forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Americko izdanje Ken Parkera!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
wintermute Posted - 20/12/2023 : 02:42:36
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
D.J. Posted - 05/03/2024 : 02:10:36
quote:
Originally posted by wintermute

DJ majstor si!!!

Ovo su momenti kada naplatim sve postarine i cekanja iz Evrope


Hehe, nije lose!
wintermute Posted - 05/03/2024 : 00:55:25
DJ majstor si!!!

Ovo su momenti kada naplatim sve postarine i cekanja iz Evrope




wintermute Posted - 29/02/2024 : 16:20:53
Update from DJ

... the books and all the rewards are already here! ... All of you should get your rewards by the end of April...
wintermute Posted - 11/01/2024 : 05:38:41
18 dana pre isteka Kickstarter je 100% funded.... ludo... ODLICNO!
emirem Posted - 06/01/2024 : 21:56:09
U igri sam, samo ovaj server sajta ne salje mail u daleki Cali.
D.J. poslao sam ti mail, read my tips! 😊
panzer Posted - 06/01/2024 : 07:30:37
quote:
Originally posted by wintermute

Kickstarter je poceo!

…u velikom stilu: vec na 40% 55%

wintermute Posted - 06/01/2024 : 04:16:55
Kickstarter je poceo!

…u velikom stilu: vec na 40%
ken2 Posted - 29/12/2023 : 12:29:12
ma naravno, samo sam htio reći da odabrati 29 priča (vjerojatno i koja manje zbog onih dužih iz kasnijeg perioda) za the best of kena nije nimalo lako
a taj format edicije je sigurno najbolji za američko tržište
daš im najbolje priče, uz malo popratnog teksta i to će, nadam se, upaliti
tvoj odabir će sigurno biti dobar
uostalom, zna se koje su epizode neizostavne i njih je 20-ak, a ostalih 5-8 je na onome tko radi selekciju i tu eventualno može biti nekih 'zašto ova, a ne ona' primjedbi
D.J. Posted - 29/12/2023 : 11:22:11
quote:
Originally posted by ken2

bit će zanimljivo vidjeti odabir the best of epizoda koji će prirediti D.J.
3 masterworka + 13 knjiga po 200 stranica je najvjerojatnije 29 epizoda
neće biti lako odabrati: prve dvije moraju, pa treća ne, pa 4. i 5. moraju, dalje treba pokazat obračun s welshom, pa preskočiti ili ne sjevernu sagu, pa su pat o'shane i ljudi, stoka i junaci ziher, pa se možda? može preskočiti do lily iako ja ne bih preskočio priču o oružju i prevarama, pa je, nadam se, siguran bilo jednom... , pa dome slatki dome, legenda o generalu, milady, staza divova, pravo i krivo... i već smo na 15-16-17, a još nismo došli do adah i onog što ide dalje u bostonu i po kanadi, zatvorima, njegove priče...
u svakom slučaju, moja podrška
englesko izdanje kena moram imati :)


Hehe! Nije to bas tako tesko za odluciti. Ja inace u glavi uvijek rankiram, vodim neke top liste svega i svacega sto volim. Kod Kena ima nekoliko epizode za koje mi je teze odluciti, ali 90% njih (ili vise), tocno znam. Cak ima jedna epizoda koja je meni draga i mene pogada, ali znam da je to dosta subjektivno pa cu je ipak zrtvovati radi objektivnosti. Ja u svojoj aroganciji mislim da "znam" sto je "objektivno" najbolje ili blizo najboljemu, a autori/nosioci prava su blagoslovili moju listu, tako da vjerovatno i nije losa.
Ti kako si napisao bi morao imati duplo vise knjiga. Mislim da ima nacina da se mnogo dobije, a previse ne izgubi. Jednostavno se napise sazetak sto se desilo u prijasnjoj knjizi ili knjigama i to je to. Iako mi je Ken po prosjeku kvaliteta epizoda najjaci, meni je uvijek citati/imati najbolje stvari bitnije od pukog imanja svega/kompletiranja, pogotovo kad je to u potpuno drugim uvjetima, kulturi i svemu kao sto je u Americi. Esencija/kvaliteta mi ide prvo prije svega. E da, knjige ce sadrzavati kompletne epizode, nema cijepanja, znaci kad neka kasnija prica ima 180 stranica, knjiga ce imati 180 stranica.
ken2 Posted - 29/12/2023 : 00:05:27
bit će zanimljivo vidjeti odabir the best of epizoda koji će prirediti D.J.
3 masterworka + 13 knjiga po 200 stranica je najvjerojatnije 29 epizoda
neće biti lako odabrati: prve dvije moraju, pa treća ne, pa 4. i 5. moraju, dalje treba pokazat obračun s welshom, pa preskočiti ili ne sjevernu sagu, pa su pat o'shane i ljudi, stoka i junaci ziher, pa se možda? može preskočiti do lily iako ja ne bih preskočio priču o oružju i prevarama, pa je, nadam se, siguran bilo jednom... , pa dome slatki dome, legenda o generalu, milady, staza divova, pravo i krivo... i već smo na 15-16-17, a još nismo došli do adah i onog što ide dalje u bostonu i po kanadi, zatvorima, njegove priče...
u svakom slučaju, moja podrška
englesko izdanje kena moram imati :)
wintermute Posted - 27/12/2023 : 21:32:36
Dobre vesti od Epicenter Comics se gomilaju, evo ga plan za Ken Parker-a:

