forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Ex Machina 5

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 08/04/2020 : 16:04:18


Bivši superjunak i sadašnji gradonačelnik New Yorka Mitchell Hundred borio se protiv korumpiranih političara, uništavanja okoliša te tu i tamo i protiv posjetitelja iz drugih dimenzija, no što će učiniti kada netko od njegovih poznanika dobije moći slične njegovima? A kako se približavamo šokantnom završetku Hundredova gradonačelničkog mandata, doznat ćemo i cijelu priču iza tragedije kojom je započeo ovaj serijal.

Znanstvena fantastika, drama i akcija isprepliću se u ovom eksplozivnom i od kritike hvaljenom, napetom serijalu autora Briana K. Vaughana (Y: Posljednji muškarac) i dobitnika nagrade Eisner Tonyja Harrisa (Starman). Peta knjiga Ex Machine u svoj raskoši sakuplja epizode od 41. do 50. ovog popularnog serijala, skupa sa četvrtom specijalnom epizodom - „Zelenilo“. Ne propustite završno poglavlje ovog političkog trilera.

Ex machina 5 • Ex Machina: knjiga peta • 320 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Brian Vaughan • Crtež Tony Harris • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Goran Pavlov • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 8.4.2020. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/ex-machina-5-ex-machina-knjiga-peta/620/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 26/06/2023 : 22:43:19
Sve je vodilo ka ovakvom razjašnjenju priče, i peti tom očekivano donosi crn i mračan kraj. Znao je Vaughan šta radi sa ovim stripom, vredi Ex Machina
DiSkAcH Posted - 23/11/2020 : 19:40:30
Evo da ne pišem u svaki topic zasebno.
Upravo sam pročitao i ovu zadnju knjigu Machine.

Rekao bih da ova naslovnica nekako najbolje opisuje strip:




Meni je ovo bilo odlično, bolje od Y (njega nisam htio kupiti nakon što sam ga pročitao, bio mi je super, ali nedovljno za kolekciju), lošije od Sage, Bagdad mi je njegov najlošiji strip.
Prvo ta ideja sa predsjednikom superjunakom, ali u svjetu gdje superjunaka nema mi je odlična.
Onda ta njegova supermoć mi je isto odlična jer je apsolutno atipična, i mislim da svi mi kada bi birali nekakvu supermoć, nebi nikada izabrali ništa niti slično njegovoj moći.
Mitchell Hundred (Mićo Stotka ?) mi je možda ipak preidealiziran lik, ali...spojlere neću pisati. :)
Frajer je okupio odličnu ekipu, vrlo vjernog Ricka Bradburya (prva asocijacija mi je bio Ray B., čak se i u samom stripu spominje :D), rusa Ivana kojeg zovu Kremlj...i još ekipe po uredu...
Priča mi je bila odlična, ali baš ono napeto, čitao sam cca svaki dan 1 knjigu (morao ponovit prve 2 koje sam davno čitao).
Odlično je to sve tempirano (pacing na Hr?) i posloženo, u početku me malo smetalo to stalno vraćanje u prošlost, ali sam se s vremenom naviknuo.
BKV je odlučio svaki potez ili događaj u sadašnjosti objasniti poveznicom iz prošlosti, i napravio je to odlično.
I za kraj tu je odličan crtež, vesel, šaren i poprilično živih boja što je vidim BKV-ov stil i meni baš paše, volim šareno.
Odlični mi je onaj 1 ''meta'' specijalac o kojem opet neću da ne kvarim nekome užitak čitanja.
I tako, sam kraj je malo tako, zbrzan, čudan, nekako nelogičan. Ali zato je ostatak stripa, barem meni baš odličan, najfiniji i najsočniji američki hamburger sa finom ledenom colom (shoutout to Izivko :D), mljac.
anto Posted - 04/09/2020 : 17:42:09
risbozg Posted - 02/09/2020 : 17:44:53
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Peyo

Taj bi prodao i Eiffelov toranj da kupi Ralpha Azhama !






