forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Kolorka 6 - Muchacho
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 26/11/2009 : 17:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
Koristim priliku da se zahvalim za Muchacha. Fantastičan strip. Jednostavno se ne mogu odlučiti što je bolje crtež ili priča. Jedno od najboljih Fibrinih izdanja do sada. Sve pohvale i čestitke.
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 03/01/2010 : 19:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message  Reply with Quote
iz bg-a mi je stigao ovaj strip pre nove godine. scenario mi se ne svidja, doduse nasmejao sam se slatko onim scenama kada su se dva muskarca nasla u zagrljaju okruzeni leptiricima...hhahah evo i sad mi krenuse suze i zbog kraj stripa...al samo zbog smeha
crtez je suprotno prici, odlican!

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki

Edited by - Bljak on 03/01/2010 20:41:31
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20744 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/01/2010 : 20:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nostromo

Muchacho je dobio šansu zahvaljujući tome što su Alvari i Orke kasnile pa se našao u prvoj kupljenoj turi. I definitivno je vrlo ugodno iznenađenje! Sve preporuke! Ovo je najbliže onome što bi se moglo sviđati ljudima koje baš ne zanima bd strip, ima akcije i sisa :-), crtež je "lijep", ali ubačeno je kukavičje jaje u obliku muške ljubavi :-). Ima pravo Džimi Gitara malo iznad, postaje pravi problem naći nešto što se neće kupiti kada izađe nova tura Fibre.


Ovo je jedini strip koji sam preskočio iz ove ture - baš zbog ovoga - ne znam, nekima je to možda normalno u današnje vreme, ali ja preko ovoga ne mogu da pređem, ni u filmu ni u knjizi ni u stripu

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 04/01/2010 : 01:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Nostromo

Muchacho je dobio šansu zahvaljujući tome što su Alvari i Orke kasnile pa se našao u prvoj kupljenoj turi. I definitivno je vrlo ugodno iznenađenje! Sve preporuke! Ovo je najbliže onome što bi se moglo sviđati ljudima koje baš ne zanima bd strip, ima akcije i sisa :-), crtež je "lijep", ali ubačeno je kukavičje jaje u obliku muške ljubavi :-). Ima pravo Džimi Gitara malo iznad, postaje pravi problem naći nešto što se neće kupiti kada izađe nova tura Fibre.


Ovo je jedini strip koji sam preskočio iz ove ture - baš zbog ovoga - ne znam, nekima je to možda normalno u današnje vreme, ali ja preko ovoga ne mogu da pređem, ni u filmu ni u knjizi ni u stripu



Slazem se sa tobom. Ja nisam znao da ima tih trenutaka pre nego sto sam kupio i malo sam se razocarao zbog toga. Prica mi je ok, ali mi se cini da je prisutnost muske ljubavi suvisna. Crtez je umetnost za sebe
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20744 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/01/2010 : 02:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ja sam uzeo strip da pročitam od prijatelja koji ga je već kupio, i slažem se, crtež je fenomenalan, pa čak je i priča , recimo, zadovoljavajuća, ali mi je pederluk, koji je potpuno suvišan (ali politički korektan) ogadio strip i odmah sam ga precrtao sa shoping liste.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37413 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/01/2010 : 08:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Pitanje je samo, sto vronski 2 kaze na to.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37413 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/01/2010 : 20:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Da pogodim - i time dobije 2 besplatna primjerka, jednog za sebe, a drugog za... :)))

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20744 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/01/2010 : 23:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Evo šta mi se danas desilo.Napisao sam juče, da mi strip nije loš, ali da mi se zgadila scena muške ljubavi i da me je to odvratilo od kupovine.
Danas sam bio kod kolege sa posla koji mi je dao Mućaća na čitanje, i kako sam morao da ga sačekam da nešto obavi, a to je trajalo skoro 40 minuta, uzeo sam ponovo Mućaća da ubijem vreme.Nekako sam u glavi ignorisao odvratnost zbog pederskih scena, i strip mi je, na drugu loptu, daleko bolje legao.Strip sam doneo i kući da ga završim, i puno mi je bolji na drugo čitanje.Ne mogu da kažem da mi je remek delo, ali je definitivno strip koji se mora kupiti.(kad bi bila izbačena gej scena, mislim da bi mi bio među top 5 albuma ove godine, ovako je među "najboljih deset")

