forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Superman
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 26/01/2010 : 16:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Nakon sto sam procitao Red Son i Birthright, mislim da bi mogao poceti i ja malo da citam Supsa. Ali kako da DC neupucena osoba uopste da pocne da cita ovakog heroja. Dobro sa Batman-om nisam imao problema ali kad sam spomenuo Superman-a dosta likova sa neta prica mi o problemu sa kontinuitetom, Crisis ovo Crisis ono Kal El, Kal L. Superboy prime, Lex Luthor Alexander Luthor uffff zaboli me glava

Znaci neka osnova postoji. Planet eksplodira, roditelji ga posalju na zemlju, sunce mu daje supermoci, on je boyscout sa kompleksom mesije, Lex Luthor je glavni negativac itd itd

Ono sto sam googlanjem crisis-a dobio je otprilike ovo

Crisis on Infinite Earths – dc parallel universe sveden na samo 5 svjetova
Zero Hour: Crisis in Time – nemam pojma sta se desava u ovom stripu
Identity Crisis – ovo valjda ne utjece na kontinuitet, samo jedna cool prica
Infinite Crisis – par likova iz paralelnih univerzuma se vraca i pocinju praviti sranja
Final Crisis – veliki good guys vs bad guys a da li utice na kontinuitet nemam pojma

Izvinjavam se unaprijed ako sam napisao gomilu gluposti.
Uglavnom moje pitanje je, ako imam Action Comics i Superman brojeve od 2006 do 2009 mogu li ih citati bez nekog komplikovanog predznanja.

Seeing things differently can open new paths.

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 26/01/2010 : 17:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

Izvinjavam se unaprijed ako sam napisao gomilu gluposti.
Uglavnom moje pitanje je, ako imam Action Comics i Superman brojeve od 2006 do 2009 mogu li ih citati bez nekog komplikovanog predznanja.

Nisi napisao gomilu gluposti, pitanje je legitimno ali se brines bez razloga. Prvo, dovoljno si, kao verovatno i svako ko nije ziveo na pustom ostrvu pola veka, dovoljno upoznat sa likom da mozes poceti sa citanjem bilo cega sa Supermenom. Cak i da ne znas puno, zar nije bas u tom otkrivanju deo carolije? Drugo, Supermen je imao toliko razlicitih inkarnacija do sada da je tesko reci koji je pravi i odakle poceti. Trece, te Crisis serije ce ti znaciti vise ako si vec fan (sem Identity Crisis, koja je prica za sebe, kako si i sam napisao). Konacno, naravno da mozes da krenes sa bilo kojim story arcom... To je superherojstina, nije to filozofija pa da ne smes da preskaces lektiru. Ionako ce sve te dogadjaje retkonovati u buducnosti...

Edited by - Vlaadisha on 26/01/2010 17:54:55
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/01/2010 : 17:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ja sam htio potegnuti slično pitanje za sve superheroje.
Neki frendly red čitanja za recimo ove: Superman, Batman, Green Lantern, Daredevil, Hulk itd.
Neki redoslijed gdje će biti samo važniji trejdovi / oni bolji / lako nabavljivi / aktualni.

Konkretan primjer:
Želim se upoznati sa stripom Superman u 10 trejdova. Kojih 10 mi je najbolje za početak i kojim redom...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 26/01/2010 18:00:21
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 26/01/2010 : 18:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
Marvelove događaje pratim sa manje više dobrim učinkom, ali što se DC-ja tiče, tu sam tanan...
Stvarno bih se u narednom periodu rado posvetio čitanju DC-jevih novijih naslova, ali imam sličan problem kao i ostatak ekipe sa sajta- Odakle početi? Marvel ima gomilu dobrih stvari, ali bih se ipak posvetio i DC-ju kao širokom i značajnom delu američkog superherojskog stripa.

Ukoliko je neko u toku sa dešavanjima u univerzumu, ili ima načina da nas uputi u materiju, bio bih mu puno zahvalan!

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 26/01/2010 : 19:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Pa mislim da je Vlaadisha dao dobar savjet
All Star Superman sam dodao na spisak...
A sto se ostalog tice krecem polako pa cu svoje zakljucke stavljati u ovaj topic ako se vec ne nadje neko strucniji

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9542 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 26/01/2010 : 19:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
All star Superman je i meni u par navrata preporucen kao odlican, sto za one koji poznaju, sto za one koji NE poznaju Superman/DC univerzum.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22145 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/01/2010 : 19:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
all star Superman,za pocetak.
Sve ostalo je previse komplikovano da bi se shvatila cijela istorija koja je vise puta prepravljana.
Billy, zaboravi sve te nabrojane krize, komplikovane su za onoga koji tek upadne u DC univerzum. Nisu ni sve krize mijenjale DC univerzum, kao npr. Identity, to je prica za sebe i ujedno najbolji serijal od drugih nabrojanih.

Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 26/01/2010 : 21:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ja sam htio potegnuti slično pitanje za sve superheroje.
Neki frendly red čitanja za recimo ove: Superman, Batman, Green Lantern, Daredevil, Hulk itd.
Neki redoslijed gdje će biti samo važniji trejdovi / oni bolji / lako nabavljivi / aktualni.

Konkretan primjer:
Želim se upoznati sa stripom Superman u 10 trejdova. Kojih 10 mi je najbolje za početak i kojim redom...



superman: all star superman (naravno), red son, superman for all seasons, it's a bird
green lantern: tu možeš bez problema počet s rebirth i tako do agent orange. preporučujem i green lantern corps od recharge dalje
batman: meni je morrison do jaja ali neki drugi ga mrze pa se sam odluči ali batman and son do batman R.I.P. i sad to novo batman and robin (ali tu nema bruca), batman year one, batman year 100, long haloween, dark victory, dark knight returns, man who laughs
daredevil: frank millerov run (starije ali lako dobiješ) i sad su aktualni omnibusi od bendisa i brubackerja koji su meni bili ok.
hulk: mani osobno je sjeo run incredible hulk od bruce jonesa i planet hulk naravno.
ako hočeš možeš pokušat i umbrella academy. meni je odličan i samo su dva trejda do sada vani.
u stvari malo pogledaj priče koje več imaš i ko jih je pisao pa potraži šta je još radio (pazi jedino jeoph loeba. ostali imaju više manje isti glas)

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/01/2010 : 22:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ja sam htio potegnuti slično pitanje za sve superheroje.
Neki frendly red čitanja za recimo ove: Superman, Batman, Green Lantern, Daredevil, Hulk itd.
Neki redoslijed gdje će biti samo važniji trejdovi / oni bolji / lako nabavljivi / aktualni.

Konkretan primjer:
Želim se upoznati sa stripom Superman u 10 trejdova. Kojih 10 mi je najbolje za početak i kojim redom...



superman: all star superman (naravno), red son, superman for all seasons, it's a bird
green lantern: tu možeš bez problema počet s rebirth i tako do agent orange. preporučujem i green lantern corps od recharge dalje
batman: meni je morrison do jaja ali neki drugi ga mrze pa se sam odluči ali batman and son do batman R.I.P. i sad to novo batman and robin (ali tu nema bruca), batman year one, batman year 100, long haloween, dark victory, dark knight returns, man who laughs
daredevil: frank millerov run (starije ali lako dobiješ) i sad su aktualni omnibusi od bendisa i brubackerja koji su meni bili ok.
hulk: mani osobno je sjeo run incredible hulk od bruce jonesa i planet hulk naravno.
ako hočeš možeš pokušat i umbrella academy. meni je odličan i samo su dva trejda do sada vani.
u stvari malo pogledaj priče koje več imaš i ko jih je pisao pa potraži šta je još radio (pazi jedino jeoph loeba. ostali imaju više manje isti glas)



Ja bih jos dodao:
Batman: The killing joke, Black and white(prvi dio, kratke price o Batman-u), Arkham Asylum, Mad Love
Hulk: Banner, The end
Preporuka za Umbrella Academy, i meni je sjajan, ali i Morrisonov ''Animal Man'', ima tri trejda i odlican je
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 26/01/2010 : 22:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
podpisujem, sve gore napisano. banner još posebno.
u stvari ima puno dobrih super hero stripova ali ima i puno loših.
ja sam se sad oduševio na Thor od j. michael straczyski i olivel coipel.
crtež mi je tako dobro sjeo na to priču, da sam morao iči malo off-topic, izvinjavam se.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 26/01/2010 : 22:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
best of superman
http://www.denofgeek.com/comics/108068/top_10_superman_stories.html

best of batman
http://comics.ign.com/articles/624/624619p1.html

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/01/2010 : 12:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

Uglavnom moje pitanje je, ako imam Action Comics i Superman brojeve od 2006 do 2009 mogu li ih citati bez nekog komplikovanog predznanja.


