forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Americko izdanje Ken Parkera!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

wintermute
New Member



USA
292 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 20/12/2023 : 02:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/12/2023 : 06:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Prevoditelj će se umorit😁

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 20/12/2023 : 06:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Možda im se svidi pa snime film
Go to Top of Page

marcho
New Member



Croatia
257 Posts

Member since 23/04/2008

Posted - 20/12/2023 : 07:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send marcho a Private Message  Reply with Quote
Prekasno za film. Robert Redford je već vremešan
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/12/2023 : 07:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marcho

Prekasno za film. Robert Redford je već vremešan


Moze i Owen Wilson.😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12918 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 20/12/2023 : 08:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Lijepo, čestitke
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 20/12/2023 : 09:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

[quote]Originally posted by marcho

Prekasno za film. Robert Redford je već vremešan


Moze i Owen Wilson.😁

Upravo sam pomislio na njega ,taman ima čudan nos kao i Ken
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
843 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 20/12/2023 : 10:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marcho

Prekasno za film. Robert Redford je već vremešan



Ako mene pitaš, Redford bi zaista bio najprimerniji za to. No, može uskočiti i Jason Statham u ruhu "malo modernijeg" Kena.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/12/2023 : 11:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by giant

quote:
Originally posted by marcho

Prekasno za film. Robert Redford je već vremešan



Ako mene pitaš, Redford bi zaista bio najprimerniji za to. No, može uskočiti i Jason Statham u ruhu "malo modernijeg" Kena.




Edited by - 1Euro on 20/12/2023 12:05:14
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 20/12/2023 : 11:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo skroz, možda ga je trebalo i obojat za Amere😄
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/12/2023 : 12:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Anto_123

Možda im se svidi pa snime film



Amerikanci su več snimili film o Kenu Parkeru ( a da toga nisu ni svijesni)

Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 20/12/2023 : 13:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Pa cekaj, zar Jeremiah Johnson nije bilo prvobitno zamišljeno ime za Kena?
Znam da je bilo nešto u tom stilu.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/12/2023 : 14:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

Pa cekaj, zar Jeremiah Johnson nije bilo prvobitno zamišljeno ime za Kena?
Znam da je bilo nešto u tom stilu.



Berardi je bio odabrao prvobitno ime Jedediah Baker za svog novog junaka, koji je trebao nastati nakon odgledanog filma Jeremiah Johnson, a koji se jako svidio njemu i Milazzu. No stari je Boneli, koji se procitavsi dio tek stvorenog stripa jako odusevio ali i trazio promjenu imena u Ken Parker. I da mu u drugom broju, to jest u buducnosti, (jer je vidio nemili potencijal za serijal), obriju bradu.

Jedno i drugo, autori su prihvatili.

Sve ostalo je legenda...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/12/2023 : 15:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Mogli su mu i ostaviti bradu.

Have mercy
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 20/12/2023 : 19:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by giant

quote:
Originally posted by marcho

Prekasno za film. Robert Redford je već vremešan



Ako mene pitaš, Redford bi zaista bio najprimerniji za to. No, može uskočiti i Jason Statham u ruhu "malo modernijeg" Kena.




Jason Statham bi sve pobio na pola filma, i indijance i trapere.
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 20/12/2023 : 20:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Anto_123

Možda im se svidi pa snime film



Amerikanci su več snimili film o Kenu Parkeru ( a da toga nisu ni svijesni)




U jebo te patak baš vuče na Kena, a nema veze što je vremešan eno su i Harisona Forda pomladili u novom Indijani, barem u prvih 15-20 min
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 20/12/2023 : 20:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Nešto najljepše u svijetu devete umjetnosti u ovakvu izdanju... Čisti svrš!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

wintermute
New Member



USA
292 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 20/12/2023 : 22:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
U stvari, interesantno i sad sam tek primetio, ne znam sta EC podrazumeva pod "Masterwork Edition" -- D.J. pojasni

To bi izgleda moralo biti nesto iznad i EC "Signature Edition"-a a (da se podsetimo) to su bile ogromne i teske mrcine (videti dole) sa dosta propratnog materijala unutra. U svakom slucaju, postarina van USA ce ubijati ali eto i ja malo da tu dobijem break jer i mene postarine ka USA deru kao jarca...

Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 21/12/2023 : 07:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Nešto najljepše u svijetu devete umjetnosti u ovakvu izdanju... Čisti svrš!