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4615 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 05/01/2010 : 07:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
koja nerazumna selekcija anto!
jedna scena ti menja celokupni utisak?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20744 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/01/2010 : 10:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pa i nije baš nerazumna.
Prvi put kada sam čitao strip i naišao na scenu, stvarno mi je taj trenutak u stripu ogadio ceo ugođaj i baš sam se iznervirao što je ovako nešto ubačeno potpuno bespotrebno, valjda zbog neke političke korektnosti.(a stvarno mi je pun qu..c ovakvih stvari i na TV i filmovima i u životu, a sad evo nažalost i u stripu)
Juče sam jednostavno potisnuo taj moj bes, sagledao strip bez te scene i stvarno mi se dopao.Ali i dalje mi je stvarno žao što je ovako nešto moralo da se pominje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24715 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/01/2010 : 11:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ajte ljudi! Zbog dotaknute teme muške ljubavi vam se ne sviđa strip??? To jest, sviđa vam se, ali odbijate da priznate.

Hajde da se radi o nekom "klasičnom" gej stripu, pa i da razumem, ali ovako...Ovo je kao kad neki ljudi kažu za film Alexander da im se nije svideo zbog "onih" scena...OK, film nije baš remek delo, ali ne zbog tih scena, ali ovaj strip je odličan, možda baš i zbog takvih scena?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 05/01/2010 : 11:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
Oni su među nama!

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20744 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/01/2010 : 13:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ajte ljudi! Zbog dotaknute teme muške ljubavi vam se ne sviđa strip??? To jest, sviđa vam se, ali odbijate da priznate.

Hajde da se radi o nekom "klasičnom" gej stripu, pa i da razumem, ali ovako...Ovo je kao kad neki ljudi kažu za film Alexander da im se nije svideo zbog "onih" scena...OK, film nije baš remek delo, ali ne zbog tih scena, ali ovaj strip je odličan, možda baš i zbog takvih scena?


Znao sam da si derpe!
Film Aleksandar nism ni gledao zbog tih "scena"!
Pa i sam sam rekao, na drugo čitanje, "prešao" sam preko toga i strip mi je super.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 05/01/2010 : 13:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
4
pomalo se gubi
pomalo je nategnuto
dobro - neki su i nategnuti- ni prvi ni zadnji



kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1874 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 05/01/2010 : 16:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Da se nadovežem na offtopic, koji to možda i nije.

Aleksandar je loš između ostalog i zbog toga. A tu se dešava upravo ono što Anto priča. Aleksandar kao homoseksualac, to je najobičnije dodvoravanje pederskom lobiju. Zašto? Zato jer studiram istoriju i zato što sam pročitao gomile izvora za istoriju starog veka. Nijedan izvor za period Aleksandrove vladavine ne pominje njegovu seksualnu orijentaciju drugačiju od heteroseksualne. Čak kod Plutarha na jednom mestu stoji da je neki persijski satrap ponudio Aleksandru na poklon dva prelepa dečaka, ali Aleksandar je odbio, jer ga nije zanimala takva vrsta ljubavi. Dakle u Aleksandru se tendenciozno krive činjenice. I ne kažem da to u umetničkom delu ne sme da se radi. Ali kada se na tome insistira, onda mora da postoji još neki interes osim umetničke slobode. Sa Mućaćom mi se ne čini da je tako. Mislim da Anto nije u pravu. Ne vidim potrebu za političkom koreknošću. Meni se kao motiv za homoseksualnu ljubav više nameće ideja o potrebi da se iritira crkva. Jelte, sveštenik je homić. A možda je samo autor gej i voli dečake. Ili je smatrao da će njihove karaktere bolje podcrtati ako bude uneo te scene. Ili samo voli da crta muška tela. Šta god da je, meni to u Mućaću ne smeta. Naravno više bih uživao u golim ženskim telima.