Možeš. Samo preskoči ono Legion of super-heroes iz Action comics, jer je nečitljivo, sa ili bez predznanja.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/01/2010 : 15:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

best of superman
http://www.denofgeek.com/comics/108068/top_10_superman_stories.html

best of batman
http://comics.ign.com/articles/624/624619p1.html


Od prvih 10 Batmana, čitao sam 1,2,3,4,5,9,10. Ajd da sam i ja nešto čitao...
Većina je oduševljena stripom Batman: Killing joke. To mi je najprosječniji od svih izvikanih epizoda. Ili ne kontam šta je tu toliko posebno.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 27/01/2010 15:14:49
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 27/01/2010 : 17:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Psihodelija od boja, ode Batgirl karijera penjanja po krovovima, Joker napokon nasmijao Batman-a, Gordon covjek sa nevjerovatno jakom psihom i moralom...
To su neke stvari sto se meni svidjaju, al eto s druge strane Man who Laughs je meni prosjecna epizoda a drugi je obozavaju...
Sve je stvar vidjenja predpostavljam

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 27/01/2010 : 21:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

Psihodelija od boja, ode Batgirl karijera penjanja po krovovima, Joker napokon nasmijao Batman-a, Gordon covjek sa nevjerovatno jakom psihom i moralom...
To su neke stvari sto se meni svidjaju, al eto s druge strane Man who Laughs je meni prosjecna epizoda a drugi je obozavaju...



Jos da dodam fenomenalan crtez Bolland-a...
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 27/01/2010 : 23:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Odosmo u suprotnom pravcu od teme topic-a
Evo poceo sam sa All Star Superman-om i mogu reci da su sve pohvale bile na mjestu...

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 01/02/2010 : 11:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Znaci Speeding Bulets su mi sljedeci, jos jedan od stripova ''sta bi bilo kad bi bilo''... da su Kal El-a pronasli Waynovi a Bruce se nikad nije rodio...
Procitao i Death of Superman, Funeral, i Return of Superman all superhero zajebancija na momente zabavna ali nista posebno.

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 07/02/2010 : 18:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Evo sad sam zavrsio i sa Secret Identity, odlicna prica, daje potpuno drugaciji osjecaj od drugih Supermana, malo mi je kraj previse sladunjav al ajd 9/10

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 15/02/2010 : 22:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
I eto ga, nakon top 10 prica presao sam na regularni serijal i razocarao se. Price me uglavnom smaraju i tesko je zavrsiti ih, toliko o Supermanu za sada, mozda mu se vratim za par godina.
Ode sad na Punisher-a dosta mi je superheroja...

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 15/02/2010 : 23:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

I eto ga, nakon top 10 prica presao sam na regularni serijal i razocarao se. Price me uglavnom smaraju i tesko je zavrsiti ih, toliko o Supermanu za sada, mozda mu se vratim za par godina.
Ode sad na Punisher-a dosta mi je superheroja...

Da, Supes je trenutno dosadan, ali bi Stominutni rat koji ide u maju trebalo da bude zanimljiviji.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/03/2010 : 20:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

Odosmo u suprotnom pravcu od teme topic-a
Evo poceo sam sa All Star Superman-om i mogu reci da su sve pohvale bile na mjestu...


Ja upravo čitam.
Kako je to krasan strip, crtež obara s nogu. Kao da je Moebius crtao.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 09/03/2010 20:35:26
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 10/03/2010 : 01:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
mislim, da je quitely več davno prešo točku kde se ga uspoređuje s nekom drugim. vidiš crtež i znaš.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/03/2010 : 14:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

mislim, da je quitely več davno prešo točku kde se ga uspoređuje s nekom drugim. vidiš crtež i znaš.


Ja to više onako za sebe. Meni su oni svi manje-više novi. Crtež me nekako podsjeća na Inkala, a to ja veliki plus u mojoj knjizi...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 10/03/2010 : 15:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
Superman mi je najodvratniji superheroj svih vremena.

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/03/2010 : 09:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Razmišljam kupiti strip The death of Superman (Comic). Zbunjuje me ovo Comic u zagradi. Na Amazonu sam se do sada susretao sa HC ili paperback pa mi nije jasno šta comic predstavlja. Kakav je to oblik stripa. Strip ima 160 strana, da li je moguće da izgleda kao sveska (sa spajalicama)?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 23/03/2010 : 09:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
jesi procitao death of superman?
meni prica i nije toliko extra, sama smrt Supesa je privukla paznju, i dobro se prodala i procula al radnja i nije bog zna sta.
Puno mi je bio zanimljiviji onaj dio sa sahranom itd itd pa ako si u mogucnosti kupi komplet trilogiju Death/World Without/Return of

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000