forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Kolorka 6 - Muchacho
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/08/2009 : 18:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Mladi sjemeništarac Gabriel De la Serna, sin bogatog industrijalca i prijatelja nikaragvanskog diktatora Somoze, dolazi u malo selo naslikati fresku u lokalnoj crkvi. Istoj onoj u kojoj pater Ruben ostavlja oružje, hranu i lijekove za sandiniste, a koju La Guardia drži na oku. Gabriel će morati odabrati stranu..

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=13&TitleID=97

Trouble will find me

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/08/2009 : 19:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
ocigledno se niko ne moze osloboditi zanosa romanticarske i revolucionarne juzne amerike. to je definitivno svetski trade-mark, cak i za nas koji smo na svojoj kozi osetili skoro pa iste muke.
crtez je prelep. ma sta prelep, bozanstven.
dopustam si da u svom neznanju upitam dali je i ovo akvarel?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 07/08/2009 : 20:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Stigle nova Fibra. Kupljeno. Imam i pitanje: Ljubav i rakete?

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/08/2009 : 20:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dekara trenutno upisuje tekst za Ljubav i Rakete. Navodno će biti gotov brzo:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 07/08/2009 : 21:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Kupujem sigurno, no ne baš odmah. Može ovaj naslov i pričekati koji mjesec.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 08/08/2009 : 12:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Ovo vredi imati makar samo zbog predivno nacrtanih i naslikanih strip tabli...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 10/08/2009 : 16:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
ne volim previše ratne priče, ali ne propuštam pročitati sve što izgleda jako zanimljivo

Edited by - nika331 on 10/08/2009 16:05:07
Go to Top of Page

cbarks
Junior Member

Slovenia
339 Posts

Member since 22/09/2002

Posted - 16/08/2009 : 22:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send cbarks a Private Message  Reply with Quote
Procitao ovo preko vikenda i mogu reci da sam odusevljen. Crtez je odlican,extra su kadrovi u dzungli u drugom delu.Prica mi malo sporo pocinje ali na kraju sve za cistu 10.
Pre nekih 5 godina bio sam mesec dana u Nikaragvi i tamo sam vec nesto procitao o njihovom ratu/revoluciji i video puno freska (mural na spanskom - ima dosta toga na netu) na ulicama sa motivima iz revolucije ,na koje su strasno ponosni.
Marko hvala ti na ovakvim stvarima koje bez Fibre verovatno ne bih nikada procitao. Da bi se ti bar sto bolje prodalo pa da izbacis jos takvih bisera.

It´s a must for every serious collector!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/08/2009 : 22:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da ti se svidio! Bit ce jos dobrih stripova, ne brini!

Trouble will find me
Go to Top of Page

oko
New Member

Croatia
185 Posts

Member since 19/04/2004

Posted - 17/08/2009 : 00:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send oko a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prije dva dana. Danas ponovo uzeo u ruke i prelistavao barem pola sata. Remek djelo.
Hvala Marko.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/08/2009 : 09:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Pored Odgode, i ovog sigurno uzimam u ovoj turi Fibre. Preview me navukao .
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/08/2009 : 10:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ovo je odličan strip, čim stignem, uzeću ga i u tvom izdanju ;-).

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/08/2009 : 13:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Završio sinoć Muchacha.Mislim da me nijedan strip u zadnje vrijeme nije toliko oduševio.Odličan,ali stvarno odličan strip i sve moguće preporuke od mene.Ako ništa drugo,treba vidjeti taj crtež,te boje i kadrove..skoro pa nešto neviđeno.I priča je dobra,jednom kad shvatiš u čemu je kvaka upaljača/šibica;-))Prvi dio je malo sporiji ali meni se i kao takav svidio.Nastavak je bomba,dinamičan,sa puno emocija, i prekrasnih kadrova bijega kroz džunglu.Podsjeća me malo na Caatingu od Hermanna s tim da je scenarijo bolji a crtež barem toliko dobar.Nema patetike i nepotrebnog moraliziranja,što mi se posebno sviđa,a nema ni puno teksta jer je crtež toliko dobar da se sve čita iz "nijemih" kadrova.

Superb!

