forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Rip Kirby 7 & 8
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28896 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/11/2013 : 00:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


John Prentice (1920. - 1999.) rođen je u Whitneyu u Teksasu. Nakon što se 1939. godine pridružio mornarici, preživo je bombardiranje Pearl Harbourea 7. prosinca 1941., služio na dva razarača u osam bitaka, a 1945. godine je iz službe otpušten uz počasti. Nakon rata upisao se na Umjetničku akademiju u Pittsburgu i onda preselio u New York gdje je postao uspješan slobodni umjetnik ilustrirajući naslovnice za knjige; crtajući stripove za studio Joea Simona i Jacka Kirbyja, DC Comics i druge, kao i ilustracije za razne časopise. 1956. godine nastavio je djelo Alexa Raymonda u suradnji sa Fredom Dickinsonom koji je pisao strip s Raymondom. Prentice je 1966., 1967. i 1986. primio je nagrade National Cartoonist Society za “Najboljeg strip crtača”, hvalili su njegovo veliko umijeće kao i uspješan nastavak fotorealističnog pristupa svog prethodnika. Prentice je Ripu Kirbyju posvetio ostatak svog života, crtao ga je pune četrdeset tri godine, sve do same smrti. Sabrane pasice Ripa Kirbyja prva su cjelovita, arhivska zbirka ovog poslijeratnog i postmodernog klasika Alexa Raymonda. Raymond ga je kreirao 1946., nakon aktivne vojne karijere u marincima tijekom Drugog svjetskog rata. Novinske su pasice o Ripu Kirbyju unijele svježu krv u žanr kriminalističkog stripa, potpuni zaokret od tadašnjeg hladnog i žestokog stila detektivske fikcije. Rip Kirby je pametan i profinjen, no ipak čovjek. Često na tehnike rješavanja zločina primjenjuje znanstvene metode, ali se upušta i u akciju – Kirby je oličenje američkog sportaša i odlikovani ratni heroj. Sporedne uloge igraju Desmond, Ripov batler i pomoćnik, te mnogo zadivljujućih ženskih likova, posebno Ripova djevojka, Honey Dorian, te crnokosa i prikladno imenovana Pagan Lee. Modno osviješten, Raymond je u novinske pasice unio šik i šarm mode poraća i ranih pedesetih.

Rip Kirby 7 • Sabrane pasice 1962. - 1965. • 212 stranica • C/B • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fred Dickenson • Crtež John Prentice • Prijevod Tamara Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 12.11.2013. • Cijena 150 Kn

Rip Kirby 8 • Sabrane pasice 1965. - 1968. • 192 stranica • C/B • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fred Dickenson • Crtež John Prentice • Prijevod Tamara Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 12.11.2013. • Cijena 150 Kn

Trouble will find me

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 12/11/2013 : 00:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je pri vrhu najdražih fibrinih izdanja, a konkurencija je strašna. Kakva je to ljepota od kolekcije već sada a kakva će tek biti na kraju, uh. Meni je Rip prva asocijacija kada se spomene stripovska nostalgija a ne Bonelli :).

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 12/11/2013 : 01:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nostromo

Ovo mi je pri vrhu najdražih fibrinih izdanja, a konkurencija je strašna. Kakva je to ljepota od kolekcije već sada a kakva će tek biti na kraju, uh. Meni je Rip prva asocijacija kada se spomene stripovska nostalgija a ne Bonelli :).



I meni. I uz Ripa Modesty Steta sto nije zavrsila u boljim rukama.
Znam da sam 100 puta pitao, ali kako slabo pamtim lakse mi je opet da pitam, jos koliko integrala za kompletnog Ripa?
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 12/11/2013 : 05:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
Odlican post za nocne ptice :-)
Hoce li ga se moci kupiti na Interliberu?

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28896 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/11/2013 : 07:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
20 knjiga bi trebalo biti ukupno, ali možda stisnemo sve u, recimo, 18, ako malo povećamo broj stranica, vidjet cu još.
Može ga se kupiti na Interliberu, naravno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 12/11/2013 : 07:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

20 knjiga bi trebalo biti ukupno, ali možda stisnemo sve u, recimo, 18, ako malo povećamo broj stranica, vidjet cu još.
Može ga se kupiti na Interliberu, naravno.



