forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Rip Kirby 7 & 8

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 12/11/2013 : 00:28:03


John Prentice (1920. - 1999.) rođen je u Whitneyu u Teksasu. Nakon što se 1939. godine pridružio mornarici, preživo je bombardiranje Pearl Harbourea 7. prosinca 1941., služio na dva razarača u osam bitaka, a 1945. godine je iz službe otpušten uz počasti. Nakon rata upisao se na Umjetničku akademiju u Pittsburgu i onda preselio u New York gdje je postao uspješan slobodni umjetnik ilustrirajući naslovnice za knjige; crtajući stripove za studio Joea Simona i Jacka Kirbyja, DC Comics i druge, kao i ilustracije za razne časopise. 1956. godine nastavio je djelo Alexa Raymonda u suradnji sa Fredom Dickinsonom koji je pisao strip s Raymondom. Prentice je 1966., 1967. i 1986. primio je nagrade National Cartoonist Society za “Najboljeg strip crtača”, hvalili su njegovo veliko umijeće kao i uspješan nastavak fotorealističnog pristupa svog prethodnika. Prentice je Ripu Kirbyju posvetio ostatak svog života, crtao ga je pune četrdeset tri godine, sve do same smrti. Sabrane pasice Ripa Kirbyja prva su cjelovita, arhivska zbirka ovog poslijeratnog i postmodernog klasika Alexa Raymonda. Raymond ga je kreirao 1946., nakon aktivne vojne karijere u marincima tijekom Drugog svjetskog rata. Novinske su pasice o Ripu Kirbyju unijele svježu krv u žanr kriminalističkog stripa, potpuni zaokret od tadašnjeg hladnog i žestokog stila detektivske fikcije. Rip Kirby je pametan i profinjen, no ipak čovjek. Često na tehnike rješavanja zločina primjenjuje znanstvene metode, ali se upušta i u akciju – Kirby je oličenje američkog sportaša i odlikovani ratni heroj. Sporedne uloge igraju Desmond, Ripov batler i pomoćnik, te mnogo zadivljujućih ženskih likova, posebno Ripova djevojka, Honey Dorian, te crnokosa i prikladno imenovana Pagan Lee. Modno osviješten, Raymond je u novinske pasice unio šik i šarm mode poraća i ranih pedesetih.

Rip Kirby 7 • Sabrane pasice 1962. - 1965. • 212 stranica • C/B • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fred Dickenson • Crtež John Prentice • Prijevod Tamara Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 12.11.2013. • Cijena 150 Kn

Rip Kirby 8 • Sabrane pasice 1965. - 1968. • 192 stranica • C/B • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fred Dickenson • Crtež John Prentice • Prijevod Tamara Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 12.11.2013. • Cijena 150 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
globinjo Posted - 14/10/2014 : 23:25:51
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ako misliš na 9. i 10. knjigu, one su u striparnicama već dva tjedna.




dva tjedna...neće biti...malo više...valjda je domi pitao za knjige 11 i 12...
Johnny Difool Posted - 14/10/2014 : 20:02:13
Ako misliš na 9. i 10. knjigu, one su u striparnicama već dva tjedna.

globinjo Posted - 14/10/2014 : 19:29:01
quote:
Originally posted by DOMI

Zna netko otprilike kada idu nove RK knjige ?

FETIŠ već na kioscima


inetrliber...ili malo posli...
DOMI Posted - 14/10/2014 : 14:15:33
Zna netko otprilike kada idu nove RK knjige ?

FETIŠ već na kioscima
anto Posted - 01/05/2014 : 16:32:23
Mogu reći da mi je osmi album Ripa K. ponajbolji.
Priče su potpuno šarolike - od klasične "rambovske/švarceneger/stivensigal" epizode (Monarhov otok) pa preko SF-a (Oblik stvari koje dolaze),romantičnih storija (Izgled vara),komedije (Vruća kruna)... sve do čistokrvnog noira (Meci za gataru).

Čista uživancija.

I opet ponavljam - ako ste stali na Rejmondovom Kirbiju, grdno ste pogrešili.
Tex Willer Posted - 29/04/2014 : 01:05:34
quote:
Originally posted by Markos

20 knjiga bi trebalo biti ukupno, ali možda stisnemo sve u, recimo, 18, ako malo povećamo broj stranica, vidjet cu još.



