forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Odabrane price br.60

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
goodpaso Posted - 21/04/2022 : 20:23:58
Veseli Cetvrtak opet pravi iznenadjenja:

https://www.trafika.online/proizvod/58822/zagor-odabrane-price-60-rakosi-korica-b

Opet izbor da li kupiti ili cekati godinu dana za redovno izdanje...

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Giuda Ballerino Posted - 11/06/2022 : 11:06:46
quote:
Originally posted by Curunir

@going going

Predivno si ovo sve izložio! Pogotovo Rakoczijevo/Rakoczyjevo/Rakošijevo (svakako ne talijanski Rakosi!!!) drugo pojavljivanje.
Ferri savršen, atmosfera te u stripu obavije tamom i ne pušta.
Castelli pak infantilan, očajan. Scenarij od onih koji me očarao kao klinca, a poslije sam se pitao kako je moguće onako nešto napisati. Poput onog Nicolaija u drugom Kandraksu. Ne, nije do godina, onih desetak vrhunskih priča koje su me očarale kao klinca i danas su mi jednako dobre. Odlična ti je definicija - za mladu, vrlo mladu publiku. Šteta vrhunskog Ferrija!



Malo si podbacio sto se tice Rakosija. Dobro je na talijanskom Rakosi. To je madjarsko prezime Madjara koji zive u Rumunjskoj I zato je Rakosi bez naglasaka jer je pisano na rumunjskom. Rakosiji koji zive pak u Madjarskoj se prezivaju Rákosi, tako da je sve cisto.
jaki Posted - 10/06/2022 : 20:19:38
Solidna priča.
Čiko faca.Konačno.
Super cijena.

john connor Posted - 04/05/2022 : 18:27:08
Ok.
jaki Posted - 04/05/2022 : 15:08:20
pročitaj sken.
prop_ovednik Posted - 04/05/2022 : 15:05:45
Za nekih 6 godina će ti izaći u Zagor Extri, ako si strpljiv :)
john connor Posted - 04/05/2022 : 14:51:59
Hvala vam svima! Generalno mogu lako sve sakupiti, i procitati, prvi i drugi susret necu, jer ih se secam...samo je problem Tajna Fride Lang, SD tesko naci, OP je zamrljan, los otisak, tih brojeva...
jaki Posted - 04/05/2022 : 14:18:58
Tragična zora je Zagor extra, Ludens:
93 Tjeskoba
94 Zagor protiv Vampira
95 Tragična zora

Povratak Vampira Zagor Extra, Ludens:
193 Narod noći
194 Povratak vampira
195 Kraljevstvo tame
196 Užasna zaraza

Tajna Fride Lang Regularni Zagor SD:
61 Vampir
62 Tajna Fride Lang
63 Princ noći

Crni Brod regularni Zagor, Ludens:
112 Crni brod
113 Božica Mjeseca


Crna krila noći je regularni Zagor, Ludens:
207 Crna krila noći
208 Vampirica Ylenia
209 Krijumčari iz lagune

Vampiri regularni Zagor, Ludens:
296 Vampiri!
297 U potrazi za Rakosijem
298 Husari smrti

PijaniPatak Posted - 04/05/2022 : 14:10:34
quote:
Originally posted by john connor

Jel moze neko da napise u kojim izdanjima Vc, i Ludens, se mogu procitati ovih 6 susreta...


Propovednik ti je izlistao LU/SD izdanja
Drugi izbor (ili kombinaciju) imaš u VČ:

Zagor protiv vampira - Odabrane priče 3
Povratak vampira - Odabrane priče 7
Vampir - Odabrane priče 17

Crni brod - Odabrane priče 24
Crna krila noći - Zagor redovni 57-59
Vampiri! - Zagor redovni 148-150

I onda ova sveska Odabranih priča

prop_ovednik Posted - 04/05/2022 : 13:27:00
Tajna Fride Lang ti je još Slobodna Dalmacija:
61 Vampir
62 Tajna Fride Lang
63 Princ noći

Tragična zora je Zagor extra, Ludens:
93 Tjeskoba
94 Zagor protiv Vampira
95 Tragična zora

Crna krila noći je regularni Zagor, Ludens:
207 Crna krila noći
208 Vampirica Ylenia
209 Krijumčari iz lagune

Vampiri regularni Zagor, Ludens:
296 Vampiri!
297 U potrazi za Rakosijem
298 Husari smrti

Povratak Vampira Zagor Extra, Ludens:
193 Narod noći
194 Povratak vampira
195 Kraljevstvo tame
196 Užasna zaraza