E, pa super!
Proširen spisak za kupovinu
Informacija o sveukupnom broju integrala isto nije na odmet. Dobro dođe za isplanirati koliko će mjesta trebati u policama

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 12/11/2013 : 13:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
kad sam bio u osnovnoj školi jednom je razrednica pitala da navedemo najpoznatijeg detektiva - a ja sam mrtav hladan rekao Rip Kirby - znao sam da misli na Sherlocka ali u tom času Kirby mi je bio prvi izbor...
u tom času? ma Kirby mi je i danas prvi izbor...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 12/11/2013 : 14:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

20 knjiga bi trebalo biti ukupno, ali možda stisnemo sve u, recimo, 18, ako malo povećamo broj stranica, vidjet cu još.
Može ga se kupiti na Interliberu, naravno.



Ne stiskajte, 2 naslovnice vise
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 12/11/2013 : 14:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

kad sam bio u osnovnoj školi jednom je razrednica pitala da navedemo najpoznatijeg detektiva - a ja sam mrtav hladan rekao Rip Kirby - znao sam da misli na Sherlocka ali u tom času Kirby mi je bio prvi izbor...
u tom času? ma Kirby mi je i danas prvi izbor...



Ma kakav Sherlock ili Bond, Kirby i Modesty su zakon
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 12/11/2013 : 18:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 13/11/2013 : 22:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
do kurca.
kad ovo odmaknu do osme a nisam ni prvu kupio.
potrudicu se da nadoknadim.izedose me koncerti uopste a pogotovo bulgaria.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

430 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 16/11/2013 : 09:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Navodno je jedinica rasprodana, ali ide u reprint. Tako su rekli na CRŠ.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10746 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/11/2013 : 10:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Prva 3 tu, zadnja 4 tamo....lijepo je vidjeti starog omiljenog detektiva ponovno u novim brojevima....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 25/11/2013 : 14:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
uff narucio fantasticno dobar ritam Kirbija..jedva cekam da dobijem..jedan od mojih naj stripova!

at Markos da slucajno ne planiras Tarzan od Russ manninga (radi sad idw izdavac) i Johnny Hazard od Frank Robbinsa? Plus mozda neke druge dnevne striopove kao fantom, flash gordon, Cisco Kid od Salinasa?
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 25/11/2013 : 14:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond

uff narucio fantasticno dobar ritam Kirbija..jedva cekam da dobijem..jedan od mojih naj stripova!

at Markos da slucajno ne planiras Tarzan od Russ manninga (radi sad idw izdavac) i Johnny Hazard od Frank Robbinsa? Plus mozda neke druge dnevne striopove kao fantom, flash gordon, Cisco Kid od Salinasa?

zaboravih da dodam Star Hawks od Gil Kane
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 23/12/2013 : 19:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Sedmica sasvim solidna, obiluje raznolikim avanturama po razlicitim zemljama i kontinentima, a Rip, kao u sestici, prilicno u akciji, ali je i Dezmond cini se dobio nesto vise prostora... Crtez standardno dobar...
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 30/12/2013 : 01:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Osmica na liniji prethodna dva broja u smislu crteza i scenarija, ali ipak... ako bi se po necemu ova knjiga isticala i istovremeno bila znacajnija u odnosu na prethodne to je iz razloga sto se vise nego ikad vidi da je ipak rec o "novinskom stripu" i da su "dnevno/politicki" dogadjaji ipak imali (ili su poceli da imaju) uticaj i na strip i na Ripa kao junaka...

Epizoda "Oblik stvari koje dolaze"... Rip je tu svakako nadmasio sebe u odnosu na sve prethodne epizode...

Voznja leteceg tanjira, intergalaticka putovanja, resavanje "slucaja" izvan orbite, Nova Atlantida, itd... jednostavno neprocenjivo ako se posmatra iz ugla hronologije stripa... posebno ako se uzme kontekst kada je epizoda i radjena (1966 god.) jer ne treba zaboraviti da su 65/66 bile vrlo "aktivne" po pitanju "space" programa (Leonov i njegov "walk in space", Ameri slede odmah za njim, ruska letelica slece po prvi put na mesec, Gemini program prethodi Apolo programu, itd...)... moguce da je zbog toga svega i Rip dobio malo vise "slobode" da se vine u svemir i resi vec neki problem... genijalna epizoda i svakako vredna paznje iz vise razloga...

No, da je ipak rec o "trenutno inspirisanoj" avanturi, scenaristi su se pobrinuli da nam vrlo brzo to i pokazu... godinu dana kasnije u epizodi Monarchov otok, Rip se zabrinuto pita da li ce "umeti" da vozi obican avion... sto bi u poredjenju sa gore pomenutom epizodom i voznjom leteceg tanjira bilo kao da se pita da li ce umeti da vozi bicikl... No, vec je '68-a, Vijetnamski rat uveliko na pragu, a Rip je spreman i opremljen sa "omiljenom" masinkom americkih marinaca (M16) u rukama i krece u nesvakidasnji oruzani "okrsaj" protiv zlikovaca... drugo vreme, drugi "dnevni" dogadjaji, drugaciji Rip...