Još samo jedno pitanjce za Antu i ekipu. Da li bi ti smetalo da je riba autor i da su dve glavne junakinje lezbejke? Verujem da je to velikoj većini muškaraca poželjan koncept. Ako je tako, onda se organski otpor koji ponekad imamo prema homoseksualnim muškarcima, ne može braniti političkim, niti bilo kakvim drugim stavom. Moguće je samo reći, meni se to nimalo ne sviđa, ali pojma nemam zašto. Valjda je dosta toga na podsvesnoj osnovi. Ne moramo sve da protumačimo.

http://kamenje.blogspot.com/
https://stalker.rs/

https://www.facebook.com/Stalker-izdava%C4%8Dka-ku%C4%87a-139197274650766/
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7898 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/01/2010 : 16:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ne znam zbog čega bi homoseksualnost u filmu/stripu bila 'politička korektnost', ljudi moji, htjeli vi to priznati ili ne i to je sastavni dio našeg svijeta, sigurno imamo prijatelje i rodbinu za koje ni ne znamo da su drugačije seksualne orijentacije, stoga oprez u izjavama, pogotovo oni koji imaju ili će imati djecu, 10% nije malo

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24715 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/01/2010 : 16:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by manhunter

Ajte ljudi! Zbog dotaknute teme muške ljubavi vam se ne sviđa strip??? To jest, sviđa vam se, ali odbijate da priznate.

Hajde da se radi o nekom "klasičnom" gej stripu, pa i da razumem, ali ovako...Ovo je kao kad neki ljudi kažu za film Alexander da im se nije svideo zbog "onih" scena...OK, film nije baš remek delo, ali ne zbog tih scena, ali ovaj strip je odličan, možda baš i zbog takvih scena?


Znao sam da si derpe!
Film Aleksandar nism ni gledao zbog tih "scena"!
Pa i sam sam rekao, na drugo čitanje, "prešao" sam preko toga i strip mi je super.





Uppps, razotkrio si me, šta ću sad???

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24715 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/01/2010 : 17:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Da se nadovežem na offtopic, koji to možda i nije.

Aleksandar je loš između ostalog i zbog toga. A tu se dešava upravo ono što Anto priča. Aleksandar kao homoseksualac, to je najobičnije dodvoravanje pederskom lobiju. Zašto? Zato jer studiram istoriju i zato što sam pročitao gomile izvora za istoriju starog veka. Nijedan izvor za period Aleksandrove vladavine ne pominje njegovu seksualnu orijentaciju drugačiju od heteroseksualne. Čak kod Plutarha na jednom mestu stoji da je neki persijski satrap ponudio Aleksandru na poklon dva prelepa dečaka, ali Aleksandar je odbio, jer ga nije zanimala takva vrsta ljubavi. Dakle u Aleksandru se tendenciozno krive činjenice. I ne kažem da to u umetničkom delu ne sme da se radi. Ali kada se na tome insistira, onda mora da postoji još neki interes osim umetničke slobode. Sa Mućaćom mi se ne čini da je tako. Mislim da Anto nije u pravu. Ne vidim potrebu za političkom koreknošću. Meni se kao motiv za homoseksualnu ljubav više nameće ideja o potrebi da se iritira crkva. Jelte, sveštenik je homić. A možda je samo autor gej i voli dečake. Ili je smatrao da će njihove karaktere bolje podcrtati ako bude uneo te scene. Ili samo voli da crta muška tela. Šta god da je, meni to u Mućaću ne smeta. Naravno više bih uživao u golim ženskim telima.

Još samo jedno pitanjce za Antu i ekipu. Da li bi ti smetalo da je riba autor i da su dve glavne junakinje lezbejke? Verujem da je to velikoj većini muškaraca poželjan koncept. Ako je tako, onda se organski otpor koji ponekad imamo prema homoseksualnim muškarcima, ne može braniti političkim, niti bilo kakvim drugim stavom. Moguće je samo reći, meni se to nimalo ne sviđa, ali pojma nemam zašto. Valjda je dosta toga na podsvesnoj osnovi. Ne moramo sve da protumačimo.