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/08/2009 : 17:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ubijedili ste me,dacu mu i ja sansu...drzite se dobro ako bude nesto ljigavo sa providnim nametanjem osjecaja
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 22/08/2009 : 14:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by King Warrior

ubijedili ste me,dacu mu i ja sansu...drzite se dobro ako bude nesto ljigavo sa providnim nametanjem osjecaja



evo ti deal! ako ti se ne svidi, ja cu ga odkupiti od tebe. nek stoji jos jedan na polici, kad tad ce naletiti netko da mu ga poklonim.



kad da naletim?
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 24/08/2009 : 08:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam celu Fibrinu turu. Zapravo, smazao sam je u dva dana. Sada su se malo slegli utisci, pa evo mojih komentara. Moje misljenje je da je ova tura nijansu jaca od prethodne (Autocesta, Potocici, Luca, Biljeske...).

Gospodin Jean - Veoma zabavan strip. Crtez lepo prati pricu. Laganije stivo za opustanje.

Pjer - Pomalo gorka, autobiografska prica o pedofiliji, pa ovaj specifican 'deciji' crtez pomalo smanjuje tu tezinu, ali je u pravim momentima i naglasava.

Putovanje u Italiju - Jaca strana ovog dela je scenarijo, ali ni crtez ne zaostaje. Veoma dobro. Cekamo dalje stripove Coseya.

Odgoda - Crtez dosta realistican, na momente fotografski. Prica ima dobru atmosferu. I neku vrstu twista na kraju, koji pokusava da prici da dodatnu dubinu. U zbiru veoma dobro. Najlepsa naslovna u turi.

Muchacho - Najblize remek-delu u ovoj turi. Ponajvise zbog maestralnog crteza. Sjajan kolor. Jos jedna lepa naslovnica. Prica isto snazna.

E sad, najlosije u celoj situaciji je to sto sam se ja u ovoj turi najvise radovao Brecci i Toppiju, koji tek dolaze. Sa ovom kolicinom valjanih, ali luksuznih strip izdanja, uhvatio sam sebe da mi lakne kad naidjem na los strip (s rezonom "dobro je, jedan manje za kupovinu" :). "Nazalost", svih ovih pet albuma vredni su kupovine.

Jos jedno, blago cinicno zapazanje. Marko je u ovoj turi objavio strip koji se bavi pedofilijom, strip koji se bavi homoseksualnoscu. Uskoro nam dolazi kolekcija balkanskog zenskog stripa. Time ce biti gotovo zaokruzena stremnja ka politickoj korektnosti. Jos nam fali strip o invalidima, Romima i hemofilicarima i Marko je kupio podrsku nevladinih organizacija, ako ikada pomisli na politicku karijeru. Salim se naravno. Mozda bi sve ovo i stajalo da to zaista nisu vredna dela.

http://kamenje.blogspot.com/
https://stalker.rs/

https://www.facebook.com/Stalker-izdava%C4%8Dka-ku%C4%87a-139197274650766/
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 24/08/2009 : 09:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Uz bok "Odgodi". Fantastičan crtež, a ima nešto vrlo prattovsko u priči. Odlično.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 24/08/2009 : 10:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
I kako onda poslije ovoga uzeti u ruke Texa, i to samo radi dobrog crteža?

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/08/2009 : 16:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Procitao sam celu Fibrinu turu. Zapravo, smazao sam je u dva dana. Sada su se malo slegli utisci, pa evo mojih komentara. Moje misljenje je da je ova tura nijansu jaca od prethodne (Autocesta, Potocici, Luca, Biljeske...).

Gospodin Jean - Veoma zabavan strip. Crtez lepo prati pricu. Laganije stivo za opustanje.

Pjer - Pomalo gorka, autobiografska prica o pedofiliji, pa ovaj specifican 'deciji' crtez pomalo smanjuje tu tezinu, ali je u pravim momentima i naglasava.

Putovanje u Italiju - Jaca strana ovog dela je scenarijo, ali ni crtez ne zaostaje. Veoma dobro. Cekamo dalje stripove Coseya.

Odgoda - Crtez dosta realistican, na momente fotografski. Prica ima dobru atmosferu. I neku vrstu twista na kraju, koji pokusava da prici da dodatnu dubinu. U zbiru veoma dobro. Najlepsa naslovna u turi.

Muchacho - Najblize remek-delu u ovoj turi. Ponajvise zbog maestralnog crteza. Sjajan kolor. Jos jedna lepa naslovnica. Prica isto snazna.

E sad, najlosije u celoj situaciji je to sto sam se ja u ovoj turi najvise radovao Brecci i Toppiju, koji tek dolaze. Sa ovom kolicinom valjanih, ali luksuznih strip izdanja, uhvatio sam sebe da mi lakne kad naidjem na los strip (s rezonom "dobro je, jedan manje za kupovinu" :). "Nazalost", svih ovih pet albuma vredni su kupovine.