Crni Brod regularni Zagor, Ludens:
112 Crni brod
113 Božica Mjeseca

john connor Posted - 04/05/2022 : 12:13:25
Jel moze neko da napise u kojim izdanjima Vc, i Ludens, se mogu procitati ovih 6 susreta...
prop_ovednik Posted - 04/05/2022 : 08:57:48
1. Tajna Fride Lang - top topova, strip za sva vremena, doba i junaka našeg!!
2. Tragična zora - atmosfera odlično građena, kraj malo zbrzan, ali ostaje odlično.
3. Crna krila noći - dobro skroz, ludo, dramatično, meni se baš svidilo.
4. Vampiri - isto lipo građena atmosfera, rast odnosa između Zagora i Varge, šteta što je onaj novi vampir ispa papak.
5. Povratka vampira - priču sam uvik teško moga svariti, ali maestrov crtež ostaje neponovljiv.
6. Crni brod - previše ljubavi za moj gušt, neuvjerljivo je to uletilo...
jasa Posted - 04/05/2022 : 08:51:22
Svaka čast na analizi going going. Pročitao samo davno već prvu svesku i bila je odlična, 10ka za zlokobonost, atmosferu, crtež, naslovnicu, ostatak ću tek da pročitam, ali jako mi je žao što se rasplelo na taj način jer je potencijala bilo :( Venturi je definitivno neveseo izbor za drugi i duži dio priče, trebali su to dati Pesceu ili Laurentiju ili Kjaroli, aaa baš bih volio Pescea vidjeti u Rakosiju.

Što se tiče poretka vampirskih priča kod mene je ovako:

1. Tajna Fride Lang -moj omiljeni Zagor, ima sve što želim od stripa kakav je Zagor. 10/10
2. Tragična zora - klasik, lagano razvijanje radje po uzoru na stare horore, savršena naracija, vrhunski crtež, suptilan horor i humor. 9.5/10
3. Crni brod - moderna vampirska avantura u vrhunskom ambijentu, baš onako tamam, čudno mi je da je gg-u na posljednjem mjestu. 9/10
4. Povratak vampira - zlokobno, ozbiljno, vrhunski Ferri. 8.5/10
5. Vampiri - odlično dozirano, vrhunski crtež, dosta likova, novi vampir koji je, nažalost, prelagano savladan 8/10
6. Crna krila noći - skroz OK, ali malo zamorno, previše teksta bit će. 7.5/10

Ispada da su sve dosadašnje vampirske priče u Zagoru u najmanju ruku dobre.

Kad je riječ o vampirima, volim spomenuti i vukodlake, meni su i dvije priče s vukodlacima odlične. Prva (Vukodlak), iako je definitivno mogla biti bolja, iako bi Ferri bio bolji izbor, iako je prekratka, ima ono nešto, taj starinski duh, super atmosferu, a i čitao sam je prvi put s nekih 11 godina pa je i nostalgija tu, tako da je tu osmica (8/10). 'Pun mjesec' je moderniji, sa boljim crtežom i ozbiljnijim tonom, jako dobra priča iz novije ere 8.5/10
Combatrock Posted - 03/05/2022 : 19:59:03
Prava vampirska prica. Austrougarska, Karpati, Balkan, glokov kolac, svega ima.
Curunir Posted - 03/05/2022 : 19:56:59
@going going

Predivno si ovo sve izložio! Pogotovo Rakoczijevo/Rakoczyjevo/Rakošijevo (svakako ne talijanski Rakosi!!!) drugo pojavljivanje.
Ferri savršen, atmosfera te u stripu obavije tamom i ne pušta.
Castelli pak infantilan, očajan. Scenarij od onih koji me očarao kao klinca, a poslije sam se pitao kako je moguće onako nešto napisati. Poput onog Nicolaija u drugom Kandraksu. Ne, nije do godina, onih desetak vrhunskih priča koje su me očarale kao klinca i danas su mi jednako dobre. Odlična ti je definicija - za mladu, vrlo mladu publiku. Šteta vrhunskog Ferrija!
Hercule Poirot Posted - 03/05/2022 : 16:56:35
A valjda će i do Columba koji broj...
jaki Posted - 03/05/2022 : 16:12:06
Uvijek nam ostaje nada🥸
Duke Zill Posted - 03/05/2022 : 16:02:40
quote:
Originally posted by jaki

Netko zna sigurno...


Fino. Taj tko zna valjda će javiti
jaki Posted - 03/05/2022 : 15:57:18
Netko zna sigurno...
Duke Zill Posted - 03/05/2022 : 15:56:18
Zna li netko kada bi ovo moglo stići u Školsku knjigu?
legaz Posted - 03/05/2022 : 08:00:25
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by legaz

Po mom ukusu Dela Monika miljama ispred Venturija.



Slazem se, bilo bi dobro da bude i naslovnica C od Dela Monike...



