forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Superman

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Billy_the_Kid Posted - 26/01/2010 : 16:25:05
Nakon sto sam procitao Red Son i Birthright, mislim da bi mogao poceti i ja malo da citam Supsa. Ali kako da DC neupucena osoba uopste da pocne da cita ovakog heroja. Dobro sa Batman-om nisam imao problema ali kad sam spomenuo Superman-a dosta likova sa neta prica mi o problemu sa kontinuitetom, Crisis ovo Crisis ono Kal El, Kal L. Superboy prime, Lex Luthor Alexander Luthor uffff zaboli me glava

Znaci neka osnova postoji. Planet eksplodira, roditelji ga posalju na zemlju, sunce mu daje supermoci, on je boyscout sa kompleksom mesije, Lex Luthor je glavni negativac itd itd

Ono sto sam googlanjem crisis-a dobio je otprilike ovo

Crisis on Infinite Earths – dc parallel universe sveden na samo 5 svjetova
Zero Hour: Crisis in Time – nemam pojma sta se desava u ovom stripu
Identity Crisis – ovo valjda ne utjece na kontinuitet, samo jedna cool prica
Infinite Crisis – par likova iz paralelnih univerzuma se vraca i pocinju praviti sranja
Final Crisis – veliki good guys vs bad guys a da li utice na kontinuitet nemam pojma

Izvinjavam se unaprijed ako sam napisao gomilu gluposti.
Uglavnom moje pitanje je, ako imam Action Comics i Superman brojeve od 2006 do 2009 mogu li ih citati bez nekog komplikovanog predznanja.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 12/10/2022 : 22:34:19
https://www.index.hr/magazin/clanak/strip-koji-mrzi-ameriku-prekida-se-izdavanje-serijala-o-bisekualnom-supermanu/2402837.aspx?
DeeCay Posted - 19/10/2013 : 01:28:41
KOme trebaju anotacija za filmić koji je stavio Zlix gore, evo ih detaljno niže!
http://www.dccomics.com/blog/2013/10/15/the-superman-anniversary-short-75-points-of-annotation

Legenda:
To help commemorate this impressive milestone, Man of Steel director Zack Snyder teamed up with artist and animator extraordinaire Bruce Timm to create a two-minute short that traces the Man of Steel’s history from Superman’s debut on the cover of 1938’s Action Comics #1 all the way to Henry Cavill in Man of Steel.

Zlix Posted - 16/10/2013 : 22:55:05
DeeCay Posted - 04/06/2013 : 22:03:27
Nešto malo o Supermanu s drugih stranica...

http://www.planb.hr/superman/
DeeCay Posted - 04/06/2013 : 15:21:55
Dosje Superman - 1. dio
Superman
napis'o brni!

Iz pera velikog poklonika devete umjetnosti i poznavatelja jednog od najpoznatijih američkih strip-junaka, stripovi.com predstavljaju seriju tekstova o Supermanu. Što će biti lijep uvod svima manje upućenima u lik i serijal, a koji željno iščekuju novi film – Čovjek od čelika 3D!

Risar_69 Posted - 28/05/2013 : 16:39:01
U jednoj zapuštenoj kuči u Minnesoti pronašli prvi broj stripa o Supermanu :)

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/384416/Pronadjen-prvi-broj-stripa-sa-Supermenom


---
brni Posted - 18/01/2013 : 20:17:03
Jbg Dee ja sam zajeba, nisam ti javia da sam doradia topic u Man of Steel topicu..ali evo sad i sluzbeno, sve sta cu stavljat o Supermanu ce biti u Man of Steel topicu a napomene cu stavljati na zadnjoj strani (a i tebi na PM da se ne desi opet)..

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=43247&whichpage=1
DeeCay Posted - 18/01/2013 : 19:34:52
Supermanov svijet - Tvrđava samoće
tekst napisao - brrrrni!!!

(dee procesirao)

Demistifikacija tzv. Tvrđave samoće, važnog elementa iz Supermanova svijeta, njegova tajnog utočišta... Fortress of Solitude je povremeno utočište u koje Superman zalazi i provodi vrijeme. Njegov prethodnik je Secret Citadel koji se prvi put pojavljuje u Superman #17 (1942.), a prikazan je kao građevina sagrađena u planini na periferiji Metropolisa. U Superman #58 (1949.) prvi put se naziva Fortress of Solitude a prikazan je kao osamljeni dvorac, te je rečeno da se nalazi na polarnoj pustopoljini.



Za početak...
Friki Posted - 14/01/2013 : 22:43:14
Kako bi izgledao Superman da su urednice u DC-u
šestogodišnjakinje :








----------
Trenutačno se sluša: Billy Idol - Sweet Sixteen
Lord Vader89 Posted - 30/10/2012 : 15:41:10
quote:
Originally posted by brni

H’EL ON EARTH


jedino sto mi se "ne dopada" (al videcemo jos kako event bude odmicao :D ) je sto ima pun qrac clanova kuce El koji su na ovaj ili onaj nacin prebegli s Kriptona....
brni Posted - 30/10/2012 : 15:26:39
quote:
Originally posted by King Warrior

i crtez i prica napokon na boljem nivou.
samo nemojte previse spojlerovati.



Naravno..stavljam samo naslovnice..
SonicHR Posted - 30/10/2012 : 15:26:09
I meni,kad se on pojavi znaš da će bit nešto epic
King Warrior Posted - 30/10/2012 : 15:25:38
i crtez i prica napokon na boljem nivou.
samo nemojte previse spojlerovati.
brni Posted - 30/10/2012 : 15:22:53
quote:
Originally posted by SonicHR

Fora mi se čini H'el...but...