Nisam ulazio u to da li se film bazira na istorijskim činjenicama ili ne. Film je bezveze, ali ne samo zbog toga. Mada su mi ti momenti u filmu najogavniji.
Samo sam hteo da se osvrnem na to da ne možemo neko delo da ocenimo unapred samo zbog jedne činjenice. Nije da nešto podržavam homoseksualnu ljubav,ali neću da odbijem da pročitam/pogledam nešto samo zato što se ta ista negde spominje na momente.A opet, nije ni da tražim svesno takve teme, jednostavno- kako naiđe.
A u Muchachu je taj momenat veoma aktuelan, mislim da svi s vremena na vreme pročitamo o sličnim "crkvenim ispadima", tako da ne vidim problem, čak bih rekao da dobija na težini.

Naravno, kao što kažeš, čovek može jednostavno da kaže "ta tema mi se ne sviđa", i to je u redu.Svako ima prava na svoj ukus.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1874 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 05/01/2010 : 19:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Slazemo se. Ja sam Muchacha najpre procitao, a zatim i kupio. Ponajvise zbog divnog crteza. Samo tako, volim da analiziram stavove ljudi. A sa tvojima, gore iznesenim, se potpuno slazem.

Slazem se i da je Aleksandar los film. Premda je bilo uzivanje gledati Rozario Doson u onakvom izdanju. U kostimu koji je vise odsustvo kostims.

http://kamenje.blogspot.com/
https://stalker.rs/

https://www.facebook.com/Stalker-izdava%C4%8Dka-ku%C4%87a-139197274650766/
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 06/01/2010 : 02:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Ma ne znam ljudi ali meni jednostavno to na neki nacin budi osecaj neprijatnosti, a da je strip dobio time na umetnickoj vrednosti ili vrednosti scenarija i nije.
Meni to smeta pri citanju, a pored mene je to procitalo jos nekoliko ljudi kojima sam dao na citanje i to je prvo sto im je ostalo u glavi posle citanja stripa. Malo su me cudno gledali :)
Ne znam ipak smo mi konzervativna sredina i tu se slazem, ali ne mora na svakom koraku neko da me podseca na to.
Realno u stripu ovakve sadrzine ne bih se bas osecao lagodno ni da sam video lezbejke jer ovaj strip nisam uzeo da citam da bih njime probudio svoju seksualnost
U svakom slucaju po meni je ova scena potpuno suvisna i lici mi na sve vecu i cescu podrsku gay lobiju u medijima. Kao fora to je normalno da se decacic zaljubi u starijeg coveka. Mozda sam ja malo blesav, ali meni je prvo palo na pamet sledece pitanje:
U kom uzrastu cu ja svom muskom detetu (ako ga budem imao) moci da dozvolim da procita ovaj strip pa da se posle toga upustim u ubedjivanje kako to nije bas normalno da muskarci rade sa muskarcima i sprecim ga da on eventualno iz radoznalosti to proba sa nekim svojim lepuskastim drugarom. To je ono sto je meni prvo palo na pamet i nisam siguran da li cu ovaj strip zadrzati i pored toga sto mi je jedan od najboljih crteza koji sam ikada video, a i scenario mi je vise nego ok.
Jebes ga mozda je bolje da mi dete cita Zagor-a i tako ostane donekle normalno za nase podneblje nego da se modernizuje i razvija bujnu mastu uz ove stripove.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/01/2010 : 06:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80

Ma ne znam ljudi ali meni jednostavno to na neki nacin budi osecaj neprijatnosti, a da je strip dobio time na umetnickoj vrednosti ili vrednosti scenarija i nije.
Meni to smeta pri citanju, a pored mene je to procitalo jos nekoliko ljudi kojima sam dao na citanje i to je prvo sto im je ostalo u glavi posle citanja stripa. Malo su me cudno gledali :)
Ne znam ipak smo mi konzervativna sredina i tu se slazem, ali ne mora na svakom koraku neko da me podseca na to.
Realno u stripu ovakve sadrzine ne bih se bas osecao lagodno ni da sam video lezbejke jer ovaj strip nisam uzeo da citam da bih njime probudio svoju seksualnost
U svakom slucaju po meni je ova scena potpuno suvisna i lici mi na sve vecu i cescu podrsku gay lobiju u medijima. Kao fora to je normalno da se decacic zaljubi u starijeg coveka. Mozda sam ja malo blesav, ali meni je prvo palo na pamet sledece pitanje:
U kom uzrastu cu ja svom muskom detetu (ako ga budem imao) moci da dozvolim da procita ovaj strip pa da se posle toga upustim u ubedjivanje kako to nije bas normalno da muskarci rade sa muskarcima i sprecim ga da on eventualno iz radoznalosti to proba sa nekim svojim lepuskastim drugarom. To je ono sto je meni prvo palo na pamet i nisam siguran da li cu ovaj strip zadrzati i pored toga sto mi je jedan od najboljih crteza koji sam ikada video, a i scenario mi je vise nego ok.
Jebes ga mozda je bolje da mi dete cita Zagor-a i tako ostane donekle normalno za nase podneblje nego da se modernizuje i razvija bujnu mastu uz ove stripove.


