forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 111

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 17/03/2010 : 11:19:33
09.04. u strip knjižari "Stripovi na kvadrat" a dan kasnije na kioscima.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Zagor12 Posted - 06/03/2011 : 18:09:50
I meni je dobra epizoda. Dobar krimić. Naslovnica mi je onako, Piccato je super.
dessa Posted - 06/03/2011 : 16:25:43
quote:
Originally posted by Patrix

Dobra epizoda.



acestroke, je l' ti poznato ovo?
Patrix Posted - 06/03/2011 : 11:11:37
Dobra epizoda.
Barker Posted - 07/06/2010 : 13:39:31
totalni prosek, a mozda i malo ispod toga, ne vidim kako vam nije bilo jasno u kom grmu lezi zec vec negde na polovini stripa :) previse linearna struktura i previse likova koji se guraju u ovu pricu , kao i malo problematicno prevodjenje/objasnjenje zagonetki jednako klasicna paola (ajde, u tom periodu). a jos i kraj dostojan chiavija. ostaje samo pristojna naslovnica i sasvim solidni pikato koji je angeliki podario osobnost i onaj manijaklani sarm na koji cesto padamo u ovakvim pricama.
a da, i ja sam dosad mislio da je sarada isto sto i lakrdija, dvostruka lazna igra, pretvaranje...
bvagner3 Posted - 17/05/2010 : 02:37:26
Meni je zanimljivo...
dzoni Posted - 16/05/2010 : 18:36:57
super pricica
acestroke Posted - 16/05/2010 : 18:19:40
Evo juce sam dobio paket od SNK, sa ovom epizodom. Prilicno dobra, crtez odlican (Picatto je meni uvijek super), a prica ok. Bolje nego zadnje tri ili cetiri Dylanove epizode
Budos Posted - 16/05/2010 : 17:46:32
Jebeš naslovnicu, ali prica mi je bila baš dosadna...
velka031 Posted - 04/05/2010 : 20:16:13
Bolje bi zvučalo zagonetka.
acestroke Posted - 04/05/2010 : 16:33:45
quote:
Originally posted by misterx381

quote:
Originally posted by acestroke

Zna li ko koja je sledeca najavljena epizode posle ove u redovnim izdanjima...? U Italijanskoj hronologiji, treba da bude Sunceve Pjege, ali sad kad je Extra edicija to vec izdala, interesuje me hoce li ova redovna to ponoviti, ili sta...?



Sledeća epizoda je Dylan Dog 194 "Veštica iz Brentforda". Što samim tim znači da preskaču one dve objavljene u Extra seriji (192 i 193).



hmm. hvala
misterx381 Posted - 04/05/2010 : 10:37:13
quote:
Originally posted by acestroke

Zna li ko koja je sledeca najavljena epizode posle ove u redovnim izdanjima...? U Italijanskoj hronologiji, treba da bude Sunceve Pjege, ali sad kad je Extra edicija to vec izdala, interesuje me hoce li ova redovna to ponoviti, ili sta...?



Sledeća epizoda je Dylan Dog 194 "Veštica iz Brentforda". Što samim tim znači da preskaču one dve objavljene u Extra seriji (192 i 193).
Djuro Posted - 03/05/2010 : 22:01:43
Sarada je, u najboljem slucaju, samo solidna epizoda. Nista posebno novo i originalno nijesam ovdje vidio, sve je to vec obradjeno u nekom od milijardu filmova i stripova koji se bave serijskim ubicama. Da je ovo napisao Ruju, rekao bih da je za njega super, ali Barbato moze bolje i originalnije od ovoga.

Piccatto nekako bezvoljan, cini mi se da mu je ovo pocetak malo losijeg perioda, iz kojeg izlazi sa fenomenalnom Preko praga.
acestroke Posted - 03/05/2010 : 19:26:14
Zna li ko koja je sledeca najavljena epizode posle ove u redovnim izdanjima...? U Italijanskoj hronologiji, treba da bude Sunceve Pjege, ali sad kad je Extra edicija to vec izdala, interesuje me hoce li ova redovna to ponoviti, ili sta...?
Panon Posted - 23/04/2010 : 15:39:03
Dobro, osim sukoba, općenito gledajući epizoda mi nije loša.
Ove dvije epizode su me malo podsjetile na 'Urlatoricu' gdje je na kraju ispalo da je tip ubojica, ali nam je ipak ostavljena nada da je možda to ipak bila skulptura. Eto, takav završetak mi uistinu nije loš. Dakako, fascinirao me i završetak u 'Šaradi'.
DeeCay Posted - 23/04/2010 : 13:23:17
quote:
Originally posted by Panon

heh, a meni se opet Mordecai svidio više od Šarade.
Ipak volim kad DD epizoda nije čisti krimić, nego da se malo začini i nadnaravnim.



