=97
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 19/08/2023 : 20:23:29
navika je čudo
Peyo Posted - 19/08/2023 : 19:52:00
Istina. A sad je nekako razočaran ako nema takvih scena .
manhunter Posted - 19/08/2023 : 19:09:16
quote:
Originally posted by ned_lynx

Kako beše, jel se sva ova furtutma digla zbog table ili dve?



Ma to kad je anto ničim izazvan počeo da svima na forumu dokazuje kako nije gej. I od tada je nastavio. Zli jezici bi rekli da je to malo simptomatično.
matori paraliticar Posted - 19/08/2023 : 19:00:08
Sorry sto dizem temu iz mrtvih bez svog komentara o stripu ali naleteh na Djoletov komentar iz marta 2010 (na temi o kolorci putovanje u Italiju)
quote:
Originally posted by Djole


Kad je već originalni topik lokovan... Mučaćo mi je značajno bolji od Odgode. Lepše slikan, lepše kadriran, i ima više smisla. Ali opet, obožavam te priče o tome šta narodne revolucije jesu a šta nisu - odnosno šta se menja, a šta ostaje isto bez obzira na svu energiju. U tom svetlu mi ne smetaju ni, shall we say, kontroverzniji elementi, jer očito nisu ubačeni da bi nekog nervirali ili zarad grozomorne političke korektnosti, nego da bi podvukli poentu.


Spomenuh u prosloj poruci nov kontigent stripova koji mi dosao, evo sad je dosao jos jedan, verovatno zadnji ove godine.
matori paraliticar Posted - 28/07/2023 : 21:52:36
Sta god uradite pobrinite se da
tema opet ne ode na kljuc desetak godina :)

Imam u planu da padne drugo citanje
ali upravo danas dobih nov kontigent..stripova

Dok su muke slatke.. dobro je .
ned_lynx Posted - 28/07/2023 : 18:30:53
Kako beše, jel se sva ova furtutma digla zbog table ili dve?
sawitch Posted - 28/07/2023 : 17:35:09
Jbt, koliko puta sam cuo za rat oko ovog stripa, ja mislio cirkus topic. Ono jedan od blazih u odnosu na neke od pre 10+ godina. Sad cu da vidim preview ovog...
Jerry Krause Posted - 28/07/2023 : 15:32:37
Prvo, jedva pronađoh topic.
Drugo, onda se začudih da gotovo 14 godina čuči zaključan ko zadnji zlikovac.
Treće, čitajući topic sve je bilo jasno.

Da, pomalo kontroverzni elementi u stripu, ali da će izazvati tolike polemike, sad to pomalo zvuči smiješno. Jer živimo u vremenu u kojem muškarci više sliče na žene nego same žene, pripijene hlačice, počupane obrve i izbrijane dlačice su postali standard. A kamo li sad neki momčić koji u ubogoj džungli mašta o drugom momčiću.

Možda bi da sam prije 14 godina čitao Muchacha i meni ti elementi izazivali veću odbojnost, ali prije sveg čitam sami strip i ne može mi ta jedna cijela stranica u stripu stvoriti dojam da ga popljujem.

Jer prije svega, Muchacho je vrlo dobar strip. Vizualno je savršenstvo. Lepage svojim crtežom i kolorom briljira, nikaragvanska šuma kao da je tu pred nama kako je vizualno dobro. Priča o sazrijevanju jednog dječaka i spoznavanju prve ljubavi na jedan surov način kroz građanski rat koji iz čovjeka izvlači svu onu brutalnost koju drži u sebi. Lepage cijelo vrijeme drži pozornost svojom pričom, a o crtežu da i ne govorimo više.

Nakon Odisejeva putovanja ovo mi je drugi susret s Lepageom i zasad samo pohvale za ovog vrsnog autora.

9/10
Conspirito Posted - 14/01/2010 : 17:15:30
U dupe na vasar!!!!!
Pajtos Posted - 14/01/2010 : 16:13:30
Kako se kaze u SrbijI...?
Conspirito Posted - 14/01/2010 : 12:26:38
Dobar ovaj Muchacho!?