Nemoj se uvrijediti, ali ovoliko neprovjerenih izjava ne vidiš baš svaki dan.

Vjeruj mi, tvoj sin (zanimljivo, nisi spomenuo kćer) neće biti "normalniji" jer čita Zagora umjesto Muchacha. Prije se smatralo kako je homoseksualnost psihološki "problem". Današnja znanstvena istraživanja dokazala su da takve tvrdnje ne drže vodu i da je homoseksualnost zapravo biološka pojava. Ne bih ti želio nabijati komplekse, ali ništa što ti napraviš u pogledu odgoja, bilo da su to razgovori ili forsiranje čitanja Zagora neće tvog sina (ili kćer) pretvoriti u "zdravog" heteroseksualca. Homoseksualnost se nasljeđuje genetskim putem, poput boje očiju ili drugih fizičkih karakteristika. Ako je tvoje dijete biološki predodređeno da bude homoseksualac, tvoj "anti-homoseksualni" odgoj može izazvati samo loši kontraefekt. Umjesto da spozna sebe i prihvati ono što jest, on će se zbog stavova i razmišljanja koje si mu ti usadio početi sramiti samog sebe i postat će izrazito zatvoren i antisocijalan. Želiš li to doista priuštiti svome djetetu?

Heteroseksualnost nije ništa "normalnija" od homoseksualnosti. Argument "To nije prirodno" koji uvijek čujem kad se krene govoriti o homoseksualnosti kao lošoj jednostavno ne drži vodu. Homoseksualnost nije strana ni među životinjama. Za to imaš hrpu primjera. Pogledaj samo ovo. http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexual_behavior_in_animals Na kraju krajeva, mnoge biljke su hermafroditi, pa je kod njih homoseksualnost pravilo.

To da naše podneblje ne prihvaća različitosti imaš pravo. Socijalni, nacionalni i religiozni odgojno-obrazovni koncepti koji stoljećima vladaju ovim prostorima neće se promjeniti u jednom danu. No, to ne znači da našoj djeci i dalje moramo puniti glave istim zabludama kao i do sada. Treba težiti ka promjeni, a ne ostaviti da stvari i dalje budu loše.

E da, i neki bi rekli da Zagor ima dosta homoseksualne tonove. Pobogu, čovjek živi sam usred nepristupačnog terena sa svojim najboljim muškim prijateljem. Pa ti vidi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Cancerman
New Member



106 Posts

Member since 03/05/2009

Posted - 06/01/2010 : 10:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Cancerman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by zare80

Ma ne znam ljudi ali meni jednostavno to na neki nacin budi osecaj neprijatnosti, a da je strip dobio time na umetnickoj vrednosti ili vrednosti scenarija i nije.
Meni to smeta pri citanju, a pored mene je to procitalo jos nekoliko ljudi kojima sam dao na citanje i to je prvo sto im je ostalo u glavi posle citanja stripa. Malo su me cudno gledali :)
Ne znam ipak smo mi konzervativna sredina i tu se slazem, ali ne mora na svakom koraku neko da me podseca na to.
Realno u stripu ovakve sadrzine ne bih se bas osecao lagodno ni da sam video lezbejke jer ovaj strip nisam uzeo da citam da bih njime probudio svoju seksualnost
U svakom slucaju po meni je ova scena potpuno suvisna i lici mi na sve vecu i cescu podrsku gay lobiju u medijima. Kao fora to je normalno da se decacic zaljubi u starijeg coveka. Mozda sam ja malo blesav, ali meni je prvo palo na pamet sledece pitanje:
U kom uzrastu cu ja svom muskom detetu (ako ga budem imao) moci da dozvolim da procita ovaj strip pa da se posle toga upustim u ubedjivanje kako to nije bas normalno da muskarci rade sa muskarcima i sprecim ga da on eventualno iz radoznalosti to proba sa nekim svojim lepuskastim drugarom. To je ono sto je meni prvo palo na pamet i nisam siguran da li cu ovaj strip zadrzati i pored toga sto mi je jedan od najboljih crteza koji sam ikada video, a i scenario mi je vise nego ok.
Jebes ga mozda je bolje da mi dete cita Zagor-a i tako ostane donekle normalno za nase podneblje nego da se modernizuje i razvija bujnu mastu uz ove stripove.