Dr. Zistis Posted - 02/09/2020 : 16:58:55
quote:
Originally posted by Peyo

Taj bi prodao i Eiffelov toranj da kupi Ralpha Azhama !


Peyo Posted - 02/09/2020 : 16:48:05
Taj bi prodao i Eiffelov toranj da kupi Ralpha Azhama !
Dr. Zistis Posted - 02/09/2020 : 16:15:31
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by anto

јел ти пуно 50 јура?



Pa nisam sad pri nekom keshu pravo da ti kazem, a i ne zuri mi se. Stedim za najave CK Ratnike sa Akbara, Bluberija itd.


pa bolje ti je da kupiš Transa 1 nego Ratnike,Kopca i Bluberija (i da ti ostane love za bioskop),iz moje perspektive.


Anto ne lazi
kasper Posted - 02/09/2020 : 11:42:18
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by anto

јел ти пуно 50 јура?


stigao mi je meil od izvesnog Aleksandra,a u vezi ovoga,al ga slučajno izbrisah;pa ako možeš,Aleksandra,ponovo mi ga pošalji.



ok
anto Posted - 02/09/2020 : 11:24:47
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by anto

јел ти пуно 50 јура?



Pa nisam sad pri nekom keshu pravo da ti kazem, a i ne zuri mi se. Stedim za najave CK Ratnike sa Akbara, Bluberija itd.


pa bolje ti je da kupiš Transa 1 nego Ratnike,Kopca i Bluberija (i da ti ostane love za bioskop),iz moje perspektive.
anto Posted - 02/09/2020 : 11:23:32
quote:
Originally posted by anto

јел ти пуно 50 јура?


stigao mi je meil od izvesnog Aleksandra,a u vezi ovoga,al ga slučajno izbrisah;pa ako možeš,Aleksandra,ponovo mi ga pošalji.
going going Posted - 01/09/2020 : 21:39:18
quote:
Originally posted by john connor

Going druze iduce godine u ovo vreme, javice se kasper i napisati kako mu je machina smor, i da ne zna sto mu se desilo pa da je hvali ovako.

Dobra je ex machina.



john connor Posted - 01/09/2020 : 11:24:57
Going druze iduce godine u ovo vreme, javice se kasper i napisati kako mu je machina smor, i da ne zna sto mu se desilo pa da je hvali ovako.

Dobra je ex machina.
going going Posted - 01/09/2020 : 00:09:50
quote:
Originally posted by anto

јел ти пуно 50 јура?



Pa nisam sad pri nekom keshu pravo da ti kazem, a i ne zuri mi se. Stedim za najave CK Ratnike sa Akbara, Bluberija itd.
anto Posted - 31/08/2020 : 23:46:37
јел ти пуно 50 јура?
going going Posted - 31/08/2020 : 23:20:43
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by kasper

o da. jos ako volis dekonstrukciju superheroja...



Stavljam na spisak!



iscitaj keca, pa vidi za ostale
a transmet?




Rasprodat je kec Transmet.
Ako naidje negde povoljno, nabavicu ga.
kasper Posted - 31/08/2020 : 22:36:11
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by kasper

o da. jos ako volis dekonstrukciju superheroja...



Stavljam na spisak!



iscitaj keca, pa vidi za ostale
a transmet?
going going Posted - 31/08/2020 : 22:31:34
quote:
Originally posted by kasper

o da. jos ako volis dekonstrukciju superheroja...



Stavljam na spisak!
kasper Posted - 31/08/2020 : 22:27:33
o da. jos ako volis dekonstrukciju superheroja...
going going Posted - 31/08/2020 : 22:16:07
quote:
Originally posted by kasper

moje pozitivne kritike za prva 4 dela ostaju, a bome za peti deo dolaze hvalospevi. mracno, turobno, teskobno, bas kako treba
sjajna je ex machina



Znaci kaspere sveukupno je Ex Machina dobar serijal i vredi ga imati?
kasper Posted - 31/08/2020 : 11:14:47
moje pozitivne kritike za prva 4 dela ostaju, a bome za peti deo dolaze hvalospevi. mracno, turobno, teskobno, bas kako treba
sjajna je ex machina
ivanl Posted - 20/04/2020 : 00:31:02
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by mike