Nego znate li kako se kaze u Srbiju "Gay parada"?
teller Posted - 14/01/2010 : 11:53:09
Možda i kupim taj album, crtež mi je odličan(za razliku od nekih drugih Fibrinih izdanja).
Kit Carson Posted - 14/01/2010 : 00:54:00
quote:
Originally posted by docA


Ako još ima šta da se spašava, beži odavde, Carsone, ne budi šašava!(hermafroditski momenAt)




Kako nema sta da se spasi, ima, bulja. Bezim ja odavle.
docA Posted - 14/01/2010 : 00:07:41
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by dessa

Draga, ne budi peder




Dragane budi peder - cisto da bude u skladu sa topicom.



Ako još ima šta da se spašava, beži odavde, Carsone, ne budi šašava!(hermafroditski momenAt)
Cisto da bude u skladu sa topikom.
Kit Carson Posted - 13/01/2010 : 20:09:18
quote:
Originally posted by dessa

Draga, ne budi peder




Dragane budi peder - cisto da bude u skladu sa topicom.
dessa Posted - 13/01/2010 : 20:06:31
Draga, ne budi peder
globinjo Posted - 13/01/2010 : 18:41:28
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by lwood


Ustav Republike Hrvatske

Članak 14.

Svatko u Republici Hrvatskoj ima prava i slobode, neovisno o njegovoj rasi, boji kože, spolu, jeziku, vjeri, političkom ili drugom uvjerenju, nacionalnom ili socijalnom podrijetlu, imovini, rođenju, naobrazbi, društvenom položaju ili drugim osobinama.

Svi su pred zakonom jednaki.



"Napravili zakone, da se bolje zaklone..." Riblja corba


pravila,pravila,da bi me udavila
Kit Carson Posted - 13/01/2010 : 18:27:15
quote:
Originally posted by lwood


Ustav Republike Hrvatske

Članak 14.

Svatko u Republici Hrvatskoj ima prava i slobode, neovisno o njegovoj rasi, boji kože, spolu, jeziku, vjeri, političkom ili drugom uvjerenju, nacionalnom ili socijalnom podrijetlu, imovini, rođenju, naobrazbi, društvenom položaju ili drugim osobinama.

Svi su pred zakonom jednaki.



"Napravili zakone, da se bolje zaklone..." Riblja corba
Tex Willer Posted - 13/01/2010 : 18:17:07
quote:
Originally posted by Pajtos

quote:
Originally posted by kiky

Tex Willeru, tvoj promašeni i krivo pozicionirani humor teško da skriva činjenicu da si ispao, najblaže rečeno, najobičniji bezveznjak.

Inače, "Mučačo" mi je na stolu... obradiću ga uskoro.

Kiky,sad ga pretera! Ako te pale provokacije idi,brate,lepo u neku birtiju i pljuni prvog za sankom!



Ne ide on u birtije,mali je to prostor za paradiranje
Tex Willer Posted - 13/01/2010 : 18:15:43
quote:
Originally posted by Bob Rok

Ja sam samo hteo da objasnim da homoseksualci nisu pretnja po drustvo, koliko su sovinisticke organizacije.



I njih bi zabranio,kao sto bih zabranio i gay parade
Tex Willer Posted - 13/01/2010 : 18:13:08
quote:
Originally posted by lwood

Članak 38.
Jamči se sloboda mišljenja i izražavanja misli.



Ja to vidim ovako - imam pravo da mislim i javno kazem da sam protiv gay parada i da homoseksualci usvajaju decu
lwood Posted - 13/01/2010 : 17:56:08
Članak 38.
Jamči se sloboda mišljenja i izražavanja misli.

Sloboda izražavanja misli obuhvaća osobito slobodu tiska i drugih sredstava priopćavanja, slobodu govora i javnog nastupa i slobodno osnivanje svih ustanova javnog priopćavanja.

Zabranjuje se cenzura. Novinari imaju pravo na slobodu izvještavanja i pristupa informaciji.

Jamči se pravo na ispravak svakomu komu je javnom viješću povrijeđeno Ustavom i zakonom utvrđeno pravo.

Članak 39.
Zabranjeno je i kažnjivo svako pozivanje ili poticanje na rat ili uporabu nasilja, na nacionalnu, rasnu ili vjersku mržnju ili bilo koji oblik nesnošljivosti.

Članak 40.
Jamči se sloboda savjesti i vjeroispovijedi i slobodno javno očitovanje vjere ili drugog uvjerenja.