And here is the bigger picture: I was given a green light by the authors to publish in luxury edition of what can be called the best of Ken Parker collection! My plan is to publish over several years, three stand-alone books such as The Breath and the Dream in our Masterwork Edition (9” x 12” hardcover) and 13 books (about 200 pages each) of the best Ken Parker comics from regular series, in our Signature Edition (8.5” x 11” hardcover). Later this year, we will bring you the first two books of our best of Ken Parker regular series collection.
wintermute Posted - 27/12/2023 : 20:24:33
Nego, D.J., ako nije tajna, kakav je postupak sa pravima za "nemi" strip? Ima li neke specificnosti u odnosu na "normalan" strip?
wintermute Posted - 26/12/2023 : 18:58:05
quote:
Nema niti jedan jedini baloncic teksta. Stoga, i jedan od najduhovitijih komentara na scomu uopce, od Jakija, u prvom upisu, prve stranice.


Da! Video sam i smejao se ali nisam hteo da dalje spoilujem jer je komentar bio viseznacan.

Medjutim sada je macka van dzaka pa cu dodati da ce ovo verovatno biti i dobar ROI (nema prevoda, nema lekture...) Sa druge strane, ovo je onda i moralo samo ici u Masterworks...
ivanl Posted - 26/12/2023 : 18:50:53
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by 1Euro

Koji je to Ken Parker? Lovčeva Lili?


Dah i san, jedini kojeg je Milazzo bojao.



ah, ok, my bad!
Dugo je odkada sam čitao Kena Parkera, iako mi se čini da u ovoj epizodi nema teksta, jel tako? Ili sam opet nešto pogriješio?



Nema niti jedan jedini baloncic teksta. Stoga, i jedan od najduhovitijih komentara na scomu uopce, od Jakija, u prvom upisu, prve stranice.
1Euro Posted - 26/12/2023 : 18:41:24
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by 1Euro

Koji je to Ken Parker? Lovčeva Lili?


Dah i san, jedini kojeg je Milazzo bojao.



ah, ok, my bad!
Dugo je odkada sam čitao Kena Parkera, iako mi se čini da u ovoj epizodi nema teksta, jel tako? Ili sam opet nešto pogriješio?
D.J. Posted - 26/12/2023 : 18:28:06
quote:
Originally posted by 1Euro

Koji je to Ken Parker? Lovčeva Lili?


Dah i san, jedini kojeg je Milazzo bojao.
1Euro Posted - 26/12/2023 : 12:51:51
Koji je to Ken Parker? Lovčeva Lili?
D.J. Posted - 26/12/2023 : 06:02:18
quote:
Originally posted by wintermute

Fresh from D.J.

Ken Parker Kickstarter krece 5. Januara (zajedno sa Tom's Bar koji mi je nepoznat ali verujem D.J.-ovom ukusu i uzece se):



Hvala sto si prenio najavu i ovdje! Tom's Bar je jako lijep, melankolican strip. U ex-Yu sad vec dosta davno ga je izdala Fibra, mislim 2007. To im je inace bio jedan od prvih stripova. Tad sam ga prvi put procitao. Odavno je rasprodan.
wintermute Posted - 25/12/2023 : 18:04:53
Fresh from D.J.