Ne to. Šteta što nije odradio komplet priču. Venturi je upropastio totalno.
going going Posted - 03/05/2022 : 04:45:48


Nazalost najnovije pojavljivanje barona Rakosija je krajnje razocaravajuce i lose. Necu da ulazim u detalje jer mnogi nisu citali ali strip lepo pocne prva sveska je odlicna, ima atmosferu, ima Della Monicu, ima zlokobna predskazanja i vizije, druga sveska je zbrzana i na neki nacin nepotrebna. Vidi se da je Rauchu glavna inspiracija bio Bram Stokerov roman Drakula i da je pokusao da ozivi tu atmosferu i tu trku od Londona do vampirovog dvorca u Rumuniji odnosno u ovom slucaju Madjarske, ali niti ovo ima atmosferu niti napetost niti priblizno odbru izvedbu kao cuveni roman i neke adaptacije (npr. Bessov Drakula u stripu ili Kopolin Drakula na filmu). Jednu dobru stvar je uradio Rauch jer se resio jednog relativno bitnog lika ali sem toga krajnje razocaravajuce.
Sto se tice crteza Della Monica maestralan, stvarno mi je nejasna odluka da se ne dopusti vise vremena Della Monici da nacrta celu ovu pricu jer bi barem Della Monicin crtez i atmosfera uspeli malo da izdignu banalni drugi deo price, a ne da ga ogranice samo na crtanje uvodne dvodelne sveske koja vise sluzi kao neki prolog. Venturi se svojski potrudio, ali ne moze da se oslobodi groteskne karikaturalnosti odredjenih likova (pukovnika Korasija naprimer) i Rakosija je svaki put nacrtao sa otvorenim ustima i grimasom na licu, krajnje neprirodno, mogao je da prelista kako je to Ferri crtao Rakosijeve izraze lica sa zatvorenim ustima pa da to prekopira kad vec pokusava da oponasa i ozivi maestrov stil. Ali ajde posto se svojski potrudio nek je za njega neka ocena izmedju 7 i 8, a za Della Monicu izmedju 9 i 10, tako da bi zbirna ocena za vizuelni dozivljaj ove petodelne sveske bila jedna osmica.

Prica: 7
Scenario: 3
Crtez: 8
Naslovne strane: 10

Ukupna ocena: 64%


Prosle godine kao pripremu za citanje epizode Vampiri (https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sr-616-618-vampiri/2039/) sam ponovo procitao sva prethodna vampirska pojavljivanja (dakle i Rakosijeva i Vargna pojavljivanja) i moj poredak tih prica bi bio ovakav:
1. Tragicna zora (I pojavljivanje barona Rakosija Nolita i Feri, vanvremenski klasik inspirisan Hamerovim horor filmovima)
2. Tajna Fride Lang (III pojavljivanje Rakosija i prvo pojavljivanje grofice Ilenije Varge Bosseli i Della Monica, odlican svez pristup vampirskoj tematici, ambiciozno a spretno izvedeno, stvarno odlican strip)
3. Zagor protiv vampira (II pojavljivanje barona Rakosija, Kasteli i Feri, klasik, jeziva atmosfera za koju je zasluzniji Feri na vrhuncu, nego Kastelijev scenario ali opet ova prica ima nesto posebno iako je vise namenjena mladjoj publici)
4. Vampiri (cetvrto pojavljivanje Ilenije Varge i uvod za najnovije pojavljivanje barona Rakosija Rauch i Della Monica, Rauchov blokbaster, stvarno dobra prica, ima odredjene mane ali sveukupni utisak je da je ovo svez i zabavan strip na tragu Bosselijevog treceg vampira)
5. Vampirica Ilenija (trece pojavljivanje Ilenije Varge, Rauch i Della Monica, solidna prica ali je mogla da bude i bolja, gusi je previse teksta ali opet daleko bolje ostvarenje od poslednja dva)
6. Rakosi! (Rauch i Dela Monica i Valter Venturi, poslednje Rakosijevo pojavljivanje, tesko razocarenje)
7. Crni brod (drugo pojavljivanje Ilenije Varge, Bosseli i Della Monica, znam da je mnogima ova prica medju omiljenim koje je Bosseli napisao ali nikako ne mogu da je svarim ni nakon obnavljanja gradiva)
Hercule Poirot Posted - 23/04/2022 : 09:41:15
Jedva čekam ovo! Bravo VČ! 181
Bruce Springsteen Posted - 22/04/2022 : 21:24:55
quote:
Originally posted by legaz

Po mom ukusu Dela Monika miljama ispred Venturija.



Slazem se, bilo bi dobro da bude i naslovnica C od Dela Monike...
Bruce Springsteen Posted - 22/04/2022 : 21:00:43
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Iskreno, ovdje mi se Wenturi potrudio oko naslovnice. Fin omage ka naslovnici prvog Rakosijevog pojavljivanja. Lijepo izdanje ali ipak cu sacekati redovnu Ludens seriju jer mi je kvalitet papira bolji. A i sam dizajn naslova na naslovnim koricama je blizi originalu. Nikada mi se nije dopadao VCov font za slova.



Ne bih reko da je kvalitet papira Ludensa bolji, cak mozda je i obrnuto...

giant Posted - 22/04/2022 : 14:57:27
quote:
Originally posted by legaz

Po mom ukusu Dela Monika miljama ispred Venturija.


Ako govorimo samo o naslovnoj strani: meni inace obe naslovne super, ali ako bi vec morao , ipak bi se pre odlucio za Venturijevu naslovnu. Nekako me podseca na "starog" Zagora.
A unutra DM sjajan po tome, kaj ja vidim, standardno. Venturi ne znam kako je crtao, moram malo pogledati. Ali naslovnu je odradimo super😉
Edit:ako možda ima link do Venturijevih tabli? Ja nisam nasao...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000