Duki

Naravno, optimisticki, kako drukcije.. Pa nije valjda, da ce ovo stanje trajati jos pola godine. Kod nas se vec nesto govori o postupnom ukidanju nekih restrikcija kroz tjedan, dva. Ali ok, stvarno je sad nezahvalno davati bilo kakve prognoze. No ja si ne mogu zamisliti jos par mjeseci karantene. Vec sad skoro pa i gubim razum. Jos malo pa ce mi Miki postati najbolji strip :).


potpuno se slažem majk sa tobom - ovo će brzo proći;a uživaćemo mi stripadžije i na sajmu knjiga i interliberu i salonu i cršu...


Kraj karantina neće značiti i ponovna masovna okupljanja. Veliko je pitanje hoće li išta od ovoga biti ove godine i u kom formatu.


Nece nazalost biti nista od ikakvog okupljanja. Bar do slijedece godine...
Red Marquis Posted - 18/04/2020 : 13:06:37
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by mike

Duki

Naravno, optimisticki, kako drukcije.. Pa nije valjda, da ce ovo stanje trajati jos pola godine. Kod nas se vec nesto govori o postupnom ukidanju nekih restrikcija kroz tjedan, dva. Ali ok, stvarno je sad nezahvalno davati bilo kakve prognoze. No ja si ne mogu zamisliti jos par mjeseci karantene. Vec sad skoro pa i gubim razum. Jos malo pa ce mi Miki postati najbolji strip :).


potpuno se slažem majk sa tobom - ovo će brzo proći;a uživaćemo mi stripadžije i na sajmu knjiga i interliberu i salonu i cršu...


Kraj karantina neće značiti i ponovna masovna okupljanja. Veliko je pitanje hoće li išta od ovoga biti ove godine i u kom formatu.
anto Posted - 18/04/2020 : 09:52:47
quote:
Originally posted by mike

Duki

Naravno, optimisticki, kako drukcije.. Pa nije valjda, da ce ovo stanje trajati jos pola godine. Kod nas se vec nesto govori o postupnom ukidanju nekih restrikcija kroz tjedan, dva. Ali ok, stvarno je sad nezahvalno davati bilo kakve prognoze. No ja si ne mogu zamisliti jos par mjeseci karantene. Vec sad skoro pa i gubim razum. Jos malo pa ce mi Miki postati najbolji strip :).


potpuno se slažem majk sa tobom - ovo će brzo proći;a uživaćemo mi stripadžije i na sajmu knjiga i interliberu i salonu i cršu...
Kerempir Posted - 18/04/2020 : 09:48:40
Treba ću to jednom detaljnije elaborirati ali zasad ovako, nakon što sam u šutu pročitao cijeli serijal, definitivno mogu zaključiti da Vaughan ima zanimljive ideje a onda ih negdje putem zbog loše izvedbe i vrlo zbrzanog kraja usere. Imao sam takvu bojazan već kod započinjanja ovog serijala a nakon iskustva sa Y, i na žalost ona se ostvarila. Bio mi je sasvim ok politički dio, ali nije mi zgodno posložen onaj drugi, fantastični i taj ostavlja dojam zbrzanog.

U svakom slučaju budem definitivno ponovno pročitao serijal da malo bolje proučim gradivo, a i priznajem, vuče me nešto, ali više nemam volje dati šansu sagi. S druge strane počeo Kriminal, i što reći, čista uživancija.
ivanl Posted - 09/04/2020 : 21:14:42
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by mike

Interliber mora biti, pa cekaj to je za 7 mjeseci. Racunam i na Sajam knjige u Beogradu krajem 10.. Mozda da i Mafest bude prestavljen to je izveden ove godine.

Koji optimista!
Prema trenutnom stanju, nema ti niti početnog slova od bilo čega pomenutog.


Nazalost, istina...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000