Ken Parker Kickstarter krece 5. Januara (zajedno sa Tom's Bar koji mi je nepoznat ali verujem D.J.-ovom ukusu i uzece se):





1Euro Posted - 23/12/2023 : 18:57:25
quote:
Originally posted by dovlajoe

quote:
Originally posted by ivanl

Berardi je bio odabrao prvobitno ime Jedediah Baker za svog novog junaka, koji je trebao nastati nakon odgledanog filma Jeremiah Johnson, a koji se jako svidio njemu i Milazzu. No stari je Boneli, koji se procitavsi dio tek stvorenog stripa jako odusevio ali i trazio promjenu imena u Ken Parker. I da mu u drugom broju, to jest u buducnosti, (jer je vidio nemili potencijal za serijal), obriju bradu.

Jedno i drugo, autori su prihvatili.

Sve ostalo je legenda...


Da, tako je bilo, samo da zarad preciznosti dodam deo iz intervjua koji sam negde pročitao. Matori Bonelli jeste zahtevao promenu imena, ali ipak nije on bio Kenov kum. Pritisnuti rokovima autorski dvojac je grozničavo tražio ime za novog junaka, sve dok jednom od njih (zaboravio sam kome) pogled nije pao na Parker olovku na stolu. Vidi Parker... neka bude Parker. Ken Parker! I da sve ostalo je legenda...



znači mogao je i da bude PEN PARKER
dovlajoe Posted - 23/12/2023 : 17:38:13
quote:
Originally posted by ivanl

Berardi je bio odabrao prvobitno ime Jedediah Baker za svog novog junaka, koji je trebao nastati nakon odgledanog filma Jeremiah Johnson, a koji se jako svidio njemu i Milazzu. No stari je Boneli, koji se procitavsi dio tek stvorenog stripa jako odusevio ali i trazio promjenu imena u Ken Parker. I da mu u drugom broju, to jest u buducnosti, (jer je vidio nemili potencijal za serijal), obriju bradu.

Jedno i drugo, autori su prihvatili.

Sve ostalo je legenda...


Da, tako je bilo, samo da zarad preciznosti dodam deo iz intervjua koji sam negde pročitao. Matori Bonelli jeste zahtevao promenu imena, ali ipak nije on bio Kenov kum. Pritisnuti rokovima autorski dvojac je grozničavo tražio ime za novog junaka, sve dok jednom od njih (zaboravio sam kome) pogled nije pao na Parker olovku na stolu. Vidi Parker... neka bude Parker. Ken Parker! I da sve ostalo je legenda...
ivanl Posted - 22/12/2023 : 04:36:20
quote:
Originally posted by wintermute

@ivanl: ha! Naravno da si morao ovo prokomentarisati, veoma su mi poznati tvoji jako visoki AF standardi sa drugih topica! A meni je inace ovo jedan od najboljih primeraka!




Je. Bilo je jace od mene... ;)
wintermute Posted - 21/12/2023 : 21:09:51
@ivanl: ha! Naravno da si morao ovo prokomentarisati, veoma su mi poznati tvoji jako visoki AF standardi sa drugih topica! A meni je inace ovo jedan od najboljih primeraka!

@D.J.: ma neka samo stizu novi stripovi bilo kakvih dimenzija!
D.J. Posted - 21/12/2023 : 18:53:03
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by D.J.
Ako imas Alvar Mayora isto od Epicentra, ova knjiga ce biti izdanje identičnih dimenzija



Ah, my bad, nisam video da je Alvar isto "Masterworks". (Imam sva tri i iscekujem poslednji cetvrti sa onom kartonskom kutijom.) E sad moj OCD malo nerviraju te vece dimenzije jer Alvar je jedini strip koji ne moze da mi stane na police predvidjene za stripove nego mora malo dalje sa knjigama ali prezivecu

Evo ga uzivo poredjenje (a tu je i AF kao referenca, AF je na ovom forumu kao quarter novcic na raznim slikama kao referenca velicine ):


I mene taj povecani format nervira bas radi toga jer je nezgodan za spremanje, a bome i za slanje, ALI neki radovi jednostavo zahtjevaju sto veci format, ako materijal do dozvoljava. U 2024. bit ce jos takvih radova.
ivanl Posted - 21/12/2023 : 17:31:34
Jako rijetko je za naci ovu odlicnu epizodu u lijepom stanju, (mislim na referencu, SS AF 30, jelte...)
Ovaj primjerak na slici nije bas najbolje ocuvan, ako smijem primjetiti...
Ali kako rekoh, rijetke su prilike za ga ugrabiti kako Bog zapovjeda.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000