Evo da se jednom i sam podsetim
Ove godine do 12. knjige i posle jos 6-8 i to je to
Markos Posted - 29/04/2014 : 00:33:41
9 i 10 objavljene u srpnju, 11 i 12 krajem godine.
Insp. Jacques Clouseau Posted - 28/04/2014 : 23:54:52
quote:
Originally posted by anto

Sasvim dobra sedmica; Rip je u ovim pričama malo više u Džejms Bond fazonu nego u prethodnim - dosta šaketanja,vratolomija,lepih devojaka (kojima obavezno slomi srce), atraktivnih destinacija,...
Sve su mi priče dobre, osim možda one sa biljkama mesožderkama, ali ona je ionako kratka.
Zanimljivo je da se jedino sećam (pa i nje kroz maglu) epizode Nemilosrdni Ming.

Ako je neko ostao samo na Rejmondovim pričama, slobodno mogu da kažem da se zeznuo, jer 6. i 7. album nisu ni za dlaku lošiji od prva četiri; ni po scenariju, a (skoro) ni po crtežu.


Vec je proslo skoro 6 mj. od ova dva broja...Na "Fibrinoj" stranici ne vidim najave za slijedecu (ovogodisnju prvu) turu...Ima li kakvih naznaka da bi se devetka i desetka uskoro pojavile u prodaji...?
DODSFERD Posted - 28/04/2014 : 15:23:35
quote:
Originally posted by david

Prentice je dobar crtac ali tek sam u ove dvi knjige primjetia stvari koje mi smetaju: zenski likovi su previse slicni, crta ih po sabloni i jos jedna sitnica (pogotovo u svjetlu retusiranja i fotosopiranja danas) su povremeno bolesno uski strukovi cura u kombinaciji s parom ogromnih sisa (sta je u redu), e sad jel to onda bilo kritizirano kao neki sexsplotation?


U teoriji je takva kombinacija dosta česta ali u praksi prava rijetkost za današnje vrijeme.
david Posted - 28/04/2014 : 12:24:05
Prentice je dobar crtac ali tek sam u ove dvi knjige primjetia stvari koje mi smetaju: zenski likovi su previse slicni, crta ih po sabloni i jos jedna sitnica (pogotovo u svjetlu retusiranja i fotosopiranja danas) su povremeno bolesno uski strukovi cura u kombinaciji s parom ogromnih sisa (sta je u redu), e sad jel to onda bilo kritizirano kao neki sexsplotation?
Raymond Posted - 25/04/2014 : 00:22:53
Ne znam jeli to samo meni, ali meni Prentisove price interesnatnije poslije Raymonda ili je to mozda sto sam citao raymondove dosta puta kroz razna izdanja itd..
anto Posted - 25/04/2014 : 00:02:16
Sasvim dobra sedmica; Rip je u ovim pričama malo više u Džejms Bond fazonu nego u prethodnim - dosta šaketanja,vratolomija,lepih devojaka (kojima obavezno slomi srce), atraktivnih destinacija,...
Sve su mi priče dobre, osim možda one sa biljkama mesožderkama, ali ona je ionako kratka.
Zanimljivo je da se jedino sećam (pa i nje kroz maglu) epizode Nemilosrdni Ming.

Ako je neko ostao samo na Rejmondovim pričama, slobodno mogu da kažem da se zeznuo, jer 6. i 7. album nisu ni za dlaku lošiji od prva četiri; ni po scenariju, a (skoro) ni po crtežu.
stbojan Posted - 30/12/2013 : 01:23:40
Osmica na liniji prethodna dva broja u smislu crteza i scenarija, ali ipak... ako bi se po necemu ova knjiga isticala i istovremeno bila znacajnija u odnosu na prethodne to je iz razloga sto se vise nego ikad vidi da je ipak rec o "novinskom stripu" i da su "dnevno/politicki" dogadjaji ipak imali (ili su poceli da imaju) uticaj i na strip i na Ripa kao junaka...

Epizoda "Oblik stvari koje dolaze"... Rip je tu svakako nadmasio sebe u odnosu na sve prethodne epizode...

Voznja leteceg tanjira, intergalaticka putovanja, resavanje "slucaja" izvan orbite, Nova Atlantida, itd... jednostavno neprocenjivo ako se posmatra iz ugla hronologije stripa... posebno ako se uzme kontekst kada je epizoda i radjena (1966 god.) jer ne treba zaboraviti da su 65/66 bile vrlo "aktivne" po pitanju "space" programa (Leonov i njegov "walk in space", Ameri slede odmah za njim, ruska letelica slece po prvi put na mesec, Gemini program prethodi Apolo programu, itd...)... moguce da je zbog toga svega i Rip dobio malo vise "slobode" da se vine u svemir i resi vec neki problem... genijalna epizoda i svakako vredna paznje iz vise razloga...