I miss Superboy Prime , I loved that crazy bastard!



+1

Prime je totalni bolesnik..meni jedan od Supermanovih najacih villiana..
SonicHR Posted - 30/10/2012 : 15:18:48
Fora mi se čini H'el...but...

I miss Superboy Prime , I loved that crazy bastard!
brni Posted - 30/10/2012 : 15:15:24
H’EL ON EARTH

Kao sto vec rekli u Superman 13 imamo najavu novog crossover eventa H’EL ON EARTH..u zadnjoj sceni pojavljuje se mocno bice nepoznatih kriptonskih origina..serijal seli u Superboy 14 pa u Superigrl 14 a nakon toga u Superman 14 te je nepoznato kada ce tocno zavrsiti..


A Prelude to H’EL ON EARTH



Superboy 14 (izlazi 10. studenog 2012) i Supergirl 14 (izlazi 21. studenog 2012)



Superman 14 (izlazi 28. studenog 2012)


Vise o ovome mozete saznati ovdje:

Lobdell Brings H'el to Kal'El in Coming SUPERMAN Run - Newsarama
Lord Vader89 Posted - 29/10/2012 : 22:51:24
probaj ako budes imao prilike
jos i crtez izuva (:
King Warrior Posted - 29/10/2012 : 22:50:14
quote:
Originally posted by Lord Vader89


jel si mozda citao Daredevila od Bendisa?
ja skoro pa nikad u zivotu nisam citao DD, niti me je interesovao uopste
al na ono sam odlepio kolko je dobro (:


Nisam. probacu, mozda napokon klikne i kod mene sto se tice tog junaka.
Lord Vader89 Posted - 29/10/2012 : 22:45:28
quote:
Originally posted by King Warrior

@Smomo8, kingdom come nije samo prica o DC univerzumu, vec i prije svega o Supermanu.
Mislim da nikada prije ili poslije u jednom stripu nije opisana tako dobro Supermanova karakterizacija kao ovdje.
ASS ima svojih nedostataka, i ne moze se reci da opis lika odgovara u potpunosti onome s cime se srecemo u drugim serijama, ali KC je pogodio u sredinu - to î jeste Superman, tu se najboljie vidi u cemu je razlika izmedju njega i ostalih junaka i kako je tesko istovremeno biti i covjek i bog.
U svakom slucaju ako nisi procitao KC, to uradi obavezno.


jes da nemam prakse ko odredjeni forumasi ovde, al ne mogu da se slozim da ASS nije THE strip (ili jedan od THE stripova) o Supermanu
a KC me je odvalio od smora, da nije bilo Alex Rossove vizuelne fantazije, nema teorije da bih zavrsio strip (:
(a overicu ga opet, privlaci me, sad kad sam dublje zagazio u DCU, damnit :D )
Lord Vader89 Posted - 29/10/2012 : 22:43:30
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Smomo8

Slažem se,u većini je slučajeva to i istina ! Međutim,prije nisam podnosio Daredevila pa me onda run od Bendisa šokirao,u pozitivnom smislu. Pa mi je zato Daredevil jedan od omiljenih junaka. Tu dolazi do izražaja Brnijeva : ne postoji loš lik,već samo loša priča. tako da je u ovom slučaju defintiivno u pravu. Nadam se da je tako i sa Supermanom


I meni je Daredevil bio odbojan i dosadan, ne znam zasto, a onda sam vidjeo tu scenu, tu jednu jedinu scenu i kod mene je nesto kliknulo. Zbog te scene iz Civil War, tip mi je odjednom postao drag, a Iron Man jos nesimpaticniji nego ikad prije.


jel si mozda citao Daredevila od Bendisa?
ja skoro pa nikad u zivotu nisam citao DD, niti me je interesovao uopste
al na ono sam odlepio kolko je dobro (:
Mr. Bushido Posted - 29/10/2012 : 22:35:43
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido


King, to zapravo nije Daredevil. Umjesto Matta Murdocka u kostimu je bio Danny Rand, poznatiji kao Iron Fist.


sranje. to u CW nije niko spominjao


To nije eksplicitno rečeno, ali prema nekoliko detalja bilo je vidljivo da to nije Matt.
Smomo8 Posted - 29/10/2012 : 22:33:42
znam da ovo ne spada u ovaj topic,ali kada si spomenuo Iron Fist,Bushido,jesi li čitao Immortal Iron Fist,tj. run od Brubakera ? ako jesi,kakav ti je ?
King Warrior Posted - 29/10/2012 : 22:30:30
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


King, to zapravo nije Daredevil. Umjesto Matta Murdocka u kostimu je bio Danny Rand, poznatiji kao Iron Fist.


sranje. to u CW nije niko spominjao
Smomo8 Posted - 29/10/2012 : 22:27:55
Evo,jučer sam ponovno (po treći put) pročitao Kingdom Come,i tamo mi superman odgovara prilično ! inače odlična priča,prvi mi se put uopće nije svidjela,ali prilikom svakog ponovnog čitanja sve više i više :)
Mr. Bushido Posted - 29/10/2012 : 22:26:20
quote:
Originally posted by King Warrior

I meni je Daredevil bio odbojan i dosadan, ne znam zasto, a onda sam vidjeo tu scenu, tu jednu jedinu scenu i kod mene je nesto kliknulo. Zbog te scene iz Civil War, tip mi je odjednom postao drag, a Iron Man jos nesimpaticniji nego ikad prije.





King, to zapravo nije Daredevil. Umjesto Matta Murdocka u kostimu je bio Danny Rand, poznatiji kao Iron Fist.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000