Nemoj se uvrijediti, ali ovoliko neprovjerenih izjava ne vidiš baš svaki dan.

Vjeruj mi, tvoj sin (zanimljivo, nisi spomenuo kćer) neće biti "normalniji" jer čita Zagora umjesto Muchacha. Prije se smatralo kako je homoseksualnost psihološki "problem". Današnja znanstvena istraživanja dokazala su da takve tvrdnje ne drže vodu i da je homoseksualnost zapravo biološka pojava. Ne bih ti želio nabijati komplekse, ali ništa što ti napraviš u pogledu odgoja, bilo da su to razgovori ili forsiranje čitanja Zagora neće tvog sina (ili kćer) pretvoriti u "zdravog" heteroseksualca. Homoseksualnost se nasljeđuje genetskim putem, poput boje očiju ili drugih fizičkih karakteristika. Ako je tvoje dijete biološki predodređeno da bude homoseksualac, tvoj "anti-homoseksualni" odgoj može izazvati samo loši kontraefekt. Umjesto da spozna sebe i prihvati ono što jest, on će se zbog stavova i razmišljanja koje si mu ti usadio početi sramiti samog sebe i postat će izrazito zatvoren i antisocijalan. Želiš li to doista priuštiti svome djetetu?

Heteroseksualnost nije ništa "normalnija" od homoseksualnosti. Argument "To nije prirodno" koji uvijek čujem kad se krene govoriti o homoseksualnosti kao lošoj jednostavno ne drži vodu. Homoseksualnost nije strana ni među životinjama. Za to imaš hrpu primjera. Pogledaj samo ovo. http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexual_behavior_in_animals Na kraju krajeva, mnoge biljke su hermafroditi, pa je kod njih homoseksualnost pravilo.

To da naše podneblje ne prihvaća različitosti imaš pravo. Socijalni, nacionalni i religiozni odgojno-obrazovni koncepti koji stoljećima vladaju ovim prostorima neće se promjeniti u jednom danu. No, to ne znači da našoj djeci i dalje moramo puniti glave istim zabludama kao i do sada. Treba težiti ka promjeni, a ne ostaviti da stvari i dalje budu loše.

E da, i neki bi rekli da Zagor ima dosta homoseksualne tonove. Pobogu, čovjek živi sam usred nepristupačnog terena sa svojim najboljim muškim prijateljem. Pa ti vidi.



word!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20744 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/01/2010 : 10:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bilo je samo pitanje kada će se oglasiti gay lobi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20744 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/01/2010 : 10:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Zašto bi se Zare80 uvredio ?
Zato što razmišlja normalno ?
Tvoje razmišljanje Bušido mi je potpuno devijantno, iako je "po evropskim standardima"

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/01/2010 12:28:35
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4660 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 06/01/2010 : 11:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Ako smem,kao posmatrac sa strane,da prokomentarisem :Hanter je u pravu kada kaze da je najbolje reci:"Ta tema me ne zanima"! "Kukavicje jaje" ce proci samo tamo gde moze...
@Mr.Busido
O.k.je stari...RESPEKT za razlicitost i slobodnu volju ka izboru,ali samo bez "naucnih tvrdnji" o biologiji i nasledstvu...sto bi rek'o nas "prosti" narod,da mi je cale peder,ne bi ni bilo mene...

Edited by - Pajtos on 06/01/2010 11:22:21
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000