U svakom slucaju, Rip osmica je pravi dragulj...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/04/2014 : 00:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Sasvim dobra sedmica; Rip je u ovim pričama malo više u Džejms Bond fazonu nego u prethodnim - dosta šaketanja,vratolomija,lepih devojaka (kojima obavezno slomi srce), atraktivnih destinacija,...
Sve su mi priče dobre, osim možda one sa biljkama mesožderkama, ali ona je ionako kratka.
Zanimljivo je da se jedino sećam (pa i nje kroz maglu) epizode Nemilosrdni Ming.

Ako je neko ostao samo na Rejmondovim pričama, slobodno mogu da kažem da se zeznuo, jer 6. i 7. album nisu ni za dlaku lošiji od prva četiri; ni po scenariju, a (skoro) ni po crtežu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 25/04/2014 : 00:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Ne znam jeli to samo meni, ali meni Prentisove price interesnatnije poslije Raymonda ili je to mozda sto sam citao raymondove dosta puta kroz razna izdanja itd..
Go to Top of Page

david
New Member

Croatia
237 Posts

Member since 19/01/2003

Posted - 28/04/2014 : 12:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send david a Private Message  Reply with Quote
Prentice je dobar crtac ali tek sam u ove dvi knjige primjetia stvari koje mi smetaju: zenski likovi su previse slicni, crta ih po sabloni i jos jedna sitnica (pogotovo u svjetlu retusiranja i fotosopiranja danas) su povremeno bolesno uski strukovi cura u kombinaciji s parom ogromnih sisa (sta je u redu), e sad jel to onda bilo kritizirano kao neki sexsplotation?

http://dpetrina.deviantart.com
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/04/2014 : 15:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by david

Prentice je dobar crtac ali tek sam u ove dvi knjige primjetia stvari koje mi smetaju: zenski likovi su previse slicni, crta ih po sabloni i jos jedna sitnica (pogotovo u svjetlu retusiranja i fotosopiranja danas) su povremeno bolesno uski strukovi cura u kombinaciji s parom ogromnih sisa (sta je u redu), e sad jel to onda bilo kritizirano kao neki sexsplotation?


U teoriji je takva kombinacija dosta česta ali u praksi prava rijetkost za današnje vrijeme.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Insp. Jacques Clouseau
New Member



Norway
156 Posts

Member since 21/04/2009

Posted - 28/04/2014 : 23:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Insp. Jacques Clouseau a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Sasvim dobra sedmica; Rip je u ovim pričama malo više u Džejms Bond fazonu nego u prethodnim - dosta šaketanja,vratolomija,lepih devojaka (kojima obavezno slomi srce), atraktivnih destinacija,...
Sve su mi priče dobre, osim možda one sa biljkama mesožderkama, ali ona je ionako kratka.
Zanimljivo je da se jedino sećam (pa i nje kroz maglu) epizode Nemilosrdni Ming.

Ako je neko ostao samo na Rejmondovim pričama, slobodno mogu da kažem da se zeznuo, jer 6. i 7. album nisu ni za dlaku lošiji od prva četiri; ni po scenariju, a (skoro) ni po crtežu.


Vec je proslo skoro 6 mj. od ova dva broja...Na "Fibrinoj" stranici ne vidim najave za slijedecu (ovogodisnju prvu) turu...Ima li kakvih naznaka da bi se devetka i desetka uskoro pojavile u prodaji...?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28896 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/04/2014 : 00:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
9 i 10 objavljene u srpnju, 11 i 12 krajem godine.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/04/2014 : 01:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

20 knjiga bi trebalo biti ukupno, ali možda stisnemo sve u, recimo, 18, ako malo povećamo broj stranica, vidjet cu još.



Evo da se jednom i sam podsetim
Ove godine do 12. knjige i posle jos 6-8 i to je to
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/05/2014 : 16:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Mogu reći da mi je osmi album Ripa K. ponajbolji.
Priče su potpuno šarolike - od klasične "rambovske/švarceneger/stivensigal" epizode (Monarhov otok) pa preko SF-a (Oblik stvari koje dolaze),romantičnih storija (Izgled vara),komedije (Vruća kruna)... sve do čistokrvnog noira (Meci za gataru).

Čista uživancija.

I opet ponavljam - ako ste stali na Rejmondovom Kirbiju, grdno ste pogrešili.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/05/2014 16:34:21
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4967 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 14/10/2014 : 14:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Zna netko otprilike kada idu nove RK knjige ?

FETIŠ već na kioscima

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000