Članak 41.
Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.

Vjerske zajednice slobodne su, u skladu sa zakonom, javno obavljati vjerske obrede, osnivati škole, učilišta, druge zavode, socijalne i dobrotvorne ustanove te upravljati njima, a u svojoj djelatnosti uživaju zaštitu i pomoć države.

Članak 42.
Svakom se priznaje pravo na javno okupljanje i mirni prosvjed u skladu sa zakonom.

Članak 43.
Svakom se jamči pravo na slobodno udruživanje radi zaštite njihovih probitaka ili zauzimanja za socijalna, gospodarska, politička, nacionalna, kulturna ili druga uvjerenja i ciljeve. Radi toga svatko može slobodno osnivati sindikate i druge udruge, uključivati se u njih ili iz njih istupati u skladu sa zakonom.

Pravo slobodnog udruživanja ograničeno je zabranom nasilnog ugrožavanja demokratskoga ustavnog poretka, te neovisnosti, jedinstvenosti i teritorijalne cjelovitosti Republike Hrvatske
lwood Posted - 13/01/2010 : 17:52:28

Ustav Republike Hrvatske

Članak 14.

Svatko u Republici Hrvatskoj ima prava i slobode, neovisno o njegovoj rasi, boji kože, spolu, jeziku, vjeri, političkom ili drugom uvjerenju, nacionalnom ili socijalnom podrijetlu, imovini, rođenju, naobrazbi, društvenom položaju ili drugim osobinama.

Svi su pred zakonom jednaki.
Tex Willer Posted - 13/01/2010 : 17:50:26
quote:
Originally posted by kiky

Tex Willeru, tvoj promašeni i krivo pozicionirani humor teško da skriva činjenicu da si ispao, najblaže rečeno, najobičniji bezveznjak.

Inače, "Mučačo" mi je na stolu... obradiću ga uskoro.



Eto,sad me vredjas - ja bezveznjak zato sto sam protiv gay parada Sta ti imas protiv homofoba? Zasto mrzis homofobe? I ti bi u EU,cccccc
Kog ces da obradis? Mucaca ili ?
lwood Posted - 13/01/2010 : 17:49:24
quote:
Originally posted by Vjeko1980

Baš me zanima kako bi etiketirala javnost (pa i svi naši dragi liberalni forumaši) recimo jednu paradu heteroseksualnih parova koji prakticiraju samo analni seks.. Evo recimo bračni parovi defiliraju cestom i žene drže transparente "primam samo u guzu".. Ja mislim da bi ih nazvali perverznim i neukusnim barabama i da bi bogami to diglo veliku frku..
Dakle moje razmišljanje je slijedeće - ako se već trpaš u kenju ostavi to u spavaćoj sobi, pa makar bio i peder..
Uostalom zašto ovaj forum tolerira diskriminaciju prema homofobima?! Gdje to piše da je biti homofob nešto loše ili čak zabranjeno?!?
Ako moram birati da li će mi dijete danas-sutra biti peder ili homofob - eto biram homofobiju..

Ako se ja sa svojom curom ne žvaljesam i ne drpam u javnosti, ne vidim razloga zašto bi to bilo ko drugi radio, jer je jednostavno nepristojno, kao i šetat gol po ulici.. Sloboda drugog čovjeka (pa tako i pedera) završava tamo gdje počinje moja sloboda. A svojom slobodom smatram i to da mogu normalno šetet po ulici bez osjećaja nelagode (koju svakako osjećam kada vidim previše intimnosti na javnom mjestu).. Toliko o tezama: samo neka oni u svojoj kući rade što hoće, samo dok se ne pojavljuju u javnosti! Ako me to razmišljanje definira kao homofoba (umjesto osobe sa jasnim moralnim i etičkim normama), onda OK, ja sam homofob - I CAN LIVE WITH THAT!!!



bilo kakva legalna i registrirana udruga/crkva i slično može paradirat u HR .
bez obzira radi li se o katolicima,pravoslavcima ,muslimanima,politeistima,ateistima,agnosticima,hetero/homo/bi sexualcima ,udrugama za zaštitu biljaka,beštija ili arheoloških spomenika,kulturnih vrijednosti,veterana nekog od ratova itd ako je skup uredno najavljen kod MUP-a.
jer ovo je po Ustavu slobodna država .

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000