Jos jedno, blago cinicno zapazanje. Marko je u ovoj turi objavio strip koji se bavi pedofilijom, strip koji se bavi homoseksualnoscu. Uskoro nam dolazi kolekcija balkanskog zenskog stripa. Time ce biti gotovo zaokruzena stremnja ka politickoj korektnosti. Jos nam fali strip o invalidima, Romima i hemofilicarima i Marko je kupio podrsku nevladinih organizacija, ako ikada pomisli na politicku karijeru. Salim se naravno. Mozda bi sve ovo i stajalo da to zaista nisu vredna dela.


Ocito imamo slican ukus;)
Drago mi je, očito, da ti se sve svidjelo i drago mi je da si to i napisao, jer nekako je lakše gurati dalje kad znaš da postoje ljudi kojima će taj rad nešto značiti. Što se tiče nevladinih organizacija, sad uskoro ide Maus, dakle holokaust/fašizam, pa plave tablete (hiv), pa Sam samcat (otuđenost, strah, samoća, invalidnost) itd itd... Do 2026. sam predsjednik:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 24/08/2009 : 21:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MarkosDo 2026. sam predsjednik:)


kako stvari idu pitanje je samo čega?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/08/2009 : 22:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by MarkosDo 2026. sam predsjednik:)


kako stvari idu pitanje je samo čega?



SFRJ

S- savez
F- forumasa
R- romanocitalaca
J- juznogdijelaevropebalkanainostalgicarakojiziveuinostranstvu

Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 24/08/2009 : 22:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
odlicno marko miran samo nek nastavi raditi
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 26/08/2009 : 11:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Procitao sam celu Fibrinu turu. Zapravo, smazao sam je u dva dana. Sada su se malo slegli utisci, pa evo mojih komentara. Moje misljenje je da je ova tura nijansu jaca od prethodne (Autocesta, Potocici, Luca, Biljeske...).

Gospodin Jean - Veoma zabavan strip. Crtez lepo prati pricu. Laganije stivo za opustanje.

Pjer - Pomalo gorka, autobiografska prica o pedofiliji, pa ovaj specifican 'deciji' crtez pomalo smanjuje tu tezinu, ali je u pravim momentima i naglasava.

Putovanje u Italiju - Jaca strana ovog dela je scenarijo, ali ni crtez ne zaostaje. Veoma dobro. Cekamo dalje stripove Coseya.

Odgoda - Crtez dosta realistican, na momente fotografski. Prica ima dobru atmosferu. I neku vrstu twista na kraju, koji pokusava da prici da dodatnu dubinu. U zbiru veoma dobro. Najlepsa naslovna u turi.

Muchacho - Najblize remek-delu u ovoj turi. Ponajvise zbog maestralnog crteza. Sjajan kolor. Jos jedna lepa naslovnica. Prica isto snazna.

E sad, najlosije u celoj situaciji je to sto sam se ja u ovoj turi najvise radovao Brecci i Toppiju, koji tek dolaze. Sa ovom kolicinom valjanih, ali luksuznih strip izdanja, uhvatio sam sebe da mi lakne kad naidjem na los strip (s rezonom "dobro je, jedan manje za kupovinu" :). "Nazalost", svih ovih pet albuma vredni su kupovine.

Jos jedno, blago cinicno zapazanje. Marko je u ovoj turi objavio strip koji se bavi pedofilijom, strip koji se bavi homoseksualnoscu. Uskoro nam dolazi kolekcija balkanskog zenskog stripa. Time ce biti gotovo zaokruzena stremnja ka politickoj korektnosti. Jos nam fali strip o invalidima, Romima i hemofilicarima i Marko je kupio podrsku nevladinih organizacija, ako ikada pomisli na politicku karijeru. Salim se naravno. Mozda bi sve ovo i stajalo da to zaista nisu vredna dela.


Ocito imamo slican ukus;)
Drago mi je, očito, da ti se sve svidjelo i drago mi je da si to i napisao, jer nekako je lakše gurati dalje kad znaš da postoje ljudi kojima će taj rad nešto značiti. Što se tiče nevladinih organizacija, sad uskoro ide Maus, dakle holokaust/fašizam, pa plave tablete (hiv), pa Sam samcat (otuđenost, strah, samoća, invalidnost) itd itd... Do 2026. sam predsjednik:)




Samo ces tesko imati podrsku crkvenih krugova.

http://kamenje.blogspot.com/
https://stalker.rs/

https://www.facebook.com/Stalker-izdava%C4%8Dka-ku%C4%87a-139197274650766/
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/08/2009 : 20:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Procitao sam celu Fibrinu turu. Zapravo, smazao sam je u dva dana. Sada su se malo slegli utisci, pa evo mojih komentara. Moje misljenje je da je ova tura nijansu jaca od prethodne (Autocesta, Potocici, Luca, Biljeske...).