Ovo ce mi biti jedan od ostvarenih snova i ovo nece biti jedina KP knjiga. Uskoro vise detalja. Inače, format ove knjige je 9” x 12”.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 21/12/2023 : 07:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

U stvari, interesantno i sad sam tek primetio, ne znam sta EC podrazumeva pod "Masterwork Edition" -- D.J. pojasni

To bi izgleda moralo biti nesto iznad i EC "Signature Edition"-a a (da se podsetimo) to su bile ogromne i teske mrcine (videti dole) sa dosta propratnog materijala unutra. U svakom slucaju, postarina van USA ce ubijati ali eto i ja malo da tu dobijem break jer i mene postarine ka USA deru kao jarca...




Hehe! Ako imas Alvar Mayora isto od Epicentra, ova knjiga ce biti izdanje identičnih dimenzija. No nema previše stranica pa neće niti ni blizu In the Jaws of Madness knjizi moja je manjih dimenzija, ali ima 540 stranica.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

wintermute
New Member



USA
292 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 21/12/2023 : 16:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.
Ako imas Alvar Mayora isto od Epicentra, ova knjiga ce biti izdanje identičnih dimenzija



Ah, my bad, nisam video da je Alvar isto "Masterworks". (Imam sva tri i iscekujem poslednji cetvrti sa onom kartonskom kutijom.) E sad moj OCD malo nerviraju te vece dimenzije jer Alvar je jedini strip koji ne moze da mi stane na police predvidjene za stripove nego mora malo dalje sa knjigama ali prezivecu

Evo ga uzivo poredjenje (a tu je i AF kao referenca, AF je na ovom forumu kao quarter novcic na raznim slikama kao referenca velicine ):

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/12/2023 : 17:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jako rijetko je za naci ovu odlicnu epizodu u lijepom stanju, (mislim na referencu, SS AF 30, jelte...)
Ovaj primjerak na slici nije bas najbolje ocuvan, ako smijem primjetiti...
Ali kako rekoh, rijetke su prilike za ga ugrabiti kako Bog zapovjeda.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 21/12/2023 : 18:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by D.J.
Ako imas Alvar Mayora isto od Epicentra, ova knjiga ce biti izdanje identičnih dimenzija



Ah, my bad, nisam video da je Alvar isto "Masterworks". (Imam sva tri i iscekujem poslednji cetvrti sa onom kartonskom kutijom.) E sad moj OCD malo nerviraju te vece dimenzije jer Alvar je jedini strip koji ne moze da mi stane na police predvidjene za stripove nego mora malo dalje sa knjigama ali prezivecu

Evo ga uzivo poredjenje (a tu je i AF kao referenca, AF je na ovom forumu kao quarter novcic na raznim slikama kao referenca velicine ):


I mene taj povecani format nervira bas radi toga jer je nezgodan za spremanje, a bome i za slanje, ALI neki radovi jednostavo zahtjevaju sto veci format, ako materijal do dozvoljava. U 2024. bit ce jos takvih radova.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

wintermute
New Member



USA
292 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 21/12/2023 : 21:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
@ivanl: ha! Naravno da si morao ovo prokomentarisati, veoma su mi poznati tvoji jako visoki AF standardi sa drugih topica! A meni je inace ovo jedan od najboljih primeraka!

@D.J.: ma neka samo stizu novi stripovi bilo kakvih dimenzija!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/12/2023 : 04:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

@ivanl: ha! Naravno da si morao ovo prokomentarisati, veoma su mi poznati tvoji jako visoki AF standardi sa drugih topica! A meni je inace ovo jedan od najboljih primeraka!




Je. Bilo je jace od mene... ;)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
313 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 23/12/2023 : 17:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Berardi je bio odabrao prvobitno ime Jedediah Baker za svog novog junaka, koji je trebao nastati nakon odgledanog filma Jeremiah Johnson, a koji se jako svidio njemu i Milazzu. No stari je Boneli, koji se procitavsi dio tek stvorenog stripa jako odusevio ali i trazio promjenu imena u Ken Parker. I da mu u drugom broju, to jest u buducnosti, (jer je vidio nemili potencijal za serijal), obriju bradu.

Jedno i drugo, autori su prihvatili.

Sve ostalo je legenda...


Da, tako je bilo, samo da zarad preciznosti dodam deo iz intervjua koji sam negde pročitao. Matori Bonelli jeste zahtevao promenu imena, ali ipak nije on bio Kenov kum. Pritisnuti rokovima autorski dvojac je grozničavo tražio ime za novog junaka, sve dok jednom od njih (zaboravio sam kome) pogled nije pao na Parker olovku na stolu. Vidi Parker... neka bude Parker. Ken Parker! I da sve ostalo je legenda...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000