Da, ali onaj finalni sukob sa Smrću nemoj reći da nije debilan. Personificirana i utjelovljena Smrt koja se bakće s običnim smrtnicima i želi izbrisati svoj kompjuterski dosje iz baze Scotland Yarda? Dobro da nisu Smrt zatukli demonskim usisivačem! Ni Smrt ni Dylan ne bi se smjeli baviti tehnologijom, jednostavno im ne priliči. Barbatova već sad ima kompleksne ideje, za razliku od Rujua koji štanca ispodprosječne scenarije.
Panon Posted - 23/04/2010 : 13:05:51
heh, a meni se opet Mordecai svidio više od Šarade.
Ipak volim kad DD epizoda nije čisti krimić, nego da se malo začini i nadnaravnim.
DeeCay Posted - 23/04/2010 : 12:51:43
Interesanta premisa, pomalo vuče na Kad jaganjci utihnu, no to je polazišna točka, dalje se sve mijenja. Upotreba vrste zagonetke, šarade (ima li ta riječ uopće isto značenje kod nas? - pogađanje riječi koje se pokušavaju prikazati pantomimom), da bi se u biti portretirao jedan tip serijskog ubojice. Tko je žrtva, tko ubojica, a tko krivac, teško je razlučiti od gomile raznovrsnih malicioznih karaktera... Jako mi se svidio, logičan i razborit od početka do kraja, za razliku od prijašnje epizode promašaja, Mordecaijeve tajne.
misterx381 Posted - 22/04/2010 : 18:37:06
Kupio sam ga u utorak u Alan Ford-u. Istog dana ga u Darkwood-u nije bilo.
Još samo da ga pročitam.

I pročitao sam ga. Dobra epizoda. Pikatov crtež solidan, a ni Barbato ovde nije loša, mada ona ne bi bila to jeste kad ne bi pokazivala da joj se ustaljeni koncepti u Dylan Dog-u ne sviđaju (strane 56 i 65).
acestroke Posted - 22/04/2010 : 18:12:00
Naslovnica odlicna, nadam se da je i prica tako dobra, ali posto je to novi Dylan, nemam puno nade...
pravedni Posted - 19/04/2010 : 14:18:32
quote:
Originally posted by docA

Ja mislim da to bese bez popusta okruglo dve 'iljadarke.. a ako i nije toliko, nije ispod 1800 dinara...
Javice se sigurno neko ko zna tacnu cenu, ali mislim da bese 2000


Hvala Dok! Imas pozdrav od jedne Ane! Tu bi trebao da se potrudis...
docA Posted - 19/04/2010 : 14:12:29
Ja mislim da to bese bez popusta okruglo dve 'iljadarke.. a ako i nije toliko, nije ispod 1800 dinara...
Javice se sigurno neko ko zna tacnu cenu, ali mislim da bese 2000
pravedni Posted - 19/04/2010 : 14:06:32
quote:
Originally posted by docA

Pitao sam jer ga nije bilo do pre tri-cetiri dana kad sam zvao, a vidim hua napisao da je epizoda odlicna"..
Fala za info, okiboki.


Doco,koliko kosta Bilalov album u izdanju "Veselog cetvrtka"?
docA Posted - 19/04/2010 : 13:52:47
Pitao sam jer ga nije bilo do pre tri-cetiri dana kad sam zvao, a vidim hua napisao da je epizoda odlicna"..
Fala za info, okiboki.
okiboki Posted - 19/04/2010 : 11:52:55
quote:
Originally posted by docA

Jel zna neko da l' je ovo stiglo u Bg (Darkwood, Alan ford) ?

Evo sad sam gledao na sajtu alan forda ima!
docA Posted - 19/04/2010 : 01:52:04
Jel zna neko da l' je ovo stiglo u Bg (Darkwood, Alan ford) ?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000