Gospodin Jean - Veoma zabavan strip. Crtez lepo prati pricu. Laganije stivo za opustanje.

Pjer - Pomalo gorka, autobiografska prica o pedofiliji, pa ovaj specifican 'deciji' crtez pomalo smanjuje tu tezinu, ali je u pravim momentima i naglasava.

Putovanje u Italiju - Jaca strana ovog dela je scenarijo, ali ni crtez ne zaostaje. Veoma dobro. Cekamo dalje stripove Coseya.

Odgoda - Crtez dosta realistican, na momente fotografski. Prica ima dobru atmosferu. I neku vrstu twista na kraju, koji pokusava da prici da dodatnu dubinu. U zbiru veoma dobro. Najlepsa naslovna u turi.

Muchacho - Najblize remek-delu u ovoj turi. Ponajvise zbog maestralnog crteza. Sjajan kolor. Jos jedna lepa naslovnica. Prica isto snazna.

E sad, najlosije u celoj situaciji je to sto sam se ja u ovoj turi najvise radovao Brecci i Toppiju, koji tek dolaze. Sa ovom kolicinom valjanih, ali luksuznih strip izdanja, uhvatio sam sebe da mi lakne kad naidjem na los strip (s rezonom "dobro je, jedan manje za kupovinu" :). "Nazalost", svih ovih pet albuma vredni su kupovine.

Jos jedno, blago cinicno zapazanje. Marko je u ovoj turi objavio strip koji se bavi pedofilijom, strip koji se bavi homoseksualnoscu. Uskoro nam dolazi kolekcija balkanskog zenskog stripa. Time ce biti gotovo zaokruzena stremnja ka politickoj korektnosti. Jos nam fali strip o invalidima, Romima i hemofilicarima i Marko je kupio podrsku nevladinih organizacija, ako ikada pomisli na politicku karijeru. Salim se naravno. Mozda bi sve ovo i stajalo da to zaista nisu vredna dela.


Ocito imamo slican ukus;)
Drago mi je, očito, da ti se sve svidjelo i drago mi je da si to i napisao, jer nekako je lakše gurati dalje kad znaš da postoje ljudi kojima će taj rad nešto značiti. Što se tiče nevladinih organizacija, sad uskoro ide Maus, dakle holokaust/fašizam, pa plave tablete (hiv), pa Sam samcat (otuđenost, strah, samoća, invalidnost) itd itd... Do 2026. sam predsjednik:)




Samo ces tesko imati podrsku crkvenih krugova.


njihova podrška ti ionako dođe kao otežavajuća okolnost
go for it marko

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 07/09/2009 : 22:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Muchacho je dobio šansu zahvaljujući tome što su Alvari i Orke kasnile pa se našao u prvoj kupljenoj turi. I definitivno je vrlo ugodno iznenađenje! Sve preporuke! Ovo je najbliže onome što bi se moglo sviđati ljudima koje baš ne zanima bd strip, ima akcije i sisa :-), crtež je "lijep", ali ubačeno je kukavičje jaje u obliku muške ljubavi :-). Ima pravo Džimi Gitara malo iznad, postaje pravi problem naći nešto što se neće kupiti kada izađe nova tura Fibre.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/09/2009 : 12:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
procitao.
Ono sto prvo zelim nahvaliti je fenomenalni kolor. Ovaj covjek razumije se perfektno u boje i nije kao neki drugi napravio spektar tek toliko da bi bilo sareno. Treba obratiti paznju prije svega na sunceve zrake,sjene i vodu, koji su zaista perfektno kolorisani.
Crtez je dobar.
Kadriranje je izuzetno dobro, a to je po meni jedna od najvaznijih stvari u jednom stripu.
Prica je pomalo rastegnuta, tako da me kod nekih dijelova na momente hvatala dosada.Srecom u tim momentima je taj fenomenalni kolor bio razlog vise da se pogleda slijedeca stranica.

Sve u svemu solidan strip i bio je vrijedan para sto sam za njega dao.
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000