No, da je ipak rec o "trenutno inspirisanoj" avanturi, scenaristi su se pobrinuli da nam vrlo brzo to i pokazu... godinu dana kasnije u epizodi Monarchov otok, Rip se zabrinuto pita da li ce "umeti" da vozi obican avion... sto bi u poredjenju sa gore pomenutom epizodom i voznjom leteceg tanjira bilo kao da se pita da li ce umeti da vozi bicikl... No, vec je '68-a, Vijetnamski rat uveliko na pragu, a Rip je spreman i opremljen sa "omiljenom" masinkom americkih marinaca (M16) u rukama i krece u nesvakidasnji oruzani "okrsaj" protiv zlikovaca... drugo vreme, drugi "dnevni" dogadjaji, drugaciji Rip...

U svakom slucaju, Rip osmica je pravi dragulj...
stbojan Posted - 23/12/2013 : 19:24:06
Sedmica sasvim solidna, obiluje raznolikim avanturama po razlicitim zemljama i kontinentima, a Rip, kao u sestici, prilicno u akciji, ali je i Dezmond cini se dobio nesto vise prostora... Crtez standardno dobar...
Raymond Posted - 25/11/2013 : 14:12:59
quote:
Originally posted by Raymond

uff narucio fantasticno dobar ritam Kirbija..jedva cekam da dobijem..jedan od mojih naj stripova!

at Markos da slucajno ne planiras Tarzan od Russ manninga (radi sad idw izdavac) i Johnny Hazard od Frank Robbinsa? Plus mozda neke druge dnevne striopove kao fantom, flash gordon, Cisco Kid od Salinasa?

zaboravih da dodam Star Hawks od Gil Kane
Raymond Posted - 25/11/2013 : 14:05:33
uff narucio fantasticno dobar ritam Kirbija..jedva cekam da dobijem..jedan od mojih naj stripova!

at Markos da slucajno ne planiras Tarzan od Russ manninga (radi sad idw izdavac) i Johnny Hazard od Frank Robbinsa? Plus mozda neke druge dnevne striopove kao fantom, flash gordon, Cisco Kid od Salinasa?
emirem Posted - 16/11/2013 : 10:39:41
Prva 3 tu, zadnja 4 tamo....lijepo je vidjeti starog omiljenog detektiva ponovno u novim brojevima....
kifi Posted - 16/11/2013 : 09:28:37
Navodno je jedinica rasprodana, ali ide u reprint. Tako su rekli na CRŠ.
cronos six Posted - 13/11/2013 : 22:26:32
do kurca.
kad ovo odmaknu do osme a nisam ni prvu kupio.
potrudicu se da nadoknadim.izedose me koncerti uopste a pogotovo bulgaria.
globinjo Posted - 12/11/2013 : 18:03:13
Tex Willer Posted - 12/11/2013 : 14:42:13
quote:
Originally posted by rommel

kad sam bio u osnovnoj školi jednom je razrednica pitala da navedemo najpoznatijeg detektiva - a ja sam mrtav hladan rekao Rip Kirby - znao sam da misli na Sherlocka ali u tom času Kirby mi je bio prvi izbor...
u tom času? ma Kirby mi je i danas prvi izbor...



Ma kakav Sherlock ili Bond, Kirby i Modesty su zakon
Tex Willer Posted - 12/11/2013 : 14:38:25
quote:
Originally posted by Markos

20 knjiga bi trebalo biti ukupno, ali možda stisnemo sve u, recimo, 18, ako malo povećamo broj stranica, vidjet cu još.
Može ga se kupiti na Interliberu, naravno.



Ne stiskajte, 2 naslovnice vise
rommel Posted - 12/11/2013 : 13:14:37
kad sam bio u osnovnoj školi jednom je razrednica pitala da navedemo najpoznatijeg detektiva - a ja sam mrtav hladan rekao Rip Kirby - znao sam da misli na Sherlocka ali u tom času Kirby mi je bio prvi izbor...
u tom času? ma Kirby mi je i danas prvi izbor...
Shiva314 Posted - 12/11/2013 : 07:56:24
quote:
Originally posted by Markos

20 knjiga bi trebalo biti ukupno, ali možda stisnemo sve u, recimo, 18, ako malo povećamo broj stranica, vidjet cu još.
Može ga se kupiti na Interliberu, naravno.



E, pa super!
Proširen spisak za kupovinu
Informacija o sveukupnom broju integrala isto nije na odmet. Dobro dođe za isplanirati koliko će mjesta trebati u policama
Markos Posted - 12/11/2013 : 07:11:08
20 knjiga bi trebalo biti ukupno, ali možda stisnemo sve u, recimo, 18, ako malo povećamo broj stranica, vidjet cu još.
Može ga se kupiti na Interliberu, naravno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000